Słowo Boże na dziś

18384868889

Komentarz

  • Ładne zdanie i zadanie.
    Do przeczytania, przemedytowania, przeżycia.
    Wprowadzania w życie

    "Zechciejmy się zatem przyodziać w świętość naszego postępowania, abyśmy nie zostali wyrzuceni precz z uczty niebieskiej"
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Spoczęła na mnie ręka Pana, i wyprowadził mnie On w duchu na zewnątrz, i postawił mnie pośród doliny. Była ona pełna kości. I polecił mi, abym przeszedł dokoła nich, i oto było ich na obszarze doliny bardzo wiele. Były one zupełnie wyschłe.

    I rzekł do mnie: «Synu człowieczy, czy kości te powrócą znowu do życia?» Odpowiedziałem: «Panie Boże, Ty to wiesz».

    Wtedy rzekł On do mnie: «Prorokuj nad tymi kośćmi i mów do nich: Wyschłe kości, słuchajcie słowa Pana! Tak mówi Pan Bóg: Oto Ja wam daję ducha, byście ożyły. Chcę as otoczyć ścięgnami i sprawić, byście obrosły ciałem, i przybrać was w skórę, i dać wam ducha, byście ożyły i poznały, że Ja jestem Pan».

    I prorokowałem, jak mi polecono, a gdy prorokowałem, oto powstał szum i trzask, i kości jedna po drugiej zbliżały się do siebie. I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha.

    I powiedział On do mnie: «Prorokuj do ducha, prorokuj, o synu człowieczy, i mów do ducha: Tak powiada Pan Bóg: Z czterech wiatrów przybądź, duchu, i tchnij na tych pobitych, aby ożyli».

    Wtedy prorokowałem tak, jak mi nakazał, i duch wstąpił w nich, a ożyli i stanęli na nogach – wojsko bardzo, bardzo wielkie.

    I rzekł do mnie: «Synu człowieczy, kości te to cały dom Izraela. Oto mówią oni: Wyschły kości nasze, znikła nadzieja nasza, już po nas. Dlatego prorokuj i mów do nich: Tak mówi Pan Bóg:

    Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. Udzielę wam mego ducha, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam» – mówi Pan Bóg."
    Ez 37,1-14
    Podziękował(a) 2Katanna Mle
  • "Tak niech mówią odkupieni przez Pana, *
    których wybawił z rąk przeciwnika
    i których zgromadził z obcych krain, †
    ze wschodu i zachodu, *
    z północy i południa.

    Błądzili na pustynnym odludziu, *
    do miasta zamieszkałego nie znaleźli drogi.
    Cierpieli głód i pragnienie *
    i wygasło w nich życie.

    w swoim utrapieniu wołali do Pana, *
    a On ich uwolnił od trwogi.
    I powiódł ich prostą drogą, *
    aż doszli do miasta zamieszkałego.

    Niechaj dziękują Panu za Jego dobroć, *
    za Jego cuda wobec synów ludzkich,
    bo głodnego nasycił, *
    a łaknącego napełnił dobrami.

    Chwalmy na wieki miłosierdzie Pana"
    Ps 107
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Naucz mnie, Boże, chodzić Twoimi ścieżkami,
    prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń."
    Ps 25 (24), 4b. 5
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Gdy faryzeusze posłyszeli, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, wystawiając Go na próbę, zapytał: «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?»

    On mu odpowiedział: «„Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Na tych dwóch przykazaniach zawisło całe Prawo i Prorocy»."
    Mt 22,34-40
    Podziękował(a) 1Mle
  • Komentarz:

    "Miłość podarowana i zadana"
    ks. Janusz Chyła

    "Benedykt XVI pisał: "Miłość Boga i miłość bliźniego są nierozłączne: są jednym przykazaniem. Obydwie te miłości jednak czerpią życie z miłości pochodzącej od Boga, który pierwszy nas umiłował. Tak więc nie chodzi tu już o «przykazanie» z zewnątrz, które narzuca nam coś niemożliwego, lecz o doświadczenie miłości darowanej z wewnątrz, i tą miłością, zgodnie ze swoją naturą, należy się dzielić z innymi. Miłość wzrasta poprzez miłość" (Deus caritas est, 18).

    Boże przykazania nie są jedynie imperatywem moralnym, ale obietnicą. Im bardziej zanurzamy się w Bogu, tym łatwiej nam spełnić wymagania zapisane na kartach Biblii i w naszych sumieniach. Bóg zna naszą słabość, a chwilami wręcz niemoc do życia zgodnego z Jego nakazami. Dlatego daje nam oprócz słowa pouczenia także Ducha Świętego. On upodabnia nas do siebie i uzdania do przyjmowania miłości i odpowiedzi na nią."
    https://opoka.org.pl/liturgia
  • "Niech Cię wielbią, Panie, wszystkie Twoje dzieła *
    i niech Cię błogosławią Twoi wyznawcy.
    Niech mówią o chwale Twojego królestwa *
    i niech głoszą Twoją potęgę.

    Pan jest sprawiedliwy na wszystkich swych drogach *
    i łaskawy we wszystkich swoich dziełach.
    Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają, *
    wszystkich wzywających Go szczerze."
    Ps 145
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Filip spotkał Natanaela i powiedział do niego: «Znaleźliśmy Tego, o którym pisał Mojżesz w Prawie i Prorocy – Jezusa, syna Józefa, z Nazaretu».

    Rzekł do niego Natanael: «Czy może być co dobrego z Nazaretu?»

    Odpowiedział mu Filip: «Chodź i zobacz».

    Jezus ujrzał, jak Natanael podchodzi do Niego, i powiedział o nim: «Oto prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu».

    Powiedział do Niego Natanael: «Skąd mnie znasz?»

    Odrzekł mu Jezus: «Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod figowcem».

    Odpowiedział Mu Natanael: «Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś Królem Izraela!»

    Odparł mu Jezus: «Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: Widziałem cię pod figowcem? Zobaczysz jeszcze więcej niż to».

    Potem powiedział do niego: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących nad Syna Człowieczego».
    J 1, 45-51
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, *
    Jego chwała będzie zawsze na moich ustach.
    Dusza moja chlubi się Panem, *
    niech słyszą to pokorni i niech się weselą.

    Pan słyszy wołających o pomoc *
    i ratuje ich od wszelkiej udręki.
    Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu, *
    ocala upadłych na duchu.

    Liczne są nieszczęścia, które cierpi sprawiedliwy, *
    ale Pan go ze wszystkich wybawia.
    On czuwa nad każdą jego kością *
    i żadna z nich nie zostanie złamana."

    Wszyscy, zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry."
    Ps 34
    Podziękował(a) 1Mle
  • "W synagodze w Kafarnaum Jezus powiedział:

    «Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem».

    A wielu spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?»

    Jezus jednak, świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? A gdy ujrzycie Syna Człowieczego wstępującego tam, gdzie był przedtem?
    To Duch daje życie; ciało na nic się nie zda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.
    Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą».

    Jezus bowiem od początku wiedział, którzy nie wierzą, i kto ma Go wydać. Rzekł więc: «Oto dlaczego wam powiedziałem:
    Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli nie zostało mu to dane przez Ojca». Od tego czasu wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło. Rzekł więc Jezus do Dwunastu: «Czyż i wy chcecie odejść?»

    Odpowiedział Mu Szymon Piotr: «Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego.
    A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym»."
    J 6, 55. 60-69
    Podziękował(a) 1Mle
  • Komentarz:

    "Nikt inny"
    ks. Marian Machinek MSF

    "Finał zamieszczonej w Ewangelii Janowej „mowy eucharystycznej” Jezusa nie mógł być bardziej dramatyczny. Nauczanie Jezusa o Chlebie żywym, którym jest On sam, staje się przyczyną buntu i zerwania z Nim. Niektórzy egzegeci określają ten moment jako „kryzys galilejski”, bo rzeczywiście dochodzi tu do dramatycznego zwrotu – i to niemalże u szczytu Jezusowej sławy jako cudotwórcy i charyzmatycznego nauczyciela. Tłumy, które do tej pory były zafascynowane Jego nauczaniem, odchodzą. I nie tylko one, bo odchodzi także wielu Jego uczniów. Uczeń, to nie przypadkowy słuchacz, ktoś, kto w wolnej chwili lub wskutek przypadkowego spotkania, przysłuchuje się przez chwilę nauczaniu Jezusa, by – nawet uznając je za nietuzinkowe i interesujące – powrócić zaraz potem do swoich wcześniejszych zajęć. Uczeń, to ktoś, kto świadomie uczynił Jezusa swoim przewodnikiem, kto zaczął widzieć w relacji z Nim swój życiowy punkt odniesienia, kto zaczął definiować siebie samego przez pryzmat tej relacji. Odejście ucznia jest aktem porzucenia dotychczasowego sposobu myślenia i życia ukierunkowanego na Jezusa.

    W tej dramatycznej sytuacji Jezus wcale nie stara się minimalizować strat przez poszukiwanie sformułowań bardziej przyjaznych i kompromisowych, by zatrzymać przy sobie przynajmniej najbliższych przyjaciół – Apostołów. Swoim jednoznacznym pytaniem stawia ich wręcz w sytuacji ponownego wyboru: „Czy i wy chcecie odejść?”. Pewnie w tej kryzysowej sytuacji, wobec rozczarowania tłumów, w sercu niejednego z Apostołów pojawił się też cień zwątpienia lub co najmniej dezorientacji. Tym ważniejsza musiała być dla nich deklaracja Piotra: „Panie, do kogo pójdziemy?”. Słowa Piotra wskazują na to, że nie jest to wyraz zakłopotania czy kalkulacji, jakby Piotr miał zdecydować się na pozostanie przy Jezusie z powodu chwilowego braku czegoś lepszego. Wręcz przeciwnie: Piotr mówi o tym, że poznał i uwierzył na nowo właśnie teraz. Dostrzegł w wymagających i trudnych słowach Jezusa o Chlebie Żywym moc dającą prawdziwe życie.

    W słowach Piotra pobrzmiewa to, co już na zawsze stało się treścią podstawowego wyznania wiary w Jezusa Chrystusa: „Nie ma w żadnym innym zbawienia” (Dz 4, 12). Chrześcijanin to ktoś, kto tę prawdę ciągle na nowo poznaje i decyduje się w nią mocno uwierzyć – nawet jeżeli nie wszystko w nauce Jezusa pasuje do jego schematów i wyobrażeń."

    https://opoka.org.pl/liturgia
  • "Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały"
    Ps 48
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Gdy nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z Niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, byśmy mogli otrzymać przybrane synostwo.

    Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg zesłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: «Abba, Ojcze!» A zatem nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej."
    Ga 4, 4-7
    Podziękował(a) 1Mle
  • "W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów.

    A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina”. Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła moja godzina”. Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

    Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: „Napełnijcie stągwie wodą”. I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: „Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu”. Ci zaś zanieśli.

    A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem, i nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli, przywołał pana młodego i powiedział do niego: „Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory”.

    Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie."
    J 2, 1-11
    Podziękował(a) 2Katanna Mle
  • "W sprawie przyjścia Pana naszego, Jezusa Chrystusa, i naszego zgromadzenia się wokół Niego prosimy was, bracia, abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakby już nastawał dzień Pański. Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi.

    Po to wezwał was przez nasze głoszenie Ewangelii, abyście dostąpili chwały Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Przeto, bracia, trwajcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu. Sam zaś Pan nasz, Jezus Chrystus, i Bóg, Ojciec nasz, który nas umiłował i przez łaskę udzielił nam wiecznego pocieszenia i dobrej nadziei, niech pocieszy serca wasze i niech utwierdzi w każdym działaniu i dobrej mowie."
    2 Tes 2, 1-3a. 14-17
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Głoście wśród ludów, *
    że Pan jest królem.
    On świat tak utwierdził, że się nie zachwieje, *
    będzie sprawiedliwie sądził ludy."

    Ps 96 (95)
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
    zdolne osądzić pragnienia i myśli serca."
    Hbr 4, 12
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Jezus przemówił tymi słowami:

    «Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz zaniedbaliście to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie zaniedbywać. Ślepi przewodnicy, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!

    Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są zdzierstwa i niepowściągliwości. Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta»."
    Mt 23, 23-26
    Podziękował(a) 1Mle
  • "A sam Pan pokoju niech was darzy pokojem zawsze i we wszelki sposób. Pan niech będzie z wami wszystkimi!"

    2 Tes 3, 6-10. 16-18
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Szczęśliwy człowiek, który służy Panu *
    i chodzi Jego drogami.
    Będziesz spożywał owoc pracy rąk swoich, *
    szczęście osiągniesz i dobrze ci będzie.

    Tak będzie błogosławiony człowiek, *
    który służy Panu.
    Niech cię z Syjonu Pan błogosławi †
    i obyś oglądał pomyślność Jeruzalem *
    przez wszystkie dni twego życia.

    Szczęśliwy człowiek, który służy Panu."
    Ps 128
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Kto zachowuje naukę Chrystusa,
    w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała."
    1 J 2, 5
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Jezus przemówił tymi słowami:

    «Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.

    Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych oraz mówicie: „Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie bylibyśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków”. Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków. Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!»
    Mt 23, 27-32
    Podziękował(a) 1Mle
  • Komentarz:
    "Nikt nie widzi wnętrza drugiego człowieka"
    ks. Nikos Skuras

    "Zawsze, kiedy stawiasz jakieś zasady na pierwszym miejscu i z tego powodu, gniewając się, nie wchodzisz w relację z twoją żoną, mężem, współpracownikiem, kiedy sądzisz innego, stajesz się obłudnikiem. Złościsz się w imię zasad, które ktoś naruszył, a sam naruszasz najważniejszą zasadę miłosierdzia. Chrystus ostro upominał faryzeuszów, ale w końcu oddał za nich swoje życie: „Ojcze przebacz im”. Tak samo czyni wobec ciebie.
    Odwagi! On cię kocha, gdy jesteś obłudnikiem i oddaje za ciebie swoje życie."
    https://opoka.org.pl/liturgia
  • "Pan skierował do mnie następujące słowa:

    «Przepasz swoje biodra, wstań i mów wszystko, co ci rozkażę. Nie lękaj się ich, bym cię czasem nie napełnił lękiem przed nimi. A oto Ja czynię cię dzisiaj twierdzą warowną, kolumną ze stali i murem spiżowym przeciw całej ziemi, przeciw królom judzkim i ich przywódcom, ich kapłanom i ludowi tej ziemi. Będą walczyć przeciw tobie, ale nie zdołają cię zwyciężyć, gdyż Ja jestem z tobą – mówi Pan – by cię ochraniać.»"
    Jr 1, 17-19
    Podziękował(a) 1Mle
  • "W Tobie, Panie, ucieczka moja, *
    niech wstydu nie zaznam na wieki.
    Wyzwól mnie i ratuj w Twej sprawiedliwości, *
    nakłoń ku mnie swe ucho i ześlij ocalenie.

    Bądź dla mnie skałą schronienia *
    i zamkiem warownym, aby mnie ocalić,
    bo Ty jesteś moją opoką i twierdzą. *
    Boże mój, wyrwij mnie z rąk niegodziwca.

    Bo Ty, mój Boże, jesteś moją nadzieją, *
    Panie, Tobie ufam od młodości.
    Ty byłeś moją podporą od dnia narodzin, *
    od łona matki moim opiekunem.

    Moje usta będą głosiły Twoją sprawiedliwość *
    i przez cały dzień Twoją pomoc.
    Boże, Ty mnie uczyłeś od mojej młodości *
    i do tej chwili głoszę Twoje cuda.

    Będę wysławiał Twoją sprawiedliwość"
    Ps 71
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości,
    albowiem oni będą nazwani synami Bożymi."
    Mt 5, 10
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Herod kazał pochwycić Jana i związanego trzymał w więzieniu z powodu Herodiady, żony brata swego, Filipa, którą wziął za żonę.

    Jan bowiem napominał Heroda: «Nie wolno ci mieć żony twego brata». A Herodiada zawzięła się na niego i chciała go zgładzić, lecz nie mogła. Herod bowiem czuł lęk przed Janem, widząc, że jest mężem prawym i świętym, i brał go w obronę. Ilekroć go posłyszał, odczuwał duży niepokój, a jednak chętnie go słuchał.

    Otóż chwila sposobna nadeszła, kiedy Herod w dzień swoich urodzin wyprawił ucztę swym dostojnikom, dowódcom wojskowym i osobistościom w Galilei. Gdy córka tej Herodiady weszła i tańczyła, spodobała się Herodowi i współbiesiadnikom. Król rzekł do dziewczyny: «Proś mnie, o co chcesz, a dam ci». Nawet jej przysiągł: «Dam ci, o co tylko poprosisz, nawet połowę mojego królestwa». Ona wyszła i zapytała swą matkę: «O co mam prosić?» Ta odpowiedziała: «O głowę Jana Chrzciciela». Natychmiast weszła z pośpiechem do króla i prosiła: «Chcę, żebyś mi zaraz dał na misie głowę Jana Chrzciciela». A król bardzo się zasmucił, ale przez wzgląd na przysięgę i na biesiadników nie chciał jej odmówić. Zaraz też król posłał kata i polecił przynieść głowę Jana. Ten poszedł, ściął go w więzieniu i przyniósł głowę jego na misie; dał ją dziewczynie, a dziewczyna dała swej matce.

    Uczniowie Jana, dowiedziawszy się o tym, przyszli, zabrali jego ciało i złożyli je w grobie."
    Mk 6,17-29
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża. Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia.

    Napisane jest bowiem: «Wytracę mądrość mędrców, a przebiegłość przebiegłych zniweczę». Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego świata? Czyż nie uczynił Bóg mądrości świata głupstwem?

    Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawiać wierzących. Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków – Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą. To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi."

    1 Kor 1, 17-25
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Sprawiedliwi, radośnie wołajcie na cześć Pana, *
    prawym przystoi pieśń chwały.

    Bo słowo Pana jest prawe, *
    a każde Jego dzieło godne zaufania.
    On miłuje prawo i sprawiedliwość, *
    ziemia jest pełna Jego łaski.

    Pan udaremnia zamiary narodów, *
    wniwecz obraca zamysły ludów.
    Zamiary Pana trwają na wieki, *
    zamysły Jego serca przez pokolenia.

    Pełna jest ziemia łaskawości Pana"

    Ps 33
    Podziękował(a) 1Mle
  • "Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie,
    abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym."
    Łk 21, 36
    Podziękował(a) 1Mle

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik