Pomysły na prezenty

1568101114

Komentarz

  • @Wanda jeszcze takie chyba fajne kursy online miałam zapisane, zaraz znajdę linki. Wg mnie fajne, jak zakupić do tego bazowe materiały.
  • Ja ostatnio odkryłam przeplatane.pl dziewczyna tworzy gotowe zestawy do makramy z instrukcją. Kupiłam sobie zestaw z ozdobami świątecznymi, wszystko popakowane, opisane. Do nauki idealne :)
    Podziękował(a) 2Wanda ZielonaKawa
  • edytowano grudnia 2021
    A dziewczynki moje teraz dostały krosna na Mikołajki. Kupiłam im takie zabawkowe z Goki i jestem zachwycona, nawet 3,5-latka z pomocą sobie radzi na okrągłym i właśnie tworzy kocyk dla swojego ulubionego pluszaka. Sama mam mnóstwo radości z tego tkania.

    e: literówka
    Podziękował(a) 1ola_g
  • @Rusałka ja od zawsze patrzę na grafikę, wyszukuję, śledzę rynek, kupuję tylko te wg mnie fajne, a wiele książek ląduje na strychu prędko po otrzymaniu od kogoś :p

    A potem ile razy szliśmy do biblioteki, to wybierali takie okropne pozycje, że czuję gorycz porażki, no krew w piach :D Jak tak ma wyglądać cały proces wychowawczy, to czarno to widzę :D

    Mam też problem z książkami religijnymi dla dzieci, bo większość ma okropną grafikę, choć tu już się coś zaczyna zmieniać.
  • Może mi podpowiecie: gra dla seniorów 60+ na emeryturze? Myślałam o Abalone, Pan tu nie stał, nie wiem Wsiąść do pociągu, może Blokus? Ale może macie jakiś inny pomysł. Mamy bardzo dużo gier, ale jakoś niespecjalnie mi pasują dla rodziców.
    Na pewno nie scrabble, szachy.
  • @mysikrolica a dla ilu osób?
  • 2 - moi rodzice
  • Może Azul?
    Podziękował(a) 2Duduś mysikrolica
  • edytowano grudnia 2021
    Duduś powiedział(a):

    @Wanda a ta włócząa do dziergania palcam Alize Puffy czy jakoś tak? U nas to wielki hit, i na urodziny kolejne motki można dokupić.

    Starsza córka dostała w któreś święta i była zadowolona, nawet nosiłam czapkę jej produkcji, ale ta młodsza nie wykazuje zainteresowan w tym kierunku. Ona albo czyta po raz 20ty to samo albo jęczy że się nudzi i chce laptop żeby oglądać filmiki na YT. No typowa kandydatka na ofiarę tik toka. Strzela sobie selfie i obrabia
  • Ja b lubię i Azul i Blokusa.
    Podziękował(a) 1mysikrolica
  • Moim córkom jest za dobrze, wszystko mamy .. nawet Krosno. Może te makramy to jakiś trop, dzięki
  • Wsiąść do pociągu super, ale nie pamiętam, która wersja jest dobrze grywalna dla dwóch graczy.

    Klasyki dla 2 graczy: Axul, Sagarda, Zamki Burgundii, 7 Cudów Świata Pojedynek, Patchwork, Kamienna mandala.

    Koopercje Upadek Rzymu, Pandemic, Kroniki zbrodni .

    A może Kolejka (z Trefla lub IPN), bo ten klimat dawnych lat może stanowić dla Nich atrakcyjny smaczek.
    Podziękował(a) 4Ewaklara Katanna mysikrolica Wanda
  • edytowano grudnia 2021
    @Wanda, a te córki malujące rysujące, to z czego korzystaja?

    Może kupić tej malującej kilka podobrazi, komplet dobrych pędzli i farby akrylowe.
    A tej rysującej, komplet ołówkow, duży format szkicownika (sa przepiekne). Pastele suche plus fiksatywe (utrwalacz)

    Może iść w stronę zapoznania ich z inną technika niz znają? Poprzez farby, ja się jeszcze nie odważyłam dziecku dać olejnych, ale jestem coraz bliżej tej decyzji.
  • @Monika, a Twój super syn korzysta z jakichś podpowiedzi czy inspiracji?
    Typu kursy online albo samouczki do konkretnych technik?
  • Bagata powiedział(a):

    @Monika, a Twój super syn korzysta z jakichś podpowiedzi czy inspiracji?
    Typu kursy online albo samouczki do konkretnych technik?

    Tak wertuje sobie net i w tym roku chodzi na plastykę, w końcu ta plastyka jest z Panią, ktora ma ogromna wiedzę do przekazania, poważnie traktuje dzieci, widać postępy jakie robią, wysyla je na konkursy tylko ma obsesję covid ;).

    A tak to wcześniej vhodzil, ale nie pyklo, potem nas nie było w Pl. Kupowaliśmy Mu różne książki do nauki rysunku, trochę korzystał, my Mu podpowiadamy trochę, a On sam.rysuje i maluje.duzo fauny i flory, to Go najbardziej kreci, dużo, dużo czasu spędza na obserwacji na żywo, na czytaniu, wertowaniu albumów o ptakach, zbiera i kolekcjonuje pióra, które tez skrzętnie oglada.
    Podziękował(a) 2Bagata Basja
  • edytowano grudnia 2021
    @Wanda, skrzyneczka plastyczna fajna rzecz, ale jednak często materiały w niej są średniej jakości i warto (do)kupić mniejsze ale lepsze, zarówno kredki, jak akwarele, akryle czy pędzle (do akwareli np. taki ze zbiorniczkiem wody od razu) - zależy co najbardziej lubi. Teraz są też bardzo popularne wśród młodzieży chyba brushpeny czy markery do malowania.
    Szkicowniki albo bloki dedykowane pod konkretne medium też dają lepsze efekty niż rysowanie w zwykłym bloku.

    Dzięki za podpowiedzi gier - niektórych nie znam, posprawdzam sobie
  • @Wanda a główka fryzjerska? Moja córka w wieku 11-12 lat dostała i "wsiąkła". Najtańsze są po kilkadziesiąt złotych.
  • edytowano grudnia 2021
    Podpytalam moja corke: poleca szkicowniki o dużej gramaturze, grubokartkowe - bardzo dobre są z Cansona. Jeśli chodzi o akwarele - poleca zestawy firmy Winsor&Newton. To akwarele kostkowe, niedużego formatu ale niezwykle wydajne. Można je mieć stale przy sobie, bo nie zajmują dużo miejsca. Suchych pasteli Em nie lubi, mówi że nieprzyjemnie się rozciera palcami te kolory, to dość brudzące zajęcie i przeważnie dzieci, młodzież nie przepadają za tym rodzajem pasteli.
    Jeśli chodzi o promarkery to najbardziej opłaca się zamówić cały zestaw na Alliexpress, bo tak na sztuki w sklepach plastycznych wychodzi drogo.
    Do kaligrafii ciekawym pomysłem są brushpeny. Wlasnie od Mikołaja Em dostała wczoraj zestaw 12 brushpenow, prosiła o nie, bardzo się ucieszyła :)
    Jeśli córka lubi tworzyć i jest dobra manualnie to ciekawym pomysłem jest modelina. Duży wybór kolorów i całe zestawy ma Astra a już bardziej profesjonalna modelina to Fimo - kupuje się poszczególne kolory na sztuki.
    Podziękował(a) 3Basja mysikrolica Rusałka
  • edytowano grudnia 2021
    Wklejam poglądowo te akwarelki z Winsora:
  • Akwarele Sonnet są też bardzo dobre. Tylko nie mają od razu paletki do mieszania farb
  • Dzięki, odkrywacie przede mną nowe swiaty
  • @Wanda jest jeszcze w Warszawie takie fajne miejsce, coś jak prywatny dom kultury, nazywa się Sztukarnia i oni mają tzw. artboxy do kupienia. To są gotowe zestawy, może coś Ci wpadnie w oko:
    https://sklep.sztukarnia.pl/pl/c/dorosli/17?utm_source=Facebook&utm_medium=CPP&utm_campaign=karuzela&fbclid=IwAR1dQXeBpohBpasJjM0zePfCWBHxOIpvy1Z53TOz_nmWceY8dSh3EmMvjwA
  • Aniuszka powiedział(a):

    @Wanda, a znacie takie diamentowe mozaiki? Wygląda to jak kanwa do haftu krzyżykowego, przykleja się kolorowe "diamenciki" i powstaje obraz. Mój 7 latek wczoraj dostał i bardzo się wciągnął. Ale on z tych niezwykle cierpliwych i starannych.

    Uważasz, ze warto?
  • @Bea, mnie się podoba, jak ktoś lubi takie ręczne prace wymagające cierpliwości, gdzie efekty są dopiero po jakimś czasie, to będzie prezent trafiony.
    Sama bym przy tym przysiadła, mnie takie zajęcia wyciszają, no i wielka przyjemność patrzeć na efekt końcowy. A drogie nie było - niecałe 30zl i zabawa na długie godziny.

    Podziękował(a) 1Bea
  • edytowano grudnia 2021
    Polly powiedział(a):

    Azul dobry? Wydawało mi się, ze taka zwykła układanka. Dla Wikiego myślałam, on w te klocki zadziwiająco dobry.

    No nie, trochę trzeba kombinować zwłaszcza jak się gra na szarej planszy. No i te kamyczki ładne, przyjemnie wziąć je w rękę.

    Można grać różnymi strategiami, trzeba liczyć i zastanawiać się jaki kolor zostanie do wzięcia dla ostatniej osoby i czy grożą punkty karne za stłuczone kafelki.

    Mechanika gry jest prosta ale gra nie jest prymitywna.
  • mamlu powiedział(a):

    @Wanda jest jeszcze w Warszawie takie fajne miejsce, coś jak prywatny dom kultury, nazywa się Sztukarnia i oni mają tzw. artboxy do kupienia. To są gotowe zestawy, może coś Ci wpadnie w oko:
    https://sklep.sztukarnia.pl/pl/c/dorosli/17?utm_source=Facebook&utm_medium=CPP&utm_campaign=karuzela&fbclid=IwAR1dQXeBpohBpasJjM0zePfCWBHxOIpvy1Z53TOz_nmWceY8dSh3EmMvjwA

    Fajne, ale ceny z kosmosu.
  • edytowano grudnia 2021
    ola_g powiedział(a):

    @Wanda a główka fryzjerska? Moja córka w wieku 11-12 lat dostała i "wsiąkła". Najtańsze są po kilkadziesiąt złotych.

    A nie mogą trenować na główkach sióstr? Gratis ?

    Kupiłam te akwarele, bloki, pójdę w tym kierunku. Plus jakieś zestawy z Djeco: diamenciki etc.
  • Główka fryzjerska się nie rusza :smiley:
    Podziękował(a) 1Wanda
  • Aniuszka powiedział(a):

    @Bea, mnie się podoba, jak ktoś lubi takie ręczne prace wymagające cierpliwości, gdzie efekty są dopiero po jakimś czasie, to będzie prezent trafiony.
    Sama bym przy tym przysiadła, mnie takie zajęcia wyciszają, no i wielka przyjemność patrzeć na efekt końcowy. A drogie nie było - niecałe 30zl i zabawa na długie godziny.

    Podlinkujesz?
    Najtaniej znalazlam za niemal stówę

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik