Pilnie potrzebuję samochodu!

123457

Komentarz

  • @Katarzyna - a dzwoniłaś do swojego znajomego, co znał ten salon i też ich pytał? Warto żeby wiedział że go koledzy zrobili w balona.
    Podziękował(a) 1Aneczka08
  • Dzwoniłam. Wie.
    Podziękował(a) 2Aneczka08 TecumSeh
  • Znalezione na offtop.pl:
    @TecumSeh , problem w tym, że konsumpcję nabijają nie takie szaraczki jak my, ale klasa średnia - wyższa. Dlatego Elon najpierw celował w nią :'( .
    A oto, dlaczego jedne silniki się psują, a inne nie. Jak jest mało części ruchomych to nie ma nic do popsucia.
    @TecumSeh jak się kupuje tanio to się kupuje dwa razy :p Dlatego elektryki były niszczone. Dosłownie.




    https://www.indiatimes.com/news/world/elon-musk-reveals-he-started-tesla-after-watching-general-motors-destroy-its-own-electric-car-323520.html




  • NC500 powiedział(a):

    @TecumSeh jak się kupuje tanio to się kupuje dwa razy :p

    Dobrze, zapamiętam:)
    Jak będziesz miał kiedyś 500tys na dom, doradzę Ci taki za 5 milionów, żebyś nie musiał kupować tego za 500tys dwa razy ;)
    Podziękował(a) 3EluniaSylwia NC500 Wandeal
  • edytowano maja 2021
    :mrgreen:
    Ten jest rekordowo tani, ale Indie się nie śpieszą :'( :
    A car that runs on air

    A car that runs 200 miles on compressed air.

    Compressed Air Vehicles can be a potential mode of urban transport in India
    https://www.downtoearth.org.in/blog/air/compressed-air-vehicles-can-be-a-potential-mode-of-urban-transport-in-india-62987

    To chyba turecki samochód, może oni rozruszają branżę.
  • Syn rano pojechał zmienić opony - mamy teraz komplet prawie nowych Continentali. (BTW, wiecie co zrobić ze starymi oponami, które się nie nadają już do użytku?) A przed chwilą dzwonił z warsztatu, że przegląd zrobiony i stosowna pieczątka w dowodzie rejestracyjnym stoi.
    No, to zostało tylko uporać się z gazem, żeby nie rozwalał elektryki. Już mamy poleconego gazownika. Pewnie syna poślę po weekendzie. On ma dziką frajdę z tego, że może samodzielnie jeździć i załatwiać, a ja chętnie pozostawię mu te przyjemności.
  • Mąż wywozi opony na wysypisko, ewentualnie można wywieźć do punktu gdzie przyjmują wszystkie rodzaje śmieci, u nas w mieście jest taki, nie wiem jak u was.
  • Punkt selektywnej zbiórki odpadów, zadzwoń do gminy gdzie mają umowę. Opony od osobówek mają obowiązek brać do 4 szt na raz.
    Podziękował(a) 1Katarzyna
  • edytowano czerwca 2021
    Z opon? Można zrobić doniczki w miejscach, gdzie chcesz, żeby coś rosło, a nie ma odpowiednio głębokiej ziemi czy jakiś inny problem jest (np. za bardzo podmaka, wtedy opona robi za takie mini raised bed ogrodowe). Aksamitki dobrze rosną w oponach, nagietki, petunie...

    (edit: zgubiłam czasownik)
  • A, PSZOK to wiem, gdzie mam w gminie. Cenna dla mnie informacja, że opony przyjmą. Szkoda, że tylko 4 sztuki, bo mam 8 do wywalenia. Ale to najwyżej Józek na dwa kursy pojedzie. Tym większą frajdę będzie miał.
    @pustynny wiatr - chyba nie mam zacięcia do robótek ręcznych z opon.
  • edytowano czerwca 2021
    No auto ogarnąć porządna męska robota
  • pustynny wiatr powiedział(a):

    Z opon? Można zrobić doniczki w miejscach, gdzie chcesz, żeby coś rosło, a nie ma odpowiednio głębokiej ziemi czy jakiś inny problem jest (np. za bardzo podmaka, wtedy opona robi za takie mini raised bed ogrodowe). Aksamitki dobrze rosną w oponach, nagietki, petunie...

    (edit: zgubiłam czasownik)

    Podobno coś się utlenia i zanieczyszcza ziemię.
  • Katarzyna możliwe, że przyjmą te osiem na raz. Wytyczne wytycznymi a obsługa i tak robi po uważaniu. Przynajmniej u nas. Ograniczenie ma zapobiegać głównie temu by wulkanizatorzy z całym tirem nie przyjeżdzali. Normalne dwa komplety to raczej nie powinni kazać cofać i drugi raz wjechać. Ale wiadomo...jak się służbista trafi B)
  • BeaBea
    edytowano czerwca 2021
    Pytanie dla znawców.
    Czujnik pokazuje ubytek płynów ukladu chlodzenia.
    Chlodnica, rury, uszczelki wymienione. Uszczelka pod głowicą splanowana. Glowica cala.
    Plynu w oleju brak. Korek nowy.
    Plyn zasadniczo ubywa. Niewiele ale jednak.
    zostal do wymiany czujnik co rozwiąże teoretycznie błąd ale nie rozwiąże problemu ubytku.
    Pompka pod chlodnicą?
    Co jeszcze? Gdzie szukać?
    T4

    Auto potrzebne.
  • Może być pęknięty zbiornik na płyn, rzecz zdumiewająco częsta w VW
    Podziękował(a) 1Bea
  • Nie chce mi ktoś sprzedać starego 9osobowego auta? (W wersji tych małych, no scudo, expert, jumpy)
    Do 20k, chyba że co powyżej, to płatne w ratach.
    Co nie upoluje, to zanim zdążę dojechać, to już sprzedane.
    Byle był na chodzie i nie wymagał wkładu przez najbliższe pół roku.
  • Kupię auto:
    7 osobowe lub większe
    Przebieg - około 150 tys.
    Rocznik: 2010 wzwyż
    Najlepiej jeden właściciel
    Bezwypadkowe
    Cena: 60.000.

    Wiem, że to graniczy z cudem, ale może się uda ;)
    Jakby się nam udało przez kogoś znajomego, a nie przez serwis OtoMoto czy inne podobne, byłoby łatwiej- większa szansa na szczere wskazanie ewentualnych usterek.

    Nie chcemy kupować takiego z przebiegiem 300+, bo zależy nam na tym, żeby działał przez najbliższe lata.

    Mi się marzył duży bagażnik, ale już chowam marzenia do kieszeni.
  • Mamy C8, rewelacja.
  • Występuje jeszcze jako Fiat Ulisse i Lancia phedra ( najbardziej wypasione).
    Podziękował(a) 1Aneczka08
  • My mamy fiata ulisse i go kochamy chociaż jest już prawie pełnoletni.
  • @pawelk ten pierwszy link ma 350 tys km więc odpada.
    Drugi- dzięki! Przesłałam link mężowi. Nie wiem czemu w opisie jest, że 8 miejsc, skoro na zdjęciach tylko 7.
    Jaki bagażnik ma to auto? Na wakacje się nada, czy słabo?
  • Pilnie potrzebujemy Dacii Sandero :) ale to marzenie bo nie mamy kasy, oszczędności tylko chęć zaopiekowania się takim autem. Gdybyście słyszeli, że ktoś chce oddać, przekazać charytatywnie lub cokolwiek to ja tutaj zamieściłam takie o to coś. A co tam. Na razie na spacerach mój mąż zamiast na mnie patrzy na każdą Dacię i gada o tym i już bym chciała mieć to z głowy :D
  • Paulina powiedział(a):

    @pawelk ten pierwszy link ma 350 tys km więc odpada.
    Drugi- dzięki! Przesłałam link mężowi. Nie wiem czemu w opisie jest, że 8 miejsc, skoro na zdjęciach tylko 7.
    Jaki bagażnik ma to auto? Na wakacje się nada, czy słabo?

    Pojedynczy fotel jest siedem ale jeżeli jest rejestrowany na 8 tak jak nasz to wtedy w tylnym rzędzie jest kanapa na 3 osoby. Przy 7 os kupiłabym bagażnik na dach. My przy 6 lądujemy go bez bagaznika
    Podziękował(a) 1Paulina
  • edytowano lipca 2021
    @Paulina ja nie mówię konkretnie ten, to pierwsze lepsze ogłoszenia. Generalnie jako model do rozważenia.
    Ja miałem dwa fotele w trzecim rzędzie, była też wersja z ławką na trzy osoby.
    Za ostatnim rzędem jest trochę miejsca.
    To jest przy maksymalnie wysuniętym fotelu.

    Podziękował(a) 1Paulina
  • Dzięki.
    To chyba nieco większy niż w Sharanie.
    W Sharanie w każdym razie nie ma możliwości przyda przesuwania do przodu/tyłu ostatniego rzędu.

    Ale faktycznie ten C8 cenowo wychodzi zdecydowanie korzystniej.
  • My po wakacjach będziemy sprzedawać naszego Fiata Freemont. 7 osobowy, bezwypadkowy, 117 tys. przebiegu. 2011 r.
  • Jeszcze jedna super rzecz w 807 to przesuwane elektrycznie tylne drzwi. Idziesz z zakupami a drzwi ci się otwierają same :)
  • O ile jest taka opcja @pawelk
    U nas w C8 niestety nie ma.

    Ale ogólnie przesuwne drzwi przy dzieciach i parkowaniu są super.
    Podziękował(a) 1pawelk

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik