Alicja Lenczewska Słowo Pouczenia

1234579

Komentarz

  • 27 czerwca

    "+ Nie zrażaj się żadną nędzą ludzką - kochaj ich i pragnij, abym ich wydobył ku światłu miłości. Wszak wiesz, jaka jest nędza twoja i jakie Moje miłosierdzie, dzięki któremu otrzymujesz tak wiele łask.

    Pragnij kochać, a ubogacę cię jeszcze bardziej."

    Świadectwo, 637
    Podziękował(a) 4AgataZi AnnoDomini Ewaklara Rien
  • 28 czerwca

    "+ Świętość polegająca na oddaniu Mi swojej woli i życiu wśród ludzi, by im służyć i świadczyć o Mnie, jest trudniejsza, ale o wiele bardziej owocna. Jeśli pozwolisz, abym swobodnie posługiwał się tobą i z ufnością znosić będziesz wszystko, będzie to właśnie stan świętości i zjednoczenia się ze Mną.

    Dziś już nie wystarczą modlitwy - potrzebne są żywe ofiary. Potrzebni są ludzie, którzy tak jak Ja i razem ze Mną, wydadzą swoje życie za zbawienie świata."

    Świadectwo, 242
  • 29 czerwca

    "+ Raduj się, gdy na światło dzienne wydobywa się to, co jest nocą twej duszy. W Moim świetle noc znika. Sytuacja trudna, zwłaszcza przychodząca z nienacka obnaża stan twojej duszy: dobro lub zło, jakie w niej tkwi. Konieczne są więc w twym życiu sytuacje, w których poznasz prawdę o sobie. A poznajesz ją po to, byś oddawała Mi to, co jest twoją słabością, i abym Ja mógł przemieniać cię, oczyszczając twą duszę z brudu i tan grzechu pierworodnego."

    Słowo pouczenia, 129
    Podziękował(a) 3AgataZi AnnoDomini Rien
  • 2 lipca

    " + Oddanie to nie tylko ofiara, to przede wszystkim radość z ubogacania świata Moją miłością. Pragnij, aby każde Moje dziecko napełniało się Moją miłością (...).

    Czyń to z miłości do Mnie. Z tej miłości, której tak bardzo pragniesz. Dostrzegaj cierpienia innych - może nawet przez nich samych nieuświadamianych i z czułością zwracaj się do nich, i ukazuj Mi, i proś, bym pochylił się nad ich losem.
    Moim bólem jest ból każdego dziecka Mojego - ból teraźniejszy i przyszły.

    Słowo pouczenia, 469
    Podziękował(a) 3AgataZi AnnoDomini Ewaklara
  • 3 lipca

    "- Czy ja mam być człowiekiem czynu czy modlitwy?

    + Nie oddzielaj tego. Potrzebne jest jedno i drugie. Modlitwa oparta na niechęci do czynu i pracy nic nie jest warta. Podobnie praca i działanie bez modlitwy, bez oparcia się na Mnie są bezowocne. Jest to próżny trud przynoszący niekiedy zło zamiast dobra."

    Świadectwo, 59
    Podziękował(a) 3AgataZi AnnoDomini Ewaklara
  • 4 lipca

    "+ Oddaj mi to, co cię zwodzi i Mnie zasłania, i proś o miłosierdzie. Proś nieustannie i żarliwie o miłosierdzie dla wszystkich, bo każdy podobnie jak ty szamocze się w ramach swoich - często na oślep kalecząc się jeszcze bardziej i kalecząc bliźnich swoich.

    Każdy jest obolały i kazdy potrzebuje Mojej pomocy, by ocaleć.

    Straszne jest to, że wielu tej pomocy nie chce. Za nich więc ofiaruj swoje dolegliwości duszy i ciała, aby zostali uratowani. I za nich błagaj o miłosierdzie, byś nie marnowała tego, co jest dane, dopóki możesz czynić pokutę za siebie i za innych."

    Słowo pouczenia, 453
    Podziękował(a) 2AgataZi AnnoDomini
  • 6 lipca

    "+ Nie trzeba szukać cierpienia, bo nie stworzyłem cię do cierpienia, lecz do miłości. Cóż może dać cierpienie, gdy mało będzie miłości? Może zniszczyć zamiast ubogacić.

    Pragnij i szukaj Miłości, a cierpienia przyjmuj i nie zważaj na nie, i nie pamiętaj o nich. Ofiaruj i zapominaj, radując się, że Miłość jest twoim życiem i że możesz obdarzać nią każdego - Miłością, która większa jest niż każde cierpnie i niż śmierć, i która rodzi zmartwychwstanie twoje i innych."

    Słowo pouczenia, 275
    Podziękował(a) 2AgataZi AnnoDomini
  • 8 lipca

    "+ Ludziom źle czyniącym potrzebne jest miłosierdzie i pomoc przez wstawiennictwo Matki Mojej, a o to prosić zawsze możesz. I jest konieczne, byś to czyniła, współczując im w ich cierpieniu, z którego nie zawsze zdają sobie sprawę.

    Módl się i pokutuj za tych, którzy uczynić tego nie potrafią, bo ulegli złu, jakie dziś tak bardzo panuje w świecie."

    Słowo pouczenia, 222
    Podziękował(a) 4AgataZi AnnoDomini Ewaklara Rien
  • 9 lipca

    "+ Cały "twój" czas powinien należeć do mnie, jeśli pragniesz poznawać Mnie coraz głębiej i żyć Moją miłością coraz intensywniej. Poznawać przez obcowanie ze Mną i dzielić Moje pragnienia i czyny (...).

    Albo kochasz i jesteś cała i zawsze dla Mnie, albo nie kochasz Mnie tylko siebie i swoje aktualne upodobania. Miłość nie znosi oddzielenia serc, pragnień, bo dąży do zjednoczenia coraz większego i wszechogarniającego tak, jak powiedziałem: całym sercem, całym umysłem, że wszystkich sił. Wyrazem tego jest oddanie na ślepo, na przepadłe, z radosnym: "Jezu, ufam Tobie".
    To rodzi błogosławione owoce: poczucie bezpieczeństwa, pokój i radość."

    Słowo pouczenia, 456
    Podziękował(a) 3AgataZi AnnoDomini Rien
  • 10 lipca

    "+ Żyj w pełni chwilą teraźniejszą, nie wybiegając myślą w przód ani w tył, a nie będziesz marnowała czasu który jest ci dany. Cokolwiek jest, jest to dar chwili ode Mnie dla Ciebie. Odnajduj Mnie, rozpoznawaj, adoruj, okazuj wdzięczność. Radź się Mnie i razem ze Mną czyń i przeżywaj wszystko.

    Każda chwila jest święta, bo każdy Mój dar jest święty. Każde miejsce jest święte, bo jest Moim darem dla ciebie i w nim Ja jestem z tobą.

    Wszędzie zachowuj się jak w świątyni: módl się i czyń dobro."

    Słowo pouczenia,193
  • 11 lipca

    "+ Twój los rozstrzyga się od dawna, choć nie zdawałaś sobie z tego sprawy. Los człowieka rozstrzyga się nieustannie. Dlatego ważne jest, by każdego dnia i każdej chwili opowiadać się za tym, co się wybrało, by ciągle potwierdzać swój wybór wszystkimi możliwymi sposobami. Musi być jedność w postępowaniu, myśleniu, w słowach. Wtedy idziesz prędzej i przeszkody pokonujesz łatwiej, i masz pokój w sercu. Jedność jest podstawą pokoju i postępu w drodze."

    Świadectwo, 45
    Podziękował(a) 3AgataZi AnnoDomini ZielonaKawa
  • 12 lipca

    "+ Wszystkie stresy i złe samopoczucia wywodzą się z zapatrzenia w siebie: z egocentryzmu. Wszystkie żale, pretensje, osądy, agresję także.

    Krzyżem, na którym każdy człowiek wisi, jest jego egocentryzm. To was krzyżuje. Tym krzyżujecie się wzajemnie.

    Wyjdź poza swój egocentryzm i egoizm, a zobaczysz, że jesteś w niebie."

    Słowo pouczenia, 138
  • 13 lipca

    "+ Moje biedne, zaślepione, małe dzieci zapełniają swoje dusze śmieciami i odpadkami tego świata i nie mają w nich miejsca dla pereł Mojej miłości. Mam tak dużo skarbów i chce złożyć w ich duszach, a nie ma w nich miejsca.

    Otwórz swoją duszę i pozwól uporządkować to, co w niej jest. Uczstnicz w tym, co w niej czynię. Nie chcę niczego zmieniać wbrew twej woli. Bądź więc ze Mną i współdziałaj. Słuchaj Moich rad i wykonuj, co zalecam. Bądź ze Mną, stale gotowa i czujna - chętna do czynu.

    Świadectwo, 248
    Podziękował(a) 2AgataZi AnnoDomini
  • 14 lipca

    "+ Nie patrz w siebie, tylko we Mnie - to cię uzdrowi. Oświetlam twoją zranioną naturę, abyś przylgnęła do Rany Mojego Serca, skąd płynie Krew twojego oczyszczenia i uświęcenia. Ukryj się tam, aby twoja grzeszność wybielała jak śnieg. Czas, w jakim żyjesz w ciele, dany jest dla twego oczyszczenia - odzyskania świętości pierwotnej.

    Leczenie zaczyna się od wydobycia na światło. Potem jest już tylko zabliźnianie ran.
    I nabieranie sił do przyjęcia następnego odkrycia zła i następnych zranień.
    Tak będzie cały czas, aż do progu nieba."

    Słowo pouczenia, 70
  • Dziękuję!
    Podziękował(a) 1AnnoDomini
  • 15 lipca

    "+ Nie oceniaj niczego z punktu widzenia sprawiedliwości, a nawet zasługi i kary, ale zawsze zastanawiaj się, co chciałem ci przez to pokazać i czego nauczyć. Nie szukaj racji, ale pouczenia i światła, jakie ci daję. I wiedz, że Ja sprawiam to, co cię dotyka, zarówno gdy jest to radość, jak i cierpienie.

    Ludzie, którymi się posługuję są tylko narzędziami. Ci, którymi się posługuję przy zadawaniu cierpienia, potrzebują najwięcej modlitwy, współczucia, wsparcia i miłości. Zło tkwiące w nich pokonywać trzeba miłością i pokojem dla wspomagania ich i zbudowania siebie.
    Świętość, do której podążasz, wymaga takiej reakcji i takiej postawy."

    Świadectwo, 294
  • 16 lipca

    "+ Twoim celem jest nieustanne adorowanie Boga w tym wszystkim, co stwarza, i służeniu Mu bez dopominania się o zapłatę. Zapłatą jest to, że Bóg jest, i że cię kocha w sposób doskonały - przekraczający twoje wszelkie wyobrażenia.

    Tą wdzięcznością i tym podziwem wypełniaj każdy moment twego życia. Niech twoje życie stanie się ciągłym aktem oddania Mi wszystkiego, zobaczysz, jaki pokój i jaka radość wypełni twoją duszę."

    Świadectwo, 259
    Podziękował(a) 3AgataZi AnnoDomini ZielonaKawa
  • 17 lipca

    "+ W ocenianiu człowieka zachowaj ogromną ostrożność. Raczej ogranicz się do oceniania czynów, choć tu też pełnego rozenania nie masz. Wiedz, że Ja działam przez ludzi. Sytuacje wyglądające na złe mogą prowadzić do dobrego. Zwierzchnik twój może być i jest Moim narzędziem.
    Trzeba po prostu mi zawierzyć, prosić o radę, o pomoc - a dam. Przy całkowitym zawierzeniu - oddaniu Mi się w sytuacji trudnej - wszystko prowadzi do dobrego dla ciebie i tej drugiej osoby.

    Oponownie i wszelka walka rodzi zło po obydwu stronach. Natomiast uległość przepełniona miłością buduje dobro w tobie i kruszy zło w tym drugim."

    Świadectwo, 159
    Podziękował(a) 2AgataZi AnnoDomini
  • 18 lipca

    "- Co czynić, aby lepiej spełniać Twoją wolę?

    + Udoskonalaj swoją codzienność - te wszystkie małe sprawy. Wszystko czyń dla Mnie z miłością i wszystko przyjmuj dla Mnie także z miłością. We wszystkim bądź umiarkowana i ze wszystkiego zadowolona. Moim pokojem napełniaj serce i Moim błogosławieństwem się otaczaj. Ono będzie cię chronić i wskazywać drogę. "

    Świadectwo, 191
    Podziękował(a) 3AgataZi AnnoDomini ZielonaKawa
  • 19 lipca

    "+ Walcz z egoizmem twoim, z grzechem i brudem twej duszy, a nie z ludźmi, którymi się posłużyłem, by cię przywołać. Oni nie są twoimi wrogami. Twój wróg czai się u progu twej duszy i z nim walczę Ja: Miłość Nieskalana, poprzez to wszystko, co spotyka cię w zyciu. I nawołuje cię, i pragnę twego oczyszczenia, twej świętości. Pragnę, byś zrozumiała i współdziała ze Mną w uwalnianiu cię od więzów twojej grzeszności ku wolności we Mnie coraz doskonalszej."

    Słowo pouczenia, 46
    Podziękował(a) 3AgataZi Rien ZielonaKawa
  • 20 lipca

    "+ Nie płacz nigdy nad swoim cierpieniem - płacz nad swoją nędzą, niewdzięcznością i niezgodnością, bo większe są niż cierpienie, które przeżywasz (...).

    Nie mogę pocieszać i obdarowywać człowieka zadowolonego z siebie, który w swym przeświadczeniu już wszystko ma. Pocieszam i obdarzam tych, którzy pragną, są złaknieni, którym nie dostaje, którzy widzą swą nędzę i niemoc."

    Świadectwo, 559
    Podziękował(a) 3AgataZi Ewaklara Rien
  • 21 lipca

    "- Sprawy nowe, przychodzące niespodziewanie burzą mój rytm dnia, pokój i trwanie przy Tobie.

    + Właśnie chcę zburzyć Twój rytm dnia, aby wykształcić w tobie dyspozycyjność wobec Mojej woli. Nie przyzwyczajaj się do żadnego rytmu dnia. Bądź zawsze gotowa wszystko zmienić, jeśli zażądam.

    Schematy utrudniają żywy kontakt ze Mną i utrudniają spełniać Moją wolę. Moja wola jest święta. Wokół niej koncentruj wszystko."

    Świadectwo, 380
    Podziękował(a) 3AgataZi Rien ZielonaKawa
  • 22 lipca

    "+ Jeśli niekiedy nie stać cię na rozmowę ze Mną, na obcowanie ze Mną w miłości - wypełniaj czas służbą - konkretnymi czynami. Czuwaj nad tym, aby był twórczo wykorzystany: albo w intymności ze Mną, albo w niesieniu Mojej miłości ludziom, albo w trudzie codziennych obowiązków.
    Czuwaj, aby nie było pustych miejsc, jałowych myśli lub uczuć, lub działań.

    Świadectwo, 134
    Podziękował(a) 3AgataZi Rien ZielonaKawa
  • 23 lipca

    "+ Nie oceniaj negatywnie nawet w myśli i nie narzekaj na nikogo w sercu swoim, bo twoja odpowiedzialność za zło, jakie w nim jest, będzie jeszcze większa.

    Gdy widzisz zło, współczuj temu, w kim jest, otaczaj miłością i składaj ofiarę z siebie, by go uwolnić. To jest twoją powinnością, odkąd współuczestniczysz w Mojej ofierze, i z tego zdasz sprawę w dniu sądu."

    Świadectwo, 896
    Podziękował(a) 3AgataZi Rien ZielonaKawa
  • 24 lipca

    "+ Przysyłam ci Moje dzieci obciążone ponad miarę, abyś ty pomogła im dźwigać ich krzyż. Czyń to ochoczo. Sama wypatruj, kto ugina się pod ciężarem zła, jakie go dotyka. Pod kim chwieją się nogi.

    Przynoś ulgę, podnoś, podtrzymuj, prowadź. Bierz ten ciężar. Z Moich ramion to czyń w miłosnym zjednoczeniu ze Mną.

    Nie przerażaj się nawet największym złem, ale z miłością bierz i kładź przede Mną, abym złagodził, przemienił, poniósł.
    Wszystko jesteś w stanie udźwignąć i zdjąć z ich ramion, bo Moja moc miłości jest ci dana, gdy pomagasz w Imię Moje."

    Świadectwo, 749
    Podziękował(a) 4AgataZi AnnoDomini Ewaklara Rien
  • 25 lipca

    "+ Każdego człowieka, którego spotykasz, oddawaj Mi, módl się i ofiaruj za niego, aby żadna chwila twego życia nie była zmarnowana.
    Jeśli nie możesz tego uczynić przed spotkaniem i w trakcie, czyń bezpośrednio po tym.
    Ale przecież oddawanie kogoś czy czegoś, polecenia Mi go i służenie sobą w jego intencji nie wymaga czasu. Wymaga raczej czujnej uwagi. I stałego nastawienia serca, że wszystko jest dla życia we Mnie, dla miłości.

    I że ty możesz wiele uczynić chęcią pomagania ludziom i życzliwością wobec nich."

    Świadectwo, 637
    Podziękował(a) 2AgataZi Rien
  • 26 lipca

    "+ Po to stworzyłem człowieka słabym, aby ze Mnie czerpał moc. Po to wzbudziłem w ludzkim sercu głód miłości, aby karmiło się Moją miłością. Po to uczyniłem ludzi ubogimi, aby opływali w Moje bogactwa.

    Po to stworzyłem was nicością, abyście wszystkim byli we Mnie. Krzywdzisz siebie i krzywdzisz innych, jeśli świadomie lub niefrasobliwie lekceważysz fakt swojej słabości i dar Mojej miłości i Mojej mocy. Dar Mnie samego, który jestem dla ciebie."

    Słowo pouczenia, 89
    Podziękował(a) 2AgataZi Rien
  • 27 lipca

    "- Pan dał mi poznać, że droga rozwoju duchowego to rozwój miłości: od miłości służalczej przez dziecięcą do oblubieńczej - wobec Niego.

    W miłości służalczej przyjmuję Jego wolę, bo On jest moim Panem.

    W miłości dziecięcej pragnę być przy Nim i spełniać Jego wolę, bo kocham Go jak Ojca. Bo On mnie broni i wspomaga.

    W miłości oblubieńczej moim życiem jest Jego życie we wszystkim, czym to życie było na ziemi. A najbardziej w Jego bólu i trudzie zbawczym."

    Słowo pouczenia, 55
    Podziękował(a) 2AgataZi Rien
  • 28 lipca

    "+ Obecnie tylko droga dziecięcego oddania uchronić może wielu ludzi od agresji szatana, który rozszerza swe panowanie nad światem.

    Dlatego teraz tą drogę ukazałem ludziom. Dawniej bardziej potrzebne były długotrwałe ćwiczenia ascetyczne. Teraz nie ma na to ani czasu, ani warunków ze strony świata. Trzeba rzucić się w Moje ramiona - a Ja powoli będę przemieniał, chronił i prowadził. Nie ma czasu na własne, o wiele wolniejsze wysiłki i ćwiczenia."

    Świadectwo, 601
    Podziękował(a) 3AgataZi Ewaklara Rien
  • 30 lipca

    "+ Sytuację Ja tworzę, pragnienie jest natomiast darem twojego serca. Niebo buduje się czystością pragnień serca. Ich siłą i wytrwałością.
    Żyj, pragnąc, i w gotowości wypełnienia choć słabość twoja jest tak wielka i bezsilność zupełna. Masz Moją wszechmoc w Mojej woli i miłości, i twoim pragnieniu współcierpienia i współmiłowania, i w twoim oddaniu.

    Oddając Mi siebie - otrzymujesz Mnie. Twoje pragnienie i ufność przyciągają Moją wszechmoc i wtedy dzieją się cuda w codzienności twojej."

    Świadectwo, 941
    Podziękował(a) 1AgataZi

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik