Słowo Boże na dziś

1474850525389

Komentarz

  • Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
    że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.
    Mt 11, 25
    Podziękował(a) 1Mle
  • "nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie».

    W tej to chwili rozradował się Jezus w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

    Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli»."
    Łk 10,17-24
    Podziękował(a) 2mamababcia Mle
  • Odnów nas, Panie, Boże Zastępów, †
    i rozjaśnij nad nami swoje oblicze, *
    Ps 80
    Podziękował(a) 2mamababcia Mle
  • "O nic się już nie martwcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem.
    A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie."
    Flp 4,6-9
    Podziękował(a) 2mamababcia Mle
  • "Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem,
    abyście szli i owoc przynosili."
    J 15, 16
    Podziękował(a) 1Mle

  • "Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu:

    «Posłuchajcie innej przypowieści. Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej tłocznie, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał.

    Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego zaś ukamienowali. Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili. W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: Uszanują mojego syna.

    Lecz rolnicy, zobaczywszy syna, mówili do siebie: „To jest dziedzic; chodźcie, zabijmy go, a posiądziemy jego dziedzictwo”. Chwyciwszy go, wyrzucili z winnicy i zabili. Kiedy więc przybędzie właściciel winnicy, co uczyni z owymi rolnikami?»

    Rzekli Mu: «Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze».

    Jezus im rzekł: «Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: „Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach”. Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce»."
    Mt 21,33-43
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Pan skierował do Jonasza, syna te słowa:
    «Wstań, idź do Niniwy – wielkiego miasta – i upomnij ją, albowiem nieprawość jej dotarła przed moje oblicze».
    A Jonasz wstał, aby uciec do Tarszisz przed Panem. "
    Jon 1, 1-16; 2, 1-11
    Podziękował(a) 1Mle
  • "W utrapieniu moim wołałem do Pana, *
    a On mi odpowiedział.
    Z głębokości Otchłani wzywałem pomocy, *
    a usłyszałeś głos mój."
    Jon 2
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
    jak Ja was umiłowałem."
    J 13, 34
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Jezusa na próbę, zapytał: «Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

    Jezus mu odpowiedział: «Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?»

    On rzekł: «Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego».

    Jezus rzekł do niego: «Dobrze odpowiedziałeś. To czyń, a będziesz żył»."
    Łk 10, 25-37
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami:
    «Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam».
    Jonasz wstał i poszedł do Niniwy, jak powiedział Pan.

    Niniwa była miastem bardzo rozległym – na trzy dni drogi. Począł więc Jonasz iść przez miasto jeden dzień drogi i wołał, i głosił: «Jeszcze czterdzieści dni, a Niniwa zostanie zburzona».

    I uwierzyli mieszkańcy Niniwy Bogu, ogłosili post i przyoblekli się w wory od najstarszego do najmłodszego. Doszła ta sprawa do króla Niniwy. Powstał więc z tronu, zdjął z siebie płaszcz, przyoblókł się w wór i usiadł na popiele. Z rozkazu króla i jego dostojników zarządzono i ogłoszono w Niniwie, co następuje:

    «Ludzie i zwierzęta, bydło i trzoda niech nic nie jedzą, niech się nie pasą i wody nie piją. Ludzie i zwierzęta niech przyobleką się w wory. Niech żarliwie wołają do Boga! Niechaj każdy odwróci się od swojego złego postępowania i od nieprawości, którą popełnia swoimi rękami. Kto wie, może się zwróci i ulituje Bóg, odstąpi od zapalczywości swego gniewu, i nie zginiemy?»

    Zobaczył Bóg ich czyny, że odwrócili się od złego postępowania. I ulitował się Bóg nad niedolą, którą postanowił na nich sprowadzić, i nie zesłał jej."
    Jon 3,1-10
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Z głębokości wołam do Ciebie, Panie, *
    Panie, wysłuchaj głosu mego.
    Nachyl Twe ucho *
    na głos mojego błagania.

    Jeśli zachowasz pamięć o grzechach, Panie, *
    Panie, któż się ostoi?
    Ale Ty udzielasz przebaczenia, *
    aby ze czcią Ci służono.

    Gdy grzechy wspomnisz, któż się z nas ostoi?

    U Pana jest bowiem łaska, *
    u Niego obfite odkupienie.
    On odkupi Izraela *
    ze wszystkich jego grzechów."
    Ps 130
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego
    i zachowują je wiernie."
    Łk 11, 28
    Podziękował(a) 1Mle

  • "Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go w swoim domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która usiadłszy u nóg Pana, słuchała Jego słowa.

    Marta zaś uwijała się około rozmaitych posług. A stanąwszy przy Nim, rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła».

    A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona»."
    Łk 10,38-42
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Gdy Bóg przebaczył Niniwitom, nie podobało się to Jonaszowi i oburzył się. Modlił się więc do Pana i mówił: «Proszę, Panie, czy nie to właśnie miałem na myśli, będąc jeszcze w moim kraju? Dlatego postanowiłem uciec do Tarszisz, bo wiem, że Ty jesteś Bogiem łagodnym i miłosiernym, nieskorym do gniewu i bogatym w łaskę, litującym się nad niedolą. Teraz, Panie, zabierz mi, proszę, moje życie, albowiem lepsza dla mnie śmierć niż życie».

    Pan odrzekł: «Czy uważasz, że słusznie jesteś oburzony?»

    Jonasz wyszedł z miasta, zatrzymał się po jego wschodniej stronie, tam zrobił sobie szałas i usiadł w cieniu, aby widzieć, co się będzie działo w mieście. A Pan Bóg sprawił, że krzew rycynusowy wyrósł nad Jonaszem, by cień był nad jego głową i żeby mu ująć jego goryczy. Jonasz bardzo się ucieszył tym krzewem. Ale z nastaniem brzasku dnia następnego Bóg zesłał robaczka, aby uszkodził krzew, tak iż usechł.

    A potem, gdy wzeszło słońce, zesłał Bóg gorący wschodni wiatr. Słońce tak prażyło Jonasza w głowę, że zasłabł. Życzył więc sobie śmierci i mówił: «Lepiej dla mnie umrzeć, aniżeli żyć».

    Na to rzekł Bóg do Jonasza: «Czy słusznie się oburzasz z powodu tego krzewu?» On odpowiedział: «Słusznie jestem śmiertelnie zagniewany». Rzekł Pan: «Tobie żal krzewu, którego nie uprawiałeś i nie wyhodowałeś, który w nocy wyrósł i w nocy zginął. A czyż Ja nie powinienem okazać litości Niniwie, wielkiemu miastu, gdzie znajduje się więcej niż sto dwadzieścia tysięcy ludzi, którzy nie odróżniają swej prawej ręki od lewej, a nadto mnóstwo zwierząt?»"
    Jon 4, 1-11
  • "Panie, zmiłuj się nade mną, *
    bo nieustannie wołam do Ciebie.
    Uraduj duszę swego sługi, *
    ku Tobie, Panie, wznoszę moją duszę.

    Ty bowiem, Panie, jesteś dobry i łaskawy, *
    pełen łaski dla wszystkich, którzy Cię wzywają.
    Wysłuchaj, Panie, modlitwę moją *
    i zważ na głos mojej prośby.

    Przyjdą wszystkie ludy przez Ciebie stworzone †
    i Tobie, Panie, oddadzą pokłon, *
    będą sławiły Twe imię.
    Bo Ty jesteś wielki i czynisz cuda, *
    tylko Ty jesteś Bogiem.

    Panie, Ty jesteś Bogiem miłosiernym
    Ps 86
  • "Otrzymaliście Ducha przybrania za synów,
    w którym wołamy: Abba, Ojcze."
    Rz 8, 15
  • "Jezus, przebywając w jakimś miejscu, modlił się, a kiedy skończył, rzekł jeden z uczniów do Niego: «Panie, naucz nas modlić się, tak jak i Jan nauczył swoich uczniów».

    A On rzekł do nich: «Kiedy będziecie się modlić, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo! Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto przeciw nam zawini; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie»."
    Łk 11, 1-4
    Podziękował(a) 1AnnoDomini
  • «Oni będą moją własnością, mówi Pan Zastępów, w dniu, w którym będę działał, a będę dla nich łaskawy, jak litościwy jest ojciec dla syna, który jest mu posłuszny.
    Wtedy zobaczycie różnicę między sprawiedliwym a niegodziwcem, pomiędzy tym, który służy Bogu, a tym, który Mu nie służy.
    Bo oto nadchodzi dzień palący jak piec, a wszyscy pyszni i wszyscy czyniący nieprawość będą słomą, więc spali ich ten nadchodzący dzień, mówi Pan Zastępów, tak że nie pozostawi po nich ani korzenia, ani gałązki.
    A dla was, czczących moje imię, wzejdzie słońce sprawiedliwości i uzdrowienie w jego skrzydłach».
    Ml 3, 13-20
    Podziękował(a) 1Mle
  • Szczęśliwy człowiek, który nie idzie za radą występnych, †
    nie wchodzi na drogę grzeszników *
    i nie zasiada w gronie szyderców,
    lecz w Prawie Pańskim upodobał sobie *
    i rozmyśla nad nim dniem i nocą.

    Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu

    On jest jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, *
    które wydaje owoc w swoim czasie.
    Liście jego nie więdną, *
    a wszystko, co czyni, jest udane.
    Ps 1
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Otwórz, Panie, nasze serca,
    abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego."
    Dz 16, 14b
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Ja wam powiadam:
    Proście, a będzie wam dane;
    szukajcie, a znajdziecie;
    kołaczcie, a zostanie wam otworzone.
    Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje;
    kto szuka, znajduje;
    a kołaczącemu zostanie otworzone.

    Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą».
    Łk 11,5-13
    Podziękował(a) 1Mle
  • bo nadchodzi dzień Pański, bo jest już bliski. Dzień ciemności i mroku, dzień obłoku i mgły.
    Jl 1, 13-15; 2, 1-2
    Podziękował(a) 1Mle
  • Chwalić Cię będę, Panie, całym moim sercem, *
    opowiadam wszystkie cudowne Twe dzieła.
    Cieszyć się będę i radować Tobą, *
    zaśpiewam psalm na cześć Twego imienia, Najwyższy.
    Ps 9
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony,
    a Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony,
    przyciągnę wszystkich do siebie."
    J 12, 31b-32
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, ten rozprasza."
    Łk 11, 15-26
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Światło wschodzi dla sprawiedliwego *
    i radość dla ludzi prawego serca.
    Radujcie się w Panu, sprawiedliwi, *
    i sławcie Jego święte imię."
    Ps 97
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego
    i zachowują je wiernie."
    Łk 11, 28
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Pan Bóg otrze łzy z każdego oblicza,

    bo Pan przyrzekł.
    Iz 25, 6-10
    Podziękował(a) 1Mle
  • Pan jest moim pasterzem, *
    niczego mi nie braknie.
    Pozwala mi leżeć *
    na zielonych pastwiskach.

    Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć, *
    orzeźwia moją duszę.
    Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach *
    przez wzgląd na swoją chwałę.

    Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, *
    zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.
    Kij Twój i laska pasterska *
    są moją pociechą.

    Stół dla mnie zastawiasz *
    na oczach mych wrogów.
    Namaszczasz mi głowę olejkiem, *
    obficie napełniasz mój kielich.

    Dobroć i łaska pójdą w ślad za mną *
    przez wszystkie dni życia.
    I zamieszkam w domu Pana *
    po najdłuższe czasy.

    Po wieczne czasy zamieszkam u Pana.
    Ps 23
    Podziękował(a) 1Mle

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik