Słowo Boże na dziś

1293032343589

Komentarz

  • Jezus powiedział do ludu:

    «Ja jestem chlebem życia.
    Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie.
    Powiedziałem wam jednak: Widzieliście Mnie, a przecież nie wierzycie.
    Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał.

    Jest wolą Tego, który Mnie posłał, abym nic nie stracił z tego wszystkiego, co Mi dał, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym.
    To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym».
    J 6, 35-40
    Podziękował(a) 2aqq Madzikg
  • Błogosławcie, ludy, naszemu Bogu *
    i rozgłaszajcie Jego chwałę,
    bo On życiem obdarzył naszą duszę *
    i nie dał się potknąć naszej nodze.
    Ps 66
    Podziękował(a) 1aqq
  • «Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec,

    Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne.

    Ja jestem chlebem życia.
    Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli.
    To jest chleb, który z nieba zstępuje: Kto go je, nie umrze.
    Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
    Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.
    Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata».

    J 6, 44-51
    Podziękował(a) 1aqq
  • Z komentarza:

    „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51)

    ks. Waldemar Turek

    "Jeśli karmimy się Chrystusem, On żyje w nas, Jego słowo działa w nas, nadaje kształt myśleniu, odczuwaniu, kochaniu.
    Innymi słowy, chleb rozumiany w sensie Eucharystii sprawia, że już teraz możemy żyć w szczególnej łączności z Chrystusem i ciągle duchowo wzrastać.
    Ten Chleb powoduje także, że jesteśmy powołani i umacniani przez Boga do stawania się ciągle lepszymi.
    On przemienia nas w sposób intymny, łagodny i wytrwały.

    „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51).
    Pewnie zbyt rzadko rozważamy to zdanie, które w sposób bardzo wyraźny i klarowny daje nam gwarancję życia wiecznego, a to przecież jest naszym marzeniem: żyć na wieki w szczęśliwości, w obecności miłującego nas Boga.

    Św. Franciszek z Asyżu pisał do swoich braci zakonników:
    „Niech zatrwoży się cały człowiek, niech zadrży cały świat i niech rozraduje się niebo, gdy na ołtarzu w rękach kapłana jest Chrystus, Syn Boga żywego!
    O pokorna wzniosłości, bo Pan wszechświata, Bóg i Syn Boży, tak się uniża, że dla naszego zbawienia ukrywa się pod niepozorną postacią chleba!
    Patrzcie, bracia, na pokorę Boga i wylewajcie przed Nim serca wasze, uniżajcie się i wy, abyście zostali wywyższeni przez Niego” (List do Zakonu; LZ 26-28).
    https://opoka.org.pl/liturgia
  • Chwalcie Pana, wszystkie narody, *
    wysławiajcie Go, wszystkie ludy,
    bo potężna nad nami Jego łaska, *
    a wierność Pana trwa na wieki.
    Ps 117
    Podziękował(a) 3aqq Katanna Madzikg
  • Rzekł do nich Jezus:
    «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.
    Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

    Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.
    Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.
    J 6, 52-59
    Podziękował(a) 2aqq Katanna
  • Najmilsi:

    Nowina, którą usłyszeliśmy od Niego i którą wam głosimy, jest taka:
    Bóg jest światłością, a nie ma w Nim żadnej ciemności.
    Jeżeli mówimy, że mamy z Nim współuczestnictwo, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie postępujemy zgodnie z prawdą.
    Jeżeli zaś chodzimy w światłości, tak jak On sam trwa w światłości, wtedy mamy jedni z drugimi współuczestnictwo, a krew Jezusa, Syna Jego, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu.

    Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy.
    Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, Bóg jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości.
    Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, czynimy Go kłamcą i nie ma w nas Jego nauki.

    Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli.
    Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca, Jezusa Chrystusa sprawiedliwego.
    On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata.
    1 J 1, 5-10;2,1-2
    Podziękował(a) 1Katanna
  • Chwal i błogosław, duszo moja, Pana.

    On odpuszcza wszystkie twoje winy *
    i leczy wszystkie choroby,
    On twoje życie ratuje od zguby, *
    obdarza cię łaską i zmiłowaniem.

    Miłosierny jest Pan i łaskawy, *
    nieskory do gniewu i bardzo cierpliwy.
    Nie zapamiętuje się w sporze, *
    nie płonie gniewem na wieki.

    Jak ojciec lituje się nad dziećmi, *
    tak Pan się lituje nad tymi, którzy się Go boją.
    Wie On, z czegośmy powstali, *
    pamięta, że jesteśmy prochem.
    Ps 103
    Podziękował(a) 1Katanna
  • W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami:
    «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

    Wszystko przekazał Mi Ojciec mój.
    Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.

    Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.

    Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».
    Mt 11, 25-30
    Podziękował(a) 1Katanna

  • «Niech cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego ukrzyżowaliście, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem».

    Gdy to usłyszeli, przejęli się do głębi serca:
    «Cóż mamy czynić, bracia?» – zapytali Piotra i pozostałych apostołów.
    «Nawróćcie się – powiedział do nich Piotr – i niech każdy z was przyjmie chrzest w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie w darze Ducha Świętego.
    Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy są daleko, a których Pan, Bóg nasz, powoła».
    Dz 2, 14. 36-41
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego

    Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach *
    przez wzgląd na swoją chwałę.
    Ps 23
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • "Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy są daleko, a których Pan, Bóg nasz, powoła"
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • Najdrożsi:

    To się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a znosicie cierpienia.
    Do tego bowiem jesteście powołani. Chrystus przecież również cierpiał za was i zostawił wam wzór, abyście szli za Nim Jego śladami.

    On grzechu nie popełnił, a w Jego ustach nie było podstępu.
    On, gdy Mu złorzeczono, nie złorzeczył, gdy cierpiał, nie groził, ale zdawał się na Tego, który sądzi sprawiedliwie.

    On sam w swoim ciele poniósł nasze grzechy na drzewo, abyśmy przestali być uczestnikami grzechów, a żyli dla sprawiedliwości – krwią Jego ran zostaliście uzdrowieni.

    Błądziliście bowiem jak owce, ale teraz nawróciliście się do Pasterza i Stróża dusz waszych.
    1 P 2,20-25
  • Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają.

    powiedział do nich Jezus:
    «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam:
    Ja jestem bramą owiec.
    Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce.
    Ja jestem bramą.
    Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko.

    Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».
    J 10, 1-10
  • „Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił”.
    Dz 11, 1-18
  • Jak łania pragnie wody ze strumieni, *
    tak dusza moja pragnie Ciebie, Boże.
    Dusza moja Boga pragnie, Boga żywego, *
    kiedyż więc przyjdę i ujrzę oblicze Boże?

    Boga żywego pragnie moja dusza

    Ześlij światłość i wierność swoją, *
    niech one mnie wiodą,
    niech mnie zaprowadzą na Twą górę świętą *
    i do Twoich przybytków.

    Boga żywego pragnie moja dusza

    I przystąpię do ołtarza Bożego, *
    do Boga, który jest moim weselem i radością.
    I będę Cię chwalił przy dźwiękach lutni, *
    Boże, mój Boże!

    Boga żywego pragnie moja dusza
    Ps 42
    Podziękował(a) 2Madzikg olgal
  • Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca.
    Życie moje oddaję za owce.
    Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.

    Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać.
    Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».
    J 10, 11-18
  • Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne.
    Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki.
    Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich.
    I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca.
    Ja i Ojciec jedno jesteśmy».
    J 10, 22-30
  • wielki znak się ukazał na niebie:
    Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.
    Ap 11, 19a; 12, 1. 3-6a. 10ab
  • [Z radością] dziękujcie Ojcu, który was uzdolnił do uczestnictwa w dziale świętych w światłości.
    On uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów.
    Kol 1, 12-16
  • Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja».

    I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.
    J 19, 25-27
  • «Na wieki ugruntowana jest łaska», *
    Ps 89
  • Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto przyjmuje tego, którego Ja poślę, Mnie przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał».
    J 13, 16-20
  • «Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga?
    I we Mnie wierzcie!
    W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę».

    Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?»

    Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie».

    J 14, 1-6
    Podziękował(a) 1Katanna
  • edytowano maja 2023
    «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.
    Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy».

    Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie widzi, widzi także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: „Pokaż nam Ojca”? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. To Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła!

    Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, a nawet większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię».
    J 14,6-14
  • Przybliżając się do Pana, który jest żywym kamieniem, odrzuconym wprawdzie przez ludzi, ale u Boga wybranym i drogocennym, wy również, niby żywe kamienie, jesteście budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar, miłych Bogu przez Jezusa Chrystusa.

    Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem Bogu na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali chwalebne dzieła Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła.
    1 P 2, 4-9
    Podziękował(a) 1Katanna
  • Niech się nie trwoży serce wasze.
    J 14, 1-12
    Podziękował(a) 1Katanna
  • «Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią.
    Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada.
    Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów.

    Dlatego czuwajcie, pamiętając, że przez trzy lata we dnie i w nocy nie przestawałem ze łzami upominać każdego z was.
    A teraz polecam was Bogu i słowu Jego łaski władnemu zbudować i dać dziedzictwo ze wszystkimi świętymi».

    Po tych słowach upadł na kolana i modlił się razem ze wszystkimi.
    Dz 20, 17-18a. 28-32. 36
    Podziękował(a) 2aqq Madzikg
  • Pan jest dobry, *
    Jego łaska trwa na wieki.
    Ps 100,
    Podziękował(a) 1aqq

  • Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?
    On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby wraz z Nim i wszystkiego nam nie darować?
    Któż może wystąpić z oskarżeniem przeciw tym, których Bóg wybrał?
    Czyż Bóg, który usprawiedliwia?
    Któż może wydać wyrok potępienia?
    Czy Chrystus Jezus, który poniósł za nas śmierć, co więcej, zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami?

    Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej?
    Utrapienie, ucisk czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz? Jak to jest napisane: «Z powodu Ciebie zabijają nas przez cały dzień, uważają nas za owce przeznaczone na rzeź».

    Ale we wszystkim tym odnosimy pełne zwycięstwo dzięki Temu, który nas umiłował.
    I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.
    Rz 8, 31b-39
    Podziękował(a) 3aqq Madzikg Mle

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik