Książki dla dzieci

12346

Komentarz

• Sporo już miałam, ale czasowo nie udźwignę.
    Podziękował(a) 1EluniaSylwia
  • Ja mam podobnie jak @Rusałka , nie cierpię gotować. Za to bardzo lubię piec ciasta. U mnie to chyba nie chodzi o ilość jedzenia, tylko o powtarzalność. Co dzień trzeba ugotować, tyle roboty i zaraz nie ma. Za to pieczenie to co innego. Mam podobną historię z pieczeniem jak @Rejczel. Upiekłam babkę z ciasta ucieranego jak rodziców nie było w domu. Mama wróciła, jak zaczęła krzyczec salwowalam się ucieczką na dwór,a potem się okazało że dobre. Osiem lat miałam.????
  • pierwszy moj ugotowany w cąłości kalafior wylądował na podlodze;) pierwsze ruskie w smieciach.
  • edytowano wrzesień 2022
    O ja zaczynałam od murzynka wyszedł ale był suchy. Bylam w 2 klasie podstawowki.Tata mnie pochwalił i się zajadał a ja byłam taka dumna. Zawsze on pierwszy mnie chwalił.

Za to ogromny stres to było zawsze posyłanie mnie na pole po pietruszkę, koperek zielone. Zawsze myliłam!
  • Swój pierwszy całkowicie samodzielny posiłek robiłam w 5 klasie, może wcześniej. To było leczo. Nie wiedziałam, że mam za duży ogień i płyn mi szybko wyparował. Więc dwa razy dodałam oleju, by się nie przypaliło. Wyszła taka cukinia w oleju.Czekałam, że mama wróci i mnie zruga. A ona przyszła, spróbowała i powiedziała, że smaczne. Od tej pory gotowałam na luzie z przeświadczeniem, że dam radę. I dawałam. Nie wiem czy lubię czy nie lubię gotować. To rzecz w kategorii "do codziennego zrobienia", nie rozważam, czy chcę, czy lubię, po prostu to trzeba zrobić i tyle.
  • Ja już po ślubie byłam, jak robiłam po raz pierwszy rybę po grecku. Woda też szybko wyparowała, zaczęło przywierać, dolewalam ojeju raz po raz, nie wpadłam na to, że można uzupełnić wodą. :)
    Podziękował(a) 1ZielonaKawa

• Wzruszająca.
    Podziękował(a) 1Rejczel
  • Tej samej autorki - książka, która właściwie każdy powinien przeczytać:
  • Kosmitę znamy, świetna książka. Opowiada starsza siostra, której braciszek jest autystykiem.
  • Dzięki za polecenie komiksów o Antku Srebrnym. Nasz Antek lat 8 w 2 dni pochłonął całą serię.
    Podziękował(a) 1blaekie
  • Dobra jest też ta książka, Elizy Piotrowskiej - o dziewczynce z Zespołem Downa:
  • Potrzebuję nabyć dobrą książkę do nauki niemieckiej gramatyki dla początkującej w tym języku ósmoklasistki. Może macie jakieś sprawdzone pozycję?
  • Jakie książki czytają Wasze 5letnie dziewczynki?
    Szukam pomysłów na różne zbliżające się okazje :)
  • edytowano wrzesień 2022
    U nas Basia była, teraz Mama Mu, Astrid Lindgren, ocean to pikuś, Afryka Kazika
    E: ogólnie to ksiåżki Wierzbickiego Łukasza
    Podziękował(a) 1patia
  • https://boskieksiazki.pl/pl/p/Swiete-ksiezniczki/1183 Przypomnę się z tymi moimi księżniczkami, ponoć dziewczynkom się podoba :)
    Podziękował(a) 1patia
  • @blaekie mamy prawie wszystkie książki Wierzbickiego, chłopcy lubią bardziej

Mamy też dużo Astrid Lindgren, szczególnie się jej podoba Lotta z ulicy Awanturników i Madika z Czerwcowego Wzgórza

@kawusiowa znamy, mamy i lubimy, kupiłam też znajomym dziewczynkom na prezenty :) daj znać, jak jeszcze coś będzie, chętnie poczytamy
    Podziękował(a) 1kawusiowa
  • Jest teraz coś w wydawnictwie, ale nie wiem, kiedy wydadzą. Tylko że dla chłopców :)
    Cieszę się, że się podoba :)
    Podziękował(a) 1patia
  • @kawusiowa a daj proszę znać jak będzie można kupić. Ja właśnie dla chłopców szukam.
    Podziękował(a) 2kawusiowa patia
  • @kawusiowa chłopców też mamy :) także z chęcią będziemy czytać :)
  • I ja również Ci podziękuję @Rejczel za polecenie Antka Srebrnego.
    Pierwszy zeszyt połknięty, zamawiamy następne.
    Podziękował(a) 2Rejczel wiesia
  • Czytamy "Co tam u Ciumków" Pawła Beręsewicza. Świetne! Bezpretensjonalne, ciepła fajna rodzinka, z humorem napisana, bez zadęcia, dobra książka. Aż mi samej żal przerywać czytania ;) słucha 4latek i 8latka, dzisiaj dołączył i dobrze się bawił 10latek, choć myślę, że to raczej dla młodszych dzieci niż on.

Podziękował(a) 1Katanna
  • Ciumkowie górą, jest więcej części :)
    Podziękował(a) 1ryjek007
  • Taaaak! Ale pierwsza część najlepsza. I wukek od Hondy <3
    Podziękował(a) 1Duduś
  • O, kiedyś to czytaliśmy starszakom. Muszę odgrzebać.
  • Zakupiłam niedawno taką książeczkę, z 24 krótkimi opowiadaniami na każdy dzień Adwentu (grudzień). Całkiem sympatyczna, jest
    tu trochę o zwyczajach świątecznych w różnych krajach. Powiem Wam, że przeżyłam szok poznawczy. Słyszeliście o tym, że w Barcelonie jedną z obowiązkowych figurek w szopce jest "el caganer", czyli pan robiący kupę?
  • Kartonowa książeczka o leśne dla maluchów to?
  • U nas na topie właśnie Staś Pętelka :) zamówiliśmy już drugą książkę tak Maćkowi się podoba

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik