Książki dla dzieci

16781012

Komentarz

  • https://sklep.zysk.com.pl/category/beletrystyka-cykl-wszystkie-stworzenia-duze-i-male

    Ja polecę coś starszego. Opowieści z życia wiejskiego weterynarza. Nie dziecięce, a jednak bez nieodpowiednich wątków: przynjamniej tak zapamiętałam, bo czytałam sama jako nastolatka;)
    Podziękował(a) 1Aneczka08
  • rosita_blanca powiedział(a):

    Mojej M bardzo się podobała Ewolucja według Calpurnii Tate https://lubimyczytac.pl/ksiazka/3895251/ewolucja-wedlug-calpurnii-tate . Jest też druga część

    a tam nie ma jakichś... niefajnych rzeczy. Wydawnictwo Dwie Siostry budzi moją lekka obawe
  • @olgal Dzięki za polecenie "Chatki..." Dla.dużo jeżdżacych jest audiobook;)
  • Aneczka08 powiedział(a):

    rosita_blanca powiedział(a):

    Mojej M bardzo się podobała Ewolucja według Calpurnii Tate https://lubimyczytac.pl/ksiazka/3895251/ewolucja-wedlug-calpurnii-tate . Jest też druga część

    a tam nie ma jakichś... niefajnych rzeczy. Wydawnictwo Dwie Siostry budzi moją lekka obawe
    Hmm,sama nie czytałam, szczerze mówiąc, ale córka nic nie zgłaszała, a jest wrażliwa na nieodpowiednie treści. Jest tam wątek feministyczny, ale to feminizm na miarę końca XIX w. Główna bohaterka chce się uczyć, rozwijać naukowe zainteresowania (przyrodnicze), co wykracza poza przypisana jej rolę
    Podziękował(a) 1Aneczka08
  • Poszukuję jakiejś sensownej książki do nauki rysowania dla mojej 5-latki. Widzę w niej potencjał, rysowanie jest jej wielką radością, może znacie jakieś książki przystępne dla młodszych dzieci?
  • I jeszcze dla drugiej córki: jakaś seria detektywistyczna z małą ilością tekstu dla dziewczynki zaczynającej naukę z czytaniem?
  • Nie wiem, czy dla 5 latki nie będzie za trudna, ale mamy taką o zwierzętach (są też inne z tej serii):



    Podziękował(a) 1mamlu
  • O właśnie o coś takiego mi chodziło! :)
  • Moje dziewczyny jak były małe miały coś podobnego. Chyba tytuł "Jak rysować psy i koty". Tylko nie pamiętam, czy to było w jednej książce, czy oddzielnie?
    Podziękował(a) 1mamlu
  • Znacie jakąś książkę, tłumaczącą sprawy polityki, rządów itd? Nasz prawie nastolatek przy okazji wyborów zaczął temat drążyć.
    Podziękował(a) 1Duduś
  • Ma ktoś niepotrzebną "wszystkich was kocham najbardziej" bym odkupiła bo na olx chcą 100zl. A Ula lubi takie nudy.
  • JoannaS powiedział(a):

    Ma ktoś niepotrzebną "wszystkich was kocham najbardziej" bym odkupiła bo na olx chcą 100zl. A Ula lubi takie nudy.

    Nie mam. A czy znacie serię Wechterowicza i Dziubak (Proszę mnie przytulić, Uśmiech dla żabki, itp)? Może to jej podejdzie?

    Albo "Idziemy na niedźwiedzia"?

    Podziękował(a) 1JoannaS
  • Ganna4 powiedział(a):

    Znacie jakąś książkę, tłumaczącą sprawy polityki, rządów itd? Nasz prawie nastolatek przy okazji wyborów zaczął temat drążyć.

    Miałam zacytować. Mieliśmy to: "Polityka. To, o czym dorośli Ci nie mówią".

    Nie czytałam całej, jest niezła. Jednak trzeba być otwartym na rozmowy i prostowanie, ale to raczej w każdej się pojawi.
    Podziękował(a) 1Ganna4
  • A polecicie coś dla dziesięciolatka który przeczytał z upodobaniem Kroniki Archeo, Trylogię ale za to Narni nie dał rady.
  • JoannaS powiedział(a):

    Ma ktoś niepotrzebną "wszystkich was kocham najbardziej" bym odkupiła bo na olx chcą 100zl. A Ula lubi takie nudy.

    Ja miałam. Poszukam
    Podziękował(a) 1JoannaS
  • @Pietruszkowa , a Flannagan? Szklarski?
  • @blaekie ten Flannagan wygląda ciekawie. Ale jak ktoś ma jeszcze.propozycje to poproszę bo mam mola książkowego i na długo jeden tytuł nie starczy ;)
    Podziękował(a) 1blaekie
  • Flanaggan ma zwiadowców i drużynę na pewno,
    A seria https://www.wydawnictwoliteratura.pl/serie-wydawnicze/a-to-historia,?
    Jeszcze seria 'Wojownik trzech swiatów' Kościuszki, seria 'Młody Samuraj' Chrisa Bradforda, książki Beara Gryllsa - jest seria dla dzieci.
  • @Pietruszkowa, a seria o "Magicznym drzewie"?
  • Jak idzie o zwierzaki i dla najmłodszych to może Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt mojej przyjaciółki, aktualnie dyrektorki zoo?

    https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4956805/lapa-w-lape-sekretne-zycie-lesnych-zwierzat
  • @blakie A to historia i Strrrraszna historia też już przeczytane. On bardziej idzie w rzeczywistość, historia , przygody coś takiego, elementy fantastyczne słabo wchodzą. Po mamusi ;) Ale ten Bear Grylls też się dobrze zapowiada. Dzieki <3
    Podziękował(a) 1blaekie
  • No to może Szklarskii przygody Tomka Wilmowskiego; przygody Tomka Sawyera i druga część o Hucku Finnie?
  • Pietruszkowa powiedział(a):

    @blaekie ten Flannagan wygląda ciekawie. Ale jak ktoś ma jeszcze.propozycje to poproszę bo mam mola książkowego i na długo jeden tytuł nie starczy ;)

    Zwiadowcy plus Drużyna Flannagana to dwadzieścia parę książek, starczy na długo :)
    Bardzo polecam te serie. Dwójka moich dzieci na tych książkach przekonała się do czytania :)
    Podziękował(a) 1Pietruszkowa
  • Sophia powiedział(a):

    Pietruszkowa powiedział(a):

    @blaekie ten Flannagan wygląda ciekawie. Ale jak ktoś ma jeszcze.propozycje to poproszę bo mam mola książkowego i na długo jeden tytuł nie starczy ;)

    Zwiadowcy plus Drużyna Flannagana to dwadzieścia parę książek, starczy na długo :)
    Bardzo polecam te serie. Dwójka moich dzieci na tych książkach przekonała się do czytania :)
    Oj tak. To już klasyka. Myślę, że przy licznej rodzinie warto nawet zanabyc
    Podziękował(a) 1Pietruszkowa
  • @Pietruszkowa polecam "List do króla". Świetna.
    Podziękował(a) 2blaekie Katanna
  • Jest też druga część jak dobrze pamiętam.
  • Tak, jest, moi czytali obie, godne polecenia:
    Podziękował(a) 1Katanna
  • Wanda powiedział(a):

    Sophia powiedział(a):

    Pietruszkowa powiedział(a):

    @blaekie ten Flannagan wygląda ciekawie. Ale jak ktoś ma jeszcze.propozycje to poproszę bo mam mola książkowego i na długo jeden tytuł nie starczy ;)

    Zwiadowcy plus Drużyna Flannagana to dwadzieścia parę książek, starczy na długo :)
    Bardzo polecam te serie. Dwójka moich dzieci na tych książkach przekonała się do czytania :)
    Oj tak. To już klasyka. Myślę, że przy licznej rodzinie warto nawet zanabyc
    Ja też polecam. Sama przeczytałam wszystkie części Zwiadowców. :) Wciąga!
  • A macie jakieś nowości na Adwent? Ja się z dziećmi chyba wezmę za to: (może ktoś zna?)

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik