Alicja Lenczewska Słowo Pouczenia

1234568

Komentarz

  • 31 lipca

    "+ Zobacz, Moje dziecko: cały świat jest we Mnie. I ty, maleńka drobina w tym świecie jesteś we Mnie - ukochana, upragniona, chroniona.

    Popatrz: cały jestem dla ciebie. Nikt i nic nie umniejszy tej Mojej miłości. Moja wszechmoc polega też na tym, że dla każdego Mojego dziecka jestem cały. Każdy ma całą Moją miłość, całe Moje piękno.

    Jestem niepodzielny - choć jestem dla wszystkich."

    Słowo pouczenia, 16
  • 1 sierpnia

    "+ Nie może być w twoim sercu i w twych myślach pustych chwil, czasu nijakiego. Nie może być zaabsorbowania tym, co zewnętrzne, co płynie ze świata bez świadomego trwania we Mnie - bez wewnętrznego stanu modlitwy.

    Uważaj więc, dziecko Moje, by intensywność twego życia wewnętrznego rosła, by nie było spadku wewnętrznego napięcia miłości i oddania Bogu twojemu. Póki żyjesz na ziemi, nie możesz spocząć w tym dążeniu i wysiłku. Spocząć możesz tylko we Mnie, gdy dam odpocznienie twej duszy pogrążonej w modlitwie."

    Słowo pouczenia, 101
  • 2 sierpnia

    "+ Módl się cały czas i adoruj Mnie cały czas. Niech wszystko będzie przepełnione modlitwą i ofiarowane dla zbawienia świata.
    Oddawaj Mi wszystkich spotkanych ludzi, i tych, których znasz, wraz ze swoją ofiarą za nich."

    Świadectwo, 350
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 3 sierpnia

    "+ Proś o miłość, a dam, i wypełnię cię nią. Proś tylko o miłość - wszystko w niej się mieści i z niej wypływa. Ja jestem Miłością i pragnę być w pełni twego serca. Odkryj swoje serce i powiedz, jaki jest jego stan. Co jest twym życiem, co trudem, co bólem, co radością?"

    Świadectwo, 576
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 4 sierpnia

    "+ Módl się za dusze poświęcone Mi, aby dochowały wierności. Ofiaruj się za nie. Wiele wsparcia potrzebują.
    Podczas Eucharystii ofiaruj się za kapłana, który ją sprawuje, aby święty był, jak Ja jestem święty. W modlitwie: za tych, których znasz i za tych, których nie znasz.
    Powołanie kapłańskie i zakonne nie jest łatwe. Pomagaj im nieść ten ciężar, wspieraj w drodze."

    Świadectwo, 385
    Podziękował(a) 3AgataZi Barbasia ZielonaKawa
  • 5 sierpnia

    "+ Nie wybiegaj myślami poza dzień dzisiejszy i nie folguj wyobraźni. Troska o jutro i wyobraźnia to teren szczególnie intensywnego działania mocy złego.

    Teraźniejszość należy do Mnie. Ja ją kształtuje na miarę twej ufności i umiłowania woli Mojej.

    Rozmawiaj ze Mną. To doda ci sił. Ja jestem twoim ojcem duchownym, twoją przełożoną, ojcem i matką, powiernikiem i czułym opiekunem. Twoje odosobnienie jest środkiem do coraz mocniejszego przylgnięcia do Mnie. Poza Mną nie ma nic, co mogłoby zaspokoić twoje serce."

    Słowo pouczenia, 452
    Podziękował(a) 2AgataZi AnnoDomini
  • 6 sierpnia

    "+ Zdając Mi sprawę wieczorem z dnia, który minął, zrób krótki, rzeczowy rachunek sumienia z tego, co uczyniłaś w sercu i na zewnątrz: złego i dobrego. Przeproś, podziękuj i złóż u Moich stop, a Ja według miłości Mojej wszystko to zamienię w dobro.

    I ponownie oddaj Mi siebie, radując się, że jesteś Moja - w mych ramionach i w mym Sercu.

    UFAJ I TRWAJ W POKOJU."

    Słowo pouczenia, 490
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 7 sierpnia

    "+ Przyjdź, usiądź przy Mnie. I bądź pogrążona we Mnie cała. Chcę znaleźć pociechę w twojej miłości czułej i dobrej.

    Gdy serce twoje pała miłością, wyrażaj ją tak, jak potrafisz. Lubię spontaniczność i szczerość. Unikaj rutyny, poza modlitwami, które są ofiarą."

    Świadectwo, 287
    Podziękował(a) 2AgataZi AnnoDomini
  • 8 sierpnia

    "+ Błyskawica łączy niebo i ziemię, i oświetla, i budzi. Tym są Moje słowa dla was.

    Każdy Mój uczeń musi przejść przez całe Moje życie od narodzin w ubóstwie przez zagrożenie, wygnanie, poddanie, namaszczenie, oczyszczenie, apostolstwo, męczeństwo - do śmierci z miłości.
    Nie ma prawdziwego apostolstwa bez tego, co było wpierw i bez gotowosci do tego, co nastąpiło potem."

    Świadectwo, 736
    Podziękował(a) 2AgataZi AnnoDomini
  • 9 sierpnia

    "+ Pragnę serc oddanych, których miłość zawsze zwrócona jest do Mnie.
    Pragnę miłości żarliwej i wiernej - takiej, jaką Ja was obdarzam.
    Pragnę wzajemności i wyczekuje na nią w każdej duszy ludzkiej.

    Kochaj Mnie za tych, którzy nie chcą, nie potrafią kochać. Niech płonie twoje serce wielkim ogniem. Ja zadbam, Ja podsycę ten ogień. Ty tylko pragnij."

    Świadectwo, 661
    Podziękował(a) 3AgataZi Rien ZielonaKawa
  • 10 sierpnia

    "+ Wartością jest to, co wymaga trudu, samozaparcia i co nie jest natychmiast wynagradzane w sposób spektakularny.
    Największą nagrodą jest to, że jesteś blisko Mnie, że pragnę twojego udziału w budowaniu królestwa Bożego w duszach ludzkich, że daje ci udział w Moim dziele miłości.
    Jeśli otrzymałaś i nadal otrzymujesz jakiekolwiek dary ode Mnie, to po to, abyś posługiwała się nimi dla dobra wszystkich, korzystając z tych możliwości, jakie aktualnie tworzę i z sytuacji, w jakiej się znajdujesz.
    Nie licz na własne siły, lecz na Moją łaskę i pomoc."
    Słowo pouczenia, 440
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 11 sierpnia

    "+ Nie zawsze trzeba być w kościele, aby Mnie adorować. Pragnę, aby w twym sercu była nieustanna adoracja. Jestem w nim zawsze i chcę, abyś była tam ze Mną w miłości, w radości, w upojeniu. Bądź Moje dziecko, Moja oblubienico. Wiesz, jak bardzo spragniony jestem ludzkiej miłości, i jak bardzo chce obdarzać miłością."

    Świadectwo, 237
    Podziękował(a) 3AgataZi Ewaklara ZielonaKawa
  • 12 sierpnia

    "- Gdzie mam uciec przed ludzką zawiścią?

    + W Moje ramiona.

    Nie miej żalu o to do ludzi, ale im współczuj (...). Jeśli tobie dałem łagodne serce, jakaż zasługa w twej łagodności? Otrzymałeś je niezasłużenie i nie próbuj być z tego dumna.

    Jeśli ktoś ma inne serce, musi znosić zło, jakie ma do niego dostęp. I jest to bardzo bolesne dla niego. W kontakcie z takim człowiekiem naprawdę trzeba okazać dużo miłości płynącej z twego łagodnego i miłosiernego serca, bo po to ci je dałem.
    Pragnij i proś - uzdolnień cię do tego jeszcze bardziej."

    Świadectwo, 605
    Podziękował(a) 3AgataZi Ewaklara ZielonaKawa
  • 13 sierpnia

    "Podczas modlitwy zrozumiałam, że (...) całe życie jest walką i jej napięcie nigdy nie ustaje, bo każdy jest w zasięgu szatana o mocy odpowiednio wielkiej do łask i talentów danych mu od Boga.

    Konieczna jest ciągła czujność i błaganie o miłosierdzie Boże. Najsilniejsze ataki zła przychodzą po doznanych łaskach i czynią największe spustoszenie, bo człowiek przeważnie wtedy jest najmniej czujny, gdyż wydaje mu się, że już mu nic nie grozi, że jest silny i uprzywilejowany - zapomina o swej słabości i potrzebie ciągłego błagania o pomoc."

    Słowo pouczenia, 94
  • 14 sierpnia

    "+ Mówiąc o kimś lub o czymś , trzeba opierać się głównie na dostrzeganiu dobra i eksponować je. W ten sposób to dobro jest umacniane i rośnie. Ze złem nie należy walczyć, bo wszelka walka jest złem i potęguje zło. Trzeba tworzyć i rozwijać dobro, by dla zła nie było miejsca. Siła i wielkość dobra unicestwia zło. Tak, jak światło unicestwia ciemność.

    Wystarczy wnieść światło, by ciemność przestała istnieć. Podobnie jest ze złem.
    Cały wysiłek trzeba koncentrować na tworzeniu i rozszerzaniu dobra - miłości. Miłością ogarniać wszystko, a najbardziej to, co nie jest miłością, aby tam zapanowała, i aby nią się stało."
    Świadectwo, 94
    Podziękował(a) 2AgataZi Ewaklara
  • 15 sierpnia

    "+ Są dwie drogi, którymi prowadzę.
    Jedna, to droga podobna do mojej ludzkiej drogi.
    Druga, to droga Maryi.
    Najczęściej daje drogę Mojej Matki: przyjmowanie wszystkiego w poddaniu, w ciszy serca i warg, i w miłości. Trwanie w bezgranicznej ufności Ojcu, cokolwiek się stanie. Cierpienie cierpieniem innych.

    Każdy twój czy jest dla Mnie tak samo ważny, jeśli przyjmujesz go ze względu na Miłość - na Mnie. Nie jest ważne, co czynisz, tylko z jaką intencją to czynisz. Można, nie czyniąc zewnętrznie nic, współdecydować o losie ludzi i o losie świata poprzez intensywność miłości i intencji."

    Świadectwo, 855
    Podziękował(a) 3AgataZi Ewaklara ZielonaKawa
  • 16 sierpnia

    "+ Gdy pojawią się pokusy i trudne sytuacje, zanurzaj swój umysł i swoje serce we Mnie i proś o pokój w myślach i o miłość w sercu, aby nie było w tobie pustki i zła. Myśl o Mnie: o Mojej dobroci, mądrości, wszechmocy. Zanurzaj we Mnie swój umysł, aby przeniknęły go Moja mądrość i miłość.

    Nie staraj się wszystkiego do końca zrozumieć i poznać. Staraj się natomiast wszystko przyjąć z pokojem, miłością i wdzięcznością, bo wszystko służy dobru: twojemu i innych. Jest darem dla ubogacenia twej duszy."

    Słowo pouczenia, 88
  • 17 sierpnia

    "+ Wszystko czyń tak, jak Ja bym to czynił, i wszystko czyń dla Mnie.

    Każdego człowieka traktuj tak, jak Ja bym nim był.

    Jeśli Mnie znasz i kochasz, to rozumiesz, co ci powiedziałem.

    - Musiałabym przekroczyć ludzkie możliwości...

    + Ja będę je w tobie przekraczał - jeśli zechcesz, i będziesz konsekwentna w tym pragnieniu. Podałem ci zasadę świętości, a jej podstawą jest zaufanie do Mnie i wierność."

    Świadectwo, 689
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 18 sierpnia

    "+ Żaden dobry czyn nie idzie na marne, choć pozory czasem na to wskazują. Człowiek nie musi znać Mojego działania - musi natomiast ufać Mi, jeśli jest Moim wyznawcą.

    Cóż ty nazywasz modlitwą? Czy tylko deklaracje słowne?
    Każdy dobry czyn z określoną intencją w sercu jest bardziej modlitwą niż potoki słów wyrażających prośbę.

    Modlitwą w czyjejś intencji jest myśl, pragnienie dobra dla tej osoby. Jeśli do tego pragnienia potrafisz dołączyć jakieś własne dobro, którym się dzielisz - siła takiej modlitwy jest tym większa."
    Podziękował(a) 3AgataZi Ewaklara ZielonaKawa
  • 19 sierpnia

    "+ Wszystko, co cię spotyka, wszelkie doniesienia ze strony kogokolwiek są za Moim dopuszczeniem lub wprost Moim działaniem.
    Pamiętaj o tym i wiedz, że twoje zachowania i reakcje wobec ludzi bliskich lub ci obcych są zachowaniem wobec Mnie.

    A twoje spoglądanie na innych jest spoglądaniem na Mnie. Twoje myśli o drugim człowieku są myślami godzącymi we Mnie lub pocieszającymi Mnie.

    Moja miłość jest większa niż wszelki ból i, jeśli nie jest świadomie odrzucana, zwycięża."

    Słowo pouczenia, 494
    Podziękował(a) 3AgataZi Ewaklara ZielonaKawa
  • 20 sierpnia

    "+ Kochaj wszystko, co przyjdzie na ciebie i z miłością przyjmuj każdy cierń upokorzenia, trudu, cierpienia - to ciernie z Mojej korony, którą dał Mi kochający Ojciec.

    Pochyl się w sercu swoim i ucałuj z wdzięcznością każdego, kto wbija te ciernie w twoje serce.
    Moja kochająca dłoń nimi kieruje, aby dokonało się twoje powołanie w bólu zadanym przez świat, do którego nie należysz, i w miłości Mojej, bo ona jest twoim domem i pokarmem codziennym."

    Świadectwo, 904
    Podziękował(a) 3AgataZi Rien ZielonaKawa
  • 21 sierpnia

    "+ Człowiek kształtuje się bardziej przez sytuacje niż przez Moje słowo. Dlatego los człowieka jest ciągiem sytuacji wychowujących go. Takie jest Moje działanie prowadzące do zbawienia każdego. Większość nie rozumie tego. Bronią się przed Moim zbawczym działaniem w ich życiu. I odrzucają, bo mają wolną wolę. Wybierają pozorne, doraźne dobro (...). Często okazuje się złem już w tym życiu. Jeżeli człowiek to zrozumie, jest uratowany. Jeśli nie - brnie dalej do swej zagłady, jak ślepiec, bo nim jest w istocie (...).

    Tylko wielki wstrząs, ból lub pomoc drugiego mogą go powstrzymać i otworzyć oczy duszy. Bardzo pomocna jest modlitwa i ofiara za człowieka zagubionego. Zawsze przynosi skutek."

    Świadectwo, 149
  • 22 sierpnia

    "+ - Czy kochasz Mnie bardziej niż wczoraj?
    - Czy kochasz Mnie coraz bardziej, wybierając w coraz mniejszych drobiazgach wolę Moją?
    - Czy jesteś coraz bardziej czujna?
    - Czy rozpoznajesz Mój coraz cichszy głos, Moje tchnienie Ducha w tobie?

    Świadectwo, 940
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 23 sierpnia

    "+ Czystość serca nie polega na tym, że ty nie dopuszczasz do niego żadnych zanieczyszczeń - bo takiej władzy nad swoim sercem nie masz - czystość serca polega na tym, że udostępniasz Mi, że pozwalasz i prosisz nieustannie, bym je oczyszczał, bym nim dysponował według Mojej woli.

    Ja mam moc oczyszczenia serc i tylko Ja mogę to uczynić, i pragnę to czynić.
    Jakże bardzo mylą się ci, którym się wydaje, że cokolwiek uczynią sami i przyjdą do Mnie już czyści."

    Świadectwo, 848
    Podziękował(a) 3AgataZi AnnoDomini ZielonaKawa
  • 24 sierpnia

    "+ Przyszedłem jako Człowiek, aby nauczać miłosierdzia. Pokazałem to całym Moim życiem i Moim nauczaniem. To jest wzór dla każdego i Mój nakaz.

    Poprzez Moje miłosierdzie patrz na każdego i odnoś się do każdego. Tych, którzy czynią zło, którzy błądzą, otocz największą miłością i miłosierdziem - w swym wnętrzu i zewnętrznych przejawach twego stosunku do nich. Kochaj ich, módl się za nich i pokutuj, aby wyleczyć krzywdę, jaką wyrządzają sobie i innym. I aby wynagrodzić ich zdradę Miłości."

    Słowo pouczenia, 27
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 25 sierpnia

    "+ Nie sądź, że jeśli otrzymam od ciebie jakiś dar miłości - większy niż zazwyczaj - to może twoje serce odpocząć w bezruchu. Żaden twój dar miłości nie jest wystarczający, skończony. I nigdy nie zaspokoi Mojego serca spragnionego twojej miłości.

    W miłości nie ma daru dokonanego. Miłość jest ogniem, który zawsze musi być żywy, podsycany, karmiony.
    Im większy ogień zapłonie, tym więcej paliwa potrzeba."

    Świadectwo, 796
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 26 sierpnia

    "+ Jeśli chcesz okazać drugiemu miłość, a nie okazujesz jej Mnie ponad wszystko - to zamkniesz go we własnym egoizmie.

    Jeśli pragniesz dać światu Mnie, a nie dajesz Mi bez reszty siebie, to dasz im tylko swoją obłudę i próżność.

    Nawracajcie się, dzieci Moje, na Moją drogę, jaką ukazałem wam w Kazaniu na górze i Moim własnym życiem.

    Idźcie i głoście światu Ewangelię - sami będąc świadkami ewangelicznego życia - jak Maryja."

    Słowo pouczenia, 59
    Podziękował(a) 3AgataZi Ewaklara ZielonaKawa
  • 27 sierpnia

    "+ Jeśli idziesz do drugiego człowieka beze Mnie, to niepotrzebnie idziesz.

    Jeśli chcesz mi pomagać swymi siłami tylko, to oddasz swoją słabość i grzeszność do jego słabości i grzeszności.

    Jeśli zwracasz się do innego, by go nawrócić na drogi Moje, a nie błagasz w skrusze , abym Ja ciebie nawrócił, to zgorszysz jego duszę twoim faryzeizmem i pychą."
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 29 sierpnia

    "+ Niech cię nie obchodzi kapłan, który sprawuje Moją Ofiarę. Nie obserwuj go, nie oceniaj. Nie wybieraj sobie Ofiary, którą sprawuje kapłan ulubiony przez ciebie. Nie dla niego tam idź.

    Przychodź tylko dla Mnie - dla dokonania daru z siebie na ołtarzu i przyjęcia Mojego daru w Komunii.

    Sercem swoim i duszą dostrzeż Mnie: Moją świętość, Moją Miłość i Mój ból. Kochaj i wynagradzaj jak Ja. Kochaj i wynagradzaj tym żarliwej, gdy odczuwasz ból Mój powiększony przez niedbałe sprawowanie Mojej Ofiary. Kochaj i wynagradzaj brak miłości u tego, który dotyka Moje Ciało i pije Moją Krew."

    Słowo pouczenia, 71
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 30 sierpnia

    "+ Jeśli czujesz, że nadchodzą ataki szatana, gdy ogrania cię ciemność i ucisk duszy odmawiaj natychmiast /Pod Twoją obronę/, bo to jest egzorcyzm. I zachowaj pokój, wiedząc, że twój ból i umęczenie rodzą wielkie dobro i że są błogosławieństwem dla wielu dusz, a zwłaszcza tych, za które się wstawiasz i zobowiązałaś.

    Wtedy w tobie powtarza się Moja męka przynosząca zbawienie. I mimo tego, co odczuwasz, jest to czas ogromnej łaski i wielkiej jedności ze Mną, który w tobie i przez ciebie wypełniam Moją misję Mesjasza."

    Słowo pouczenia, 264

    Podziękował(a) 5AgataZi aqq Ewaklara Katanna Rien

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik