Książki dla dzieci

Zachęcona zapytaniem w innym wątku, chciałabym założyć wątek o książkach dla dzieci :) Na razie tylko rzucam hasło, mam nadzieję, że się rozwinie i będziemy mieć inspiracje w jednym miejscu!
Podziękował(a) 2Aneczka08 groszek
«13456712

Komentarz

  • Skopiowane z wątku o książkach w ogóle:
    groszek powiedział(a):

    Mój J., trzecioklasista wykazuje duże zainteresowanie historią, szczególnie drugą wojną światową. Generalnie niezbyt chętnie czyta, ale jeśli go coś zainteresuje to nawet się przełamuje:). O niedźwiedziu Wojtku czytał i o Baśce Murmańskiej z zainteresowaniem. Chciałbym mu coś podsunąć do czytania, tylko nie bardzo wiem co. Seria Wojny dorosłychych, historia dzieci, nie bardzo mu pasuje, twierdzi, że to zbyt dziewczyńskie. Może macie jakieś propozycje?

    Rejczel powiedział(a):


    @groszek a synek zna "Wojenną Odyseję Antka Srebrnego"? Mój to połknął w drugiej klasie, chrzestny mu kupił cały zestaw w prezencie. O wojnie, o bohaterstwie Polaków, o honorze i dumie, o wojennej zawierusze, polskim Podziemiu, możnaby długo opowiadać. Są dwie serie tych komiksów, jedna to Antek Srebrny a druga - Wilcze tropy -wszystko pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej więc dobra rzecz. Tutaj więcej: https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/wojenna-odyseja-antka-srebrnego/1

    A kreska taka:

    Rejczel powiedział(a):

    Z Wilczych tropów mamy pierwszy zeszyt, "Zygmunt". Naszychchłopców wciągnęło!

    Rejczel powiedział(a):




    groszek powiedział(a):

    @Rejczel dzięki wielkie, nie zna, zaraz kupię :).



    Podziękował(a) 3Agnicha groszek OlaOdPawla
  • Emilia Kiereś
    O koledach gawęda

    Cudba ksiażka. Nawet moja corka ktora do ksiazek to tak nie koniecznie zafascynowala sie ta pozycja

    Emilia Kieres jest corką Malgorzaty Musierowicz
    Podziękował(a) 1OlaOdPawla
  • edytowano września 2021
    Z mało znanych książek dla 9-latka zainteresowanego historia polecam to
    Podziękował(a) 2Aniuszka groszek
  • Czytać z paczką chusteczek
  • Czy Antek Srebrny jest straszny albo bardzo poruszający? Dla wrażliwych?
  • @OlaOdPawla zapytałam się mojego syna(10l) i on mówi, że Antek Srebrny nie jest straszny, jest bardzo fajny i ciekawy, on bardzo lubi, ma swoją ulubioną część - jak Antek trafił do więzienia. Bardziej mu się Antek Srebrny podoba niż Wilcze tropy.
  • A coś w formie komiksu? Prawie 11 latka - za nami Biblia, poczet władców Polski i historia Polski
  • Jest komiks o Konfederacji Barskiej
  • @Agmar pewnie juz znacie - sympatyczne są komiksy duetu Tomasz Samojlik/Adam Wajrak, treść przyrodnicza, miejsce akcji: Puszcza Białowieska. Zabawne teksty, ciekawostki o zwierzetach, zjawiskach przyrodniczych w lesie, łagodna kreska, bohaterami są zwierzęta. Kilka tytułów tak na szybko: Umarły las, Nieumarły las, Zew padliny, Ryjówka przeznaczenia. Tego jest więcej ale nie pamiętam już tytulow ;)
    Podziękował(a) 2Agmar Katanna
  • @Rejczel nie znamy, poszukamy :)
  • Agmar powiedział(a):

    A coś w formie komiksu? Prawie 11 latka - za nami Biblia, poczet władców Polski i historia Polski

    Thorgal?
    ;)
    Podziękował(a) 1Agmar
  • Komiks o sw Teresie
    Podziękował(a) 1Agmar
  • Niedawno wyszedl komiks o Kardynale Wyszyńskim.
    Rodzina Mellopsow, nie komiks, ale mój syn lat 11 się zaśmiewal.


    @Agmar w Umarłym.badz Nieumarlym lesie.mnie osobiście razilo słownictwo. Nie polecam.
  • Tytus Romek i atomek ma kilka komiksów o tematyce historycznej
    Podziękował(a) 1Izka
  • Ja tego Samojlika nie zdzierżyłam i pozbyłam się. grafika wg mnie nieładna, słownictwo słabe
  • Monika powiedział(a):

    Niedawno wyszedl komiks o Kardynale Wyszyńskim.
    Rodzina Mellopsow, nie komiks, ale mój syn lat 11 się zaśmiewal.


    @Agmar w Umarłym.badz Nieumarlym lesie.mnie osobiście razilo słownictwo. Nie polecam.

    Ale że wulgarne czy po prostu słabo językowo?
  • Ale obojętnie jaki komiks?
    Moi lubią Kajko i Kokosza, Asteriksy, Lucky Luke'a, Tintina
  • Mój syn (11 lat) zaczytuje się w książkach Roberta Kościuszki. Na targach książki kupiliśmy kolejną jego serię, tym razem historyczną, o T. Kościuszce pt. "Syn wolności"
    https://tantis.pl/syn-wolnosci-czesc-i-p798519?utm_source=google&utm_medium=css&utm_campaign=TantisCSS3&gclid=Cj0KCQjwtMCKBhDAARIsAG-2Eu8DBdWY595-WiLR5qldIo0v7TVpK4dEP4U7X8WilEwlXtawtPltRAkaAnzUEALw_wcB
  • Aniuszka powiedział(a):

    Mój syn (11 lat) zaczytuje się w książkach Roberta Kościuszki. Na targach książki kupiliśmy kolejną jego serię, tym razem historyczną, o T. Kościuszce pt. "Syn wolności"
    https://tantis.pl/syn-wolnosci-czesc-i-p798519?utm_source=google&utm_medium=css&utm_campaign=TantisCSS3&gclid=Cj0KCQjwtMCKBhDAARIsAG-2Eu8DBdWY595-WiLR5qldIo0v7TVpK4dEP4U7X8WilEwlXtawtPltRAkaAnzUEALw_wcB

    My też chłopcom podczytujemy Roberta Kościuszko - Wojownika trzech swiatów :) mamy całą serię. Ale z racji ich wieku większość tekstu parafrazuję, żeby zrozumieli o co chodzi.
  • mysikrolica powiedział(a):

    Ale obojętnie jaki komiks?
    Moi lubią Kajko i Kokosza, Asteriksy, Lucky Luke'a, Tintina

    Narazie chyba tak, jeszcze się gust klaruje, a komiks zdecydowanie ułatwia przyswojenie treści jak się ma niedosłuch i problemy z rozumieniem tekstu . Kajko i Kokosz już za nami ale o Asterixie nie pomyślałam nawet
  • Agmar powiedział(a):

    Monika powiedział(a):

    Niedawno wyszedl komiks o Kardynale Wyszyńskim.
    Rodzina Mellopsow, nie komiks, ale mój syn lat 11 się zaśmiewal.


    @Agmar w Umarłym.badz Nieumarlym lesie.mnie osobiście razilo słownictwo. Nie polecam.

    Ale że wulgarne czy po prostu słabo językowo?
    Wyzwaja się tam wzajemnie.
  • Jasiek, ze dwa lata temu bardzo lubił Fitaszki, to jest komiks ze Snoopim, raczej dla starszego i poważnego dziecka.
  • Z fajnych komiksów to są niedawno wydane " koty" . Taki dla 9-10 letnich dzieci spoko nawet.
  • Mój syn uwielbia "Garfielda", czterotomowa seria.
  • edytowano września 2021
    Nie mam tej książki własnej w domu, mimo, że lubię Wajraka, to ta książka poszla na makulature.
    To jest zdjecie z Umarlego lasu, ktoś nam teraz pożyczył dla.dzieci.
    Nie daje jej dzieciom, mnie to razi, niby to śmieszne, niby to rymowane, mi się nie podoba.
    Ktoś powie, że nic takiego, może nic, tylko może ktoś ma inne dzieci, moje by od razu zapamiętały tę rymowanke i serwowały sobie nazwajem. A to są przykre słowa.
    Nie chcę tez rozpętać tutaj jakiejś burzy i dyskusji, ze dzieci znaja gorsze słowa. Być może się stykają z gorszym słownictwem natomiast ja ze swojej strony nie chce Im podtykać dodatkowego repertuaru wyzwisk.


    Podziękował(a) 2Aniuszka groszek
  • edytowano października 2021
    Nie mogę znaleźć wątku gdzie polecałaś, chyba ty @Wanda .
    Książki o Łemikach Maxa Lucado. Kupiłam dwie na próbę i aż żałuję, że od razu nie wzięłam więcej :)
    Jakie to jest piękne!
    I chłopcy słuchali jak zaczarowani.
    Bardzo dziękuję za polecenie!
  • To nie ja to @Dziewanna. Ja też tego nie znałam
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • edytowano października 2021
    Ksiazki M. Lucado, świetne sa, czytam teraz chłopcu prawie 5lat i córkom 7 i 9.5.
    Daja do myślenia; można porozmawiać z dziećmi.

    Edit: Blad w nazwisku autora!!
  • wiesia powiedział(a):

    Ksiazki M. Delgado, świetne sa, czytam teraz chłopcu prawie 5lat i córkom 7 i 9.5.
    Daja do myślenia; można porozmawiać z dziećmi.

    Zalinkujesz?
  • @Wanda przepraszam Max Lucado.
    Ponieważ Cie kocham
    Jestes wyjatkowy (ta jest o Łemikach)
    Dzieci króla
    Podziękował(a) 1Shrekowa

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik