Filmy rodzinne, dla dzieci - co polecacie?

Nie wiem czy taki wątek już był.
Jeśli tak, poproszę namiary.
Jeśli nie: podpowiedzcie obejrzane przez Was filmy, które polecacie dla dzieci i młodzieży.
Podziękował(a) 1Isako
«1345678

Komentarz

  • Raczej szukam filmów pełnometrażowych niż seriali.

    Coś jak:
    "uwolnić orkę",
    "największy z cudów",
    " O chłopcu co uwolnił wiatr"...

    Wszystko co się da zobaczyć z dziećmi 6+

  • "Bella i Sebastian"
  • "Niania McPee" 1 i 2
    "Dźwięki muzyki" - dla spokojnych dziewczynek
    "Pani Doubtfire"
    "Sekrety morza" - przepiękna baśń rysunkowa
    "Krótkie spięcie" 1 i 2- spodoba się chlopakom

    Podziękował(a) 1Ojejuna
  • Serial ale może Domek ba prerii.
  • Oooo, Domek na prerii :) Oczywiście, że tak!
  • Cudowny chłopak, wiem że wszyscy znają, ale jest naprawdę piękny
    Podziękował(a) 2Aniuszka Ojejuna
  • My ostatnio oglądaliśmy rodzinnie Marsjanina, to nie jest film rodzinny ale dla nas super fajny, koszer i wszystkim się podobał.
    Podziękował(a) 2Ewaklara Ojejuna
  • Powrót do przyszłości. Naszym się podoba i chyba nie ma tam niczego nieodpowiedniego.

    Podziękował(a) 2joanna_1991 Ojejuna
  • edytowano października 2021
    Rodzice na pewno oglądali, ale może nie wszystkie dzieci: "Tajemniczy ogród" z 1993.

    Myślę, że odpowiednie dla dzieci będą też telewizyjne, niemieckie filmy z serii Najpiękniejsze Baśnie Braci Grimm, przynajmniej częśść, np. Stoliczku, nakryj się, O rybaku i jego żonie. Są łatwo dostępne w sieci.
  • Gorąco polecam film "Psie łzy", stary, ale jakże piękny, oglądaliśmy z 7 i 10latkiem. O niezwykłej przyjaźni chłopca i psa, o odpowiedzialności, o tym, jak wytrwałość i konsekwencja prowadzi do upragnionego celu.
    https://www.filmweb.pl/film/Psie+łzy-1996-34126/descs
    Można znaleźć w Internecie, nie pamiętam już, gdzie oglądaliśmy. Naprawdę świetny film.
  • A'propos Domku na prerii, jakiś czas temu oglądałam dwuczęściowy film "Historia domku na prerii", na podstawie prawdziwych, nie osłodzonych jak w serialu Landona, losów Laury Ingalls. To były jednak baaardzo surowe warunki i wyzwania. Wymięklam kiedy Laura mając małe dziecko, gospodarstwo na głowie i obłożnie chorego przewlekle męża, unieruchomionego w łóżku, samodzielnie karczowała ich nową działkę, w tym ręczna wycinka drzew.
    Podziękował(a) 2wiesia awia
  • edytowano października 2021
    Moja córka ostatnio wspominała jak to oglądaliśmy "Nie wierzcie bliźniaczkom". Żadne wysokie loty, ale dzieciom się podobał.
  • edytowano października 2021
    Shrekowa powiedział(a):

    A'propos Domku na prerii, jakiś czas temu oglądałam dwuczęściowy film "Historia domku na prerii", na podstawie prawdziwych, nie osłodzonych jak w serialu Landona, losów Laury Ingalls. To były jednak baaardzo surowe warunki i wyzwania. Wymięklam kiedy Laura mając małe dziecko, gospodarstwo na głowie i obłożnie chorego przewlekle męża, unieruchomionego w łóżku, samodzielnie karczowała ich nową działkę, w tym ręczna wycinka drzew.

    Mąż z lekką ironią zauważył dziś, że Caroline Ingalls szoruje podłogę, promieniście się uśmiechając... :)
    Od kilku miesięcy, wieczorem, jak uśpimy dzieci, oglądamy LHotP "na odtrutkę" po różnych Black Mirror czy Gotham. Nie wiem co wleje w nasze serca beztroskę, gdy skończą się sezony...? Z całego serca polecam dla dzieci 6+, jesteśmy w 3 sez. Może oprócz odcinka halloweenowego, nie trzyma poziomu.

    PS. Oglądamy po ang. dzieciom też puszczaliśmy po ang. niestety się zniechęciły, chyba za trudny, za dużo gadajo.
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • edytowano października 2021
    @wiesia a gdzie oglądacie? Tylko ja bym tłumaczone potrzebowała, może maluchom bym zapodała? Jako dziecko bardzo lubiłam, rzeczywiście ładuje pozytywnie bardzo.
    Film też pokazuje że w tej rodzinie była miłość, pogoda, nadzieja, jednak tak bardziej realistycznie, mnie urzekła walka ojca Laury z samym sobą bo on i żona mieli zupełnie inne wizje życia. Albo na przykład zimy, pamiętam w serialu jakiś odcinek gdy napadało tyle śniegu, że trzeba było wychodzić oknem, w tonie że jest inaczej i wesoło. W rzeczywistości tamten rejon regularnie nawiedzały zimą burze śnieżne, wszystko działo się bardzo szybko i dla osób, które znajdowały się w większej odległości od najbliższego domu (przecież i dzieci) często kończyło się tragicznie. Surowe warunki, walka z bezwzględną pogodą o zbiory. Ale w tym wszystkim
    wartości rodzinne. Jeszcze miły akcencik kiedy Laura mówi do męża że może jest w ciąży, właśnie stracili dosłownie wszystko, nie mają nic, przed nimi wielka niewiadoma. A ona mówi że najważniejsze jest że będzie nowe życie.
    Podziękował(a) 1wiesia
  • "Pan od muzyki" - wspaniały, poruszający film.

    "Mikołajek" i "Mikołajek na wakacjach" - krótko mówiąc: beczka smiechu :) Jedynkę oglądaliśmy z dziećmi już ze 3 razy ( sami oglądali też że 2-3), druga część widziałam dopiero jeden raz. Przefajne są te filmy, jedynka mi się bardziej podoba ale oba są fajne. Mnóstwo śmiechu!
  • Paddington filmowy - też bardzo zabawny
    Piotruś Królik (jedynka, bo dwójki nie widzieliśmy)
    Mary Poppins i Mary Poppins powraca (czy jakos tak, ta współczesna)
  • Ja bardzo chciałam z dziećmi iść na Mary Poppins ale przegapiłam i już zeszło z ekranow :/ Dzieci bardzo żałowały. Mary Poppins gra Emily Blunt więc tym bardziej warto obejrzeć!
  • edytowano października 2021
    Ostrzegam, to obca kultura, każdy ma inną wrażliwość i nie każdemu się spodoba, jak dla mnie absolutna bomba, mam dość klusek z olejem made in Disney:
    Księżniczka Mononoke 1997
    Nausicaä z Doliny Wiatru 1984
    Studio Ghibli
    Hayao Miyazaki

    Hisaishi, Takashi (Arr.): 'Princess Mononoke' Medley / Seow • Orchestra Collective



  • @NC500 polecam mongolski śpiew alikwotyczny ;)
    Podziękował(a) 1NC500
  • @Shrekowa, no my niestety chyba mamy z torentów te filmy. Pamiętam, że kiedyś szukaliśmy płyt do kupienia, to dostępne były tylko ang i niemieckie wersje filmów (bez napisów), ewentualnie pierwszy sezon z pl-napisami.
    @MAFJa coś kojarzę, że mogłą pisać że ma Domek na Prerii.

    Bardzo jestem ciekawa tego filmu Historia domku, dzieki!
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • Serial animowany: "Wodnikowe wzgórze."
  • @Katarzyna ratujesz mi życie po raz kolejny :D toż to o królikach. W sam raz dla K. W bibliotece skończyły się już książki o królikach to serial będzie.
  • edytowano października 2021
    U mnie Ede i Dana oglądają już kolejny dzień. Dawkuję im po jednym odcinku, o ile zasłużą - zrobią naukę, na czas przebiorą się w piżamki i posprzątają po zabawie. Świetny motywator.
    A starszaki też zerkają ciekawie i się śmieją, że film fajnie prezentuje różne systemy zarządzania społeczeństwem.
    Uwaga! Niektóre sceny są straszne, choć nie ma drastycznych obrazów. Chwilami jednak napięcie jest duże.
    Podziękował(a) 1Pietruszkowa
  • Izka powiedział(a):

    @NC500 polecam mongolski śpiew alikwotyczny ;)

    Huun-Huur-Tu - Live Berkely
    ?
    Canto de garganta, (Khoomii o canto difónico gutural) Mongol
  • Ja mam ale tylko 3 pierwsze sezony.. pamiętam że szukaliśmy kolejnych ale serio się nie dało.. być może nocy w całości... A .. i gdzieś online było chyba.. ale to zanim mogliśmy dowolny internet na duży ekran zrzucić..
    Podziękował(a) 1wiesia
  • NC500 filmy studia Ghibli są naprawdę świetne! Świetnie narysowane zupełnie inna wrażliwość szacunek dla przyrody, dla człowieka starego czy dziecka ... doskonałe

    Moje dzieci uwielbiały

    Mój przyjaciel totoro,
    arietta (to nasi pozyczalscy -zaczytywalam się tymi książkami jako dziecko!
    Rybka ponyo
    Ruchomy zamek hauru
    W krainie bogów oryg. Spirited away
    Podziękował(a) 2NC500 Ojejuna
  • Mi się ostatnio przypomniała seria o Dżekim i Nuce: Mali mieszkańcy wielkich gór. Czterolatek zachwycony
    Podziękował(a) 2NC500 Wela
  • edytowano października 2021
    @Wanda
    Mali mieszkańcy wielkich gór odc 1
    cda.pl

    Czy polecacie Kod wart miliardy dolarów [s01e01] pl? Nie proszę o spojler.
  • Najmłodszy wyciągnął, więc podrzuce: Dzieciak rządzi Dreamworks
    Animowany, bardzo zabawny, i to nie głupkowaty humor, u nas wszyscy do tego siadają, naprawdę dobra zabawa, a i można przy okazji porozmawiać o zagrożeniach ze strony firmy Szczeniaczek ;)
  • "Przygody małego Remiego", film z 2018 r. Oglądaliśmy całą rodziną w ten poniedzialek. Piękny, wzruszający, mądry. Bardzo się nam podobał.


    Podziękował(a) 3wiesia Katanna Ojejuna

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik