Słowo Boże na dziś

1737476787989

Komentarz

  • "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
    Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie."
    J 14, 6
    Podziękował(a) 1Mle
  • "takie będzie przymierze, jakie zawrę z domem Izraela po tych dniach, mówi Pan: Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercach. Będę im Bogiem, oni zaś będą Mi ludem.

    I nie będą się musieli wzajemnie pouczać, mówiąc jeden do drugiego: Poznajcie Pana! Wszyscy bowiem od najmniejszego do największego poznają Mnie, mówi Pan, ponieważ odpuszczę im występki, a o grzechach ich nie będę już wspominał».
    Jr 31, 31-34
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Chrystus, chociaż był Synem,
    nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał.
    A gdy wszystko wykonał,
    stał się sprawcą zbawienia wiecznego
    dla wszystkich, którzy Go słuchają."
    Hbr 5, 8-9
    Podziękował(a) 1Mle
  • "W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, Jezus, gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana."
    Mk 14, 22-25
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Nie uskarżajcie się, bracia, jeden na drugiego, byście nie podpadli pod sąd. Oto Sędzia stoi przed drzwiami."
    Jk 5, 9-12
    Podziękował(a) 2Katanna Mle
  • "Błogosław, duszo moja, Pana, *
    i wszystko, co jest we mnie, święte imię Jego.
    Błogosław, duszo moja, Pana *
    i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

    On odpuszcza wszystkie twoje winy *
    i leczy wszystkie choroby.
    On twoje życie ratuje od zguby, *
    obdarza cię łaską i zmiłowaniem.

    Miłosierny jest Pan i łaskawy, *
    nieskory do gniewu i bardzo cierpliwy.
    Nie zapamiętuje się w sporze, *
    nie płonie gniewem na wieki.

    Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, *
    tak wielka jest łaska Pana dla Jego czcicieli.
    Jak odległy jest wschód od zachodu, *
    tak daleko odsuwa od nas nasze winy.

    Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia"

    Ps 103 (102),
    Podziękował(a) 2Katanna Mle
  • "Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
    uświęć nas w prawdzie."
    J 17, 17ba
    Podziękował(a) 2Katanna Mle
  • "Spotkało kogoś z was nieszczęście? Niech się modli!
    Jest ktoś radośnie usposobiony? Niech śpiewa hymny!
    Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana.
    A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.

    Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie.
    Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego.

    Bracia moi, jeśliby ktokolwiek z was zszedł z drogi prawdy, a drugi go nawrócił, niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i przesłoni liczne grzechy."
    Jk 5, 13-20
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Do Ciebie wołam, Panie, pośpiesz mi z pomocą, *
    usłysz mój głos, gdy wołam do Ciebie.
    Niech moja modlitwa wznosi się przed Tobą jak kadzidło, *
    a podniesione me ręce, jak ofiara wieczorna.

    Postaw, Panie, straż przy moich ustach *
    i wartę przy bramie warg moich.
    Do Ciebie bowiem, Panie, zwracam moje oczy, *
    do Ciebie się uciekam, nie gub mojej duszy."
    Ps 141 (140),
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
    że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom."
    Mt 11, 25
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Przynosili Jezusowi dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego.

    A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego».

    I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je."
    Mk 10, 13-16
    Podziękował(a) 1Mle
  • Komentarz:

    "Stawać się jak dziecko"
    ks. Janusz Chyła

    _Wezwanie, abyśmy stali się jak dzieci jest zaproszeniem do naśladowania Jezusa. On będąc równym Ojcu w Bóstwie stał się równym nam w człowieczeństwie. Zechciał złożyć swój los w ręce ludzi. Zdał się na łaskę i niełaskę człowieka. Potęga Boga ujawniła się w kruchości człowieczeństwa. Wielkość zamieszkała w słabości. W życiu naszego Mistrza otrzymujemy wzór jak pielęgnować w sobie dziecięctwo. Potrzebujemy Boga i ludzi, aby zaistnieć i żyć.

    Przemiana świata rozpoczyna się od ludzkiego wnętrza. Aby ocalić siebie i świat, trzeba ocalić Boga w sobie, ocalić w sobie Boże dziecięctwo. Bóg nie jest rywalem naszej wielkości, a wręcz przeciwnie. Podobnie jak dziecko nikomu nie zagraża, choć świat zagraża mu na wiele sposobów, tak Bóg nam nie zagraża. On jest naszym ocaleniem.

    W wymiarze biologicznym z dzieciństwa wyrastamy, a do Bożego dziecięctwa wciąż winniśmy dorastać. Jezus nawet uzależnia od tej postawy osiągnięcie nieba: „Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego”.

    Proces stawania się jak dziecko polega na przechodzeniu od infantylności do dojrzałego poczucia zależności. Od masek wielkości ubieranych przed światem do prawdy dziecięctwa Bożego, do przejrzystości oraz jedności między wiarą, nadzieją, miłością i życiem. "
    https://opoka.org.pl/liturgia
  • 'Poznaj dzisiaj i rozważ w swym sercu, że Pan jest Bogiem, a na niebie wysoko i na ziemi nisko nie ma innego. Strzeż Jego praw i nakazów, które ja dziś polecam tobie wypełniać"
    Pwt 4, 32-34. 39-40
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Słowo Pana jest prawe, *
    a każde Jego dzieło godne zaufania.
    On miłuje prawo i sprawiedliwość, *
    ziemia jest pełna Jego łaski.

    Przez słowo Pana powstały niebiosa, *
    wszystkie gwiazdy przez tchnienie ust Jego.
    Bo przemówił, i wszystko się stało, *
    sam rozkazał, i zaczęło istnieć.

    Oczy Pana zwrócone na bogobojnych, *
    na tych, którzy oczekują Jego łaski,
    aby ocalił ich życie od śmierci *
    i żywił ich w czasie głodu.

    Dusza nasza oczekuje Pana, *
    On jest naszą pomocą i tarczą.
    Panie, niech nas ogarnie Twoja łaska, *
    według nadziei pokładanej w Tobie."

    Ps 33 (32),
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: «Abba, Ojcze!»

    Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi. Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa; skoro wspólnie z Nim cierpimy, to po to, by wspólnie mieć udział w chwale._
    Rz 8, 14-17
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
    Bogu, który jest i który był, i który przychodzi."
    Ap 1, 8
    Podziękował(a) 1Mle

  • «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».
    Mt 28, 16-20
    Podziękował(a) 2Honi Mle
  • "Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa.
    On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei: do dziedzictwa niezniszczalnego i niepokalanego, i niewiędnącego, które jest zachowane dla was w niebie.
    Wy bowiem jesteście przez wiarę strzeżeni mocą Bożą dla zbawienia, gotowego objawić się w czasie ostatecznym.

    Dlatego radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku z powodu różnorodnych doświadczeń. Przez to wartość waszej wiary okaże się o wiele cenniejsza od niszczalnego złota, które przecież próbuje się w ogniu, na sławę, chwałę i cześć przy objawieniu Jezusa Chrystusa.
    Wy, choć nie widzieliście, miłujecie Go; wy w Niego teraz, choć nie widzicie, przecież wierzycie, a ucieszycie się radością niewymowną i pełną chwały wtedy, gdy osiągniecie cel waszej wiary – zbawienie dusz."
    1 P 1, 3-9
    Podziękował(a) 1Katanna
  • "Z całego serca będę chwalił Pana *"
    Ps 111 (110),
    Podziękował(a) 1Katanna
  • "Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się ubogim,
    aby was ubóstwem swoim ubogacić."
    2 Kor 8, 9
    Podziękował(a) 1Katanna
  • "Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

    Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

    On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

    Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

    Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

    A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

    Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe»."

    Mk 10, 17-27
    Podziękował(a) 1Katanna
  • "Dlatego przepasawszy biodra waszego umysłu, bądźcie trzeźwi, pokładajcie całą nadzieję w łasce, która wam przypadnie przy objawieniu Jezusa Chrystusa. Bądźcie jak posłuszne dzieci. Nie przystosowujcie się do waszych dawniejszych żądz, gdy byliście nieświadomi, ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał, gdyż jest napisane: «Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty»."
    1 P 1, 10-16
    Podziękował(a) 2Katanna Mle
  • "Śpiewajcie Panu pieśń nową, *
    albowiem uczynił cuda.

    Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio, *
    cieszcie się, weselcie i grajcie."
    Ps 98 (97)
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
    że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom."
    Mt 11, 25
    Podziękował(a) 1Mle
  • Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci lub pól z powodu Mnie i z powodu Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól, wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym. Lecz wielu pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi».
    Mk 10, 28-31
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Najmilsi:

    Wiecie, że z odziedziczonego po przodkach waszego złego postępowania zostaliście wykupieni nie czymś przemijającym, srebrem lub złotem, ale drogocenną krwią Chrystusa, jako baranka niepokalanego i bez zmazy.

    Skoro już dusze swoje uświęciliście, będąc posłuszni prawdzie celem zdobycia nieobłudnej miłości bratniej, jedni drugich gorąco czystym sercem umiłujcie.
    Jesteście bowiem ponownie do życia powołani nie z ginącego nasienia, ale z niezniszczalnego, dzięki słowu Boga, które jest żywe i trwa. «Wszelkie bowiem ciało jest jak trawa, a cała jego chwała jak kwiat trawy: trawa uschła, a kwiat jej opadł, słowo zaś Pana trwa na wieki»
    1 P 1, 18-25
    Podziękował(a) 1Mle
  • "A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich:

    «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu».
    Mk 10, 32-45
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Czym się Panu odpłacę *
    za wszystko, co mi wyświadczył?
    Podniosę kielich zbawienia *
    i wezwę imienia Pana.

    Ps 116B (115),
    Podziękował(a) 1Mle
  • _o ile bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego złożył Bogu samego siebie jako nieskalaną ofiarę, oczyści wasze sumienia z martwych uczynków, abyście służyć mogli Bogu żywemu."
    Hbr 9, 11-15
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
    Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki."
    J 6, 51ab
    Podziękował(a) 1Mle

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik