Pomysły na prezenty

1679111214

Komentarz

  • edytowano grudnia 2021
    Może już pytałam, ale ja mam słaba pamiec.
    Ma ktoś dlugopis 3D, my kiedyś chcieliśmy kupić temu naszemu plastycznemu, nie chciał. W tym roku próbowałam podpytać, co tam za pomysly, to.długopisy 3 D by chcieli obaj.

    Macie jakieś polecone? Warto nie warto ?
  • U nas długopisy się nie sprawdziły.
    Podziękował(a) 1Monika
  • @Bea w Biedronce teraz są te mozaiki za 45 zł. Moi dostali od cioci właśnie takie. Fajne są, płótno naciągnięte na ramę, spory rozmiar i ponoć duży wybór był.
  • Bardzo potrzebuje namiaru na sensowny zestaw do robienia świec lub mydelek.. mija najstarsza nie chce dużego LEGO jak wszyscy tylko takie z tych średnio małych i wlasnie zestaw kreatywny... Ja mam małą awersję do nich.. bo to duże pudełko często i shit z którego jeszcze w dodatku nic nie wychodzi... Ale klient nasz pan.ktos coś? może ektos ma do odsprzedania bo wiem że takie rzeczy potrafią zalec na zapomnianej polce..

    i do tego coś sensownego na mikołajki dla dziewczynki.. sensownej.lat 10 kreatywne chyba lubi dosc.
  • herbata lub kawa o oryginalnym smaku; książki, kalendarze, ewangeliarze, kalendarze ścienne (ale to raczej nie dla dzieci)... dla pań, które się malują mogą być akcesoria do makijażu, np. cienie do powiek...
  • @MAFJa ja córce kupowalam pólprodukty - 1kg kostki glicerynowa/baza mydlana, do tego kilka foremek silikonowych, jakieś olejki i folie do pakowania. Możesz zerknąć na ecoflores.eu
  • Może ktoś mógłby polecić jakieś zestawy konstrukcyjne lub coś podobnego dla chłopców 10-12 lat?
  • @groszek coś w tym stylu?



    Te są niby 8+, ale są też większe dla starszych.
    Podziękował(a) 1groszek
  • @Daan dzięki, ale te już znamy doskonale.
    Podziękował(a) 1Daan
  • Jakieś książki dla chłopca 14 -16 lat. Ktoś poradzi?
  • edytowano grudnia 2021
    @Wanda ja nie mam takich jeszcze, ale co lubi? Ile czyta? Może pokocha Pratchetta? Sapkowskiego?
  • Jeśli ma poczucie humoru to Pratchett będzie idealny.
  • U nas Pratchetta kochają wszyscy 10+ ( a i młodsi tę serie dla dzieci), ale jego się kocha lub nienawidzi :D

    Sapkowski dla starszych z racji treści.
  • @Wanda jeśli chcesz sprawdzić, czy Pratchett im się spodoba, to daj im Dywan.
    Podziękował(a) 1Wanda
  • Kupiłam potężny zestaw... Z kilogramem parafiny i kilogramem żelu.. ostatecznie nie wzięłam na ecoflores tylko na allegro .. do świec.. mam nadzieję że nie będę żałować.. nie mam foremek sylikonowych
  • Coś tam czytali. Świat dysku? Chyba bez szału i bez awersji. Generalnie czytają niestety mało. Wolą gry online.

    Młodszy zainteresował się ostatnio starożytnością i filozofią, wpływ nauczyciela w szkole. Starszy lubi książki z ciekawostkami typu "krótka historia wszystkiego", takie do czytania w pociągu
  • Swoją drogą: gdzie podział się mój synek, który potrafił wciągnąć 40 tomów serii "świat jest matematyczny"?
  • Oni obaj mają ZA, poczucie humoru niekoniecznie
  • edytowano grudnia 2021
    To Pratchett tak średnio w takim razie. Skoro syn lubi ciekawostki i krótkie historie wszystkiego - powinno go zainteresować to:
    Ed.przeprqszam, wkleił się Shan Yu z wątku muzycznego..

    Podziękował(a) 1Wanda
  • Krótkie, ciekawe rozdziały. Bez przynudzania i rozwlekania, same konkrety. Jak wynaleźć koło, jak wynaleźć szkło, guzik, prąd itd itp. Moim zdaniem to będzie dla syna interesujace.
    Podziękował(a) 2Aniuszka Wanda
  • Ale ale. Podrzucę ten Dywan neurotypowej 12latce. Merci
  • Daan powiedział(a):

    @groszek coś w tym stylu?



    Te są niby 8+, ale są też większe dla starszych.

    8lat to dla fana. Wymagają dużej precyzji.
    Podziękował(a) 1Daan
  • @Wanda

    Czy wielki wybuch był głośny?
    Pi razy oko
    Bardziej zaawansowane, o fizyce: Pan Tompkins w krainie czarów
    Dla fana historii - niby średniowiecze, ale super seria "Życie w średniowiecznym zamku/ wsi/ mieście/ rodzinie"

    To na szybko z półki chłopaków.

    No i Mikołaj przyniósł w tym roku Rok 1984...

  • edytowano grudnia 2021
    Jeśli chodzi o swiat dysku Pratchetta to teraz jest seria w twardej okładce po 18zl za tom, kolekcja kioskowa, można zaprenumerować. 4 numer w kioskach. Wydawane jest od książek o straży więc nienajfajniejszej miniserii, ale już 4 to rownoumagicznienie. Gdzie można się dowiedzieć, że czarownica sprzedająca antykoncepcję sprzedaje wolność. Ale i tak kupuję, mam sentyment. Jeszcze ruszyła kolekcja filozoficzna, Platon i Konfucjusz w startowym zestawie. Zaprenumerowalam bo mnie skusili notesikiem przy trzeciej przesyłce :*
  • edytowano grudnia 2021
    Ach Joanno, cóżeś Ty narobiła!
    Mimo osobistej kolekcji zmuszonam teraz zanabyć tę serię, by zadość uczynić marzeniom młodzieży o osobistym zbiorze...
    Tłumaczenie Cholewy, kultowa okładka, miodzio <3 @JoannaS <3

    A że Pratchett jest niepoprawny - do cna. Dlatego też wiek i możliwości czytającego trzeba brać pod uwagę niestety.
    Podziękował(a) 1JoannaS
  • Poratujcie proszę... Moja prawie 10l ma dla siebie pomysł na prezent typu klinika dla pluszaków



    Racjonalne argumenty, że to zabawka dla 4-5latków na którą trzeba mieć w dodatku miejsce w miarę trafiają... ;) ale nie mamy alternatywy...

    Dziewczyna ma wiele zainteresowań: kulinaria, szyciarstwo (teraz w odstawce) i chyba plastycznie najbardziej na topie... ale może być cokolwiek, może ją zainteresuje jakaś inna dziedzina.
  • Napiszcie coś proszę o prezentach 20+ oprócz majtek i skarpetek a może wypasione majtki? Zupełnie nie wiem...
  • 20+
    Syn gra w szachy, dostanie zegar szachowy
    Córka rzeczy do malowania, podobrazia, farby
    Córka- zestaw do kaligrafii
    No i książki jakieś fajne
    Gra planszowa
    Podziękował(a) 1Rusałka
  • Zależy do jakiej kwoty, ja ostatnio wkręciłam się w czytanie bloga i perfumach Nez DeLux. I wśród wielu dobrych drogich perfum są też dobre tanie.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik