Alicja Lenczewska Słowo Pouczenia

SŁOWO POUCZENIA, 307,
pon. 10.01.1994, godz. 10.05
† Przed każdą chwilą, jaka nadchodzi, stawaj z prostotą i niewinnością dziecka, ufnie i radośnie przyjmując to, co jest ci dane: istnienie twoje i Miłość Moją.
Niech nie będzie w tobie nawet cienia niezadowolenia czy nieżyczliwości, aby serce twoje zachowało dziewiczą czystość.
Nie dopatruj się zła, a gdy je widzisz, zakrywaj Miłosierdziem Moim, aby nie kalało ciebie i innych.
Dziewictwo to stan duszy. Twojego serca i umysłu. A jako owocu także ciała i czynów zewnętrznych.
Maryja była i jest Dziewicą, bo zawsze miała dziewiczą duszę, której nie dotknęło zło. Jej serce i Jej ciała nie skalał żaden grzech.
Każde cierpienie i trud Jej człowieczego życia przyjmowane były ufnie jako wola Ojca, w której zawarta jest mądrość i miłość i ofiarowane były jako dar dla Dzieła Odkupienia. Dlatego Ona została ustanowiona waszą Matką i jest dla was wzorem do naśladowania, a także Pośredniczką łask, które przynoszą zbawienie i świętość.
Mk 16, 15-18 Ostatni rozkaz
I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie».
Podziękował(a) 2AgataZi mamababcia
«134567

Komentarz

  • ŚWIADECTWO, 192,
    Niedz. 31.08.1986, godz. 9
    † Świętość jest w codzienności, w znoszeniu tego, co małe i niepozorne. W dziękowaniu za to, co nudne i męczące. W znoszeniu ludzi: ich pędu ku dominowaniu, ich gadatliwości, ich małostkowości, ich nieopanowania. Rozwijaj w sobie cechy przeciwne i Moją Miłość dla nich – cierpliwość i współczucie. Patrz na wszystko z punktu widzenia potrzeby dla Mojego Królestwa, a nie od strony własnego upodobania. Na każdą swoją myśl, słowo, czynność patrz Moimi oczyma – czy są przydatne dla budowania Mojego Królestwa w sercach ludzi i w twoim sercu. Największą ofiarą jest uczciwe i dobre wypełnianie codziennych obowiązków, uczynność i miłość w każdych okolicznościach.
    Rz 9, 6-7
    … Nie wszyscy bowiem, którzy pochodzą od Izraela, są Izraelem i nie wszyscy przez to, że są potomstwem Abrahama, stają się jego dziećmi…
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • Ostatnio odsłuchiwalam, mądrze Ksiadz Kostrzewa mowi.
  • SŁOWO POUCZENIA, 306,
    Niedz. 9.01.1994, godz. 1.20
    † Nie wiąż swego serca z tym, co materialne, co pochodzi od ludzi i świata, aby w chwili odejścia twoja dusza nie była ociężała i spętana.
    Niech twoje serce trwa w teraźniejszości, w chwili obecnej. W tej łasce, jaką daję ci teraz. Intensywnie ją przeżywaj i raduj się nią.
    Taka postawa jest przygotowaniem do życia w wiecznej teraźniejszości, jaka cię czeka w Domu Ojca. Taka postawa uczyni cię wolną.
    Człowiek na ziemi zniewolony jest przez żal o to, co było i przez lęk przed tym, co może nastąpić.
    Na każdą chwilę i to, co się w niej pojawia, patrz i przeżywaj bez tych obciążeń. Z sercem wolnym i czystym od zanieczyszczenia doznaniami przeszłości i obawami o przyszłość.
    Na tym polega dziewictwo serca ludzkiego tak cenne w oczach Moich.
    To, co mówię, nie jest w sprzeczności z czerpaniem nauki z doświadczeń przeżytych ani z roztropnym przygotowywaniem tego, co masz uczynić, posługując się darem rozumu.
    Aby zachować pokój serca, odrzuć żale i lęki, bo to są tchnienia złego ducha. Nimi właśnie szatan posługuje się, by zniewalać ludzi i ludzkość.
    Swoje obowiązki względem Mnie i ludzi wykonuj rzetelnie. Najlepiej, jak potrafisz, przygotowuj się do tego, ale bez lęku o owoce i oceny innych. To w pokoju serca pozostaw Mnie.
    Nadmiar podejmowanych zobowiązań i działań oraz pośpiech, które niszczą pokój twój i innych, i rytm obcowania duszy ze Mną są zawsze dziełem szatana.
    Każdy dzień i każdą chwilę traktuj tak, jakby właśnie od nich zależała twoja wieczność – wieczność, która nie jest wiecznością tego świata.
    Łk 21, 34
    «Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka»…
  • @ZielonaKawa bardzo dziękuję
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • Strasznie mocne dla mnie.chociaz nie bardzo umiem cos zmienić ale wzmaga czujność i stawia do pionu..
    Podziękował(a) 1awia

  • Alicja Lenczewska
    ŚWIADECTWO

    pon. 1.06.1987, godz. 23.45

    † Zwracaj się do Mnie, będę czynił cuda w twym życiu, by były twym umocnieniem i znakiem dla innych. Więcej wiary ci potrzeba, Moje dziecko. Ślepej wiary, gotowej na wszystko.
  • Siedzę w poczekali poradni z nadzieją że gin trafi z diagnoza i leczeniem, czytam sobie forum wchodzę i tu taki tekst, specjalnie dla mnie, dzięki @ola_g
    Podziękował(a) 1ola_g
  • ŚWIADECTWO, 111,
    śr. 18.06.1986, godz. 7
    † Ludzie Mnie zasmucają. Ludzie bezbożni, ludzie ślepi, głusi na Moje wezwania.
    – Ja też?
    † Nie aż tak, ale bywa, że ranisz Moje serce.
    – Czym najbardziej?
    † Oziębłością, zapominaniem o Mnie. Niekiedy pychą. Brak ci dziecięcej ufności, choć tyle masz dowodów na Moją Miłość i opiekę. Przykro Mi, gdy muszę cię ćwiczyć. Wtedy współcierpię z tobą.
    – Cóż ja mam Ci powiedzieć, Ojcze? Nie będę dawać obietnic, bo wiem, jak niewiele z nich dotychczas dotrzymałam. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze niesłowność...
    † Masz dużo racji, ale jednak obietnice mobilizują, chociaż nie są w pełni dotrzymane. Cóż Mi zatem obiecujesz?
    – Posłuszeństwo...
    † Tylko tyle?
    – Zupełne oddanie: moje myśli i uczucia. Miłość – chyba mogę tak to określić. Ufność.
    † Możesz – staraj się dotrzymać.
    Podziękował(a) 2AnnoDomini awia
  • Zawsze mnie stawia do pionu .
    Podziękował(a) 1ZielonaKawa
  • Widzę, że ktoś też zagląda na stronę z tekstami z zapisków Alicji Lenczewskiej na każdy dzień. :)
    Bardzo cenne słowa.
    Piękna strona.
    Bardzo polecam.

    https://www.facebook.com/profile.php?id=100068697282075
    Podziękował(a) 2Aniuszka ZielonaKawa
  • Bardzo mądre, poruszające słowa...
  • 30 listopada

    "+ Twoje niepokoje, niezadowolenia, niecierpliwość wobec bliźnich rodzą się z tego, że czas, siły i inne dobra, którymi dysponujesz, traktujesz jako swoje własne. Że usiłujesz wykorzystywać je według własnych upodobań i planów, nie licząc się z tym, że Ja chce cię mieć zupełnie wolną.

    Wydaje ci się, że coś musisz i żyjesz w stresie, że nie zdążysz, nie podołasz, że ktoś ci przeszkodzi.
    Dlaczego?
    Dlaczego tak trudno stanąć ci każdego dnia do Mojej dyspozycji w zupełnej wolności od tych twoich małych planów?"

    Słowo pouczenia, 92
    Podziękował(a) 4Aniuszka asia_ch Mle ZielonaKawa
  • Nigella powiedział(a):

    30 listopada

    "+ Twoje niepokoje, niezadowolenia, niecierpliwość wobec bliźnich rodzą się z tego, że czas, siły i inne dobra, którymi dysponujesz, traktujesz jako swoje własne. Że usiłujesz wykorzystywać je według własnych upodobań i planów, nie licząc się z tym, że Ja chce cię mieć zupełnie wolną.

    Wydaje ci się, że coś musisz i żyjesz w stresie, że nie zdążysz, nie podołasz, że ktoś ci przeszkodzi.
    Dlaczego?
    Dlaczego tak trudno stanąć ci każdego dnia do Mojej dyspozycji w zupełnej wolności od tych twoich małych planów?"

    Słowo pouczenia, 92

    Ależ to jest w punkt! Na dzisiejsze czasy, dla zabieganych. Dla mnie.
    Podziękował(a) 1Aniuszka
  • I dla mnie
  • 1 grudnia

    "+ Każdego prowadzę drogą dopasowaną do jego możliwości. Maksymalnie optymalną. Dlatego drogi są różne i nie można komuś zazdrościć jego drogi, jego doznań czy łask.
    Każdy otrzymuje to, co dla niego najwłaściwsze i najlepsze, choćby wydawało się inaczej.
    Wy nie macie pełnego rozeznania. Dlatego musicie Mi ufać i godzić się na to, co czynię w waszym życiu. Godzić się z radością i ufnością, bo jest to najlepsze ze wszystkiego, co mogłoby być."

    Świadectwo, 147
    Podziękował(a) 2Rien ZielonaKawa
  • 4 grudnia

    "+ Pan pozwolił mi zrozumieć, jak wygląda droga prowadząca do świętości:

    To droga nieustannego czuwania i nieustannej walki ze słabościami własnej ludzkiej natury i z pokusami, do których szatan nakłania duszę. Wysiłek, by te pokusy rozpoznać, zanim zaciemnią duszę i rozum.

    Świętość jest owocem zwycięstw w kolejnych potyczkach i głównej bitwie, jaką jest życie na ziemi. Linia frontu znajduje się wewnątrz człowieka - w jego duszy. I niezależnie od pomocy Bożej w postaci laski decyzja o wygranej zależy wyłącznie od człowieka - od jego wysiłku i wyboru."

    Słowo pouczenia, 66
    Podziękował(a) 1ZielonaKawa
  • Dziś, 5 grudnia obchodzimy kolejną (w tym roku osiemdziesiątą dziewiątą) rocznicę urodzin Alicji Lenczewskiej

    5 grudnia

    "+ Beze Mnie wszystko jest trudne: najprostsze czynności rąk czy umysłu, każda sekunda istnienia. Trzeba trwać we Mnie, o wszystko prosić i wszystko oddawać Memu kierownictwu.

    Ty jesteś zawsze, jak każdy człowiek, słaba, zdolna do wszelkiego grzechu. Ale twoja słabość i nędza nie jest grzechem. Grzechem jest to, że nie zawierzasz mi się że wszystkim.

    To jest grzech przeciw pierwszemu przykazaniu, bo miłość że wszystkich sił i w każdej sytuacji wymaga takiego oddania się swemu Bogu i Stwórcy.
    Oddania się że wszystkich sił z miłości."

    Świadectwo, 725
    Podziękował(a) 2Aniuszka gahana
  • Dziękuję. Te słowa zawsze mnie stawiają do pionu.
  • 6 grudnia

    "+ Gdy jesteś obolała, chciałbym cię widzieć radosną i uśmiechniętą. Droga do świętości jest utkana cierpieniami. Musisz znieść jeszcze niejedno, jeśli nią chcesz iść.

    Trzeba znosić cierpienie spokojnie z zupełnym zawierzeniem Mojemu miłosierdziu.
    Bądź pełna nadziei i ciesz się radością, jaka na ciebie czeka przy Mnie. Czas przeminie, a z nim wszystko, co bolesne. Potem będę tylko Ja i tylko radość jakiej sobie nie wyobrażasz. Ufaj!"

    Świadectwo, 95
    Podziękował(a) 2Aniuszka ZielonaKawa
  • 8 grudnia

    "+ Dziecko Moje, jeśli trwasz wraz ze Mną w bólu i miłości, jeśli trwasz przy Mnie jak Maryja, to nie jest bezczynność. To wielki czyn miłości i miłosierdzia. I wielki wysiłek twój pochłaniający uwagę i siłę.

    Czyny duchowe są ważniejsze i donioślejsze niż czyny materialne.

    Twoje apostolstwo jest apostolstwem modlitwy i łez - cierpienia duszy swojej. Tak, jak apostolstwo Mojej Mamy."

    Słowo pouczenia, 36
    Podziękował(a) 1ZielonaKawa
  • 12 grudnia

    "+ Trzeba cieszyć się małymi rzeczami. Właściwie wszystkim. Wszystko jest ode Mnie dla twojego dobra. Wszystko cię prowadzi do zjednoczenia ze Mną.

    Ja jestem radością twoja ukrytą w twej duszy. Szukaj Mnie i pragnij, aby radość twoja była pełna. Ucz się odnajdywać Mnie w ludziach i raduj się nimi.

    Tak bardzo troszczę się o ciebie, tak wychodzę naprzeciw twym pragnieniom. Dlaczego nie ma w tobie radości?

    Świadectwo, 524
    Podziękował(a) 2Aniuszka ZielonaKawa
  • 13 grudnia

    "+ Czysty dar z siebie jest wtedy, gdy nic nie pragniesz dla siebie: żadnej satysfakcji, żadnej zapłaty, żadnej wdzięczności, żadnych uczuć. Tylko wtedy możesz czynić prawdziwe dobro, bo tylko wtedy nie rodzi się w twym sercu to, co niszczy ciebie samą, a pośrednio i innych: to jest żal, rozczarowanie, niechęć. A może nawet osądzanie prowadzące do potępiania innych.

    Męczeństwo jest szczytem miłości. Bo to ma być śmierć egoizmu i zwycięstwo czystej miłości."

    Słowo pouczenia, 228
    Podziękował(a) 1ZielonaKawa
  • 14 grudnia

    "+ Pragnę twego szczęścia. Tylko Ja mogę ci je dać. Oddaj Mi wszystko, a otrzymasz nieskończenie dużo. Wszystko, co Moje, będzie należeć do ciebie.

    Pokonuj swoją ludzką małość każdego dnia. Oddawaj Mi wszystko, co utrudnia przylgnięcie do Mnie, co rozprasza i co zatwardza serce. Ja wiem, że to trudne. Dla Mnie pokonuj wszelki trud i znoś wszystko. Oddaj Mi to pragnienie i tę moc."

    Świadectwo, 245
    Podziękował(a) 1ZielonaKawa
  • Nie Lenczewska, ale wrzucę tu

    O Boże mój!
    Gdy patrzę w przyszłość ogarnia mnie trwoga,
    Ale po cóż zagłębiać się w przyszłości?
    Dla mnie jest tylko chwila obecna droga,
    Bo przyszłość może w duszy mojej nie zagości.

    Czas, który przeszedł, nie jest w mojej mocy,
    By coś zmienić, poprawić lub dodać,
    Bo tego nie dokazał ani mędrzec, ani prorocy,
    A więc co przeszłość w sobie zawarła, na Boga zdać.
    O chwilo obecna, ty do mnie należysz cała,
    Ciebie wykorzystać pragnę, co tylko jest w mej mocy,
    A chociaż jestem słaba i mała
    Dajesz mi łaskę swej wszechmocy.

    A więc z ufnością w Miłosierdzie Twoje
    Idę przez życie jak dziecko małe,
    I składam Ci codziennie w ofierze serce moje
    Rozpalone miłością o Twoja większą chwałę.

    Św. Faustyna Kowalska
    Podziękował(a) 1Mamaw
  • 15 grudnia

    "+ Nie wyróżniaj w swoim sercu tych, którzy dobrem obdarowują ciebie.
    Najbardziej kochaj tych, którzy umierają z dala od miłości Mojej, którym możesz ocalić życie.

    Powiedziałem ci, że każdy z was - dzieci wybranych i posłanych - musi iść tam, gdzie są zadania wyznaczone dla niego.
    Musi iść i je wypełniać.
    Nie czas teraz zajmować się sobą wzajemnie, nie czas postać bezczynnie. Ziemia już płonie na swych obrzeżach i trzeba ratować, kogo jeszcze można."

    Świadectwo, 787
  • Nigella powiedział(a):

    13 grudnia

    "+ Czysty dar z siebie jest wtedy, gdy nic nie pragniesz dla siebie: żadnej satysfakcji, żadnej zapłaty, żadnej wdzięczności, żadnych uczuć. Tylko wtedy możesz czynić prawdziwe dobro, bo tylko wtedy nie rodzi się w twym sercu to, co niszczy ciebie samą, a pośrednio i innych: to jest żal, rozczarowanie, niechęć. A może nawet osądzanie prowadzące do potępiania innych.

    Męczeństwo jest szczytem miłości. Bo to ma być śmierć egoizmu i zwycięstwo czystej miłości."

    Słowo pouczenia, 228

    O jak z chęcią walnąłbym ten mój krzyż w kąt. Tych kierowników, choroby, ignorancję swoją i innych. Dzisiaj jest lepiej, choć obudziłem się około 4:00 ze złością, na to wszystko co mnie przygniata. Chyba jednak prędzej sam umrę, niż mój egoizm. No i z tym też muszę żyć - do mojej świętości prowadzi wciąż długa i nudna droga. A tu proszę: "Męczeństwo jest szczytem miłości". No chyba nie każde, tylko to dobrowolne i za innych.
  • 16 grudnia

    "+ Całe życie jest próbą, którą trzeba przejść. Próby są stopniami, po których się wspinasz. Każdy stopień jest dopasowany do twoich możliwości, chociaż wymaga wysiłku.
    Im większego wysiłku wymaga, tym bardziej możesz spodziewać się, że będziesz znacznie wyżej.

    Ciesz się, że droga jest stroma. Może prowadzę cię na skróty, byś w czasie, który masz, zdążyła dojść wyżej.

    Gdy będzie bardzo stromo i gdy będziesz wołać - podam ci dłoń."

    Świadectwo, 203
    Podziękował(a) 1ZielonaKawa

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik