Alicja Lenczewska Słowo Pouczenia

14567810»

Komentarz

  • 30 września

    "+ Uśmiechnij się do Mnie w sercu swoim, tak bardzo cię kocham.
    Cokolwiek czynię w twojej duszy, jest dla twojego dobra (...).

    Proś o miłość. Z niej będę cię rozliczał - z Hymnu o miłości. Kochaj wszystko, co stworzyłem. Siebie też: swoją codzienność i ludzi, którzy pragną twego serca."

    Świadectwo, 709
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 1 października

    "- Czy droga dziecięctwa polega na zrezygnowaniu z jakiegokolwiek wysiłku i złożeniu wszystkiego na Ciebie? Spotkałam się z taką postawą.

    + Wręcz przeciwnie! Wymaga wielkiego wysiłku oddawania Mi wszystkiego.
    Ciągłego czuwania w miłości i pragnieniu. A przede wszystkim w przyjmowaniu Mojej woli i wypełnianiu jej.
    Nie jest to droga drzemki i wygodnictwa, ale heroicznego zawierzenia i posłuszeństwa."

    Świadectwo, 487
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 2 października

    "+ Z wielką troską i bólem patrzę na to, co czyni świat, jak oddala się ode Mnie.
    Wielu ludziom możesz pomóc, modląc się za nich i powierzając Mi ich. Zwłaszcza ich cierpienia, aby w pełni były owocne dla ich zbawienia i życia we Mnie.

    Jedni drugich brzemiona noście - tak powiedziałem i tak wspólnie budujecie królestwo Moje w sercach i na świecie."

    Słowo pouczenia, 478
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 3 października

    "+ Ucz się żyć ze Mną i współżyć we wszystkim - cały czas. Ja cię otaczam i jestem z tobą, choć tego nie odczuwasz. Wiesz o tym. Wszystko podporządkuj temu. Ćwicz swoją wolę. Staraj się być zdyscyplinowana w służeniu Mi swoim sercem i umysłem. Chce jeszcze bardziej wejść i kierować tobą. Zapraszaj, czekaj, wypatruj, nadsłuchuj, abyś była gotowa, gdy przyjdę w sposób jeszcze bardziej mocny i widoczny."

    Świadectwo, 146
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 4 października

    "+ Świętość to nie brak upadków i słabości, lecz doskonałe pragnienie poddania się Mojej woli i spełnianie jej.
    Radość twoja jest w spełnieniu woli Mojej. I szczęście, i pokój serca też (...).

    Kocham cię , Moje dziecko i tulę do Mojego Serca. Ucisz się i napełniaj Moją miłością.

    Wszystko, o co się troszczysz, jest we Mnie i wszyscy, za którymi się wstawiasz, są w Moim Sercu. Ja ich prowadzę i otaczam Moją miłością."

    Świadectwo, 872, 873
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 5 października

    "+ Napełniłem twoje serce miłością miłosierną. Taką, jaką Ja odczuwam do was - Moich bezradnych, uwikłanych w grzechu dzieci.

    Odwiedzaj ich. Wnoś Mój pokój i Moją miłość. I usługuj im. A nade wszystko módl się za nich i ponoś ofiary, aby nie została zmarnowana łaska cierpienia, którą ich obdarowałem.
    Są Moimi wybrańcami, z którymi współcierpię, by ich zbawić."

    Świadectwo, 356
    Podziękował(a) 2AgataZi AnnoDomini
  • 6 października

    "+ Trzeba płakać w duszy swojej z powodu braku należnej Mi czci, także w Kościele Moim, i z bólem wynagradzać i uzupełniać to, czego brak że strony dzieci Moich, i tych, którzy powinni być dla nich wzorem i przewodnikami (...).

    Niech płacze dusza twoja - nie nade Mną, lecz nad tymi, którzy okazują Mi lekceważenie i pogardę. Oni naprawdę nie wiedzą, co czynią, bo nie poznali Mnie, bo nie chcą obcować że Mną w duszach swoich. Bo popadli w rutynę i tak naprawdę służą sobie samym, posługując się Mną."

    Słowo pouczenia, 455
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 7 października

    "+ Cokolwiek złego widzisz czy odczuwasz, zanurzaj w mojej Krwi i Moich Ranach, by obmywać i uwalniać dusze dręczone i uwikłane przez podstępne działanie diabła.

    Świat poddany jest szatanowi na skutek odstępstwa od prawa Bożego tak wielkiej ilości ludzi , którzy żyją w grzechu ciężkim i niewierze."

    Słowo pouczenia, 343
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 8 października

    "+ Przyjdź tu bliżej, pod Mój krzyż, abyś mogła czerpać z Mojego otwartego Serca. Tu jest miejsce twojego nasycenia i mocy, która chce cię wypełnić i rozbudzić. Tu jest miejsce twego zmartwychwstania.

    Przyjdź blisko i przytul się do Mojego Serca, i wchłaniaj Moją miłość, która jest twym życiem."

    Świadectwo, 643
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 9 października

    "+ Trzeba pielęgnować pokój serca i Moją miłość miłosierną wobec zagubionych braci. Błogosławić i oddawać Mi każdego. Bardzo troszczyć się i wspomagać kapłanów, bo piekło całe rzuciło się na nich w różnoraki sposób.

    Dałem ci istnienie na ten czas, abyś wspierała sługi Moje modlitwą i ofiarą w codzienności twojej. A także świadectwem, gdy zaistnieje taka potrzeba.

    Miej oczy otwarte i serce czułe wobec Mnie, bo krzyżowany jestem w wielu duszach ludzi ochrzczonych w imię Moje.

    Słowo pouczenia, 461
    Podziękował(a) 3ZielonaKawa AgataZi awia
  • 10 października

    "+ O wiarę proś ciągle. To, jaka będzie, zależy od siły ciągłości pragnienia jej i prośby o nią.

    Wiara jest źródłem wszystkiego. Nie intelektualne uznawanie - ono może być początkiem, choć też nie musi - ale dziecięca ufność: całkowita i bezwzględna.

    O odruch tej ufności w każdej sytuacji proś.

    Na taką ufność stać tylko dzieci i wielkich świętych. U dzieci jest to naturalne, u świętych wypracowane trudem wielu lat.

    To, co jest najważniejsze, najbardziej cenne, wymaga największego wysiłku. Wysiłku maksymalnego i ciągłego."

    Świadectwo, 101
    Podziękował(a) 3AnnoDomini AgataZi awia
  • 11 października

    "+ Chce, abyś patrzyła na wszystko Moimi oczyma. Chce cię nauczyć właściwych ocen i rodzącego się z tego współczucia, zrozumienia i chęci pomocy bez narzucania siebie, bez narzucania swoich gustów, poglądów, domniemanych zalet (...).

    - Jak dalece zachować pobłażliwość wobec innych?

    + Znacznie bardziej niż wobec siebie. Ale trzeba ujawniać im ich wady. Z miłości - aby pomóc je dostrzec i w konsekwencji zwalczać."

    Świadectwo, 167
    Podziękował(a) 3AgataZi awia AnnoDomini
  • 12 października

    "+ Kto chce posiąść mądrość Moją - mądrość Miłości - musi żyć Miłością i poddać się jej. Mądrość rodzi się z życia ze Mną. Niech każdy sięga po nią do Źródła i niech sam pozwoli się napoić. Ty tylko pomóż przyjść. Nie wyręczaj i nie wykraczaj zbyt mocno w rolę pośrednika. Szanuj tajemnicę intymnego obcowania ze Mną w tobie i innych. Szanuj delikatną strukturę duszy ludzkiej (...).

    Cenną umiejętnością jest powściągliwość."

    Słowo pouczenia, 96
    Podziękował(a) 2AgataZi AnnoDomini
  • 13 października

    "+ Bądź dobra, czuła i wyrozumiała. Przysłałem cię tu, byś otoczyła ich (dalszą rodzinę - przyp. red.) swymi modlitwami i czułością. Ofiaruj Mi ich w każdej modlitwie. Potrzebna im pomóc i to duża. Mają wszystko, ale tego, co najważniejsze, im brak: miłosnego zawierzenia Mi (...).

    Możesz kochać ich miłością współczującą - gotową, by pomóc, rezygnując z siebie."

    Świadectwo, 720, 721
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 14 października

    "+ Nie trzeba zaprzątać serca tym, co istnieje tylko w twoich wyobrażeniach. Ja jestem Panem każdej sytuacji i czasu. A oddając Mi ufnie swój los, po prostu nie masz żadnych problemów. Nie trzeba więc ich stwarzać we własnych przewidywaniach i mącić pokoju serca.
    Serce twoje jest we Mnie, a tam trwa wieczny pokój. Nie pozwól, by wyrywane było na zewnątrz przez myśli, które są pokusą."

    Świadectwo, 689
  • 15 października

    "+ Niepokalane Serce Mojej Matki zwycięży. On jest Matką Kościoła, który zawsze jest święty niezależnie od grzechów i zdrady wielu dzieci Kościoła. Świętością Kościoła Ja jestem, Moi apostołowie, oddani słudzy Moi, którzy w ofierze męczeństwa są fundamentem i murem, i sklepieniem Świątyni Mojej. W niej jestem żywy i prawdziwy i w niej przez sługi Moje karmię dzieci Moje, przywracam życie i prowadzę do domu Ojca."

    Słowo pouczenia, 432
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 16 października

    "+ Im większe daję łaski, tym bardziej troszczę się, by przyniosły piękny plon. Tym bardziej pragnę oczyścić z wszelkich ludzkich słabości.
    Im większe posłannictwo wyznaczam i donioślejsze powołanie daję, tym bardziej ćwiczę, doskonalę i przygotowuję do jego wypełnienia.
    Czyni to Moja miłość, bo pragnę, aby każdy osiągnął szczyt, na który go prowadzę. Im szczyt wyższy, tym droga trudniejsza, tym skały twardsze i wichry bardziej smagające.

    Ale przecież człowiek nie idzie sam, Ja jestem z nim."

    Świadectwo, 538
    Podziękował(a) 3Aneczka08 AnnoDomini AgataZi
  • 17 października

    "+ Miłość to Bóg. Świętość Maryi to świętość Moja w Niej: czcić Maryję - to czcić Boga w Maryi. Taki w zamyśle Bożym jest i ma być każdy człowiek. I tacy byli pierwsi ludzie do chwili buntu przeciw Bogu, gdy odwrócili się, by pójść za radą szatana. To jest historia ludzkości. Ale jest to też historia każdego człowieka i twoja historia rozpięta pomiędzy postawą Maryi i postawą Ewy.

    A więc walcz pod wodzą Maryi, abyś stawała się coraz bardziej oddana i aby twoje "fiat" obejmowało coraz szerzej i głębiej twoją duszę i twoje życie w świecie."

    Słowo pouczenia, 406
    Podziękował(a) 2AgataZi Ewaklara
  • 18 października

    "+ Bez ogołocenia nie ma zjednoczenia ze Mną. Nie można służyć dwóm bogom. Nie można przykrywać swej duszy, powołanej do miłości Boga i bliźniego, szatami egoizmu, pychy, próżności, chciwości.

    Kto miłuje Mnie bardziej i coraz bardziej - bo tylko taka miłość ma wartość - ten pozostawia wszystko, co tą miłość hamuje, ogranicza.
    Ciągle pozostawia to, co mniej doskonałe, by jednoczyć się coraz wolniej ze Mną (...).

    Miłość wymaga rezygnacji i jest rezygnacją z tego, co nie jest źródłem i celem miłości. Jest nieustannym ogołacaniem i ofiarowaniem siebie."

    Świadectwo, 610
    Podziękował(a) 1Rien

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik