Pilnie potrzebuję samochodu!

135678

Komentarz

  • @Katarzyna opisz, opisz! Ale nie tu, tu o samochodzie Twoim jest.
  • Siedmioosobowy ;)
  • edytowano maja 2021
    A jakieś szczegóył? Marka, rocznik, przebieg, cena?
  • Podjadę dziś do nich. To znajomi ze szkoły, mieszkają na wybudowaniu. Ogłoszenie widzialam. Nie zwracam uwafi na takie rzeczy ;)
    Metalik jest. I duży :D
  • No, dobra. Jutro 4:32 ruszam ze stacji w Zalesiu w podróż. Jak dobrze pójdzie, to przed południem będę jechać do domu swoim samochodem. Bardzo to wszystko dla mnie trudne. Zdecydowanie wolałabym poród przyjąć, albo sama urodzić.
    Pomódlcie się, żebym głupoty jakiejś nie zrobiła i nie narobiła sobie problemów.
  • My się wczoraj modliliśmy rodzinnie :blush: i nadal będziemy!
    Podziękował(a) 1Katarzyna
  • @Katarzyna mogę się podpiąć? My szukamy 7 osobowego. Stosunkowo nowego. Sprawnego. Do 40 tys. Mamy max 4 tygodnie na zakup. Nie macie czegoś dla nas? ;) tak pytam bez nadziei, że znajdziemy dla nas coś w budżecie. Ja bym wolała nowy, ale nikt nam nie chce dać leasingu :(
  • Katarzyna powiedział(a):

    . Bardzo to wszystko dla mnie trudne.

    To może jednak?
  • A moze podpowiecie mi, jakie 8-osobowe auto warte zachodu.
  • Toyota ProAce, tylko jako że to stosunkowo nowy model na rynku, to jest droga (bo nie ma aut starszych niż cztero-pięcioletnie).
  • TecumSeh powiedział(a):

    Katarzyna powiedział(a):

    . Bardzo to wszystko dla mnie trudne.

    To może jednak?
    Tylko nie mam pewności, czy to spowoduje, że będzie mniej trudne, czy wręcz przeciwnie ;)
  • Katarzyna powiedział(a):

    TecumSeh powiedział(a):

    Katarzyna powiedział(a):

    . Bardzo to wszystko dla mnie trudne.

    To może jednak?
    Tylko nie mam pewności, czy to spowoduje, że będzie mniej trudne, czy wręcz przeciwnie ;)
    Intencje są jasne, a jak wyjdzie w praniu, to zobaczymy. No chyba że zdecydujesz, że nie.
  • Dziewiecioosobowy defender. Klasa sama w sobie.
  • Citroen C8 jeśli ma w ostatnim rzędzie kanapę jest 8 os. My mamy zarejestrowane na 8 os tylko foteli mniej
  • edytowano maja 2021
    TecumSeh powiedział(a):

    Toyota ProAce, tylko jako że to stosunkowo nowy model na rynku, to jest droga (bo nie ma aut starszych niż cztero-pięcioletnie).

    O kurka, nie obrabowalam banku!
    ciut tańszego potrzebuję.
    To jak ten o którym piszesz kosztuje ok. 100tys., to ja tak tylko z 80tys. mniej jestem w stanie wydac. No może 70 tys. mniej :p :#
    Ja bidna kobita jestem aktualnie. :|
  • edytowano maja 2021
    @Katarzyna Walnąłem całą epistołę w swoim wątku:
    Samochody elektryczne i podobne tematy. Nie, nie mogłem się powstrzymać. :D
    Dużo jeździcie i wjeżdżacie do centrów miast? Kupujcie hybrydy plug-in, stare Saaby na alkohol i Cybertrucki, bo Was uziemią lockdownem klimatycznym. Niestety, nie jest to żart :'( .
    Jeśli musi być diesel, to polecam Audi A2 - 80 mil na galonie paliwa (tyle co motocykl), wielki bagażnik, samochód jest nierdzewny i cudownie piękny, także w środku.
    Audi A2 Review: Celebrating 20 years of the aluminium supermini | CarGurus UK

    Por.: Richard Hammond reviews the Audi A2
  • Honi powiedział(a):

    A moze podpowiecie mi, jakie 8-osobowe auto warte zachodu.

    Jest problem z autami 8 osobowymi, bo jest ich bardzo mało na rynku.
    To co mogę doradzić, to przede wszystkim JAK NAJDALEJ OD WSZELKICH KOMISÓW.
    To co handlarze potrafią zrobić to przechodzi ludzkie pojęcie. I gadałem właśnie przedwczoraj w sprawie samochodu dla @Katarzyna z moim dobrym kumplem mechanikiem - niestety, ale pewnych tricków nie da się zauważyć, choćby samochód wziąć na warsztat i oblukać wszystko co się da.

    Dlatego ja zawsze doradzam - jeśli ktoś może, ale z 8 osobowymi jest z tym problem - kupować przez https://pewneauto.pl/.

    To są auta używane od dilerów toyoty (nie tylko marki toyota, także inne, które ktoś zostawił w rozliczeniu), a plus jest taki, że na niektóre jest gwarancja, inne, nawet jeśli nie ma gwarancji są sprawdzane przez serwis jak się tylko da.

    Ja tak kupiłem m.in fiata bravo, oraz toyotę verso - nie było najmniejszych kłopotów z żadnym zakupem i teraz wiem, że inaczej samochodu po prostu nie będę kupował - ryzyko jest duże, a w przypadku komisów, to jak skok na główkę do basenu bez sprawdzenia czy jest tam woda.


    @Honi tu masz co prawda 7 miejscowego chryslera za niecałe 20 tys, ale patrząc na jego wnętrze pewnie by się dało zrobić z niego 8 miejscowego:
    https://pewneauto.pl/oferta/chrysler-grand-voyager/96941

    Tak, wiem, to dodatkowe koszty, nie każdy chce kombinować, itp - ale nic innego nie jestem w stanie z czystym sumieniem polecić.

    Chyba że ktoś znajomy, albo ktoś na forum sprzedaje - to chyba jedyna opcja, żeby nie było jak rzut monetą.
    Podziękował(a) 1[Usunięty użytkownik]
  • Chyba szczęście mieliśmy. Kupiliśmy 4 lata temu w komisie, na wakacjach 500 km od domu , na niemieckich numerach naszego C8 10 letniego. Super wybór to był.
    Podziękował(a) 1[Usunięty użytkownik]
  • I cenę miał b.okazyjna
  • Nasz Fiat Scudo dobrze się spisuje, a jako 6 latka z przebiegiem 280 000 kupiliśmy go za 27 000. Teraz dobijemy do 400 000.
    Podziękował(a) 1[Usunięty użytkownik]
  • A ja mam wątpliwości, czy sprzedawać znajomym auta.

    Kiedyś sprzedaliśmy tak Nissana Primerę, nasze pierwsze auto. Zadbane przez nas bardzo, do mechanika jeździliśmy nie tylko jak coś się działo (bo prawie nic się nie działo) ale przed każdą dłuższą podróżą, by go prześwietlili i nic w drodze nas nie zaskoczyło. I jak tą wspaniałą maszynę sprzedaliśmy znajomym, to im w ciągu pół roku dwie poważne rzeczy padły.

    Auto w momencie naszej sprzedaży miało 13 lat więc wolno mu było mieć już swoje dziwactwa, ale zrobiło się dość nieprzyjemnie.
  • Duduś powiedział(a):

    A ja mam wątpliwości, czy sprzedawać znajomym auta.

    Kiedyś sprzedaliśmy tak Nissana Primerę, nasze pierwsze auto. Zadbane przez nas bardzo, do mechanika jeździliśmy nie tylko jak coś się działo (bo prawie nic się nie działo) ale przed każdą dłuższą podróżą, by go prześwietlili i nic w drodze nas nie zaskoczyło. I jak tą wspaniałą maszynę sprzedaliśmy znajomym, to im w ciągu pół roku dwie poważne rzeczy padły.

    Auto w momencie naszej sprzedaży miało 13 lat więc wolno mu było mieć już swoje dziwactwa, ale zrobiło się dość nieprzyjemnie.


    Właśnie z tych powodów nie sprzedałabym znajomym, ani nie kupiła od znajomych.
    Ja sobie znalazłam i kupiłam sama dwa, oba od handlarzy, albo miałam farta, albo są jednak uczciwi handlarze...
  • Dwa razy kupowałam od znajomych i dwa razy to był doskonały wybór.
    Mimo napraw, które w każdym używanym samochodzie na początek trzeba wykonać.
  • edytowano maja 2021
    @Polly jeszcze jeździ i tylko rdzewieje? Pomyśl o Cybertrucku (tylko 6 foteli :'( ) albo o Volkswagen ID.Buzz (nie wiem czy to będzie ósemka). VW pojawi się później niż zapowiadano :'( . Dranie z VW wolą najpierw natłuc trochę kasy na SUV-ach :# Zapowiedź rychłej premiery Buzza była marketingowym kłamstwem.
    AMAZING!! 2023 VW ID BUZZ - What's Trending In LA: 2022 VW I.D. Buzz Cargo Van Unfiltered Sneak Peek

    2023 Volkswagen ID.Buzz Microbus
    https://www.caranddriver.com/volkswagen/id-buzz-microbus
    Podziękował(a) 1[Usunięty użytkownik]
  • Bywają w automacie ale w Polsce raczej nie jest to bardzo popularna opcja...
    Podziękował(a) 1[Usunięty użytkownik]
  • Polly powiedział(a):

    @TecumSeh , a te Toyoty są też w automacie? Mojego kochanego c4 łapie rdza :'( Jeszcze jakiś czas pojeździ, ale na zaś typ warto mieć. I pewnie stanieją jeszcze, tzn. ciut starsze będą.

    Oczywiście że są.
    Ile miejsc musi mieć samochód i jaki masz budżet?
    Co do gazu - najlepiej jeśli założysz sama, w konkretnym, dobrze zweryfikowanym warsztacie. Oczywiście jeśli trafi się z gazem, to ok, ale nie szukaj specjalnie.

    @NC500 radząc cybertrucka czy inne elektryki, nie zapomnij podać ceny ;)
  • Aneczka08 powiedział(a):

    Chyba szczęście mieliśmy. Kupiliśmy 4 lata temu w komisie, na wakacjach 500 km od domu , na niemieckich numerach naszego C8 10 letniego. Super wybór to był. I cenę miał b.okazyjna

    No cóż, niektórzy wygrywają w totka :)

    A tu mamy wywiad z byłym handlarzem autami.
    Polecam też komentarze pod filmikiem:

  • Polly powiedział(a):

    @TecumSeh, na razie budżetu nie mam wcale :) Myślę na przyszłość bardziej, realnie pewnie za dwa lata i z tego co widzę na stronach, które zalinkowałeś, byłaby opcja kupić 4-5-latkę za 50-60 tys. przy odrobinie szczęścia. A gaz faktycznie nie problem, w Mitsubichi też zakładaliśmy sami. Warunek konieczny to automat i minimum 7 miejsc. Tak sobie gdybam na razie.

    @Polly, jak chcecie za 2-3 lata, to dobrze byłoby odkładać już. Nawet jak nie odłożycie pełnej kwoty, potem można na raty jakby co, ale wkład własny 30-50% musi być.

    W Toyocie ceny są wyższe niż na otomoto czy w komisach - a jak odsłuchasz powyższy wywiad z handlarzem, to będziesz dokładnie wiedziała dlaczego.

    Tak btw - @Katarzyna właśnie wraca do domu swoją nowo zakupioną, Toyotą Corollą Verso, 7 miejscową z gazem z 2007 roku, zakupioną w salonie Toyoty :)
  • Bogu dzięki!
    Niech Katarzynie dobrze służy a Tobie @TecumSeh bardzo dziękujemy za pomoc naszej forumowej koleżance!
    Podziękował(a) 3Izka NC500 Rien
  • Uff, a ja w weekend wybieram się do św. Krzysztofa.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik