Książki dla dzieci

167891012»

Komentarz




  • Podziękował(a) 2Cykoria Rejczel
  • Gorąco polecam Gerardinum, bardzo porządni ludzie. Małe, rodzinne wydawnictwo, mające na swoim koncie niekiedy prawdziwe perełki.
  • @Aniuszka dziękuję, że zamieściłaś zdjęcia. Możesz mi coś doradzić? Obejrzałam sobie dokładnie wszystko w linku, który podałaś i tak się zastanawiam... Chciałam kupić tę książkę w prezencie komunijnym dla znajomego dziecka przystępującego do wczesnej I Komunii św. Rodzina bardzo wierząca, zaangażowana w życie Kościoła, przygotowują się do I Komunii bardzo sumiennie jako "Baranki", ale nie mają nic wspólnego z Tradycją, nic kompletnie. Czy ta książka jest dobrym pomysłem w takiej sytuacji? Czy raczej trzeba przynajmniej "sympatyzować" z tym nurtem, żeby to był dobry pomysł? Bo np. widzę na zdjęciach, że Confiteor jest po łacinie, czy dużo tam jest modlitw i części Mszy św. po łacinie?
  • @Cykoria, ja kupiłam dla syna, który ma w tym roku 1 Komunię. Oraz od razu w prezencie dla chrześnicy, która ma 1 Komunię Św. za rok. Ani my, ani oni, nie uczestniczymy w Mszach trydenckich. Znakomita większość książeczki jest po polsku. Modlitwy po łacinie pojawiają się wyłącznie w części poświęconej Mszy Sw.

    Jest rachunek sumienia wraz z modlitwami. Różaniec, ale bez części światła. Droga krzyżowa. Modlitwy różnie. Litanie. Kilkustronicowy katechizm. Nie ma Koronki do Miłosierdzia Bożego.

    Ja kupiłam ten modlitewnik wlasnie jako pięknie wydaną pierwszokomunijną książeczkę.

    Jak by Cię coś konkretnie interesowało, to mogę więcej zdjęć zrobić.
  • Dziękuję @Aniuszka, to ja też kupię.
  • Właśnie zamówiłam. Gdyby ktoś jeszcze się wahał, to chyba trzeba się pospieszyć. Na stronie wydawnictwa jest przy opisie tego modlitewnika na górze informacja "Stan magazynowy: ostatnie sztuki".
  • Ja kupuję tę książeczkę również dzieciom nie znającym starej Mszy na tej zasadzie, że to dla nich szansa zobaczyć trochę inny świat. Piękny świat.
  • Kupiłam dla mojej córeczki na Święta. Przyszła, bardzo ładna. Mam nadzieję, że tez wartościowa. :-)
    https://rhema24.pl/pl/p/Bajkowa-ochronka-ksiazka-praca-zbiorowa,-kategoria-dzieci,-Wydawnictwo-Siostr-Loretanek,-2023-r.,-oprawa-twarda-65588/179378
    Podziękował(a) 1Aniuszka
  • Od 18 marca jest drugi tom Gai z Gajówki o treści wypowiem się, jak przyjedzie, ale kto nie zna pierwszej części oraz Świątecznego kalendarza Gabrysi to zachęcam. Gaja jest w ed ;)
  • @Aniuszka właśnie miałam pytać o ten modlitewnik :) już zamawiam dla córki :)
    Podziękował(a) 1Aniuszka
  • "Nie sposób nam wyrazić słowami bogactwa zawartego w tej przepięknej perełce modlitewnej przeznaczonej dla dzieci, z której z powodzeniem, zwłaszcza w trakcie rozważań Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej będą korzystać także dorośli. Przepiękne, kolorowe, tradycyjne obrazki oraz nieskażona treść katolicka są tym, co wyróżnia nasz modlitewnik spośród innych modlitewników dla dzieci. Śmiało możemy powiedzieć, że jest to jedyna tego typu tak obszerna pozycja na rynku zawierająca całą *NIEODKSZTAŁCONĄ* (zarówno pod względem treści, jak i ilustracji) dogmatykę katolicką w pigułce."
    Podziękował(a) 1Aniuszka
  • Coś nowego fajnego dla 14-latka?

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik