Filmy rodzinne, dla dzieci - co polecacie?

1234568»

Komentarz

  • Sceny opętania też są dość mocne.
    Podziękował(a) 1Paulina
  • Rien powiedział(a):

    Sceny opętania też są dość mocne.

    Dla mnie dorosłego odbiorcy, najmocniejsze.
  • O tak, jak Magdalena jest opętana.
    Dla dzieci się nie nadaje.
  • @Paulina, a który to odcinek? Jaki tytuł?
  • Aniuszka powiedział(a):

    @Paulina, a który to odcinek? Jaki tytuł?

    Wydaje mi się, że pierwszy sezon 1.
  • Aniuszka powiedział(a):

    @Paulina, a który to odcinek? Jaki tytuł?

    @Aniuszka wydaje mi się że "wezwałem Cię po imieniu".
    To jest chyba pierwszy odcinek, pierwszy sezon, ale głowy nie daję.
    Podziękował(a) 1Aniuszka
  • "Przypływ wiary", nadawałby się do wątku Najbardziej wzruszające filmy. Przejmujący tym więcej, że to prawdziwa historia cudu. Świetny ,polecam. Jest na vider.
    Podziękował(a) 1Rien
  • Co do The Chosen to ja powiem szczerze że moim dzieciom włączałam, te z lektorem bo z napisami nie nadążają jeszcze.
    Sceny opętania są w pierwszym odcinku i potem w którymś, gdzie dołącza do uczniów Szymon Zelota (i te są bardziej drastyczne niż te w pierwszym , to fakt).
    Natomiast moje młodsze dzieci nie są jakoś bardzo fanami tego serialu, bo jest jednak dla nich ciut za trudny.
    Podziękował(a) 2OlaOdPawla Rien
  • Shrekowa powiedział(a):

    "Przypływ wiary", nadawałby się do wątku Najbardziej wzruszające filmy. Przejmujący tym więcej, że to prawdziwa historia cudu. Świetny ,polecam. Jest na vider.

    O, dziękuję! Szukałam go jakiś czas temu i nie znalazłam :).
  • Rien powiedział(a):

    Shrekowa powiedział(a):

    "Przypływ wiary", nadawałby się do wątku Najbardziej wzruszające filmy. Przejmujący tym więcej, że to prawdziwa historia cudu. Świetny ,polecam. Jest na vider.

    O, dziękuję! Szukałam go jakiś czas temu i nie znalazłam :).
    jest też na cda
    Podziękował(a) 1Rien
  • @Shrekowa, nie pamiętasz może, który to odcinek? Oglądam z moimi chłopcami po kolei (od trzeciego odcinka, jakiś tak wyszło). I nie dam razy wcześniej obejrzec wszystkiego sama.
  • rosita_blanca powiedział(a):

    Rien powiedział(a):

    Shrekowa powiedział(a):

    "Przypływ wiary", nadawałby się do wątku Najbardziej wzruszające filmy. Przejmujący tym więcej, że to prawdziwa historia cudu. Świetny ,polecam. Jest na vider.

    O, dziękuję! Szukałam go jakiś czas temu i nie znalazłam :).
    jest też na cda
    Hm. @rosita_blanca - pod tym samym tytułem? Bo tam widzę tylko zwiastun.
  • Rien powiedział(a):

    rosita_blanca powiedział(a):

    Rien powiedział(a):

    Shrekowa powiedział(a):

    "Przypływ wiary", nadawałby się do wątku Najbardziej wzruszające filmy. Przejmujący tym więcej, że to prawdziwa historia cudu. Świetny ,polecam. Jest na vider.

    O, dziękuję! Szukałam go jakiś czas temu i nie znalazłam :).
    jest też na cda
    Hm. @rosita_blanca - pod tym samym tytułem? Bo tam widzę tylko zwiastun.
    tak, niestety, to tylko zwiastun... źle spojrzałam na długość trwania filmu
    Podziękował(a) 2Katanna Rien
  • edytowano 5 marca
    Aniuszka powiedział(a):

    @Shrekowa, nie pamiętasz może, który to odcinek? Oglądam z moimi chłopcami po kolei (od trzeciego odcinka, jakiś tak wyszło). I nie dam razy wcześniej obejrzec wszystkiego sama.

    Drugi sezon, odcinek po tym opowiadającym historię człowieka przy sadzawce Betesda.
    W kolejnym Szymon Zelota chce się przyłączyć do uczniów i krążąc wokół ich obozu spotyka opętanego.
    Podziękował(a) 1Aniuszka
  • Tak kojarzę bo te dwie historie są powiązane ;)
  • edytowano 7 marca
    To raczej film edukacyjny, ale piękny, w sieci jest tego więcej. Jak ktoś ma kłopoty z angielskim to można wygenerować napisy automatycznie i podeprzeć się tym translatorem:
    https://www.deepl.com/translator

    The Pantanal: Brazil’s Wild Heart - Wildest Latin America - Go Wild
    Tu jest podobny film ale nie oglądałem:

    Secret Brazil: Wild Pantanal [National Geographic Documentary HD 2017]
    Poszukam jeszcze czegoś o właściwej Amazonii, bo Pantanal to inne dorzecze i może znajdę coś o dżungli w Kongo.
    Na YT najłatwiej znaleźć astronomię, są w Internecie darmowe filmy przyrodnicze ale trzeba się naszukać, mieć pop up blockera i płatnego antywirusa.
  • O, to ja polecam polskie filmy przyrodnicze kręcone przez Saturninę i Artura Homanów. Nakręcone na najwyższym poziomie, piękna muzyka Michała Lorenca. Czyta Krystyna Czubówna (ostrzegam lojalnie, bo wiem, że niektórzy jej nie trawią). Piękny jest film np. o stawach milickich albo "Sekretne życie drzew". Tu są linki do większości:
    https://homan.pl/page1.html#top

    Podziękował(a) 2Bagata Barbasia
  • Oglądałam już ten film kiedyś i zrobił wtedy na mnie wrażenie. Było to dla mnie odkrycie, że w okolicach Wrocławia i doliny Baryczy takie piekne wodne krajobrazy i przyrodnicze cuda, formowane ręka człowieka.
  • Widzieliście ostatnio z dziećmi coś godnego polecenia?

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik