Słowo Boże na dziś

1787981838489

Komentarz

  • "Posiejcie sobie sprawiedliwość, a zbierzecie miłość;

    To czas szukania Pana, aż przyjdzie i ześle wam sprawiedliwość."
    Oz 10,1-3.7-8.12
    Podziękował(a) 1Mle
  • "niech się weseli serce szukających Pana.

    Zawsze szukajcie Bożego oblicza.

    Rozważajcie o Panu i Jego potędze; *
    zawsze szukajcie Jego oblicza.
    Pamiętajcie o cudach, które On uczynił, *
    o Jego znakach, o wyrokach ust Jego."

    Ps 105
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Bliskie jest królestwo Boże.
    Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię."
    Mk 1, 15
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Bliskie już jest królestwo niebieskie»."
    Mt 10,1-7
  • AgataZi powiedział(a):

    "Ja jestem dobrym pasterzem
    i znam owce moje, a moje Mnie znają."
    J 10, 14


    A propos tego cytatu z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią:

    Facebook wyświetla mi reklamę co prawda, ale książki ks. Pawlukiewicza.
    Bardzo cenny filmik i słowa z jego kazania, warto je zapamiętać na trudne momenty:

    "Jak się zgubisz to rób dwie rzeczy:
    Nie filozofuj,
    Nie oskarżaj się.

    Becz.
    I dzwoń dzwoneczkiem:
    Jezu tu jestem!
    Szukaj mnie!
    Bez filozofowania!"

    https://www.facebook.com/2rybypl/videos/272042618614166/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v

    Przepiękne :p
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • Mle powiedział(a):

    AgataZi powiedział(a):

    "Ja jestem dobrym pasterzem
    i znam owce moje, a moje Mnie znają."
    J 10, 14


    A propos tego cytatu z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią:

    Facebook wyświetla mi reklamę co prawda, ale książki ks. Pawlukiewicza.
    Bardzo cenny filmik i słowa z jego kazania, warto je zapamiętać na trudne momenty:

    "Jak się zgubisz to rób dwie rzeczy:
    Nie filozofuj,
    Nie oskarżaj się.

    Becz.
    I dzwoń dzwoneczkiem:
    Jezu tu jestem!
    Szukaj mnie!
    Bez filozofowania!"

    https://www.facebook.com/2rybypl/videos/272042618614166/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v

    Przepiękne :p
    I działa! Sprawdziłam ;)
  • "jeżeli słowa me przyjmiesz, zachowasz u siebie nakazy, ku mądrości nachylisz swe ucho, ku roztropności skłonisz swe serce; tak, jeśli wezwiesz rozsądek, donośnie przywołasz roztropność; jeśli szukać jej poczniesz jak srebra i pragnąć jej będziesz jak skarbów - to bojaźń Pańską zrozumiesz, osiągniesz poznanie Boga. Bo Pan udziela mądrości, z ust Jego wychodzą - wiedza i roztropność.

    On chowa powodzenie dla prawych, opiekę - dla żyjących nienagannie. On osłania ścieżki prawych, ochrania drogę pobożnych.

    Wtedy sprawiedliwość pojmiesz i prawo, i rzetelność - każdą dobrą ścieżkę.".
    Prz 2, 1-9
  • "Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, *
    Jego chwała będzie zawsze na moich ustach.
    Dusza moja chlubi się Panem, *
    niech słyszą to pokorni i niech się weselą.

    Wysławiajcie razem ze mną Pana, *
    wspólnie wywyższajmy Jego imię.
    Szukałem pomocy u Pana, a On mnie wysłuchał*
    i wyzwolił od wszelkiej trwogi.

    Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie się radością, *
    oblicza wasze nie zapłoną wstydem.
    Oto zawołał biedak i Pan go usłyszał,*
    i uwolnił od wszelkiego ucisku.

    Anioł Pański otacza szańcem bogobojnych,*
    aby ich ocalić.
    Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry, *
    szczęśliwy człowiek, który znajduje w Nim ucieczkę.

    Bójcie się Pana, wszyscy Jego święci,*
    gdyż bogobojni nie zaznają biedy.
    Bogacze zubożeli i zaznali głodu,*
    szukającym Pana niczego nie zabraknie.
    Ps 34,
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Błogosławieni ubodzy w duchu,
    albowiem do nich należy królestwo niebieskie."
    Mt 5, 3
    Podziękował(a) 1Mle
  • każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci, siostry, ojca, matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne posiądzie na własność».
    Mt 19, 27-29
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Tak mówi Pan:

    «Wróć, Izraelu, do Pana, Boga twojego, upadłeś bowiem przez własną swą winę. Zabierzcie z sobą słowa i nawróćcie się do Pana! Mówcie do Niego: „Usuń cały grzech, a przyjmij to, co dobre, zamiast cielców dajemy Ci nasze wargi. Asyria nie może nas zbawić; nie chcemy już wsiadać na konie ani też mówić: nasz boże do dzieła rąk naszych. U Ciebie bowiem znajdzie litość sierota”.

    Uleczę ich niewierność, szczodrze obdarzę ich miłością, bo gniew mój odwrócił się od nich. Stanę się jakby rosą dla Izraela, tak że rozkwitnie jak lilia i jak topola zapuści korzenie. Rozwiną się jego latorośle, będzie wspaniały jak drzewo oliwne, woń jego będzie jak woń Libanu.

    I wrócą znowu, by usiąść w mym cieniu, i zboża uprawiać będą, winnice sadzić, których sława będzie tak wielka, jak wina libańskiego. Co ma jeszcze Efraim wspólnego z bożkami? Ja go wysłuchuję i Ja na niego spoglądam, Ja jestem jak cyprys zielony i Mnie zawdzięcza swój owoc. Któż jest tak mądry, aby to pojął, i tak rozumny, aby to rozważył? Bo drogi Pańskie są proste; kroczą nimi sprawiedliwi, lecz potykają się na nich grzesznicy».
    Oz 14, 2-10
  • Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej, *
    w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
    Obmyj mnie zupełnie z mojej winy *
    i oczyść mnie z grzechu mojego.

    Ty masz upodobanie w ukrytej prawdzie, *
    naucz mnie tajemnic mądrości.
    Pokrop mnie hizopem, a stanę się czysty, *
    obmyj mnie, a nad śnieg wybieleję.

    Stwórz, Boże, we mnie serce czyste *
    i odnów we mnie moc ducha.
    Nie odrzucaj mnie od swego oblicza *
    i nie odbieraj mi świętego ducha swego.

    Przywróć mi radość Twojego zbawienia *
    i wzmocnij mnie duchem ofiarnym.
    Panie, otwórz wargi moje, *
    a usta moje będą głosić Twoją chwałę.

    Usta me będą głosić Twoją chwałę"
    Ps 51
  • "Gdy przyjdzie Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy
    i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem."
    Mt 10, 16-23
  • "Jezus powiedział do swoich apostołów:

    «Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie.

    Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was prowadzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was.

    Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony."
    Mt 10, 16-23
    Podziękował(a) 1Mle
  • "W roku śmierci króla Ozjasza ujrzałem Pana zasiadającego na wysokim i wyniosłym tronie, a tren Jego szaty wypełniał świątynię. Serafiny stały ponad Nim; każdy z nich miał po sześć skrzydeł; dwoma zakrywał swą twarz, dwoma okrywał swoje nogi, a dwoma latał.

    I wołał jeden do drugiego:
    «Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały».
    Od głosu tego, który wołał, zadrgały futryny drzwi, a świątynia napełniła się dymem.

    I powiedziałem: «Biada mi! Jestem zgubiony! Wszak jestem mężem o nieczystych wargach i mieszkam pośród ludu o nieczystych wargach, a oczy moje oglądały Króla, Pana Zastępów!»

    Wówczas przyleciał do mnie jeden z serafinów, trzymając w ręce węgiel, który szczypcami wziął z ołtarza. Dotknął nim ust moich i rzekł: «Oto dotknęło to twoich warg, twoja wina jest zmazana, zgładzony twój grzech».

    I usłyszałem głos Pana mówiącego: «Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł?» Odpowiedziałem:
    «Oto ja, poślij mnie!»
    Iz 6, 1-8
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Pan króluje, oblókł się w majestat, *
    Pan wdział potęgę i nią się przepasał.
    Tak świat utwierdził, *
    że się nie zachwieje.

    Twój tron niewzruszony na wieki, *
    istniejesz od wieków, Boże.
    Świadectwa Twoje bardzo godne są wiary; †
    Twojemu domowi świętość przystoi *
    po wszystkie dni, o Panie.

    Pan Bóg króluje, pełen majestatu"
    Ps 93 (92)
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Błogosławieni jesteście, jeżeli złorzeczą wam
    z powodu imienia Chrystusa,
    albowiem Duch Boży na was spoczywa."

    1 P 4, 14
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Jezus powiedział do swoich apostołów:

    «Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa – jak jego pan. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, to o ileż bardziej nazwą tak jego domowników.

    Nie bójcie się więc ich! Nie ma bowiem nic skrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie w świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach.

    Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.
    Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież bez woli Ojca waszego żaden z nich nie spadnie na ziemię.
    U was zaś policzone są nawet wszystkie włosy na głowie.

    Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.

    Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie».
    Mt 10, 24-33
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Będę słuchał tego, co Pan Bóg mówi: *
    oto ogłasza pokój ludowi i swoim wyznawcom.

    Łaska i wierność spotkają się z sobą, *
    ucałują się sprawiedliwość i pokój.
    Wierność z ziemi wyrośnie, *
    a sprawiedliwość spojrzy z nieba.

    Pan sam szczęściem obdarzy, *
    a nasza ziemia wyda swój owoc.
    Sprawiedliwość będzie kroczyć przed Nim, *
    a śladami Jego kroków zbawienie.

    Okaż swą łaskę i daj nam zbawienie"

    Ps 85 (84)
  • "Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa; On napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich – w Chrystusie. W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem.
    Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów poprzez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli, ku chwale majestatu swej łaski, którą obdarzył nas w Umiłowanym.

    W Nim mamy odkupienie przez Jego krew – odpuszczenie występków, według bogactwa Jego łaski. Szczodrze ją na nas wylał w postaci wszelkiej mądrości i zrozumienia, przez to, że nam oznajmił tajemnicę swej woli według swego postanowienia, które przedtem w Nim powziął dla dokonania pełni czasów, aby wszystko na nowo zjednoczyć w Chrystusie jako Głowie: to, co w niebiosach, i to, co na ziemi.

    W Nim dostąpiliśmy udziału my również, z góry przeznaczeni zamiarem Tego, który dokonuje wszystkiego zgodnie z zamysłem swej woli, byśmy istnieli ku chwale Jego majestatu – my, którzy już przedtem nadzieję złożyliśmy w Chrystusie."
    Ef 1, 3-14
  • "Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem,
    abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania."
    Ef 1, 17-18
  • "Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien».

    I mówił do nich: «Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich».

    Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali."
    Mk 6, 7-13
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Obmyjcie się i oczyśćcie! Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu! Przestańcie czynić zło! Zaprawiajcie się w dobru! Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego, oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie!»
    Iz 1, 10-17
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości,
    albowiem do nich należy królestwo niebieskie."
    Mt 5, 10
    Podziękował(a) 1Mle
  • Jezus powiedział do swoich apostołów:

    «Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; „i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy”.

    Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

    Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał."
    Mt 10, 34- 11, 1
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Pan zaś rzekł do Izajasza:
    ...
    Uważaj, bądź spokojny, nie bój się! Niech twoje serce nie słabnie...

    Jeżeli nie uwierzycie, nie ostoicie się»."
    Iz 7, 1-9
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
    lecz słuchajcie głosu Pańskiego."
    Ps 95 (94)
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

    Mt 11, 25-27
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Ścieżka sprawiedliwego jest prosta, Ty równasz prawą drogę sprawiedliwego. Także na ścieżce Twoich sądów, o Panie, oczekujemy Ciebie; imię Twoje i pamięć o Tobie to pragnienie naszej duszy. Dusza moja pożąda Ciebie w nocy, duch mój poszukuje Cię w mym wnętrzu, bo gdy Twe sądy jawią się na ziemi, mieszkańcy świata uczą się sprawiedliwości.

    Panie, użyczysz nam pokoju, bo i wszystkie nasze czyny są Twoim dziełem!

    Panie, w ucisku szukaliśmy Ciebie, słaliśmy modły półgłosem, kiedy Ty chłostałeś. Jak brzemienna bliska chwili rodzenia wije się, krzyczy w bólach porodu, takimi staliśmy się przed Tobą, o Panie!"
    Iz 26, 7-9. 12. 16-19
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Ty, Panie, trwasz na wieki, *
    a imię Twoje przez wszystkie pokolenia.
    Powstań i okaż litość Syjonowi, *
    bo nastała pora, byś nad nim się zmiłował.

    Bo Pan odbuduje Syjon i ukaże się w swym majestacie, †
    przychyli się ku modlitwie opuszczonych *
    i nie odrzuci ich modłów."
    Ps 102 (101)
    Podziękował(a) 1Mle

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik