Robię, bo lubię...

12324252628

Komentarz

  • edytowano 21 lipca
    Ja mam dwie lewe, ale moja najmlodsza robi super fajne rzeczy na szydełku :)







  • Ale fajne!
    Podziękował(a) 1Juka
  • Ostatnie.
    Koronka do Dzieciątka Jezus z pereł slodkowodnych ecru.
    Różaniec z pereł słodkowodnych białych
    Różaniec z jaspisu cesarskiego
    Różaniec z howlitu turkusowego i cytrynu.
    Koronka z cytrynu.

    Cytryn bardzo ciekawy i chłodny. W realu piękny!
  • Ale piękne!
    Podziękował(a) 2Rusałka Rejczel
  • Robię rozpinany sweterek na drutach, po kilku latach robienia wyłącznie na szydełku. Chociaż z drutami wcale nie czuję się pewnie. Kiedyś już zrobiłam sweter, ale zakładam tylko pod kurtkę. Rękawy ma mistrzowskie, z misternymi warkoczami. Ale całość jest dość komiczna, nie bardzo ogarnęłam wykrój pod dekolt. Jak ten uda mi się skończyć i zmontować to w jedną całość, to będę naprawdę dumna.

  • O i jaki ładny ściągacz rękawa zakończony w "mysie ząbki". Pamiętam jak próbowałam się uczyć robić takiego brzegu na skarpetkach z niemieckich gazetek. Do dziś mam te instrukcje. Ale ostatnio chyba szybciej mole zjedzą mi zapasy włoczek niż zbiorę się na realizację tych moich wszystkich planów dziewiarskich....
    .

  • Te ząbki wyglądają rzeczywiście ciekawie, a robi się je bardzo prosto - ściągacz, po uzyskaniu odpowiedniej długości robi się rząd z dziurkami, potem dalej ściągacz. Składa się na pół i tak powstaje plisa z ząbkowanym brzegiem (te ząbki to po prostu dziurki). Tylko trzeba nabierać oczka tureckim sposobem, tzn.takim, że ten pierwszy rząd zostaje na jeszcze jednym drucie.
    Podziękował(a) 1Sydora
  • edytowano 18 sierpnia
    Została mi obróbka brzegów, ale muszę, bo się uduszę. :)
    Przepraszam za tło, ale to tylko przymiarka na szybko.
  • Cudo!
    Podziękował(a) 2Ewasz Rejczel
  • O wooow :love:
    Podziękował(a) 2Ewasz Rejczel
  • Potwuerdzam - cudne !
    Podziękował(a) 1Ewasz
  • Szacun! To jest ogrom włożonej pracy!
    Podziękował(a) 1Ewasz
  • Piękna!
    Podziękował(a) 1Ewasz
  • Wspaniała!
    Podziękował(a) 1Ewasz
  • Ładne, bardzo :)
    Aż myślę, o pięknie by pasowało na moje łóżko w sypialni.... ale nie ta kolorystyka.
    Podziękował(a) 1Ewasz
  • @Ewasz prześliczna, a podasz więcej szczegółów: wymiary, ile wykorzystałaś włoczki, jak długo robiłaś?
    Podziękował(a) 2Odrobinka Ewasz
  • O, ja też się chętnie dowiem szczegółów! I dopytam jeszcze, jak taką wielką narzutę prać? Chyba ciężko byłoby ręcznie?
    Podziękował(a) 1Ewasz
  • @Ewasz, piękna praca :) bardzo mi się podobają te wzory 3d, zupełnie inny wymiar szydełka.
    Ale aż się boję pomyśleć, ile to godzin.
    Mi się zachciało serwetę 3d z elementów i dłubię już któryś tydzień...
    Podziękował(a) 1Ewasz
  • Kika powiedział(a):

    @Ewasz prześliczna, a podasz więcej szczegółów: wymiary, ile wykorzystałaś włoczki, jak długo robiłaś?

    Opiszę wieczorem.
  • Fajnie wychodzą te wzory 3d. Od jakiegoś czasu chodzi za mną taki dywanik z akrylu bo wełny mi szkoda. Tylko dużo pracy to jednak.pochlania. A ta narzuta to mistrzostwo. I kolory ładne, takie pastelowe...
    Podziękował(a) 1Ewasz

  • Mi się taka marzy, ale ja chyba nie zdecyduje się na tak dużą robotę.
    @Ewasz piękna Twoja narzuta
    Podziękował(a) 2ZielonaKawa kawusiowa
  • Mi się marzy znów poszydełkowanie czegoś, może być obrus albo chusta :) Narzutę kiedyś robiłam dla wujostwa, pracochłonne to jest, ale efekt zawsze fajny :)
    Podziękował(a) 2Ewasz Madzikg
  • Ewasz powiedział(a):

    Została mi obróbka brzegów, ale muszę, bo się uduszę. :)
    Przepraszam za tło, ale to tylko przymiarka na szybko.

    Przepiękna narzuta.
    Ile czasu to robiłaś? I czy sama łączyłaś kolory? Bo przecież dedykowana włóczka cieniowana w takich odcinkach to chyba niemożliwe? A wygląda jakby taka właśnie była.
    Podziękował(a) 1Ewasz
  • Kika powiedział(a):

    @Ewasz prześliczna, a podasz więcej szczegółów: wymiary, ile wykorzystałaś włoczki, jak długo robiłaś?

    Robione wg wzoru na kwadrat Milutek by Julita Janicka, 35 kwadratów, dokładniej podam wymiary, gdy skończę brzegi. Na każdy kwadrat zużyłam jeden 250 metrowy motek ombre bawełna/akryl z Zakręconych Motków, robiłam szydełkiem 3, clover amour (są rewelacyjne). Nie potrafię powiedzieć, ile mi to zajęło, bo robiłam w międzyczasie. Zresztą, mam dorosłe dzieci, mieszkam praktycznie sama, wyrosłam z obowiązków, więc robię, kiedy mam ochotę.
    Podziękował(a) 3Kika kawusiowa blaekie
  • "Wyrosłam z obowiązków" <3 kradnę mimo braku talentu do robótek ręcznych ;)
    Podziękował(a) 2Ewasz Bea
  • Ojej, ale dużo włóczki!
  • Mi też ten test: "wyrosłam z obowiązków" najbardziej utkwił w pamięci.

    Juz umiem je odsunac, scedowac na innych, ale tak całkiem wyrosnąć to jeszcze nie potrafię.
  • Ja wyrosnę za jakieś 16 lat minimum 8) ale jest na co czekać :smiley:
    Podziękował(a) 1Skatarzyna

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik