Słowo Boże na dziś

1444547495089

Komentarz

  • Was, którzy byliście niegdyś obcymi wobec Boga i Jego wrogami przez sposób myślenia i wasze złe czyny, teraz znów pojednał Bóg w doczesnym Jego ciele przez śmierć, by stawić was przed sobą jako świętych i nieskalanych, i bez zarzutu, bylebyście tylko trwali w wierze – ugruntowani i stateczni – a nie chwiejący się w nadziei nieodłącznej od Ewangelii.
    Kol 1, 21-23
    Podziękował(a) 1Mle
  • Wybaw mnie, Boże, w imię Twoje, *
    mocą swoją broń mojej sprawy.
    Boże, słuchaj mojej modlitwy, *
    nakłoń ucha na słowo ust moich.

    Bóg podtrzymuje całe moje życie

    Oto mi Bóg dopomaga, *
    Pan podtrzymuje me życie.
    Będę Ci chętnie składać ofiarę *
    i sławić Twe imię, bo jest dobre.
    Ps 54
    Podziękował(a) 3Madzikg mamababcia Mle
  • Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
    Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.
    J 14, 6
    Podziękował(a) 1Mle
  • 'Przyjdźcie, radośnie śpiewajmy Panu, *
    wznośmy okrzyki ku chwale Opoki naszego zbawienia,
    stańmy przed obliczem Jego z uwielbieniem, *
    radośnie śpiewajmy Mu pieśni.

    Przyjdźcie, uwielbiajmy Go padając na twarze, *
    zegnijmy kolana przed Panem, który nas stworzył.
    Albowiem On jest naszym Bogiem, *
    a my ludem Jego pastwiska i owcami w Jego ręku.

    Obyście dzisiaj usłyszeli głos Jego: †
    «Niech nie twardnieją wasze serca jak w Meriba, *
    jak na pustyni w dniu Massa,
    gdzie Mnie kusili wasi ojcowie, *
    doświadczali Mnie, choć widzieli moje dzieła».

    Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie.
    Ps 95
    Podziękował(a) 2Madzikg Mle
  • Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością.
    Kto bowiem miłuje drugiego, wypełnił Prawo.
    Albowiem przykazania: «Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj» i wszystkie inne – streszczają się w tym nakazie: «Miłuj bliźniego swego jak siebie samego!»
    Miłość nie wyrządza zła bliźniemu.
    Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
    Rz 13, 8-10
    Podziękował(a) 3AgaMaria Madzikg Mle
  • W Chrystusie Bóg pojednał świat z sobą,
    nam zaś przekazał słowo jednania.
    2 Kor 5, 19
    Podziękował(a) 2Madzikg Mle
  • Jezus powiedział do swoich uczniów:

    «Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik.

    Zaprawdę, powiadam wam:
    Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.

    Dalej, zaprawdę, powiadam wam:
    Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie.
    Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich».
    Mt 18, 15-20
    Podziękował(a) 2Madzikg Mle
  • Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony dopełniam niedostatki udręk Chrystusa w moim ciele dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół.


    aby ich serca doznały pokrzepienia, aby przez miłość wyuczeni, osiągnęli pełnię zrozumienia, w całym jego bogactwie, i głębsze poznanie tajemnicy Boga – Chrystusa.
    W Nim wszystkie skarby mądrości i wiedzy są ukryte.
    Kol 1, 24-29; 2,1-3
    Podziękował(a) 2Katanna Mle
  • Jedynie w Bogu szukaj spokoju, duszo moja, *
    bo od Niego pochodzi moja nadzieja.
    Tylko On jest opoką i zbawieniem moim, *
    On moją twierdzą, więc się nie zachwieję.

    W każdym czasie *
    Jemu ufaj, narodzie.
    Przed Nim wylejcie wasze serca, *
    Bóg jest naszą ucieczką.

    Pan jest opoką i zbawieniem moim
    Ps 62
    Podziękował(a) 4aqq Katanna Madzikg Mle
  • Moje owce słuchają mego głosu,
    Ja znam je, a one idą za Mną.
    J 10, 27
    Podziękował(a) 3aqq Katanna Mle
  • rzekł do człowieka, który miał uschłą rękę: «Podnieś się i stań na środku!» Podniósł się i stanął.

    Wtedy Jezus rzekł do nich: «Pytam was: Czy wolno w szabat czynić coś dobrego, czy coś złego, życie ocalić czy zniszczyć?»

    I spojrzawszy dokoła po wszystkich, rzekł do niego: «Wyciągnij rękę!» Uczynił to, i jego ręka stała się znów zdrowa.
    Łk 6, 6-11
    Podziękował(a) 4AgaMaria aqq Katanna Mle
  • AgataZi powiedział(a):

    Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony dopełniam niedostatki udręk Chrystusa w moim ciele dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół.
    Kol 1, 24-29

    Mam problem z tym fragmentem.
    Jak rozumiecie te niedostatki udręk?

  • "Jak przejęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak dalej w Nim postępujcie: zapuśćcie w Nim korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności."

    "W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo na sposób ciała, a zostaliście napełnieni w Nim, który jest Głową wszelkiej Zwierzchności i Władzy."

    "I was, umarłych na skutek występków i „nieobrzezania” waszego grzesznego ciała, razem z Nim przywrócił do życia.
    Darował nam wszystkie występki, skreślił zapis dłużny, przygniatający nas nakazami. To właśnie, co było naszym przeciwnikiem, usunął z drogi, przygwoździwszy do krzyża."
    Kol 2, 6-15
    Podziękował(a) 2Madzikg Mle
  • Będę Cię wielbił, Boże mój i Królu, *
    i sławił Twoje imię przez wszystkie wieki.
    Każdego dnia będę błogosławił Ciebie *
    i na wieki wysławiał Twoje imię.

    Pan Bóg jest dobry dla wszystkich na ziemi

    Pan jest łagodny i miłosierny, *
    nieskory do gniewu i bardzo łaskawy.
    Pan jest dobry dla wszystkich, *
    a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.

    Pan Bóg jest dobry dla wszystkich na ziemi

    Niech Cię wielbią, Panie, wszystkie Twoje dzieła *
    i niech Cię błogosławią Twoi wyznawcy.
    Niech mówią o chwale Twojego królestwa *
    i niech głoszą Twoją potęgę.
    Ps 145
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem,
    abyście szli i owoc przynosili."
    J 15, 16
    Podziękował(a) 2Madzikg Mle
  • "Pewnego razu Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc trwał na modlitwie do Boga."

    "A cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich."
    Łk 6, 12-19
    Podziękował(a) 2Madzikg Mle
  • "Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus, zasiadający po prawicy Boga.
    Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi.

    Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu.
    Gdy się ukaże Chrystus, nasze Życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale.

    zwlekliście z siebie dawnego człowieka z jego uczynkami, a przyoblekliście nowego, który wciąż się odnawia ku głębszemu poznaniu Boga, na obraz Tego, który go stworzył.
    A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich jest Chrystus."
    Kol 3, 1-11
    Podziękował(a) 2Madzikg Mle
  • Jezus podniósł oczy na swoich uczniów i mówił:

    «Błogosławieni jesteście, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże.

    Błogosławieni, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni.

    Błogosławieni, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie.

    Błogosławieni jesteście, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego odrzucą z pogardą wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom.

    Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą.

    Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie.

    Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie.

    Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom».
    Łk 6,20-26
    Podziękował(a) 3Ganna4 Madzikg Mle
  • Chrystus Jezus istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi.
    A w tym co zewnętrzne uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.

    Dlatego też Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych, i aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga Ojca.
    Flp 2, 6-11
    Podziękował(a) 2aqq Mle
  • A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne.

    Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.
    Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony».
    J 3,13-17
    Podziękował(a) 2aqq Mle
  • Komentarz

    "On został przybity do mojego krzyża
    ks. Przemysław Krakowczyk

    "W święto Podwyższenia Krzyża Świętego Kościół daje nam do medytacji fragment rozmowy Jezusa z Nikodemem.
    Jezus przyrównuje się w niej do węża, którego Mojżesz zawiesił na palu, aby był ratunkiem dla Izraelitów. Tamten wąż z miedzi miał ratować życie ludzi ukąszonych na pustyni przez jadowite węże.
    Wąż w Biblii jest symbolem działania złego ducha. Zaskakujące jest zatem to porównanie.
    Święty Paweł w 2 Liście do Koryntian rozwija tę myśl, pisząc „że Bóg uczynił grzechem tego, który żadnego grzechu nie popełnił”.
    Chrystus pozwolił potraktować się jak złoczyńca, grzesznik, który za swoje zbrodnie odbiera słuszną karę śmierci.

    Chrystus, który nie popełnił żadnego grzechu, zajmuje na Krzyżu miejsce przygotowane dla każdego, kto popełnił w ciągu życia choćby jeden grzech ciężki, nazywany również śmiertelnym.
    Warto dziś uświadomić sobie, że krzyż na golgocie przygotowany był dla mnie, a nie dla Jezusa. Chrystus mnie na nim zastąpił, przyjmując na siebie moje grzechy i przyjmując wielkodusznie całą odpowiedzialność za nie, a zatem także karę śmierci.
    On umiera na Krzyżu za mnie, abym ja nie musiał już za własne grzechy ponosić słusznej kary.
    On umiera przybity do mojego Krzyża, abym ja miał życie wieczne.

    W ten sposób krzyż z drzewa hańby staje się Drzewem Zwycięstwa i Chwały.
    Każdy, kto z wiarą i ufnością spogląda na chrystusowy Krzyż, ocala swoje życie.
    Nie traćmy z naszych oczu chrystusowego Krzyża, znaku naszego zbawienia. Wpatrujmy się w niego, ze czcią i szacunkiem bierzmy go w ramiona, wyryjmy go w swoich sercach i kochajmy ten znak przeogromnej miłości Boga do człowieka."
    https://opoka.org.pl/liturgia
  • "Chrystus podczas swojego życia doczesnego z głośnym wołaniem i płaczem zanosił gorące prośby i błagania do Tego, który mógł Go wybawić od śmierci, i został wysłuchany dzięki swej uległości.

    A chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał.
    A gdy wszystko wykonał, stał się sprawcą zbawienia wiecznego dla wszystkich, którzy Go słuchają."
    Hbr 5, 7-9
    Podziękował(a) 1Mle
  • Panie, do Ciebie się uciekam, †
    niech nigdy nie doznam zawodu, *
    wybaw mnie w sprawiedliwości Twojej!
    Nakłoń ku mnie Twego ucha, *
    pośpiesz, aby mnie ocalić!

    Bądź dla mnie skałą schronienia, *
    warownią, która ocala.
    Ty bowiem jesteś moją skałą i twierdzą, *
    kieruj mną i prowadź przez wzgląd na swe imię.

    Wydobądź z sieci zastawionej na mnie, *
    bo Ty jesteś moją ucieczką.
    W ręce Twoje powierzam ducha mego, *
    Ty mnie odkupisz, Panie, wierny Boże.

    Ja zaś pokładam ufność w Tobie, Panie, *
    i mówię: «Ty jesteś moim Bogiem».
    W Twoim ręku są moje losy, *
    wyrwij mnie z rąk wrogów i prześladowców.

    Jakże jest wielka dobroć Twoja, Panie, *
    którą zachowałeś dla bogobojnych.
    Okazujesz ją tym, którzy uciekają się do Ciebie *
    na oczach ludzi.
    Wybaw mnie, Panie, w swoim miłosierdziu
    Ps 31
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki:
    «Niewiasto, oto syn Twój»
    . Następnie rzekł do ucznia:
    «Oto Matka twoja».
    I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie."
    J 19, 25-27
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Nauka to godna wiary i zasługująca na całkowite uznanie, że Chrystus Jezus przyszedł na świat zbawić grzeszników, spośród których ja jestem pierwszy.
    Lecz dostąpiłem miłosierdzia po to, by we mnie pierwszym Jezus Chrystus pokazał całą wielkoduszność jako przykład dla tych, którzy w Niego wierzyć będą na życie wieczne.

    A Królowi wieków, nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, Bogu samemu – cześć i chwała na wieki wieków. Amen.'
    1 Tm 1, 15-17
    Podziękował(a) 2aqq Mle
  • Któż jak nasz Pan Bóg, †
    co w dół spogląda *
    na niebo i ziemię?
    Podnosi z prochu nędzarza *
    i dźwiga z gnoju ubogiego.

    Niech imię Pana będzie pochwalone.
    Ps 113
    Podziękował(a) 2aqq Mle
  • "Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,
    a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego."
    J 14, 23
    Podziękował(a) 2aqq Mle
  • "Jezus powiedział do swoich uczniów:

    «Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło.
    Bo z obfitości serca mówią jego usta.

    Czemu to wzywacie Mnie: „Panie, Panie!”, a nie czynicie tego, co mówię?
    Pokażę wam, do kogo podobny jest każdy, kto przychodzi do Mnie, słucha słów moich i wypełnia je.

    Podobny jest do człowieka, który buduje dom: wkopał się głęboko i fundament założył na skale. Gdy przyszła powódź, wezbrana rzeka uderzyła w ten dom, ale nie zdołała go naruszyć, ponieważ był dobrze zbudowany.

    Lecz ten, kto usłyszał, a nie wypełnił, podobny jest do człowieka, który zbudował dom na ziemi bez fundamentu. Gdy rzeka uderzyła w niego, od razu runął, a ruina owego domu była wielka».
    Łk 6, 43-49
    Podziękował(a) 2aqq Mle
  • "Złość i gniew są obrzydliwościami, których trzyma się grzesznik.

    Tego, kto się mści, spotka pomsta od Pana, On grzechy jego dokładnie zachowa w pamięci.

    Odpuść przewinę bliźniemu, a wówczas, gdy błagać będziesz, zostaną ci odpuszczone grzechy.

    Gdy człowiek żywi złość przeciw drugiemu, jakże u Pana szukać będzie uzdrowienia?

    Nie ma on miłosierdzia nad człowiekiem do siebie podobnym, jakże błagać będzie o odpuszczenie swoich własnych grzechów? Sam, będąc ciałem, trwa w nienawiści, któż więc zyska dla niego odpuszczenie grzechów?
    Pamiętaj o rzeczach ostatecznych i przestań nienawidzić i trzymaj się przykazań!

    Pamiętaj o przykazaniach i nie miej w nienawiści bliźniego – o przymierzu Najwyższego, i daruj obrazę!"
    Syr 27,30;28,1-7
  • Błogosław, duszo moja, Pana, *
    i wszystko, co jest we mnie, święte imię Jego.
    Błogosław, duszo moja, Pana *
    i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwa

    On odpuszcza wszystkie twoje winy *
    i leczy wszystkie choroby.
    On twoje życie ratuje od zguby, *
    obdarza cię łaską i zmiłowaniem.

    Nie zapamiętuje się w sporze, *
    nie płonie gniewem na wieki.
    Nie postępuje z nami według naszych grzechów *
    ani według win naszych nam nie odpłaca.

    Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, *
    tak wielka jest łaska Pana dla Jego czcicieli.
    Jak odległy jest wschód od zachodu, *
    tak daleko odsuwa od nas nasze winy.

    Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia
    Ps 103

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik