Alicja Lenczewska Słowo Pouczenia

1235710

Komentarz

  • 2 maja

    "+ Wiedz, że modląc się za kogoś i ofiarując Bogu siebie w duchu ekspiacji i wspomożenia, jesteś narażona na zwielokrotnione ataki szatanów, którzy opuszczając tamtych, całą swą wściekłość kierują ku tobie.

    Nie jest możliwe, aby w takiej sytuacji wystarczyła ci zwyczajna pobożność i przyjaźń ze Mną. Wtedy musisz - dla ocalenia swej duszy - całą siłą trwać przy Mnie, kryć się w Moich Ranach i obmywać Moją Krwią. Wzywać Mojego miłosierdzia dla siebie i dla tych, za których ofiarujesz siebie Bogu.

    Trzeba nie wypuszczać z rąk Różańca i adorować Mnie w Najświętszym Sakramencie."

    Słowo pouczenia, 264
    Podziękował(a) 1Rejczel
  • 4 maja

    "+ Niewdzięczność rodzi ból tego, kto kocha, i ból tego, kto gardzi miłością. Także ból tego, kto współcierpi z niekochanym i niekochającym.
    Ten ból i to zło domagają się naprawy - zadośćuczynienia. Może tego dokonać tylko miłość: przyjęcie zła i bólu i zatopienie ich w miłości, żeby znikły, żeby pozostała tylko miłość."

    Słowo pouczenia, 411
    Podziękował(a) 2ZielonaKawa Rejczel
  • 5 maja

    "+ Czuwaj, dziecko, by nie zaskakiwały cię pokusy. Walkę toczy szatan o każdą myśl twoją i każde poruszenie serca.
    Wszystko, co budzi smutek, żal, niechęć, niepokój, pochodzi od niego.
    Wszystko jest atakiem na twoją duszę, by zniszczyć czystość i świętość, do których cię prowadzę.
    Dlatego pragnę miłości i adoracji, by cię schronić. Dla ciebie tego pragnę, bo wtedy jesteś bezpieczna. W duszy pełnej Boga nie ma miejsca dla pokus podsuwanych przez szatana."

    Słowo pouczenia, 287
    Podziękował(a) 2AgataZi Rejczel
  • 6 maja

    "+ Trzeba, Moje dziecko, abyś nie tylko pilnowała swego języka, ale także swych myśli. Jest konieczne kierować swe myśli ku dobremu, ku życzliwości wypływającej z Mojej miłości.

    Jeśli tego nauczysz się i prosić będziesz o to, nie będzie problemu z pilnowaniem języka, by nie ranił innych, bo myśli wypełnione Moją miłością nie pozwolą na to.

    Oddawaj Mi swe myśli podczas porannej modlitwy i proś, aby wszystkie rodziły się we Mnie, by wypełniały twój umysł i twoje serce przez cały dzień."

    Słowo pouczenia, 88
    Podziękował(a) 3AnnoDomini AgataZi Rejczel
  • 7 maja

    „ -Naucz mnie modlić się żarliwie, Panie mój.

    + Przylgnij sercem do Mnie. Jeśli ci trudno, myśl o tym co dobrego uczyniłem w ogóle i w twoim życiu.
    W momentach najtrudniejszych módl się słowami - głośno.

    W twojej świadomości powinno być ciągłe odczucie Mojej obecności z tobą i w tobie. Rozmawiaj ze Mną i wpatruj się we Mnie w każdej chwili życia, cokolwiek robisz i gdziekolwiek jesteś.”

    Świadectwo, 351
    Podziękował(a) 3AnnoDomini AgataZi Rien
  • 8 maja

    „+ Niech nie miotają tobą fale, które unoszą innych.
    Ty masz trwać jak skała, o którą rozbije się każdy niepokój, każde zło, każde zwątpienie czy odejście.
    Tą skałą ma być w tobie ufność, miłość i oddanie. Nade wszystko oddanie i zawierzenie Bogu twojemu, który jest niezmienny, wieczny. Który jest Pokojem i Miłością, i Mądrością (...).

    Bądź bezpiecznym portem dla każdego zbłąkanego serca. Przygarniaj, uciszaj Moim pokojem w tobie. I napełniaj Moją miłością - karm zabiedzone dzieci Moje.”

    Słowo pouczenia, 5
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 9 maja

    „+ Kto troszczy się o siebie - krzywdzi siebie, bo zapiera się Mnie - Miłości Czystej.

    Kto troszczy się o dobro innych, otrzymuje najdoskonalsze Dobro na całą wieczność.

    Miłość jest ogniem wzajemnej wymiany dobra między duszami - wzajemnego, bezinteresownego obdarzenia szczęściem.

    Duch Święty to ogień miłości Ojca i Syna i jest On wszędzie tam, gdzie ludzie czynią dobro drugim.”

    Świadectwo, 948
    Podziękował(a) 2Ewaklara AgataZi
  • 10 maja

    „+ Wszystko, co mówię i co cię spotyka w twojej codzienności - ludzie i wydarzenia - ma swój głęboki sens i jest wynikiem Mojego programu w odniesieniu do ciebie.

    Wiedząc o tym, powinnaś we wszystkim dostrzegać Moje działanie, i zastanawiać się czego oczekuje od ciebie w danej chwili.

    Wszystko jest jednakowo ważne: zarówno sprawy wielkie jak i drobne. Przez swój wybór i swoje reakcje okazujesz Mi swoją miłość i wierność lub zapomnienie.”

    Świadectwo, 118
    Podziękował(a) 2ZielonaKawa AgataZi
  • 11 maja

    „+ Nie lękaj się miłości Mojej. Przecież Ja ci ją daję, chociaż przez człowieka. Każda miłość, jeśli jest czysta, jest Moja. Ja przychodzę do serc i ją daje, i raduję się, gdy Moje dzieci się nią dzielą. Raduj się, Moja oblubienico, pragnę nie tylko twoich łez, ale też uśmiechu.

    Świadectwo, 587
    Podziękował(a) 2AgataZi Ewaklara
  • 12 maja

    „+ Ja jestem Panem twojego czasu. Pozwól mi więc wypełnić go tak, jak Ja chcę i nie troszcz się o swoje obowiązki. Wiem o nich i nie dopuszczę, byś je zaniedbała.

    Nie ulegaj pokusie pośpiechu - to pokusa szatańska. Proś bym ją zabrał. Nie martw się, Moje dziecko, oddałaś Mi te sprawy, a więc będziemy robić wspólnie.”

    Świadectwo, 465
    Podziękował(a) 3AgataZi Ewaklara Rien
  • 13 maja

    "+ Ja, tak jak Moja Matka objawiająca się w Fatimie i Medjugorju, wzywam wszystkich do nawrócenia, modlitwy i pokuty, aby ocalić jak najwięcej istnień ludzkich i jak najwięcej połaci ziemi od totalnego zniszczenia przez szatana, który sieje w sercach ludzi niezgodę, nienawiść i agresję.

    Czyńcie pokutę i módlcie się za tych, którzy ulegli nienawiści, i za ich ofiary. I ufajcie Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, aby w sercach waszych, w słowach, które mówicie, i w waszych czynach był pokój i była miłość."

    Słowo pouczenia, 254
    Podziękował(a) 2Ewaklara AgataZi
  • 14 maja

    "+ Dbaj o to, by często spotykać się za Mną jak najbardziej bezpośrednio. Dodam ci sił. Otrzymasz wszystko, co potrzeba do wypełnienia zadania, jakie na ciebie złożyłem. Nie bój się, jestem przy tobie. Wspieram cię i otaczam Moją miłością.

    Potrzebna jest twoja ofiara w walce ze złem, w zwycięstwie miłości.
    Nie myśl o swojej niedoskonałości. Liczy się tylko twoje oddanie i miłość Moja w tobie."

    Świadectwo, 577
    Podziękował(a) 3Rien AgataZi Ewaklara
  • 15 maja

    "+ Cała Eucharystia jest dziękczynieniem. Ustanowiłem ją także po to, abyście mogli dziękować. Abyście przez uczestnictwo w niej rozwijali w sobie postawę dziękczynną. Całe życie wasze powinno być przepojone dziękczynieniem i wdzięcznością.

    W tym duchu trzeba rozmawiać ze Mną i do Mnie się zwracać.

    Wszystko, cokolwiek posiadacie i kim jesteście, jest Moim darem miłości. Zupełnie wszystko."

    Świadectwo, 158
    Podziękował(a) 4Rien AgataZi Ewaklara ZielonaKawa
  • 16 maja

    "+ Nie myśl o innych w kategorii ich relacji wobec ciebie. Czy wzajemnej relacji opartej na oczekiwaniach, doznaniach emocjonalnych, powinnościach. I nie oceniaj. Staraj się zrozumieć i wesprzeć, by coraz bardziej stawali się wolni wobec ludzi (także wobec ciebie) i wobec świata, i coraz bardziej znajdowali radość we Mnie. Tę radość, która nie jest zagrożona niczym i której nic nie jest w stanie zniszczyć."

    Słowo pouczenia, 228
    Podziękował(a) 4Rien AgataZi Ewaklara ZielonaKawa
  • 17 maja

    "+ Jest różnica między cierpieniem, którym jest brak nadziei, a cierpieniem rodzącym spełnienie nadziei. Prawdziwe znaczenie Golgoty to ból rodzenia. Twórczy ból przejścia z ciemności życia na ziemi do niewspółmiernego szczęścia i światła życia ze Mną (...).

    Jeśli ktoś patrzy oczyma ciała, to na Golgocie widzi tylko cierpienie i śmierć. Jeśli patrzy oczyma duszy, widzi tryumf miłości.

    Jesteś na Golgocie wraz ze Mną. To, co tu zobaczysz i zaznasz, zależy od tego, jakimi oczyma będziesz patrzeć. Jesteś na górze miłości zwycięskiej, choć ukrzyżowanej."

    Świadectwo, 500
  • 18 maja

    "+Ja buduje świętość każdego dnia, tworząc kolejne sytuacje urabiające duszę, by była coraz bardziej otwarta na przyjęcie Moich darów i była otwarta dla bliźnich i dzieliła się z nimi Moimi darami. Przez duszę płynie wtedy nieustający strumień miłości, po którym wznosi się ona do nieba i po którym niebo wstępuje na ziemię, by ogarniać innych."

    Słowo pouczenia, 82
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 19 Maja

    "- Usuń, Ojcze, wszelkie zło, jakie lęgnie się w moim sercu...

    + Tego nie mogę zrobić. Twoim zadaniem jest trudzić się, by je zwalczać. By przeciwstawiać się mu nieustannie i podnosić z upadków - przy Mojej pomocy oczywiście. Wszelkie zło usunięte będzie w niebie. Tu jesteś po to, aby podejmować ten trud. Jakaż by była twoja zasługa, gdybym Ja to zrobił?

    - O cóż więc powinnam prosić?

    + O siłę, o pomoc, o światło, o rozumienie Mojej woli i o gorliwość w jej spełnianiu.
    Chciej prosić pytać i słuchać zawsze".

    Świadectwo 46
  • 20 maja

    "+ Wszystko w życiu jest łaską: jedni mają łaskę zdrowa, drudzy cierpienia. Jedni wygody życia, drudzy trudu. Jedni urody fizycznej, drudzy kalectwa. Jedni inteligencji, drudzy niedorozwoju.

    Wszystko w życiu jest łaską daną po to, by prowadziła do Mnie."

    Słowo pouczenia, 21
  • 21 maja

    "+ Módlcie się Moje dzieci miłości czystej i Moje dzieci miłości ofiarnej za tych, którzy giną, którzy biegną w kierunku ciemności, którzy utracili wzrok duszy.

    Módlcie się i ofiarujcie. Bądźcie hojni w swych ofiarach, żarliwi w miłości i miłosierdziu.
    Ja jestem w was, a wy we Mnie. Moja moc i Moja miłość nie ma granic i będzie was wypełniać, i iść przed wami, jak słup ognia, jak obłok światła, by wskazywać i torować wam drogę wśród ciemności świata."

    Świadectwo, 718
  • 22 maja

    "+ Nie dobieraj sobie środków uświęcenia, pokuty, ofiary. Bądź otwarta na Moje działania i przyjmij te, które Ja ci daję. Te są bowiem najlepsze dla ciebie i najstosowniejsze w danej chwili.

    Tylko pragnij, tylko proś o dar i łaskę Mojego prowadzenia oraz rozpoznania, przyjęcia i wykonania tego, co jest co dane ku twemu uświęceniu i wspomaganiu innych.

    Trwaj w modlitwie i zapomnieniu o sobie. Oddawaj wszystko i siebie Bogu swojemu.

    Słowo pouczenia, 26
    Podziękował(a) 2Ewaklara AgataZi
  • 23 maja

    "+ Każdy ma takie same szanse odnalezienia Mnie i oddania mi siebie, choć każdy może to osiągnąć swoim sposobem.
    Każdego prowadzę w sposób najlepszy dla niego.
    Każdego zabieram z tego świata w chwili największego zbliżenia do Mnie. Troszczę się, aby każdy przyszedł do Mnie z największym bogactwem, jakie dla niego jest możliwe."

    Świadectwo, 193
  • 24 maja

    "+ Moje małe, biedne dzieci, gdybyście chciały poznać, jak bardzo was kocham i szanuję mimo waszej małości nie goniłybyście za podziwem ludzi równie małych, jak wy i tylko także szukających własnych wartości w oczach innych.

    Jesteście Moimi dziećmi, do was należy Moje królestwo.

    Dlaczego gonicie za ułudą i kłamstwem tego, co ma świat?

    Dlaczego chcecie szukać potwierdzenia własnej wartości u innych, którzy wam kłamią, by się przypodobać?

    Czyż ciągle nie wiecie, kim jesteście i kim jest wasz Ojciec?"

    Świadectwo, 167
  • 25 maja

    "+ Trzeba bardzo dużo i bardzo żarliwie się modlić. I oczyszczać swoje życie ze wszystkiego, co wiąże z zewnętrznymi sprawami. Potrzebna jest rzeczywista asceza ograniczająca zewnętrzne potrzeby do niezbędnego minimum połączona z żarliwą modlitwą. Nieprzerwanie."

    Świadectwo, 298
  • 26 maja

    "Dał mi Pan łaskę zrozumienia, czym jest miłość.

    Kochać to znaczy pragnąć czynić dobro i czynić dobro, nie zważając na to, jaki jest ten ktoś (drugi człowiek) i jak odnosi się do mnie oraz wartości, jakie ja uznaje.

    Czynić dobro tylko ze względu na kogoś. Wszystko dać, nic nie chcą dla siebie - więcej - tracąc wszystko, co moje.
    Mądrze - aby obdarzyć prawdziwym Dobrem: by ocalić duszę."

    Słowo pouczenia, 263
    Podziękował(a) 2AnnoDomini AgataZi
  • 27 maja

    "+ Im twoja miłość i zdecydowanie pójścia za Mną są mocniejsze, tym mniejszą rolę odgrywają pociechy duchowe i ułatwienia zewnętrzne. Wieka miłość dojrzewa w trudnych warunkach i sprawdza się w nich. Ten sprawdzian tobie jest potrzebny jako umocnienie.

    Skala utrudnień świadczy o stopniu twej doskonałości. Przyjmuj je zatem że spokojem i pogodą ducha. Są dobrane do twoich możliwości i potrzeb twojego dalszego rozwoju.

    Świadectwo, 279
    Podziękował(a) 2AnnoDomini AgataZi
  • 28 maja

    "+ Cierpienie jest lekarstwem i taki jest jego sens. Cierpienie ofiarowane za innych jest lekarstwem o zwielokrotnionej mocy. Cierpiącego i ofiarującego je, leczy o wiele skuteczniej, i leczy innych ludzi. Cierpienie odrzucone może nie tylko nic nie wnosić, ale też pomnażać zło - zwłaszcza wtedy, gdy ktoś złorzeczy i oskarża innych - wtedy brnie w błędach i grzechach jeszcze dalej i głębiej."

    Świadectwo, 640
    Podziękował(a) 3AnnoDomini ZielonaKawa AgataZi
  • 28 maja

    "+ Cierpienie jest lekarstwem i taki jest jego sens. Cierpienie ofiarowane za innych jest lekarstwem o zwielokrotnionej mocy. Cierpiącego i ofiarującego je, leczy o wiele skuteczniej, i leczy innych ludzi. Cierpienie odrzucone może nie tylko nic nie wnosić, ale też pomnażać zło - zwłaszcza wtedy, gdy ktoś złorzeczy i oskarża innych - wtedy brnie w błędach i grzechach jeszcze dalej i głębiej."

    Świadectwo, 640
    Podziękował(a) 1Ewaklara
  • @Aniuszka jestem ci bardzo wdzięczna za te cytaty.

    Jak byłam na FB to miałam wyróżnione i ocdziennie mi się pojawiały, ale wykasowałam FB z tel, obiecywałam sobie, że będę codziennie zaglądać do książeczki ale niestety nie udaje mi się. I dzięki tobie mam kontynuację.

    Podziękował(a) 2ZielonaKawa Aniuszka
  • Ja również dziękuję.
    Podziękował(a) 1Aniuszka
  • edytowano 28 maja
    I ja.
    Podziękował(a) 1Aniuszka

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik