Pomysły na prezenty

13468914

Komentarz

  • edytowano listopada 2021
    Mam zakupić grę planszową tzw. imprezową dla nastolatków w wieku 14-16. Jakieś propozycje?
  • edytowano listopada 2021
    Ja podrzucę jako pomysł farby akrylowe i kanwy, czy jak to nazwać, podobrazia? Są w Tigerze.
    Na youtubie jest mnóstwo tutoriali, jak łatwo namalować zachód słońca, pejzaż w deszczu czy nocny krajobraz. Fajna zabawa, i naprawdę niebrzydkie prace wychodzą.
    Podziękował(a) 3groszek kawusiowa Wanda
  • Niedługo będzie zestaw do kaligrafii w Lidlu. Zawsze się spóźniałam i nigdy nie miałam ale jest chyba bardzo ok. W gazetkach już jest. Na prezent uważam super!
    Podziękował(a) 1JoannaS
  • @groszek
    Klasyki Fasolki, Wirus, Buła pizza kot ser koza, Tajniacy, Sabotażysta, Imago.

    Dixit tez fajnie będzie działał.

    Z nowszych bardzo chwalona Mix Tura, ale u nas czeka w tajnej skrzyni więc się nie wypowiem :) Ponoć dość losowa ale z kupa śmiechu.
    Podziękował(a) 1groszek
  • edytowano listopada 2021
    Dzięki, poczytam bo z tego wszystkiego co wymieniłaś, to ja znam tylko sabotażystę i Dixit
  • Activity jest super. Wsiasc do pociagu
    Rozne wersje Monopolu
    Podziękował(a) 1groszek
  • @Polly najlepsze są prawdziwe śrubki, te tatusiowe ;) Moje chłopaki nie chciały nawet tknąć takich zestawów ikeowskich plastikowych - śruby, nakrętki itp.bo to lipa. Najlepsze prawdziwe :) Mój brat swoim chłopcom pokupil w Majstrze małe skrzyneczki narzędziowe i każdemu po trochę śrubek i różnych prawdziwych fizdryków( np.meter )ponakładał do tych skrzyneczek. Wiesz ile było radości?
  • No to może klocki typu śrubki? To są klocki konstrukcyjne z których można poskręcac różności, starsi bracia się na pewno tez zainteresują.
  • Drewniane bym wybrała, drewno jest dużo przyjemniejsze w dotyku i w zabawie niż plastik.
  • edytowano listopada 2021
    @Polly mamy zestaw z melissa & doug. Po 4 latach użytkowania całkiem intensywnego jedyne co się zepsuło, to przy środku nakrętek trochę odprysla farba, ale nie we wszystkich. Reszta zestawu bez zmian, więc polecam.
    E: w ogóle ich zabawki są super.
    Podziękował(a) 1[Usunięty użytkownik]
  • Jeśli ktoś szuka czegoś dla dziewczynek, to od piątku będzie można zakupić moją książkę :) Zapraszam :)

  • Fajna fra to BANG
    Decrypto
    Tajniacy
  • kawusiowa powiedział(a):

    Jeśli ktoś szuka czegoś dla dziewczynek, to od piątku będzie można zakupić moją książkę :) Zapraszam :)

    Jest możliwość przeczytać gdzieś próbkę tekstu?
    Podziękował(a) 1Bea
  • Jeśli wydawnictwo udostępni kawałek na swoim fanpage'u, to pewnie się da, ale nie wiem, czy coś takiego zrobią. Ale piszę do Niedzieli, może przez wyszukiwarkę łatwiej ci będzie zobaczyć, jaki to styl.
  • A znacie grę (planszówkę, bo wersja na komputer też jest) Talisman? Moi grali w kogoś i zachwyceni, chcą koniecznie pod choinkę dostać.
  • kawusiowa powiedział(a):

    Jeśli wydawnictwo udostępni kawałek na swoim fanpage'u, to pewnie się da, ale nie wiem, czy coś takiego zrobią. Ale piszę do Niedzieli, może przez wyszukiwarkę łatwiej ci będzie zobaczyć, jaki to styl.

    Twój styl znam, i lubię, czytam Twój blog ( czy Twojego bloga) .Chodzi mi o styl książki dla dzieci. Np ks. Twardowskiego moje nie lubiły.
  • edytowano listopada 2021
    @AgataZi to klasyk sprzed chyba ponad 30 lat w Polsce. Wtedy to była "Magia i miecz", i było czymś fantastycznym, nad grą z dodatkami spędziłam sporą część dzieciństwa.

    Jednak dzisiaj takie gry uważane są za słabe, bo jest mnóstwo lepszych. W tej tylko chodzisz i rzucasz kostką - bardzo podobnie jak w Eurobiznes - w zasadzie na nic nie masz wpływu. Jednak tematyka interesująca, więcej się dzieje, ciągle ciągnie się karty z różnymi zdarzeniami, potworami, są walki - mimo zupełnej losowości to sprawia wrażenie przygody.

    Ja mam to stareńkie wydanie i dodatki, więc u mnie grają. Do wieku +/-8 lat zachwyt, potem wynudzone przez młodszych granie - z mniejszym lub ogromnym poświęceniem ze strony osobników niegdyś zaangażowanych.
    Problem, bo sama rozgrywka bardzo długa i często nie kończymy, tylko robimy zdjęcie, by kontynuować kiedy indziej, a to budzi żal.

    Sama dziś bym nie kupiła, bo świat planszówek jest znacznie ciekawszy. Trochę starszym dzieciom, grającym w dzisiejsze gry, będzie się nudzić. Ale jak Twoi grali, a jeszcze będą grać sami - można im kupić. Ty, jeśli do szczęścia nie wystarcza Ci Eurobiznes, się zanudzisz.
    Podziękował(a) 2AgataZi groszek
  • @Duduś - bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odp.
    My zupełne świeżynki jeśli chodzi o planszówki, pewnie byśmy grali, ale zawsze jakiś maluch rozwalał system i ja nie byłam w stanie im towarzyszyć, a samym jakoś się nie kleiło, chyba że z okazji świąt jakaś ciocia lub wujek się zaangażowali. Najczęściej tylko Monopol, ostatnio właśnie Talisman z wujkiem i zachwyceni.
    No to mam już pomysł na prezent pod choinkę.
  • @Rusałka dasz znać jak zobaczysz ten zestaw do kaligrafii? Od 2 grudnia ma być?
  • czy grałyście z dziećmi w agricole (dla graczy, nie rodzinne)? lub w scythe? W jakim wieku były dzieci?
  • polecacie?
    Podziękował(a) 1kuria_domowa
  • poszukuję też książki dla dziewczynki, lat cztery. powinna mieć dużo obrazków, szczegółów.
  • @awia czy córeczka zna Martynki? Martynki są pięknie ilustrowane, mają spokojną treść. Są różne tematyczne.
  • @awia nasza 3,5 latka ostatnio dostała taką książkę i jest zachwycona:
    https://wydawnictwosam.pl/produkt/prawdziwe-ksiezniczki/
    Pięknie zilustrowana, bardzo ciekawa i ma te okienka.
    Podziękował(a) 1awia
  • Kilka okładek Martynki, tak poglądowo:



  • @Rejczel zapomniałam o nich, przejrzę. Dzięki!
    Podziękował(a) 1Rejczel
  • a one mają dużo obrazków?
  • Bardzo dużo, całe strony ilustracji, wszędzie dosłownie.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik