Alicja Lenczewska Słowo Pouczenia

1356710

Komentarz

  • 10 lutego

    "+ Nikt nie może być dumny z tego, jaki jest, co potrafi, ani porównywać się z innymi, ani wywyższać się. Tak samo nikt nie powinien cierpieć na kompleks niższości.
    Każdy to, co ma, otrzymał ode Mnie, i całą swą uwagę i wysiłek powinien skierować na to, by pomnażać te dobra i służyć nimi w uniżeniu i zapomnieniu o sobie.
    Każdy będzie oceniany według tej miary, jaką jemu była dana, i odpowie za każdy procent brakujący do wykonania zobowiązania, jakie mu dałem."

    Świadectwo, 770
    Podziękował(a) 4AgataZi Mle ZielonaKawa Katanna
  • Piękne te słowa pouczenia. Nie znałam Alicji. Przypomina mi to książeczkę "O naśladowaniu Chrystusa".
    Przydałby się i taki wątek z cytatami z Naśladowania. Kiedyś na FB prowadziłam stronę "O naśladowaniu Chrystusa" i wklejalam po kolei rozdziały.
    Podziękował(a) 1Aniuszka
  • Chrystus: Cierpiałem wielki niedostatek rzeczy doczesnych: częste i liczne skargi na siebie słyszałem: upokorzenie i obelgi znosiłem łagodnie: odbierałem niewdzięczność za dobrodziejstwa, przygany za naukę, bluźnierstwa za cuda.
  • 11 lutego

    "+ Nikomu nie daje cierpienia ponad siły. Daje tyle, ile jest niezbędne do zbudowania. Nie bój się cierpienia ani swojego, ani czyjegoś.

    Jest bardzo potrzebne i korzystne. Zrozumiesz to kiedyś.

    Kocham was, Moje dzieci, i tak bardzo pragnę waszego szczęścia.

    Wszystko jest z Mojej woli i wszystko jest potrzebne dla waszej radości we Mnie i dla radości tych, których Mi przyprowadzacie."

    Świadectwo, 598
    Podziękował(a) 3ZielonaKawa Mle Katanna
  • 28 lutego

    "+ Trwaj przy Mnie i oddawaj Mi wszystko każdego dnia po kolei, ciągle. Ja poprowadzę cię i będę wskazywał, gdzie iść, co czynić.

    Bądź ufna i oddana. Nie trwóż się i nie zastanawiaj nad swymi znikomymi możliwościami. Ja mam wszelkie możliwości, dlatego ty nie musisz mieć żadnych.

    Jeśli dam ci zadanie, dam też siły i środki do wykonania. Potrzebna jest tylko twoja zgoda, chęć służenia sobą i podporządkowanie Mojej woli."

    Świadectwo, 228
  • 4 marca

    "+ Każdy potrzebuje wsparcia, aby trwać, przyjmować i poddać się przemianie, jaką w nim czynię.
    Módl się za wielu.
    Twoja modlitwa ma moc, gdy jest żarliwa.
    Proś Matkę Najświętszą, by strzegła i aniołów, by słyszalne były ich natchnienia w sercach i umysłach; by przeradzały się w czyny.
    Módl się zarówno za tych, którzy żyją w świetle, jak i za tych, którzy gubią się w ciemności.
    Modlitwa jest jak tlen, od którego zależy życie."

    Świadectwo, 339
  • 5 marca

    "+ Inna jest Moja miłość niż miłość ludzka.
    I przejawia się odwrotnie.

    Im głębsze są rany zadawane twej duszy przez zło - tym obficiej rozlewam uzdrawiającą miłość Moją.

    Grzech, upadek, niepotrzebne myśli - to ujawnienie tych ran.

    Dobrze, gdy widząc je, wołasz do Mnie i przyjmujesz Moją miłość, bo ona jest lekarstwem. Po to stwarzam sytuacje ujawniające twoje rany. Gdyby twoje serce cały czas było zanurzone w Moim, nie byłoby ran, ropiejących miejsc, które zakażają twoje czyny."

    Świadectwo, 867
    Podziękował(a) 1[Usunięty użytkownik]
  • 7 marca

    "+ Czyń wobec innych to, co Ja pragnę, abyś czyniła, a nie to, co zaspokaja twoje pragnienie pokazania miłości, jaka w tobie jest.

    Miłość czysta powinna być wymagająca i wychowująca, bo tylko w ten sposób zapewnia się prawdziwe dobro.

    Uważaj zatem, aby twoja dobroć nie okazała się złem, i aby nie zubożała zamiast wzbogacać."

    Świadectwo, 779
    Podziękował(a) 3AgataZi AnnoDomini ZielonaKawa
  • 8 marca

    "+ Nie znęcaj się nad sobą i nie zadawaj sobie bólu celowo. Lecz przyjmuj z ufnością każde cierpienie, jakie cię dotyka ze strony ludzi, sytuacji czy twego ciała. Cierpienia wewnętrzne też.

    Pozostaw wszystko Mojej woli i pragnij, aby się wykonało. Żyj bogactwem Moich słów z krzyża. Wielka katecheza jest w nich zawarta i esencja Mojego Testamentu."

    Słowo pouczenia, 10
    Podziękował(a) 1ZielonaKawa
  • 9 marca

    "+ Ty nie musisz się wspinać, by dosięgnąć Mnie.
    Przyszedłem do Ciebie i zniżyłem się. Jestem z tobą tu na ziemi wśród ludzi i codziennych spraw.
    Tu są moje ramiona, które cię unoszą, abyś nie pobrudziła swojej stopy o błoto tego świata.

    Z Moich ramion podnoś innych i pomagaj im wstać."

    Świadectwo, 246
    Podziękował(a) 3Barbasia ZielonaKawa Rien
  • 11 marca

    "+ Modlitwa nie musi być długa. Nie musi być żarliwa. Ale musi być aktem oddania.

    Czas i żarliwość są środkiem. Celem jest oddanie się Mojej woli i oddanie tego wszystkiego, o czym myślisz, na czym ci zależy, co masz.

    Może to być zatem zupełnie prosta modlitwa oddania się, które trwa, którym żyjesz w swej codzienności. Wartość jej zależy od stopnia oddania. Od autentyczności i konsekwentności w oddaniu."

    Świadectwo, 404
  • 12 marca

    "+ Łączność i porozumienie między ludźmi beze Mnie nie są możliwe. Tylko we Mnie ludzie mogą łączyć się i stanowić jedność.

    Podział i brak porozumienia jest wynikiem oderwania się ode Mnie: wyjścia ze Światła w sferę ciemności.

    We Mnie są harmonia, jedność i ład.
    Poza Mną chaos, nieład i nieporozumienie, rozbicie.
    We Mnie jest miłość, poza Mną nienawiść."

    Świadectwo, 730
  • 13 marca

    "+ Trzeba rozsądnie służyć innym. Nie może się to odbywać kosztem podstawowych obowiązków i zaniedbań wobec najbliższych. Jeśli służenie Mi rodzi zło, które wkrada się do rodziny, to trzeba wrócić do domu i tam Mnie uwielbiać tym wszystkim, co można wnieść swoim sercem, by ubogacić swych najbliższych."

    Świadectwo, 589
  • @Aniuszka Jestem ci bardzo wdzięczna za te cytaty, jak miałam w telefonie FB. Codziennie mi wyskakiwał cytat, kiedyś usunęłam FB i brakowało mi tego impulsu.
    Mam ksiązki ale jakoś w codziennym tempie zapominam o nich.
    Podziękował(a) 1Aniuszka
  • 14 marca

    "+ Wszystko jest owocem modlitwy.
    Jaka modlitwa - takie życie: stan twojej duszy i ciała oraz twoje czyny - ich przydatność dla budowania królestwa Bożego w duszach ludzkich, dla ratowania tych, co giną w grzechach swoich.

    Wszystko, cokolwiek czynisz swoim sercem, umysłem lub dłońmi - aby miało sens i wartość - musi zaczynać się od modlitwy i kończyć się modlitwą, i trwać w niej.

    Modlitwa to jedność ze Mną. A przecież Ja jestem początkiem i końcem wszystkiego, co istnieje: Alfą i Omegą.

    Beze Mnie nic uczynić nie możesz - nic, co zawiera wartość pozytywną."

    Słowo pouczenia, 223
  • 15 marca

    "+ Dlaczego tak Cię boli opinia ludzka?
    Dlaczego tak mało myślisz o Mojej opinii?

    Z czego, z kogo masz czerpać życie i radość: z ludzi?
    Czy ze Mnie?

    Oddałaś Mi wszystko, co zewnętrzne, i wierzchnie warstwy twej duszy. Teraz sięgnąłem do jądra, do tego, co jest istotą twej duszy.
    To też pragniesz Mi oddać. Raduj się więc, że nastał czas wielkiej łaski przeistoczenia w ofiarę całkowitą, zupełną, czystą."

    Świadectwo, 631
    Podziękował(a) 2Rien AgataZi
  • 16 marca

    "+ Całe życie i wszystkie wydarzenia powinny uczyć człowieka mądrości, po to, by nie marnował łaski czasu i łaski ofiary. By wzrastał w miłości i czynieniu dobra.

    Moja droga krzyżowa jest streszczeniem i znakiem twojego życia, które od niej różni się tym, że jest rozciągnięte w czasie".

    Słowo pouczenia, 12216 marca
    Podziękował(a) 2ZielonaKawa AgataZi
  • 17 marca

    "+ To, co działo się w Jerozolimie podczas Mojej męki, jest materialnym zobrazowaniem tego, co dzieje się w Moim Sercu, gdy Moje dzieci ranią i krzywdzą Moją miłość.

    Każdy człowiek może Mi pomóc, nie raniąc Mnie, i swoimi prośbami, i zadośćuczynieniem przepraszając za innych.

    Największym wyrazem miłości jest to, gdy ktoś chce przyjąć część Mojego cierpienia przez uczestniczenie w nim."

    Świadectwo, 364
    Podziękował(a) 1Aniuszka
  • 18 marca

    "+ Im bardziej pragniesz przylgnąć do Mnie i dochować wierności, tym bardziej Moje łaski cię napełniają. I jeśli wkładasz w to swój wysiłek - taki, na jaki cię stać - Ja mnożę twoje siły i Moja moc cię wspiera.

    Ja zawsze cię kocham taką samą miłością: ogromną, płomienną, delikatną, czułą, współczującą. I zawsze chce napełniać cię Moimi łaskami. Ale ty swoim brakiem wierności jakże często Mi nie pozwalasz, ograniczasz, pomniejszasz. I przykro Mi, bo nie mogę, choć pragnę."

    Świadectwo, 718
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 19 Marca

    "+ Gdy rozpoczynasz dzień, z pragnieniem oddania Mi go rozpoczynaj. Oddania tego, co jest intencją stałą, intencją dnia, chwili. Oddania wszystkich, których spotkasz, wszystkiego, co będzie, co nadchodzi.

    I proś o żarliwość, o ogień miłości, o łzy miłości, o narodziny miłości. Proś za wszystkich i o wszystko, co drogie twemu sercu.

    Zawierz i ufaj. I trwaj w miłości i pokoju z Maryją i Józefem, z twoimi bliskimi w niebie, ze świętymi, z aniołami. Bądź otoczona ich modlitwą i ich miłością. Bądź w jedności z nimi i ze Mną."

    Słowo pouczenia, 11
    Podziękował(a) 3AgataZi JoannaS ZielonaKawa
  • 20 marca

    "+ Dziecko Moje, tak bardzo ważna jest wierność w każdym czasie, w każdej myśli. I to ciągłe pytanie serca:
    "czy podobam się Mu w tej chwili?",
    "czy ze względu na Niego czynię to, co w tej chwili czynię, czy ze względu na siebie lub kogoś innego?".

    Dziecko Moje ukochane, nie rań mnie drobiazgami, niedbalstwem w obcowaniu ze Mną, chociażby najmniejszym.
    Tak wiele od tego zależy. Tak bardzo wiele."

    Świadectwo, 718
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 21 marca

    "+ Nie spiesz się. Pośpiech nie przyczynia się do skuteczniejszego działania. Wprost przeciwnie. Może spowodować chaos i gonitwę myśli.

    Spokojnie i rozważnie zrobisz więcej. A Twoje serce nie utraci pokoju. Masz dość czasu na wszystko. Ja czuwam i troszczę się o wszystko. Zawierz Mi, także w drobiazgach codzienności. Ja pragnę uczestniczyć we wszystkim i wszystko uświęcić Swoją obecnością.

    Rozmawiaj ze Mną w swym sercu. Nie lubię twego milczenia. Gdy jesteś wśród ludzi, pamiętaj, że jestem z wami, że uczestniczę."

    Świadectwo, 118
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 22 marca

    "+ Bądź taka dziś, teraz. Nie obiecuj poprawy, ale stawaj się lepsza teraz. Zawsze tylko teraz. Koncentruj swój wysiłek na tym "teraz". Nie rozpraszaj swych sił na to, co jest jutrem, bo jutra nie ma. Nie zubażaj swego "dzisiaj", cofając się do "wczoraj". Idź w przód, doskonaląc swoje "dzisiaj".

    Wszystko ma wartość o tyle, o ile ubogaca teraźniejszość, która jest tym, co jest."

    Świadectwo, 180
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 23 marca

    "Podczas modlitwy zrozumiałam, że każdy człowiek oprócz Anioła Opiekuna ma też swego kusiciela, któremu całe życie musi się przeciwstawiać. Im częściej i bardziej świadomie człowiek prosi o pomoc Pana, Maryję, duchy i dusze opiekuńcze, tym więcej zwycięstw jest mu dane. Jeśli liczy na siebie - przegrywa, bo nie sposób oprzeć się tak wielkiej potędze zła".

    Słowo pouczenia, 94
  • 25 marca

    "- Nic szczególnego nie dzieje się w moim życiu. Jest spokojne i ciche.

    + Moje było spokojne i ciche przez trzydzieści lat. Ale było święte w tej niezauważalnej codzienności. Pragnij, aby twoje też było takie. W nim dojrzewaj do wielkich zadań, które mogą ci być dane. Bądź zjednoczona ze Mną i żyj dla Mnie tak, jak żyła dla Mnie i usługiwała Mi Moja Matka w Nazarecie.
    Uczyń swoje serce Moim domem w Nazarecie, abym mógł w nim przebywać otoczony miłością i osłonięty od wrogości świata."

    Świadectwo, 232
    Podziękował(a) 1Rejczel
  • 26 marca

    "+ Ofiara złożona w sercu i gotowość jej poniesienia wystarczy; nie zawsze żądam spełnienia.

    Twoja dobroć i ofiarność ma wielką wartość - nieprzemijającą. Pamiętaj o tym i o ćwiczeniu się w cierpliwości. Znoś wszystko z pogodą w sercu i życzliwością.

    Jestem i patrzę na ciebie, i raduję się, gdy widzę Swoje odbicie w tobie."

    Świadectwo, 608
    Podziękował(a) 2Rien AgataZi
  • 27 marca

    "+ Staraj się być bardziej wyciszona i skupiona wewnętrznie. Trwaj we Mnie, także, gdy jesteś wśród ludzi.

    Nie powinno być tak wielkiej różnicy między skupieniem modlitewnym a banalnością powszednich sytuacji, rozmów, zachowań.

    Nie trzeba przyjmować pozy, czy zmuszać się do powagi, do jakiejkolwiek sztuczności w zachowaniu. Trzeba czuć Moją bliskość, uświadamiać Moją obecność zawsze."

    Świadectwo, 168
    Podziękował(a) 2Mle AgataZi
  • 28 marca

    "+ Powściągliwość w słowach jest bardzo cenna. Słowa powinny być wypowiadane celowo i służyć dobru. Równie bardzo, jak słowa, trzeba kontrolować myślenie. Myśli, które nie wnoszą nic dobrego, usuwać i nie dopuszczać - oddawać Mi natychmiast.

    Szatan chętnie włącza się w niekontrolowane myślenie, by inspirować i zakłócać harmonię duszy. Dobrze jest oddawać Mi swoje myśli i wypowiadać dane słowa, abym Ja je kształtował.

    Rób to, będzie ci łatwiej trwać we Mnie."

    Świadectwo, 604
    Podziękował(a) 2Katanna AgataZi
  • 29 marca

    "- Pomóż, Ojcze, w jutrzejszej spowiedzi.

    +Nie bądź skrępowana. Ja będę z wami.

    -Ale przecież mam poczucie winy...

    + To dobrze, powinnaś je mieć, ale jednocześnie powinnaś być ufna i radosna. Oczyszczę cię i będziesz wolna od tego, co ci zawadza w twojej drodze."

    Świadectwo, 99
    Podziękował(a) 2AgataZi Barbasia
  • 30 marca

    "+ Kochać ludzi to nie znaczy przeżywać stany emocjonalnej radości z powodu tego, że zaspokoili twoje pragnienia.
    Kochać ludzi to znaczy świadczyć im dobro, które prowadzi ich do nieba niezależnie od uczuć i emocji, jakie zjawiają się w twoim sercu."

    Słowo pouczenia, 170
    Podziękował(a) 4Ganna4 Barbasia AgataZi Ewaklara

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik