Alicja Lenczewska Słowo Pouczenia

1246789

Komentarz

  • 31 marca

    "+ W każdym powołaniu jest krzyż, który trzeba nieść własną drogą krzyżową. I tak naprawdę, trzeba nieść samemu i podnosić się z upadków w otoczeniu biernych obserwatorów.
    Prawdziwym Pomocnikiem jestem Ja, a nie drugi człowiek, choć posłużyć się mogę drugim człowiekiem. Szymon został zmuszony do niesienia Mojego krzyża i nie jego była zasługa, że to uczynił.

    Świadectwo, 200
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 1 kwietnia
    .

    "+ Skrucha jest tym, co pozwala, abym przemieniał cię w Światłość. Brak skruchy jest ciemnością w tobie, która Mnie zakrywa i wiąże.

    Skrucha i miłość - oto, czym powinnaś być cała, aby stawać się Mną. Skrucha wobec twojej ludzkiej nędzy i zachwyt pełen miłości wobec Mojego miłosierdzia i Mojej świętości."

    Słowo pouczenia, 12
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 2 kwietnia

    "+ Chwała Boża realizuje się na ziemi innymi metodami niż chwała ludzka. Chwała Boża wypełnia się przez cichość, uniżenie, miłosierdzie, pokój, przez łagodną dobroć. Bardzo często nie jest zauważana w zgiełku świata.

    Wielkość chwały Bożej w człowieku spełnia się poprzez cierpliwość, wytrwałość, wierność. Weryfikuje ją czas, a umacniają trudy, cierpienia i przeciwności. Podziwia ją niebo, a lekceważy świat."

    Słowo pouczenia, 30
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 3 kwietnia

    "- Co może być pokutą?

    + Wszystko, co wymaga wysiłku, wyrzeczenia, cierpienia fizycznego lub psychicznego. Najlepiej, jeśli łączy się z pomocą innym - bardziej z pomocą służącą budowaniu duszy niż troską o ciało.

    Pokuta, w której koncentrujesz się tylko na sobie, może być zabarwiona egoizmem, a w konsekwencji pychą. Wówczas rodzi ona większe zło niż to, z którego powodu była podjęta."

    Świadectwo, 159
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 4 kwietnia

    "+ Każdy, w kim Ja żyję, jest kapłanem i powinien nim być tak, jak prowadzi go Moja wola. Kapłaństwo to nie tylko sprawowanie sakramentów, odprawianie i nauczanie. To coś znaczeni więcej.
    To czystość serca i ogień miłości - większe niż cały brud i nienawiść świata.
    To Ja w tobie: Miłość Miłosierna ukrzyżowana za zbawienie świata."

    Świadectwo, 736
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 5 kwietnia

    "+ Nie lękaj się, Ja kieruję tobą. Jesteś tylko Moim narzędziem. Bądź zatem poddana i ufna, abym mógł posługiwać się tobą swobodnie.

    Bądź stale czujna, nadsłuchuj, wypatruj Mojego wezwania i Mojej woli.

    Módl się i ofiaruj - ciągle, aż do chwili, gdy przyjdzie czas wypełnienia twojego kielicha (...).
    Bądź gotowa przelać go obficie na ołtarzu, jaki ci wyznaczę.
    I nie pytaj o owoce tej ofiary.

    Zaufaj Mi.

    Owoce złożone będą w Moim domu i tam je zobaczysz, gdy przyjdziesz."

    Świadectwo, 634
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 6 kwietnia

    "+ Najdoskonalsze ogołocenie się, o którym mówię w Ewangelii, polega na wyzbyciu się ambicji bycia kimś i decydowania o czymś.

    Musisz stać się niczym, aby być wszystkim we Mnie i przeze Mnie. I masz nie podejmować samodzielnie niczego, abym Ja w tobie i przez ciebie mógł czynić wszystko."

    Świadectwo, 252
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 7 kwietnia

    "+ Niebo to Ja. Będąc w niebie, jesteś we Mnie już bez ograniczeń, jakie stwarza teraz ciało. Będziesz dotykać Mnie i obcować ze Mną całym twym jestestwem, i wszystko w tobie będzie niebem: radością i odczuciem pełni ciągle rosnącej.
    I zachwytem coraz doskonalszym.
    Pokojem i ukojeniem.

    Zawsze będzie radość doskonała, piękno doskonałe, dynamiczne i ciągle bogatsze. Nasycenie szczęśliwością.
    Będziesz chłonąć Miłość i będziesz kochała,
    i pragnęła kochać."

    Słowo pouczenia, 16
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 8 kwietnia

    "+ Czuwaj przy Mnie i oddawaj Mi z ufnością i miłością wszystko: cierpienia, radości, swoje życie i swoje serce, życie braci i ich serca.

    Jedynie to możesz uczynić, tego pragnę i oczekuję od ciebie.

    Szczególnie oddawaj Mi serca Moich wybranych dzieci. Wynagradzaj ich roztargnienie, ich chłód i ich zdrady.
    Przyjmuj na siebie zło, jakie w nich mieszka."

    Świadectwo, 503
    Podziękował(a) 3AgataZi JoannaS ZielonaKawa
  • 9 kwietnia

    "+ Nie chowajcie się przede Mną jak Adam w Raju, by ukryć waszą grzeszność. Ja przecież wszystko wiem i nic nie da się ukryć przede Mną.

    Nie liczcie na to, że sami potraficie ją naprawić i przyjść do Mnie czyści. Sami nic nie zrobicie, a odwlekanie powiększy zło, jakie do was przylgnęło.
    Zło rodzi zło.
    Trzeba je natychmiast przynosić do mnie, abym usunął, zanim rozrośnie. Trzeba pokonać wstyd i z pokorą pragnąć Mojej pomocy."

    Świadectwo, 152
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 10 kwietnia

    "+Jeśli na swojej drodze życia spotkasz krzyż, to trzeba go wziąć i podnieść z miłością i pokojem, ofiarowując mi swój trud i swoje cierpienie.

    Krzyż ofiarowany Mi w taki sposób namaszczony jest Moim błogosławieństwem i w nim zawarte jest wielkie dobro dla ciebie i twych współbraci.

    Jeśli go odrzucisz, krzyż cię nie ominie, bo jest wpisany w twoje życie na ziemi. Przygniecie cię wtedy cięższy krzyż, bo nienamaszczony przeze Mnie.

    Słowo pouczenia, 183
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 11 kwietnia

    "+Aby modlić się za kogoś o uzdrowienie, trzeba mieć czyste własne serce. Nie może w nim być nieżyczliwości dla kogokolwiek, niechęci, zazdrości.

    Miłość Moja w tobie musi być silniejsza od wszystkiego i musisz się nią dzielić, oddawać, i niczego innego nie pragnąć.
    Niech twoją radością będzie to, jak inni rosną."

    Świadectwo, 483
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 12 kwietnia

    "+ Nie ma świętości bez wysiłku, dlatego Pan stwarza okoliczności, gdzie można wykazać się wysiłkiem w walce oraz decyzjami określającymi wybór [...].
    Trudności, krzywdy, cierpienia - wszystko, co trudne i bolesne, stanowi te okoliczności, by walczyć nie z tymi okolicznościami i nie ludźmi je tworzącymi, ale z sobą, by zwyciężyła Miłość w duszy nad egocentryzmem. To znaczy, by w duszy zwyciężył Bóg.

    Najlepszym sposobem walki jest oddanie Bogu siebie i swej woli, by On te walkę prowadził. Wtedy cały wysiłek polega na zawierzeniu, dziękczynieniu i przyjmowaniu z miłością wszystkiego i wszystkich jako okoliczności uświęcenia dawanego przez Boga."

    Słowo pouczenia, 66
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • 13 kwietnia

    "+ Jeśli przyjmujesz cierpienie innych na siebie, modląc się za nich, to jest w tobie ich smutek, bo go przejmujesz.

    Jeśli chcesz kogoś uwolnić, to musisz być gotowa na jego cierpienie.

    To normalne i na to bądź przygotowana. Ciesz się, gdy nie otrzymujesz nic w zamian - bo ofiara jest wtedy czysta i doskonała."

    Świadectwo, 343
    Podziękował(a) 2AgataZi AnnoDomini
  • 14 kwietnia

    "+ Służenie miłości Mojej to przede wszystkim wnoszenie miłości w swoje najbliższe środowisko. Nie można z miłością iść dalej, pominąwszy to, co najbliżej. Trzeba przyjmować takie warunki, jakie są, jakie dałem i przemieniać je Moją miłością. Prosić o to, ofiarować Mi to wszystko i swój trud,
    i dochować wierność."

    Świadectwo, 589
  • 15 kwietnia

    "+ Upadek zaczyna się wewnątrz duszy od nawet nieznacznego poddania się zniechęceniu czy niezadowoleniu, które są początkiem utraty równowagi wewnętrznej. A kto traci równowagę, ten upada.

    Chwytać się trzeba Mnie ze wszystkich sił, gdy chwieje się twoja równowaga, twój pokój i twoja miłość w sercu, bo potem słabość już góruje nad tobą i jesteś wobec niej bezsilna, choć ją widzisz."

    Słowo pouczenia, 89
    Podziękował(a) 3AgataZi Rien ZielonaKawa
  • 16 kwietnia

    "- Zbyt wiele było dziś słów. Wybacz ten grzech gadulstwa.

    + Bądź bardziej roztropna. Lepiej mówić to, co rzeczywiście trzeba.

    To znaczy: co jest dla kogoś przydatne i ubogacające.
    Mówić tylko po to, by zakłócać ciszę lub eksponować siebie, nie warto.
    Jeśli nawet coś jest dla ciebie istotne, ale dla kogoś niepotrzebne - trzeba powstrzymać się od przekazywania, bo po co? Twych słuchaczy może to nużyć, zabierać czas, zakłócać skupienie na czymś ważniejszym."

    Świadectwo, 604
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 17 kwietnia

    „+ Poznawanie Mnie powinno odbywać się stopniowo - temu służy życie człowieka. To jest cel, który warunkuje, jak to życie powinno wyglądać.

    Możliwość oddania Mi wszystkiego jest łaską najważniejszą. Kto mnie pozna, pragnie tylko tego i cierpi nad tym, że jego dar jest tak mały.

    Pragnij Mnie poznać. Ułatwię ci to i będziesz szczęśliwa, odddając Mi wszystko i cierpiąc z miłości dla Mnie.

    - Jak Cię poznawać?

    + Sercem i umysłem. Wszystkim, w każdej chwili życia, bo wszędzie jestem.
    Zawsze jesteś Mną otoczona.

    Świadectwo, 140
    Podziękował(a) 2AgataZi Rien
  • 18 kwietnia

    "+ Trwaj, jak pod krzyżem trwała Moja matka:
    cicho i z ufnością.
    Z wiarą w zmartwychwstanie. Ufaj wszystkim Moim obietnicom, jakie dałem ludzkości i tobie. Trudny i zły czas przeminie. Będę zawsze Ja: wieczna Miłość, w której zamieszkasz."

    Świadectwo, 205
    Podziękował(a) 3AgataZi AnnoDomini Rien
  • 19 kwietnia

    "+ Ja wszystko daję w nadmiarze, hojnym Sercem. I wiem, ile słaba natura ludzka przyjąć może, ile przetworzyć na dobro.
    Nie lękaj się słabości twojej, ufnie Mi ją oddawaj, wyczekując Mojej pomocy i Mojego miłosierdzia.

    Powtarzaj szczerym sercem akty oddania i akty miłości (...), abym mógł czynić w twej duszy wszystko nowe, prześwietlone Moją miłością.

    Słowo pouczenia, 272
    Podziękował(a) 2AgataZi Rien
  • 20 kwietnia

    "+ Nie ma sytuacji trudnych i ludzi "trudnych". Są tylko sytuacje i ludzie będący w sprzeczności z twoją wolą.

    To, jak reagujesz na nich, objawia twoje poddanie woli Mojej oraz to, jaka miłość dominuje w twym sercu: Moja czy twoja własna.
    A jak reagujesz na ludzkie opinie o tobie, na oceny krytyczne, ujawnia, czy ważniejsza jest dla ciebie miłość własna i uznanie ludzi, czy naśladowanie Mnie i służenie woli Mojej. Czy kochasz nade wszystko siebie czy wolę Moją."

    Słowo pouczenia, 302
    Podziękował(a) 3AgataZi Rien ZielonaKawa
  • edytowano 21 kwietnia
    21 kwietnia

    "+ Miłość potrzebuje czynów, wołania serca, pragnienia - ciągle coraz większego. Do zatracenia się do zapomnienia o sobie, do szaleństwa ofiary z siebie. Ciągle do ostatniego tchu, do ostatniej sekundy życia.

    Miłość jest życiem intensywnym, pełnym, zaspokajanym aktywnością. I nigdy nie będzie jej dosyć, dopóki nie spocznie w Bogu, Stwórcy swoim, który jest miłością."

    Świadectwo, 796
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 23 kwietnia

    "+Zawsze oczekuję twej miłości i twego wołania o wsparcie dla ciebie i innych. Chce pomagać i być blisko, ale oczekuję twego pragnienia i otwarcia serca. Tak wiele chcę dać. Przychodź i bierz dla Moich dzieci, które same nie potrafią (...).

    Każdy potrzebuje wsparcia: i ten u początku drogi i ten w drodze.
    Każdy ma trudności na miarę tego. gdzie jest i kim jest, i błogosławić cię będzie za twoją pomoc.

    Ofiara ukryta jest o wiele cenniejsza."

    Świadectwo, 611, 613
    Podziękował(a) 2AgataZi ZielonaKawa
  • 24 kwietnia

    "+Strzeż się bezmyślnego i obojętnego przyjmowania Mnie w Komunii Świętej . Jest to wielki grzech i profanacja Mojej miłości i Mojego daru zrodzonego we Krwi Golgoty.

    Dziecko Moje, jakże bardzo muszę ukrywać się, aby nie spalić twej duszy ogniem Mojej miłości i aby nie zabić twojego ciała mocą Mej Ojcowskiej czułości. A przecież tak bardzo kocham i pragnę być kochany.

    Słowo pouczenia, 430
    Podziękował(a) 3AgataZi blaekie ZielonaKawa
  • 25 kwietnia

    "+ Wszelkie niezrozumienie, niechęci, konflikty wśród ludzi - Moich wybranych też - są owocem zakłamywania siebie.

    W każdym konflikcie obie strony są winne. W różny sposób - ale wspólnie ponoszą odpowiedzialność.

    Jeśli ukazując czyjeś zło, robi się to z miłością i z Moim udziałem, wówczas nie ma konfliktu. Ale trzeba okazać miłość, a nie złość lub własną wyższość."

    Świadectwo, 297
    Podziękował(a) 2AnnoDomini ZielonaKawa
  • 27 kwietnia

    "+ Miłości nie trzeba się bać, ale wypełniać się nią przez spełnianie Mojej woli.

    Wystrzegaj się upadków, nawet tych, które są jak pyłek kurzu, by nie pokryły szarzyzną twego serca, które stworzyłem czyste.
    Miłością, wiernością i posłuszeństwem wobec Mnie zachowuj biel swego serca.

    Nie ulegaj słabościom ciała, bo od nich zaczyna się wiele złego."

    Świadectwo, 819
    Podziękował(a) 2AgataZi AnnoDomini
  • 28 kwietnia

    "+ Zwłaszcza po momentach uniesienia modlitewnego trzeba kontrolować swoje myśli.

    Najwięcej upadków jest na skutek beztroskiej radości, która jest bliska rozproszeniu. Szatan czeka na takie chwile i niszczy człowieka, wykorzystuje brak czujności i poczucie pewności, że jest się blisko Mnie. Taka pewność pozbawiona czujności prowadzi właśnie do popełnienia błędu, a nawet do upadku zanim się człowiek zorientuje.

    Bądź zatem czujna i skupiona. Lepsza jest radość wewnętrzna w intymności ze Mną niż uzewnętrzniony entuzjazm. Taką wewnętrzną radość i tak widać, i promienieje na innych. Nie potrzeba jej niczego dodawać.

    Tą radością Ja jestem."

    Świadectwo, 72
    Podziękował(a) 2AgataZi AnnoDomini
  • 29 kwietnia

    "+ Niestrudzony jestem w zabieganiu o to, aby każdego doprowadzić do nieba w najgłębsze głębiny miłości Ojca. Niewyczerpana jest wielość Moich działań wobec każdego, by nie naruszając jego wolnej woli, wyprowadzić z grzechu do jak największej świętości. Nieszczęściem ludzi jest to, że zapatrzeni w siebie, niszcząc te Moje usiłowania, niszczą siebie i świat."

    Słowo pouczenia. 136
    Podziękował(a) 3AgataZi AnnoDomini ZielonaKawa
  • 30 kwietnia

    "+ Gdy pojawiają się w twoim sercu krytyczne i złe myśli - módl się za ludzi, których dotyczą. Na każdą taką myśl odpowiadaj żarliwą modlitwą, a pokusa zniknie.

    Nieżyczliwość w twoim sercu zabija zarówno ciebie, jak i tego, do kogo się odnosi (...).

    Pielęgnuj w sobie życzliwość, miłość i miłosierdzie i wysyłaj je wobec innych. Najbardziej wobec tych ludzi, którzy są zagubieni, zniewoleni złem."

    Słowo pouczenia, 132,133
  • 1 maja

    "+ Każda sekunda twojego życia jest darem Mojej łaski. Strzeż więc tego czasu i twojego serca, aby nic nie zostało zmarnowane w twej drodze do domu Ojca, do którego trzeba, abyś powróciła w pełni ubogacona miłością Moją i abyś przyprowadziła wielu.

    Strzeż Mojej miłości w sercu twoim i obdarzaj nią braci, bez względu na emocjonalne odruchy twojej skażonej grzechem natury ludzkiej. Nie zniewalaj się oczekiwaniami ludzkimi, ale odpowiadaj na nie w pełni wolności - zgodnie z wolą Moją."

    Słowo pouczenia. 434

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik