Pomysły na prezenty

189101113

Komentarz

  • Co można kupić pod choinkę dla 6 letnich chłopaków?
  • Takie coś kupiłam na mikołajki. Fajne jest, niecałe 2 dychy, szkody mniejsze niż z kopaniem piłki w domu, a ruchu i zabawy jest sporo.
    Tylko trzeba trochę miejsca mieć z panelami albo płytkami bo po dywanach, wykładzinach to nie śmiga.

    https://allegro.pl/oferta/hoverball-pilka-nozna-latajaca-cymbergaj-dysk-7693679502
    Podziękował(a) 1ZielonaKawa
  • edytowano grudnia 2021
    @ZielonaKawa u nas sześciolatek i trzylatek dostali od Mikołaja takie klocki. Wielki hit! Jest to coś innego niż LEGO. Można fajne rzeczy budować, te klocki są tak jakby gumowe czy z takiego tworzywa jak gumka do mazania tylko troszkę twardsze może. Elegancko się z tego buduje. Dzisiaj budowali z tego flagi różnych panstw ;) Wcześniej garaże na auta, skrzynki załadunkowe na ciężarówkę, ładunki do koparki, klatki, murki, roboty, obiekty latające, konstelacje. U nas się sprawdza ale wiem, że mój lubi budować i tak pod niego dobrałam a młodszy brat robi to co starszy więc dla świętej zgody obaj dostali ;)
    Ed. Jeszcze zapomniałam wkleić linka,już naprawiam: https://allegro.pl/oferta/oryginalne-wafle-klocki-mini-waffle-140-pudelko-2-7873931733?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dck_toy_pla_ss&ev_adgr=zabawki&ev_campaign_id=14579299570&gclid=Cj0KCQiAweaNBhDEARIsAJ5hwbe2y5FlTEmg4edrvAMbNQmCBT90xK0iTsrZvFMCPxDlGEKcc9BZTScaAsv0EALw_wcB
    Podziękował(a) 1ZielonaKawa
  • O, Maionex są super! Potwierdzam ;). Te malutkie. I tanioś znalazła, @Rejczel! W sklepach dużo droższe.
  • Dzięki za klocki. A moze ktos ma cos jeszcze sprawdzonego dla 6 letnich chlopakow?
  • @ZielonaKawa moze klocki magnetyczne?

    Moi by się uciszyli z broni, samochodów-resorakow, planszowki lub jakiejś pilki, rzutek, coś ruchowego do zabawy, ewentualnie slajm, obraz do malowania po numerkach.
  • @Monika Ty masz rację z tą bronią. Mój sześciolatek też od małego tylko pistoloty i pistoloty. Dwa dni temu na ciucholu wypatrzył sobie takiego colta jak z westernów. Kupiłam mu za parę złotych. W domu wypolerowal broń chusteczkami wilgotnymi i potajemnie popsikał mgiełką z paczuli. Broń błyszczy i pachnie nieziemsko ;) Robi z nią takie tricki jak Clint Eastwood, kręci na jednym palcu, wystrzał i broń w dół. To już chłopaki mają we krwi. Mój starszy syn nie miał w domu u kogo podpatrzyć zabaw z bronią, bo miał dwie starsze siostry bawiące się lalkamu i misiami. Raz będąc ze mną na zakupach w sklepie odziezowym, miał wtedy trzy latka skonstruował sobie karabin z wieszaka na spodnie, chował się za rzędem ubrań po czym nagle wyskakiwał i strzelał z wieszaka jak z prawdziwej broni :) Na Mikołaja dostał tak trochę mało pedagogicznie ale pistolet z zapasem naboi piankowych i takie specjalne cele do strzelania. Ustawia sobie na desce do prasowania i jazda, ćwiczy celność.
    Podziękował(a) 1Juka
  • @Rejczel, ja mam takiego koleżkę w domu, niezbyt chcieliśmy kupować. Jak mial 3 lata, płakał bardzo w zabawkowym, tak chcial dostać luk, a luk byl wyższy od Niego....
    Obecnie ma karabiny, pistolety, luk, kuszę, kajdanki. Bardzo Go to kreci.
    A my mielsimy kiedyś przygodę na lotnisku, syn mial w swoim plecaku kajdanki... zarekwirowali Mu ;).

    Później kupiliśmy Mu kolejne :)


    Podziękował(a) 1Juka
  • edytowano grudnia 2021
    @Monika @wiesia dzięki wielkie dziewczyny, to chyba Wy polecałyście akcesoria Hot Wheels? Udało mi się dorwać niezła ofertę z drugiej ręki, mega garaż z różnymi funkcjami, normalnie kosztuje kupę szmalu, a używany (ale stan jak nowy) chyba 1/4-1/5 ceny :)

    W ogóle przyznam się Wam, że w tym roku wszystkie zakupy świąteczne u nas z drugiej ręki. Dzięki temu mogłam kupić rzeczy, których za sklepowe ceny raczej bym nie wzięła. I czasami te zabawki niby używane przychodzą jeszcze nawet nie otwarte, czyli de facto nowe.

    A Pan, od którego kupiłam 25 używanych resoraków, dorzucił do paczki dodatkowe 10 sztuk, które znalazł w domu, szykując paczkę. Miło. Będą mieć chłopaki używanie do kompletu z tym garażem :)

    Dzielę się pomysłem, jakby ktoś stał gorzej z kasą albo chciał wesprzeć ekologiczny drugi obieg ;)

    edit: lit.
    Podziękował(a) 4Izka JoannaS Skatarzyna Wanda
  • Monika powiedział(a):

    @Rejczel, ja mam takiego koleżkę w domu, niezbyt chcieliśmy kupować. Jak mial 3 lata, płakał bardzo w zabawkowym, tak chcial dostać luk, a luk byl wyższy od Niego....
    Obecnie ma karabiny, pistolety, luk, kuszę, kajdanki. Bardzo Go to kreci.
    A my mielsimy kiedyś przygodę na lotnisku, syn mial w swoim plecaku kajdanki... zarekwirowali Mu ;).

    Później kupiliśmy Mu kolejne :)


    @Monika kajdanki brzmią znajomo :smiley:

    Podziękował(a) 2Ganna4 Monika
  • Czy znacie grę Everdell?
  • @ZielonaKawa jeszcze super sa Gravitrax.
    Podziękował(a) 1ZielonaKawa
  • edytowano grudnia 2021
    Everdell mam jeszcze nie podarowany córce :)
    Podziękował(a) 1Kika
  • edytowano grudnia 2021
    Sześciolatek:
    Lego, Lego, Lego.
    Karabiny, pistolety, miecze drewniane, zwykłe i świetlne, pistolet podobny do nerfa ale na większe kulki, łuk.
    Stroje (przebrania), hełmy.
    Gry planszowe.
    Tor kulkowy. Klocki Maple.
    Pluszak Baby Yoda.
    "Lego" figurki Mandalorian z Alliexpres.
    Sterowane auto.
    Podziękował(a) 1ZielonaKawa
  • @Monika , pamiętam jak moja Magda spytała tego Twojego syna, czy wolałby brata czy siostrę. A on na to - brata, bo ja mam tu takie kajdanki... :D
    Podziękował(a) 1Monika
  • @Juka :D :D :D nie pamiętam tego :D :D
    A to.takie ciche i spokojne dziecko.... ;). A jakież zainteresowania.
  • A moja kuzynka z mężem (oficerem WP notabene) postanowili wychowywać swojego syna pacyfistycznie, żadnych karabinów . I nawet to im się udawało, do czasu gdy jako 3 latek zrobił sobie pistolet ze skórki od chleba.... :D :D :D
    Podziękował(a) 5JoannaS Madzikg Rejczel Wanda wiesia
  • Monika powiedział(a):

    @Juka :D :D :D nie pamiętam tego :D :D
    A to.takie ciche i spokojne dziecko.... ;). A jakież zainteresowania.

    Bo to było podczas różanych zajęć plastycznych w ich pokoju ;)
    Spokojny spokojny, a w środku glowka pracuje i wymyśla tortury :D ;)
  • A jakiś pomysł na prezent dla męża?
  • Moj dostanie... nie mogę napisać, bo może podczytuje. :D
  • Juka powiedział(a):

    A moja kuzynka z mężem (oficerem WP notabene) postanowili wychowywać swojego syna pacyfistycznie, żadnych karabinów . I nawet to im się udawało, do czasu gdy jako 3 latek zrobił sobie pistolet ze skórki od chleba.... :D :D :D

    Moje pierwsze skojarzenie „oficer Wirtualnej Polski” No wiecie…
  • Drążek do podciągania
    Hantle choć obawiam się, że zbyt ciężkie :))))
    To w tym roku

    W poprzednim nie pamiętam
    Ale hitem było jak dostał lornetkę

    Raczej zawsze są trafione ale ta lornetka ... cieszył się jak dziecko.
  • Ktoś wie, gdzie w miarę tanio można nabyć plyty winylowe???
    A może ktoś ma cos na zbyciu?
    Nastolatka zgodnie z zyczeniem dostanie gramofin
  • @Nigella są w Biedronce np ale. Podobno żeby była jakość analogowa to nie każda płyta to spełnia. Ja się nie znam ale płyty muszą być odpowiednio nagrywane niecyfrowo jakby tylko analogowo. Zaraz poszukam o co chodzi.
  • Najlepiej w dobrym stanie stare płyty kupować, albo te AAA , jaką muzykę lubi?
  • Może ktoś ma pomysł na książkę dla 16latki?
  • Zależy co lubi
  • edytowano grudnia 2021
    Może "Dziewczyna z perłą"? Moja Em ma 16 lat, zaciekawiła ja książka i poleca, filmu nie widziała.
    Ed.Jeszcze wklejka:

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik