Słowo Boże na dziś

1161719212289

Komentarz

  • Okaż nam, Panie, łaskę swoją *
    i daj nam swoje zbawienie.

    Łaska i wierność spotkają się z sobą, *
    ucałują się sprawiedliwość i pokój.
    Wierność z ziemi wyrośnie, *
    a sprawiedliwość spojrzy z nieba.

    Pan sam szczęściem obdarzy, *
    a nasza ziemia wyda swój owoc.
    Sprawiedliwość będzie kroczyć przed Nim, *
    a śladami Jego kroków zbawienie
    Ps 85
    Podziękował(a) 4aqq Katanna Madzikg olgal
  • W Chrystusie Bóg pojednał świat z sobą,
    nam zaś przekazał słowo jednania.
    2 Kor 5, 19
    Podziękował(a) 2aqq olgal
  • Jezus wszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego.
    Mk 3, 13-19
    Podziękował(a) 2aqq olgal
  • Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką – to jest nie na tym świecie – uczyniony przybytek, ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego i osiągnął wieczne odkupienie.

    Jeśli bowiem krew kozłów i cielców oraz popiół z krowy, którymi skrapia się zanieczyszczonych, sprawiają oczyszczenie ciała, to o ile bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego złożył Bogu samego siebie jako nieskalaną ofiarę, oczyści wasze sumienia z martwych uczynków, abyście służyć mogli Bogu żywemu.
    Hbr 9, 1-3. 11-14
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • Otwórz, Panie, nasze serca,
    abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.
    Dz 16, 14b
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • Jezus przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli.
    Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów».
    Mk 3, 20-21
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło.

    Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele.

    Rozradowali się przed Tobą, jak się radują w żniwa, jak się weselą przy podziale łupu.

    Bo złamałeś jego ciężkie jarzmo i drążek na jego ramieniu, pręt jego ciemięzcy,
    Iz 8, 23b – 9, 3
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • Pan moim światłem i zbawieniem moim, *
    kogo miałbym się lękać?
    Pan obrońcą mego życia, *
    przed kim miałbym czuć trwogę?

    O jedno tylko Pana proszę i o to zabiegam, †
    żebym mógł zawsze przebywać w Jego domu *
    po wszystkie dni mego życia,
    abym kosztował słodyczy Pana, *
    stale się radował Jego świątynią.

    Wierzę, że będę oglądał dobra Pana *
    w krainie żyjących.

    Oczekuj Pana, bądź mężny, *
    nabierz odwagi i oczekuj Pana.
    Ps 27
    Podziękował(a) 2Aneczka08 Madzikg
  • edytowano stycznia 2023
    Upominam was, bracia, w imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa, abyście żyli w zgodzie i by nie było wśród was rozłamów; abyście byli jednego ducha i jednej myśli.

    Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni?

    Nie posłał mnie Chrystus, abym chrzcił, lecz abym głosił Ewangelię, i to nie w mądrości słowa, by nie zniweczyć Chrystusowego krzyża.
    1 Kor 1, 10-13. 17
    Podziękował(a) 1Aneczka08
  • edytowano stycznia 2023
    Odtąd począł Jezus nauczać i mówić:

    «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie.

    I obchodził Jezus całą Galileę, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszelkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu.

    Mt 4, 12-23
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • Chrystus bowiem wszedł nie do świątyni zbudowanej rękami ludzkimi,
    ale do samego nieba, aby teraz wstawiać się za nami przed obliczem Boga,
    ani nie po to, aby się wielekroć sam miał ofiarować, jak arcykapłan, który co roku wchodzi do świątyni z krwią cudzą, gdyż w takim przypadku musiałby cierpieć wiele razy od stworzenia świata.
    A tymczasem raz jeden ukazał się teraz na końcu wieków, aby zgładzić grzech przez ofiarę z samego siebie.

    A jak postanowione ludziom raz umrzeć, potem zaś sąd, tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.
    Hbr 9, 15. 24-28
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • Śpiewajcie Panu, bo uczynił cuda
    Ps 98
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył,
    a na życie rzucił światło przez Ewangelię.
    2 Tm 1, 10b
    Podziękował(a) 2groszek Madzikg
  • Zaprawdę, powiadam wam: Wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone.
    Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego».
    Mk 3, 22-30
    Podziękował(a) 3groszek Madzikg mamababcia
  • Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.
    Hbr 10, 1-10
    Podziękował(a) 1mamababcia

  • Z nadzieją czekałem na Pana, *
    a On pochylił się nade mną.
    Włożył mi w usta pieśń nową, *
    śpiew dla naszego Boga.

    Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę
    Ps 40
  • Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».
    Mk 3, 31-35
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • Chwalcie Pana, wszystkie narody,
    wysławiajcie Go, wszystkie ludy,
    bo potężna nad nami Jego łaska,
    a wierność Pana trwa na wieki.

    Idźcie i głoście światu Ewangelię
    Ps 117,
  • Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem,
    abyście szli i owoc przynosili.
    J 15, 16
    Podziękował(a) 1ola_g
  • Po swoim zmartwychwstaniu Jezus ukazał się Jedenastu i powiedział do nich:

    «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!
    Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.

    Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie».
    Mk 16,15-18
    Podziękował(a) 1Aneczka08
  • Dziś Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
    Pierwsze czytanie to scena z opisem tego wydarzenia.
    Nie umiem tu wybrać jakiegoś fragmentu, całą wklejam kto ma ochotę.

    Paweł powiedział do ludu:

    «Ja jestem Żydem, urodzonym w Tarsie w Cylicji. Wychowałem się jednak w tym mieście, u stóp Gamaliela otrzymałem staranne wykształcenie w Prawie ojczystym. Gorliwie służyłem Bogu, jak wy wszyscy dzisiaj służycie. Prześladowałem tę drogę, głosując nawet za karą śmierci, wiążąc i wtrącając do więzienia mężczyzn i kobiety, co może poświadczyć zarówno arcykapłan, jak cała starszyzna. Od nich otrzymałem też listy do braci i udałem się do Damaszku z zamiarem uwięzienia tych, którzy tam byli, i przyprowadzenia do Jerozolimy dla wymierzenia kary.

    W drodze, gdy zbliżałem się do Damaszku, nagle około południa otoczyła mnie wielka jasność z nieba. Upadłem na ziemię i posłyszałem głos, który mówił do mnie: „Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?”

    Odpowiedziałem: „Kto jesteś, Panie”.

    Rzekł do mnie: „Ja jestem Jezus Nazarejczyk, którego ty prześladujesz”.

    Towarzysze zaś moi widzieli światło, ale głosu, który do mnie mówił, nie słyszeli.

    Powiedziałem więc: „Co mam czynić, Panie?”

    A Pan powiedział do mnie: „Wstań, idź do Damaszku, tam ci powiedzą wszystko, co masz czynić”.

    Ponieważ zaniewidziałem od blasku owego światła, przyszedłem do Damaszku prowadzony za rękę przez moich towarzyszy.

    Niejaki Ananiasz, człowiek przestrzegający wiernie Prawa, o którym wszyscy tamtejsi Żydzi wydawali dobre świadectwo, przyszedł, przystąpił do mnie i powiedział: „Szawle, bracie, przejrzyj!” W tejże chwili spojrzałem na niego.

    On zaś powiedział: „Bóg naszych ojców wybrał cię, abyś poznał Jego wolę i ujrzał Sprawiedliwego i Jego własny głos usłyszał. Bo wobec wszystkich ludzi będziesz świadczył o tym, co widziałeś i słyszałeś. Dlaczego teraz zwlekasz? Ochrzcij się i obmyj z twoich grzechów, wzywając Jego imienia!”»
    Dz 22,3-16
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • Bracia, mamy pewność, iż wejdziemy do Miejsca Świętego przez krew Jezusa.

    On nam zapoczątkował drogę nową i żywą, przez zasłonę, to jest przez ciało swoje.

    Mając zaś kapłana wielkiego, który jest nad domem Bożym, przystąpmy z sercem prawym, z wiarą pełną, oczyszczeni na duszy od wszelkiego zła świadomego i obmyci na ciele wodą czystą.

    Trzymajmy się niewzruszenie nadziei, którą wyznajemy, bo godny jest zaufania Ten, który dał obietnicę.

    Troszczmy się o siebie wzajemnie, by się zachęcać do miłości i do dobrych uczynków.

    i to tym bardziej, im wyraźniej widzicie, że zbliża się dzień.

    Hbr 10, 19-25
  • Twoje słowo jest pochodnią dla stóp moich, Panie,
    i światłem na mojej ścieżce.
    Ps 119 (118), 105
  • Jezus mówił ludowi:

    «Czy po to wnosi się światło, by je umieścić pod korcem lub pod łóżkiem?

    Czy nie po to, żeby je umieścić na świeczniku?

    Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw.

    Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!»

    I mówił im: «Baczcie na to, czego słuchacie.

    Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą.

    Bo kto ma, temu będzie dodane; a kto nie ma, pozbawią go nawet tego, co ma».
    Mk 4, 21-25
  • Nie wyzbywajcie się więc waszej ufności, która znajduje wielką odpłatę.
    Potrzebujecie bowiem wytrwałości, abyście po wypełnieniu woli Bożej dostąpili spełnienia obietnicy.
    «Jeszcze bowiem krótka, bardzo krótka chwila, i przyjdzie Ten, który ma nadejść, i nie spóźni się.
    Hbr 10, 32-39
  • Miej ufność w Panu i czyń to, co dobre,

    Raduj się w Panu, *
    a On spełni pragnienia twego serca.

    Powierz Panu swą drogę, *
    zaufaj Mu, a On sam będzie działał.

    Pan umacnia kroki człowieka *
    na drodze, która jest miła dla niego.
    A choćby upadł, nie będzie leżał, *
    bo jego rękę Pan podtrzyma.

    Ps 37
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • Jezus mówił do tłumów:

    «Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię.
    Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak.
    Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie.
    Gdy zaś plon dojrzeje, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo».

    Mówił jeszcze: «Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy?
    Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi.
    Lecz wsiane, wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki podniebne gnieżdżą się w jego cieniu».
    Mk 4, 26-34
  • Pozwolę sobie też komentarz do dzisiejszego Słowa ze strony Opoka tu wkleić:
    https://opoka.org.pl/liturgia

    Bóg wpatrzony w człowieka
    KS. BARTŁOMIEJ KUŹNIK

    Przypowieści krótkie i maleńkie są jak te ziarenka, po które sięga Jezus, chcąc pokazać istotę Bożego Królestwa.
    Wzrasta ono dokładnie tak samo – niewidocznie, po cichutku, skromnie, poza naszą kontrolą.
    Pokazuje słuchaczom jak się rozwija i rozwijać będzie ta wielka sprawa, dla której Ojciec Go posłał do ludzi – miłość.
    Owa życiodajna, pokorna siła wnikająca w ziemię kolejnych pokoleń, użyźniająca ją, czyniąca gotową do duchowego karmienia miliardów istnień ogromnego drzewa.


    W przypowieściach zawarł cały świat tamtych ludzi: ich sieci, ich gorczycę i zasiew, ich pszenicę i chwast, ich drachmy i wypieki, piaski, skały i wezbrane potoki, ich chmury, wiatry i prognozy pogody(!), ich pogubione na wypasie owce, ich lampy, garnki i świeczniki, ich bukłaki i łaty w podartych ubraniach.
    Opowiadał ich historie: o młodszym synu pogubionym, a drugim zazdrosnym, o starciach mocarzy i złodziei z gospodarzami, o dramacie właściciela winnicy, któremu pracownicy zabili syna, o pobitych wędrowcach i gospodach, w których zalewano im rany oliwą.

    Oczy wszystkich były w Niego utkwione, bo wszedł w ich świat, bo nie bał się w swoim nauczaniu uczynić tego świata ważnym.
    Jak ta łódź Piotra, do której wszedł, choć i bez niej by sobie poradził.
    Jak te ryby na śniadanie o poranku, koniecznie też z ich połowu, choć przecież już smażył swoją.
    Ale nie, Jezus właśnie taki jest, że nam też dziś mówi: „Przynieś jeszcze ryb, tych z Twojego połowu” (por. J 21,10). – Ale one są marne… – Przynieś, bo są Twoje.

    Bóg bliski, wpatrzony człowieka – aż po liczenie naszych włosów, po lilie na polu i po dwa wróble za asa.
    Podziękował(a) 1MartaB
  • Wiara jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy.

    Dzięki wierze ten, którego nazwano Abrahamem, usłuchał wezwania, by wyruszyć do ziemi, którą miał objąć w posiadanie.

    Wyszedł, nie wiedząc, dokąd idzie.

    Dzięki wierze także i sama Sara, mimo podeszłego wieku, otrzymała moc poczęcia.

    Uznała bowiem za godnego wiary Tego, który udzielił obietnicy.

    W wierze pomarli oni wszyscy, nie osiągnąwszy tego, co im przyrzeczono, lecz patrzyli na to z daleka i witali, uznawszy siebie za obcych i gości na tej ziemi.
    .
    Hbr 11, 1-2. 8-19
    Podziękował(a) 1aqq
  • Wielbimy Pana, bo swój lud nawiedził

    Da nam, że z mocy nieprzyjaciół wyrwani, *
    służyć Mu będziemy bez trwogi,
    w pobożności i sprawiedliwości przed Nim *

    Łk 1, 69-70. 71-73. 74-75
    Podziękował(a) 2aqq mamababcia

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik