Słowo Boże na dziś

1151618202189

Komentarz

  • Żywe jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.
    Nie ma stworzenia, które by dla Niego było niewidzialne; przeciwnie, wszystko odkryte jest i odsłonięte przed oczami Tego, któremu musimy zdać rachunek.

    Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł współczuć naszym słabościom

    Przybliżmy się więc z ufnością do tronu łaski, abyśmy doznali miłosierdzia i znaleźli łaskę pomocy w stosownej chwili.

    Hbr 4, 12-16
    Podziękował(a) 4aqq gahana mamababcia olgal
  • Jezus, usłyszawszy to, rzekł do nich:
    «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają.
    Nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników».
    Mk 2, 13-17
  • Z nadzieją czekałem na Pana, *
    a On pochylił się nade mną.
    Włożył mi w usta pieśń nową, *
    śpiew dla naszego Boga.

    Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę
    Ps 40
  • Paweł, z woli Bożej powołany na apostoła Jezusa Chrystusa,
    do tych, którzy zostali uświęceni w Jezusie Chrystusie i powołani do świętości

    Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego i Pana Jezusa Chrystusa!
    1 Kor 1, 1-3
  • Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami.
    Wszystkim, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.
    J 1, 14a. 12a
  • «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata.
    J 1, 29-34
  • Z głośnym wołaniem i płaczem, za swych dni doczesnych, zanosił On gorące prośby i błagania do Tego, który mógł Go wybawić od śmierci, i został wysłuchany dzięki swej uległości.

    I chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał.
    A gdy wszystko wykonał, stał się sprawcą zbawienia wiecznego dla wszystkich, którzy Go słuchają,
    Hbr 5, 1-10
    Podziękował(a) 2Madzikg olgal
  • Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
    zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.
    Hbr 4, 12
  • Pragniemy zaś, by każdy z was okazywał tę samą gorliwość w doskonaleniu nadziei aż do końca, abyście nie stali się ospałymi, ale naśladowali tych, którzy przez wiarę i cierpliwość stają się dziedzicami obietnic.

    Hbr 6, 10-20
    Podziękował(a) 2Aneczka08 olgal
  • Pan jest miłosierny i łaskawy.
    Ps 111
    Podziękował(a) 2Madzikg olgal
  • Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem,
    abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.
    Ef 1, 17-18
    Podziękował(a) 1olgal
  • «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
    Mk 2, 23-28
    Podziękował(a) 2JoannaS olgal
  • @AgataZi dzięuję, dopóki nie napisałaś, że rezygnujesz z tego wątku to co w ogole nie czytałam, A teraz czytam w zasadzie codziennie. Dziękuję
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • @Aneczka08 - to ja dziękuję <3

    Cieszę się, chociaż rzeczywiście, miałam chwilę zwątpienia...
    Bo przecież kto chce to sobie sam czytania z dnia przeczyta i w całości, i może zupełnie inny fragment będzie dla niego ważny...
    A tak to tylko moje widzimisię, może bez sensu, wyrwane z kontekstu...

    Ale przekonaliście ;)

    Tak szczerze to robię to bardziej dla siebie, bo mnie to mobilizuje, żeby codziennie ten czas znaleźć...
    I coś tam w miarę krótkiego, łatwego do zapamiętania wyłuskać żeby w ciągu dnia wracać, czy na akt strzelisty zabrać czy do rozważenia.

    Cieszy mnie bardzo jak ktoś też z tego skorzysta.
    A jeszcze bardziej jak też coś od siebie tu wrzuci. Może to samo, może inne słowa. Zapraszam, to nie jest tylko mój wątek.
    W zamyśle to miał być taki stół Słowa, gdzie można wpaść, na szybko coś złapać dla siebie, coś zostawić, czymś się podzielić, poczęstować siebie, innych.
    Podziękował(a) 4aqq Madzikg mamababcia olgal
  • Bardzo cenię ten wątek, chociaż nie zawsze na bieżąco czytam.
    Można by też tutaj przeklejać całe czytania z dnia a pod spodem takie lectio divina co kogo dotyka bardziej, jeśli ktoś zechce się podzielić? Taka luźna propozycja :)
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • W sumie... Można spróbować.
    Pod fragmentami daję namiary na całe czytania, nie tylko te wycinki, gdyby ktoś chciał całość. Ale to i tak prościej wejść na stronę z czytaniami z dnia .
    Tylko to długie posty by były i ciężej tak na biegu coś znaleźć.
    Ale pomysł godny uwagi - dzięki @olgal <3
    Podziękował(a) 1olgal
  • Ja też staram się codziennie zajrzeć. Jedyny wątek zaznaczony gwiazdką, żeby mi się przypomnienie na górze wyświetlało, żebym próbowała od tego zacząć wizytę na forum. Dziękuję ❤️
    Podziękował(a) 3AgataZi Barbasia groszek
  • Mam wątpliwości co do lectio divina, jak kto wytrwały, znajdzie, jak ktoś wpada tylko, to jedno dwa zdania wychwyci, a w lectio divina jednak chodzi o kontemplację...
    Podziękował(a) 2AgataZi Barbasia
  • I @AgataZi dzięki za utrzymywanie życia w tym wątku :)
    "Żywe jest słowo Boże i skuteczne"
    Podziękował(a) 2AgataZi mamababcia
  • Dziękuję dziewczyny za miłe słowa <3
    Że on został to też Wasza zasługa, bo ja sobie postanowiłam, że do końca adwentu albo roku i przestaje wklejać.
    Szybko zostało to wychwycone i przywołane do porządku. :p
    Moje małe świadectwo jest takie, że wiele razy w życiu obiecywałam sobie, że codziennie chociaż jakiś fragment Pisma Świętego przeczytam, idealnie gdyby czytania z dnia, albo chociaż któreś.
    I jeszcze nigdy nie udało mi się tyle w postanowieniu wytrwać.
    I pewnie gdybym przestała wklejać to też w końcu odpuściła bym czytanie .

    To teraz tym bardziej czuję się zmobilizowana. :)
    To ja Wam dziękuję <3
    Podziękował(a) 1groszek
  • edytowano stycznia 2023
    Z tymi całymi fragmentami to mam te same obawy co @ola_g .
    Czasem są to serio długie teksty i razy trzy czy cztery każdego dnia to będzie masa tekstu...
    Chociaż mi wygodniej byłoby przekleić po całości. :p
    Tylko potem trudniej w ciągu dnia wyłapać na szybko zdanie czy dwa...

    Może zostawmy jak jest, a kto chce całość to jest sporo stron.
    Ja np z Opoki korzystam:
    https://opoka.org.pl/liturgia

    A dzielenie się tym, co kogo dotknęło bardzo mile widziane. Wklejajcie jak macie czas i ochotę. Nigdy nie wiadomo, które słowo dla kogo będzie Słowem Życia na daną chwilę.
    Ja tu już kilkakrotnie doswiadczyłam czegoś takiego, że przeczytałam dokładną odpowiedź, wskazówkę jakby dosłownie na pytanie czy problem z którym się aktualnie zmagałam. Albo tu, albo w wątku @mamababcia że słowami nie tylko na dziś.
    Także "Żywe jest Słowo i skuteczne". <3
  • W dzień szabatu Jezus wszedł do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę.

    On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką:
    «Podnieś się na środek!»

    A do nich powiedział:
    «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego czy coś złego? Życie uratować czy zabić? »

    Lecz oni milczeli.

    Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc,

    rzekł do człowieka:
    «Wyciągnij rękę!»
    Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.

    A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.
    Mk 3, 1-6
    Podziękował(a) 4Madzikg ola_g olgal TecumSeh
  • "(...)stał się takim nie według cielesnego przepisu Prawa, ale według mocy niezniszczalnego życia." Hbr 7, 16
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • Dostałam kalendarz, taki tradycyjny, z kartkami do wyrywania. Na każdy dzień fragment Pisma Świętego. Od pani protestantki.
    I jak teraz to piszę to oświeca mnie, że przecież to nie może się pokrywać z naszymi czytaniami z dnia, bo oni takich lekcjonarzy nie mają.

  • edytowano stycznia 2023
    Jezus może całkowicie zbawiać na wieki tych, którzy przez Niego przystępują do Boga, bo wciąż żyje, aby się wstawiać za nimi.

    Takiego bowiem potrzeba nam było arcykapłana: świętego, niewinnego, nieskalanego, oddzielonego od grzeszników, wywyższonego ponad niebiosa, takiego, który nie jest zobowiązany, jak inni arcykapłani, do składania codziennej ofiary najpierw za swoje grzechy, a potem za grzechy ludu.

    To bowiem uczynił raz na zawsze, ofiarując samego siebie.

    Hbr 7, 25 - 8, 6
    Podziękował(a) 1Katanna
  • edytowano stycznia 2023
    Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę

    Nie chciałeś ofiary krwawej ani z płodów ziemi, *
    lecz otwarłeś mi uszy;
    nie żądałeś całopalenia i ofiary za grzechy. *
    Wtedy powiedziałem: «Oto przychodzę.

    Niech się radują i weselą w Tobie *
    wszyscy, którzy Ciebie szukają,
    a ci, którzy pragną Twojej pomocy, *
    niech zawsze mówią: «Pan jest wielki».

    Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę
    Ps 40
    Podziękował(a) 3Katanna Madzikg mamababcia
  • Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył,
    a na życie rzucił światło przez Ewangelię.
    2 Tm 1, 10b
    Podziękował(a) 1Katanna
  • edytowano stycznia 2023
    A przyszło za Nim wielkie mnóstwo ludzi

    Wielu bowiem uzdrowił i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakieś choroby, cisnęli się do Niego, aby Go dotknąć.
    Nawet duchy nieczyste, na Jego widok, padały przed Nim i wołały:
    «Ty jesteś Syn Boży»
    Mk 3, 7-12
    Podziękował(a) 1Katanna
  • edytowano stycznia 2023
    Jezus może całkowicie zbawiać na wieki tych, którzy przez Niego przystępują do Boga, bo wciąż żyje, aby się wstawiać za nimi.
    Hbr 7, 25
    Podziękował(a) 2AgataZi Aneczka08
  • "ci, którzy pragną Twojej pomocy, *
    niech zawsze mówią: «Pan jest wielki»"

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik