Alicja Lenczewska Słowo Pouczenia

12345679»

Komentarz

  • 31 sierpnia

    "+ Nie wolno ci iść sercem czy umysłem za twoimi egoistycznymi pragnieniami, wyobrażeniami, projektami. W ogóle nie powinnaś dopuścić do tego, by coś w tobie powstawało lub docierało do twego wnętrza bez jedności ze Mną.

    Jest ogromna różnica między tym, gdy spotykasz się z kimś w oderwaniu ode Mnie i objawiasz tylko siebie (swoją słabość, nicość, próżność, pychę itp.), a gdy, trwając we Mnie świadomie objawiasz Moją mądrość i miłość."

    Słowo pouczenia, 91
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 1 września

    "+ Nie wątp nigdy. Nie może być pomyłki, gdy ktoś zawierzy Mi siebie. Każda myśl wątpiąca jest pokusą, by osłabić oddanie i dzieło, które tworzę. Nie jest możliwe, abym opuścił dziecko, które niosę w Mych ramionach.
    Nie analizuj niczego. Kochaj i ufaj."

    Świadectwo, 549
  • 2 września

    "+ Nie każdemu jest dane osiągnąć głębię poznania. Bądź ostrożna w osądzaniu. Ważne jest to, aby każdy osiągnął szczyt swych możliwości. Tylko Ja wiem, na co kogo stać. I tylko Moja ocena jest prawdziwa.

    Staraj się bardziej ludzi rozumieć i pomagać im, niż ich oceniać. Bądź wyrozumiała i współczująca dla tych, którzy niewiele są w stanie zrozumieć, którzy błądzą.
    Może w porównaniu z tym, co otrzymali osiągnęli więcej niż ty, której dałem tyle łask."

    Świadectwo, 84
    Podziękował(a) 3AgataZi Rien ZielonaKawa
  • 3 września

    "+ Ja daję zasady postępowania, wyjaśniam przyczyny, ukazuje dobro i zło.
    Podtrzymuje, podnoszę, prowadzę. Nie mogę jednak iść za ciebie. Niezbędny jest twój wysiłek stawiania kroków, trud i dobre chęci, upór niezależny od okoliczności.
    Nade wszystko potrzebna jest ufność, choć droga twoja jest niezbyt widoczna. Z ufnością musisz stawiać kroki także po omacku, wierząc w Moją pomoc.

    Twoja wiara sprawi, że każdy krok będzie dobry. I twoja wiara sprawia, że każde słowo, które zapisujesz, jest słowem Prawdy danej ode Mnie."

    Świadectwo, 182
    Podziękował(a) 3AgataZi AnnoDomini ZielonaKawa
  • 4 września

    "+ Wielka wojna rozgrywa się nad światem i jej odgłosy przenikają świat i ludzi. Niepokój, lęk i nienawiść wciskają się w serca ludzkie, zwłaszcza te, które odwróciły się ode Mnie, które nazbyt powierzchownie przyznawały się do Mnie, a teraz gubią się, ulegając ekspansji zła.

    Dziecko Moje, Moje Rany krwawią coraz bardziej, i coraz więcej potrzebuję miłości i oddania od ciebie, od twoich sióstr i braci, którzyście ślubowali Mi miłość, wierność i posłuszeństwo. Potrzebuję coraz więcej ofiar od wiernie oddanych Mi dzieci."

    Słowo pouczenia, 462
    Podziękował(a) 3AgataZi Aneczka08 Barbasia
  • 5 września

    "+ Dziele się z tobą Moim bólem i daję ci go tyle, ile możesz objąć swym sercem i przemienić w miłość. Pragnij tego, a dodam ci miłości, abyś więcej mogła przyjąć. Chętnie dziel ze Mną wszelkie cierpienia Moje, bo pragnę cię obdarzyć wszelką radością w domu Moim.

    Pragnę mieć cię blisko Mego zranionego serca, abyś koiła Mój ból i opatrywała Moje Rany swoim ufnym, dziecięcym oddaniem i czuwaniem przy Mnie z radością. Niech to nie będzie obowiązek, ale dar twojej miłości."

    Świadectwo, 503
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 6 września

    "+ Dziecięctwo Boże polega na całkowitym uzależnieniu się od Boga.

    Największym błędem jest samodzielność. Jest to jak gdyby powiedzenie Bogu: nie jesteś mi potrzebny, i jest w tym ślad pogardy i stawiania siebie ponad Bogiem (...).

    Dziecięce oddanie się Bogu jest zatem najdoskonalszą decyzją stworzenia rozumnego. Najdoskonalszym dążeniem i pragnieniem człowieka - Mojego umiłowanego dziecka, któremu dałem rozum i serce zdolne do miłości."

    Słowo pouczenia, 459
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 7 września

    "+ Uważaj na myśli. Od nich zależy twój rozwój i postępowanie ze Mną. Dobro lub zło zaczyna się od myśli. Myśl ma moc twórczą i choć nie zdajesz sobie z tego sprawy, twoje myśli nieustannie tworzą dobro lub zło. Dobro wówczas, gdy wnoszą coś konstruktywnego w twoje działanie wobec ciebie lub innych w zakresie rozwoju duchowego.
    Zło, gdy są nijakie. Gdy pochłaniają czas, który mógłby być wykorzystany twórczo. Powodują wówczas ogólne rozleniwienie i marazm duchowy."

    Świadectwo, 160
    Podziękował(a) 3AgataZi Barbasia Ewaklara
  • 8 września

    "+ Maryja była i jest Dziewicą, bo zawsze miała dziewiczą duszę, której nie dotknęło zło. Jej serca i Jej ciała nie skalał żaden grzech.

    Każde cierpienie i trud Jej człowieczego życia przyjmowane były ufnie jako wola Ojca, w której zawarta jest mądrość i miłość, i ofiarowane były jako dar dla dzieła odkupienia.
    Dlatego Ona została ustanowiona waszą Matką i jest dla was wzorem do naśladowania, a także Pośredniczką łask, które przynoszą zbawienie i świętość."

    Słowo pouczenia, 307
  • 9 września

    "+ Pragnienie pokuty to drugi składnik miłości do Boga obok tęsknoty. Jest jednak jeden warunek: umartwienia trzeba przyjmować z radością i miłością wobec tych, za pomocą których jesteś doświadczana. Od tego zależy wartość i skuteczność pokuty - środka twego oczyszczenia i oczyszczenia tych, którym pragniesz to wysłużyć.

    Nie może tobą kierować nienawiść do siebie i swojego ciała - co niejednokrotnie cechowało różnych pokutników - lecz miłość do Mnie i do wszystkiego, co stworzyłem: do ludzi i samej siebie."

    Słowo pouczenia, 274
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 10 września

    "- Co robić?

    + Nic. Tylko kochać.
    Stań się zupełnie bezwolna w Moim ręku i pałająca miłością. Wtedy Ja będę wypełniał ciebie Moją miłością i nią będziesz kochać wszystkich i także siebie. I nic nie potrafi jej zachwiać: żaden człowiek, żadne wydarzenie, żadna niesprawiedliwość czy krzywda wyrządzona tobie.
    Wszystko będzie niczym wobec miłości, jaka będzie w tobie płonąć. "

    Świadectwo, 402
    Podziękował(a) 3AgataZi AnnoDomini ZielonaKawa
  • 11 września

    "+ Określone są granice ludzkich możliwości. Ale trzeba usilnie dążyć, żeby zbliżyć się do tych granic jak najbardziej. Jest to program całego życia. Po to daję czas. Szkoda go na byle jakie sprawy i byle jakie myśli. Straconego czasu nie da się odzyskać nigdy, bo droga twoja ku Mnie jest nieskończona. Będzie ona trwać także po śmierci, chociaż inaczej. Moment zatrzymania się czy cofnięcia, jest autentyczną stratą."

    Świadectwo, 114
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 12 września

    "+ Jeśli chcesz komuś przychylić nieba, to musisz wchłonąć w siebie piekło, jakie go dotyka. Zło istnieje realnie i tylko ofiara miłości może je umniejszyć.

    Z wielkiej ofiary płynie wielkość unicestwienia zła. Aby uczynić wiele dobra, musisz przyjąć wiele zła. To zło, jakie przyjmujesz, wyraża się w bólu, który cię dotyka.

    Jeśli miłość w tobie jest większa niż ból - zbawiasz, jak Ja zbawiłem poprzez Moją ofiarę miłości z Siebie."

    Świadectwo, 946
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 13 września

    "+ Starość uczy pokory i oddania się Bogu. Pokory uczy też własna grzeszność. Pokora jest tym, co decyduje o twoim niebie. O tym, jakie będzie to twoje niebo.

    Świętość to przyjęte cierpienie z miłości do Boga i braci.

    Cóż obchodzi cię, co czynią inni. Ważne jest, abyś ty nie ustawała w czynieniu dobra dla innych."

    Słowo pouczenia, 119, 120, 121
    Podziękował(a) 3AgataZi Barbasia ZielonaKawa
  • 14 września

    "- Czym jest Komunia Święta?

    + Uwielbieniem, jakie składam Ojcu w twoim sercu, w twojej duszy. Powinnaś w tym uwielbieniu uczestniczyć świadomie, powinnaś włączyć swoją ofiarę do Mojej. Z całej mocy swojej i ze wszystkich sił. Tak przyjęta Komunia jest wspólnotą ze Mną w Ofierze i uwielbieniu Boga Ojca - przemienia duszę i daje moc Moją. "

    Świadectwo, 63
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 15 września

    "- Najwięcej dokonałem wtedy, gdy działałem nie słowami, ale ofiarowaniem Siebie - pozwoliłem na zupełne zniszczenie Mojego Ciała i Serca, aby Miłość Moja zalała świat.
    Bądź, jak Moja Matka: ofiarująca wszystko w milczeniu i miłości - zawsze gotowa pójść tam, gdzie trzeba pomóc.
    I mów jak Ona: "Czyńcie co wam powie Syn..."

    Otwieraj i przynoś Mi ludzkie serca - Ja je uzdrowię."

    Świadectwo, 897
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 16 września

    "+ Ewangelizacja to nie wielkie akcje. One też, ale o wiele ważniejsze jest codzienne ewangelizowanie świadczeniem o Mnie wszędzie, wobec wszystkich, w każdy sposób (...).

    Każdy z was Moich wybranych powinien być Moją Ewangelią w świecie. Po to was wybrałem i po to posyłam.
    Idzie przede Mną i nieście Moją Ewangelię jak lampę, która oświetli i wskaże drogę."

    Świadectwo, 245
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik