Alicja Lenczewska Słowo Pouczenia

SŁOWO POUCZENIA, 307,
pon. 10.01.1994, godz. 10.05
† Przed każdą chwilą, jaka nadchodzi, stawaj z prostotą i niewinnością dziecka, ufnie i radośnie przyjmując to, co jest ci dane: istnienie twoje i Miłość Moją.
Niech nie będzie w tobie nawet cienia niezadowolenia czy nieżyczliwości, aby serce twoje zachowało dziewiczą czystość.
Nie dopatruj się zła, a gdy je widzisz, zakrywaj Miłosierdziem Moim, aby nie kalało ciebie i innych.
Dziewictwo to stan duszy. Twojego serca i umysłu. A jako owocu także ciała i czynów zewnętrznych.
Maryja była i jest Dziewicą, bo zawsze miała dziewiczą duszę, której nie dotknęło zło. Jej serce i Jej ciała nie skalał żaden grzech.
Każde cierpienie i trud Jej człowieczego życia przyjmowane były ufnie jako wola Ojca, w której zawarta jest mądrość i miłość i ofiarowane były jako dar dla Dzieła Odkupienia. Dlatego Ona została ustanowiona waszą Matką i jest dla was wzorem do naśladowania, a także Pośredniczką łask, które przynoszą zbawienie i świętość.
Mk 16, 15-18 Ostatni rozkaz
I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie».
Podziękował(a) 2mamababcia AgataZi

Komentarz

 • ŚWIADECTWO, 192,
  Niedz. 31.08.1986, godz. 9
  † Świętość jest w codzienności, w znoszeniu tego, co małe i niepozorne. W dziękowaniu za to, co nudne i męczące. W znoszeniu ludzi: ich pędu ku dominowaniu, ich gadatliwości, ich małostkowości, ich nieopanowania. Rozwijaj w sobie cechy przeciwne i Moją Miłość dla nich – cierpliwość i współczucie. Patrz na wszystko z punktu widzenia potrzeby dla Mojego Królestwa, a nie od strony własnego upodobania. Na każdą swoją myśl, słowo, czynność patrz Moimi oczyma – czy są przydatne dla budowania Mojego Królestwa w sercach ludzi i w twoim sercu. Największą ofiarą jest uczciwe i dobre wypełnianie codziennych obowiązków, uczynność i miłość w każdych okolicznościach.
  Rz 9, 6-7
  … Nie wszyscy bowiem, którzy pochodzą od Izraela, są Izraelem i nie wszyscy przez to, że są potomstwem Abrahama, stają się jego dziećmi…
  Podziękował(a) 1AgataZi
 • Ostatnio odsłuchiwalam, mądrze Ksiadz Kostrzewa mowi.
 • SŁOWO POUCZENIA, 306,
  Niedz. 9.01.1994, godz. 1.20
  † Nie wiąż swego serca z tym, co materialne, co pochodzi od ludzi i świata, aby w chwili odejścia twoja dusza nie była ociężała i spętana.
  Niech twoje serce trwa w teraźniejszości, w chwili obecnej. W tej łasce, jaką daję ci teraz. Intensywnie ją przeżywaj i raduj się nią.
  Taka postawa jest przygotowaniem do życia w wiecznej teraźniejszości, jaka cię czeka w Domu Ojca. Taka postawa uczyni cię wolną.
  Człowiek na ziemi zniewolony jest przez żal o to, co było i przez lęk przed tym, co może nastąpić.
  Na każdą chwilę i to, co się w niej pojawia, patrz i przeżywaj bez tych obciążeń. Z sercem wolnym i czystym od zanieczyszczenia doznaniami przeszłości i obawami o przyszłość.
  Na tym polega dziewictwo serca ludzkiego tak cenne w oczach Moich.
  To, co mówię, nie jest w sprzeczności z czerpaniem nauki z doświadczeń przeżytych ani z roztropnym przygotowywaniem tego, co masz uczynić, posługując się darem rozumu.
  Aby zachować pokój serca, odrzuć żale i lęki, bo to są tchnienia złego ducha. Nimi właśnie szatan posługuje się, by zniewalać ludzi i ludzkość.
  Swoje obowiązki względem Mnie i ludzi wykonuj rzetelnie. Najlepiej, jak potrafisz, przygotowuj się do tego, ale bez lęku o owoce i oceny innych. To w pokoju serca pozostaw Mnie.
  Nadmiar podejmowanych zobowiązań i działań oraz pośpiech, które niszczą pokój twój i innych, i rytm obcowania duszy ze Mną są zawsze dziełem szatana.
  Każdy dzień i każdą chwilę traktuj tak, jakby właśnie od nich zależała twoja wieczność – wieczność, która nie jest wiecznością tego świata.
  Łk 21, 34
  «Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka»…
 • @ZielonaKawa bardzo dziękuję
  Podziękował(a) 2ZielonaKawa AgataZi
 • Strasznie mocne dla mnie.chociaz nie bardzo umiem cos zmienić ale wzmaga czujność i stawia do pionu..
  Podziękował(a) 1awia

 • Alicja Lenczewska
  ŚWIADECTWO

  pon. 1.06.1987, godz. 23.45

  † Zwracaj się do Mnie, będę czynił cuda w twym życiu, by były twym umocnieniem i znakiem dla innych. Więcej wiary ci potrzeba, Moje dziecko. Ślepej wiary, gotowej na wszystko.
 • Siedzę w poczekali poradni z nadzieją że gin trafi z diagnoza i leczeniem, czytam sobie forum wchodzę i tu taki tekst, specjalnie dla mnie, dzięki @ola_g
  Podziękował(a) 1ola_g
 • ŚWIADECTWO, 111,
  śr. 18.06.1986, godz. 7
  † Ludzie Mnie zasmucają. Ludzie bezbożni, ludzie ślepi, głusi na Moje wezwania.
  – Ja też?
  † Nie aż tak, ale bywa, że ranisz Moje serce.
  – Czym najbardziej?
  † Oziębłością, zapominaniem o Mnie. Niekiedy pychą. Brak ci dziecięcej ufności, choć tyle masz dowodów na Moją Miłość i opiekę. Przykro Mi, gdy muszę cię ćwiczyć. Wtedy współcierpię z tobą.
  – Cóż ja mam Ci powiedzieć, Ojcze? Nie będę dawać obietnic, bo wiem, jak niewiele z nich dotychczas dotrzymałam. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze niesłowność...
  † Masz dużo racji, ale jednak obietnice mobilizują, chociaż nie są w pełni dotrzymane. Cóż Mi zatem obiecujesz?
  – Posłuszeństwo...
  † Tylko tyle?
  – Zupełne oddanie: moje myśli i uczucia. Miłość – chyba mogę tak to określić. Ufność.
  † Możesz – staraj się dotrzymać.
  Podziękował(a) 2AnnoDomini awia
 • Zawsze mnie stawia do pionu .
  Podziękował(a) 1ZielonaKawa
 • Widzę, że ktoś też zagląda na stronę z tekstami z zapisków Alicji Lenczewskiej na każdy dzień. :)
  Bardzo cenne słowa.
  Piękna strona.
  Bardzo polecam.

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100068697282075
  Podziękował(a) 1Aniuszka
 • Bardzo mądre, poruszające słowa...
 • 30 listopada

  "+ Twoje niepokoje, niezadowolenia, niecierpliwość wobec bliźnich rodzą się z tego, że czas, siły i inne dobra, którymi dysponujesz, traktujesz jako swoje własne. Że usiłujesz wykorzystywać je według własnych upodobań i planów, nie licząc się z tym, że Ja chce cię mieć zupełnie wolną.

  Wydaje ci się, że coś musisz i żyjesz w stresie, że nie zdążysz, nie podołasz, że ktoś ci przeszkodzi.
  Dlaczego?
  Dlaczego tak trudno stanąć ci każdego dnia do Mojej dyspozycji w zupełnej wolności od tych twoich małych planów?"

  Słowo pouczenia, 92
  Podziękował(a) 3Mle asia_ch Aniuszka
 • Nigella powiedział(a):

  30 listopada

  "+ Twoje niepokoje, niezadowolenia, niecierpliwość wobec bliźnich rodzą się z tego, że czas, siły i inne dobra, którymi dysponujesz, traktujesz jako swoje własne. Że usiłujesz wykorzystywać je według własnych upodobań i planów, nie licząc się z tym, że Ja chce cię mieć zupełnie wolną.

  Wydaje ci się, że coś musisz i żyjesz w stresie, że nie zdążysz, nie podołasz, że ktoś ci przeszkodzi.
  Dlaczego?
  Dlaczego tak trudno stanąć ci każdego dnia do Mojej dyspozycji w zupełnej wolności od tych twoich małych planów?"

  Słowo pouczenia, 92

  Ależ to jest w punkt! Na dzisiejsze czasy, dla zabieganych. Dla mnie.
  Podziękował(a) 1Aniuszka
 • I dla mnie
 • 1 grudnia

  "+ Każdego prowadzę drogą dopasowaną do jego możliwości. Maksymalnie optymalną. Dlatego drogi są różne i nie można komuś zazdrościć jego drogi, jego doznań czy łask.
  Każdy otrzymuje to, co dla niego najwłaściwsze i najlepsze, choćby wydawało się inaczej.
  Wy nie macie pełnego rozeznania. Dlatego musicie Mi ufać i godzić się na to, co czynię w waszym życiu. Godzić się z radością i ufnością, bo jest to najlepsze ze wszystkiego, co mogłoby być."

  Świadectwo, 147
  Podziękował(a) 1Rien

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik