Słowo Boże na dziś

1141517192089

Komentarz

  • Jako wybrańcy Boży – święci i umiłowani – obleczcie się w serdeczne współczucie, w dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby ktoś miał coś do zarzucenia drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy.

    Na to zaś wszystko przywdziejcie miłość, która jest spoiwem doskonałości.

    A w sercach waszych niech panuje pokój Chrystusowy, do którego też zostaliście wezwani w jednym Ciele.

    I bądźcie wdzięczni.

    Słowo Chrystusa niech w was mieszka w całym swym bogactwie: z całą mądrością nauczajcie i napominajcie siebie, psalmami, hymnami, pieśniami pełnymi ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu w waszych sercach.
    A cokolwiek mówicie lub czynicie, wszystko niech będzie w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego.
    Kol 3, 12-21
    Podziękował(a) 3Aneczka08 mamababcia ola_g
  • Niech cię z Syjonu Pan błogosławi †
    i obyś oglądał pomyślność Jeruzalem *
    przez wszystkie dni twego życia.
    PS 128, 5
    Podziękował(a) 3AgataZi Aneczka08 mamababcia
  • W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.

    A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.

    Z Jego pełności wszyscy otrzymaliśmy – łaskę po łasce.
    J 1, 1-18
  • „Niech cię Pan błogosławi i strzeże.
    Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.
    Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”.

    Tak będą wzywać imienia mojego nad izraelitami, a Ja im będę błogosławił».
    Lb 6, 22-27
  • Gdy nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z Niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, byśmy mogli otrzymać przybrane synostwo.

    Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg zesłał do serc naszych ducha Syna swego, który woła: «Abba, ojcze!»
    A zatem nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem.
    Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.
    Ga 4, 4-7
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu.
    Łk 2, 16-21
  • Teraz właśnie trwajcie w Nim, dzieci, abyśmy, gdy się zjawi, mieli ufność i w dniu Jego przyjścia nie doznali wstydu.
    1 J 2, 22-28
    Podziękował(a) 3Katanna Madzikg mamababcia
  • Jan im tak odpowiedział: «Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała».
    J 1, 19-28
  • Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy.

    Każdy zaś, kto pokłada w Nim tę nadzieję, uświęca się, podobnie jak On jest święty.

    1 J 2, 29 – 3, 6
    Podziękował(a) 2Aneczka08 mamababcia
  • Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami.
    Wszystkim, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.
    J 1, 14a. 12a
    Podziękował(a) 3gahana Madzikg mamababcia
  • edytowano stycznia 2023
    «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata.

    Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».

    J 1, 29-34
  • edytowano stycznia 2023
    Jeśli z Kalendarza Liturgicznego to na pewno nie na teraz, ale od dawna chodzi mi ten tekst po głowie:
    Kiedy Apollos znajdował się w Koryncie, Paweł przeszedł okolice wyżej położone, przybył do Efezu i znalazł jakichś uczniów. Zapytał ich: «Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy przyjęliście wiarę?» A oni do niego: «Nawet nie słyszeliśmy, że istnieje Duch Święty». «Jaki więc chrzest przyjęliście?» – zapytał. A oni odpowiedzieli: «Chrzest Janowy». «Jan udzielał chrztu nawrócenia, przemawiając do ludu, aby uwierzyli w Tego, który za nim idzie, to jest w Jezusa» – powiedział Paweł.

    Gdy to usłyszeli, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa. A kiedy Paweł nałożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali. Wszystkich ich było około dwunastu mężczyzn.(...)
  • Jezus zaś, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?»
    J 1, 35-42
  • Syn Boży objawił się po to, aby zniszczyć dzieła diabła.
    1 J 3, 7-10
  • Najmilsi:

    Taka jest nowina, którą usłyszeliście od początku, że mamy się wzajemnie miłować.

    kto zaś nie miłuje, trwa w śmierci.
    Każdy, kto nienawidzi swego brata, jest zabójcą,


    nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą.

    Po tym poznamy, że jesteśmy z prawdy, i uspokoimy przed Nim nasze serca.

    1J 3, 11-21
  • Uwielbią Pana wszystkie ludy ziemi
    Ps 72 (71),
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • Weszli do domu i zobaczyli dziecię z Matką Jego, Maryją; padli na twarz i oddali Mu pokłon.
    I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę.
    Mt 2, 1-12
    Podziękował(a) 3Madzikg mamababcia Mle
  • Przykazanie zaś Jego jest takie, abyśmy wierzyli w imię Jego Syna, Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie tak, jak nam nakazał.
    Kto wypełnia Jego przykazania, trwa w Bogu, a Bóg w nim; a to, że trwa on w nas, poznajemy po Duchu, którego nam dał.


    Wy, dzieci, jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ większy jest Ten, który w was jest, od tego, który jest w świecie.
    1 J 3,22-24;4,1-6
    Podziękował(a) 2mamababcia olgal
  • Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło».

    Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie».
    I obchodził Jezus całą Galileę, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszelkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu.

    A on ich uzdrawiał. I szły za Nim liczne tłumy
    Mt 4,12-17.23-25
    Podziękował(a) 3aqq mamababcia olgal
  • Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie.

    Po tym poznajecie Ducha Bożego: każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga.

    Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który - jak słyszeliście - nadchodzi i już teraz przebywa na świecie.

    Wy, dzieci, jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ większy jest Ten, który w was jest, od tego, który jest w świecie.

    Oni są ze świata, dlatego mówią tak, jak mówi świat, a świat ich słucha. My jesteśmy z Boga. Ten, który zna Boga, słucha nas. Kto nie jest z Boga, nas nie słucha. W ten sposób poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu.
    1J 4, 1-6
    Podziękował(a) 2AgataZi olgal
  • To mówi Pan:

    «Oto mój Sługa, którego podtrzymuję, Wybrany mój, w którym mam upodobanie.

    Sprawiłem, że duch mój na Nim spoczął; on przyniesie narodom Prawo.

    Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze.

    Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zgasi ledwo tlejącego się knotka.

    On rzeczywiście przyniesie Prawo. Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a Jego pouczenia wyczekują wyspy.

    Ja, Pan, powołałem Cię słusznie, ująłem Cię za rękę i ukształtowałem, ustanowiłem Cię przymierzem dla ludzi, światłością dla narodów, abyś otworzył oczy niewidomym, ażebyś z zamknięcia wypuścił jeńców, z więzienia tych, co mieszkają w ciemności».
    Iz 42, 1-4. 6-7
    Podziękował(a) 2groszek Madzikg
  • Otwarło się niebo i zabrzmiał głos ojca:
    «To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie».
    Mk 9, 7
    Podziękował(a) 4groszek Madzikg mamababcia ola_g
  • Dlatego że Bóg był z Nim, przeszedł on, dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła».
    Dz 10, 34-38
    Podziękował(a) 2groszek mamababcia
  • Ten Syn, który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi,
    Hbr 1, 1-6
    Podziękował(a) 2Madzikg mamababcia
  • : «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»
    Mk 1, 14-20
    Podziękował(a) 2groszek mamababcia
  • O Panie, nasz Panie, *
    jak przedziwne jest Twoje imię po całej ziemi.
    Czym jest człowiek, że o nim pamiętasz, *
    czym syn człowieczy, że troszczysz się o niego?
    Ps 8
  • Bracia:

    Postępujcie, jak mówi Duch Święty: «Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych

    Baczcie, bracia, aby nie było w kimś z was przewrotnego serca niewiary, której skutkiem jest odstąpienie od Boga żywego, lecz zachęcajcie się wzajemnie każdego dnia, póki trwa to, co zwie się «dziś», aby ktoś z was nie uległ zatwardziałości przez oszustwo grzechu.

    Jesteśmy bowiem współuczestnikami Chrystusa, jeśli pierwotną nadzieję do końca zachowamy silną.
    Hbr 3, 7-14
    Podziękował(a) 2Aneczka08 gahana
  • Obyście dzisiaj usłyszeli głos Jego: †
    «Niech nie twardnieją wasze serca jak w Meriba, *
    jak na pustyni w dniu Massa,
    gdzie Mnie kusili wasi ojcowie, *
    doświadczali Mnie, choć widzieli moje dzieła.

    Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie
    Ps 95
    Podziękował(a) 2gahana Madzikg
  • Pewnego dnia przyszedł do Jezusa trędowaty i upadłszy na kolana, prosił Go:

    «Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić ».
    A Jezus, zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego:
    «Chcę, bądź oczyszczony».
    Zaraz trąd go opuścił, i został oczyszczony.
    Mk 1, 40-45
    Podziękował(a) 2mamababcia MartaB
  • I przyszli do Niego z paralitykiem, którego niosło czterech.
    Nie mogąc z powodu tłumu przynieść go do Niego, odkryli dach nad miejscem, gdzie Jezus się znajdował, i przez otwór spuścili nosze, na których leżał paralityk.
    Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka:
    «Dziecko, odpuszczone są twoje grzechy».

    Otóż, żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów – rzekł do paralityka:
    Mówię ci: Wstań, weź swoje nosze i idź do swego domu!»

    On wstał, wziął zaraz swoje nosze i wyszedł na oczach wszystkich.
    Zdumieli się wszyscy i wielbili Boga,
    Mk 2, 1-12

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik