Sprzęt AGD - polecamy i odradzamy

Czeka mnie wymiana kilku sprzętów w domu. Pierwsza to odkurzacz. Początkowo myślałam o pionowym - nie mam dywanów, mieszkanie małe, potrzebny mi sprzęt który będę miała zawsze pod ręką (ze względu na zwierzaki odkurzam codziennie). Poczytałam opinie i w sumie żaden model do 1000,00 zł nie miał przekonujących mnie opini (problemy z baterią, słabe ssanie, kiepska jakosć plastiku). Pomyślałam też o samosprzątającym, tu znalazłam kilka modeli z pozytywnymi opiniami jednak wolałabym usłyszeć opinię od kogoś kogo znam. Zdecydowałabym się także na tradycyjny odkurzacz, ale chciałabym jak najmniejszy. Podzielicie się opiniami o waszym sprzęcie?
«13456734

Komentarz

  • @kitek, z odkurzaczy samosprzątających mamy Xiaomi Roborock S50, pytałam o niego na orgu w 2018 (czyli pewnie już coś nowszego mają).
    Zdecydowaliśmy się nie kupować Roomby, bo cena wyższa za to samo.
    Nasz Xiaomi mapuje teren, czyli nie jeździ bezmyślnie. Nie ma kamer (dla mnie zaleta). Dostęp przez apkę, ale można puszczać "z ręki" bez apki.
    Po dwóch latach, puszczamy go coraz rzadziej. O ile na początku to było codziennie, to teraz 1 raz w tyg. Do każdego przelotu wypada przygotować mieszkanie: pozbierać z podłogi graty, można krzesła obrócić na stół, otworzyć drzwi (nie chce nam się tak często).
    Robot nie spadnie ze schodów. Ma czujniki.
    Po większym sprzątaniu, trzeba ściągnąć włochy ze szczotki.
    Radzę zwrócić uwagę na wysokość robota - czy wjedzie pod szafki.
    Ma podłączany mop, ale do tego mamy porządną ręczną (pionową) szorowarkę Karchera, także nie użyliśmy.
  • The user and all related content has been deleted.
    Podziękował(a) 1wiesia
  • No właśnie, chyba kto ile brudu akceptuje w domu.
    Robot sprzątający zostawi narożniki zakurzone.
    My już praktycznie nie używamy zwykłego. Chyba że się coś zbije, to mąż wciąga zwykłym, ja wolę ręcznie zebrać niż grata nosić.
    Podziękował(a) 1[Usunięty użytkownik]
  • The user and all related content has been deleted.
    Podziękował(a) 1wiesia
  • Haha... :) Jak mam gorszy dzień, w sensie że patrzeć na pobojowisko nie mogę to mi się marzy do kompletu odkurzacz pionowy. Tylko, no właśnie, te podobno sensowne, cenowo niedostępne, myślę o Dysonie.
    Także rozwijajcie wątek, może coś się wyłoni i dla nas na horyzoncie...
  • Pracowałam dysonem i jak kogoś stać, to poza ceną nie widzę minusów.
    Podziękował(a) 1wiesia
  • Czy warto kupić mop parowy, a jak to jaki?
  • edytowano lipca 2021
    Ja ostatnio też odkurzacz wymieniałam i marzył mi się pionowy ale bojąc się o moc ssania chciałam wziąć karchera pionowego z kablem, w ostatniej chwili trafiłam na komentarz o mikroskopijnej pojemności pojemnika na brudki i się nie zdecydowałam. Wybralam Boscha bezworkowego ale okazało się że nie mają go u nas w sklepie i pan mi polecił bezworkowego philipsa seria 5000 (wcześniej miałam Zelmer oddysey i wydawało mi się że dobrze ciągnie) bo mu mówię że dzieci mam małe i dużo odkurzania i kurcze ssanie ma nieporównywalnie lepsze niż stary a przy tym jest mały i lekki (i ssawkę do tapicerki lepiej przemyślaną)
  • paula_z_różą powiedział(a):

    Czy warto kupić mop parowy, a jak to jaki?

    Zależy jakie masz podłogi, jeśli dobre to bym kupiła zamiast MOPa parowego parownice cała
    Podziękował(a) 1paula_z_różą
  • The user and all related content has been deleted.
  • Mojej mamie kupiliśmy swego czasu iRobota Roomba, teraz nie pamiętam typu.
    3 lata temu kosztował 2200zl. Należy do tych mocniejszych.
    Mama robiła po jego sprzątaniu test czystej szmatki ;) Brała białą wilgotną ściereczkę i przecierała podłogę. Oczywiście nie tam, gdzie naklejony brud ( typu kuchnia) tylko gdzie więcej kurzu. I faktycznie - było czysto. Robót sprząta dosyć długo, daje radę z dywanami i dywanikami, nie spadnie schodów. Najlepiej go używać pod nieobecność w domu.
    Sama mam odkurzacz centralny w domu i bardzo go lubię.Ale sam nie chce sprzątać ;) Więc myślę też o irobocie, żeby chociaż na codzień obleciał strategiczne miejsca. Nienawidzę tego kurzu na podłodze kiedy jeszcze świeci słońce brrr....
  • Mam centralny, ale wcześniej przerobiłem kilka i najbardziej mi leżała beczka Karchera.
  • edytowano lipca 2021
    Nasz centralny zapchany od stu lat. Beczka kersiura robi robotę. Na sucho i mokro. Tylko duży i kawał szafy zajmuje
  • Dodam, że na kolejne urodziny nasza mama dostała pionowy odkurzacz :D Trochę kręciła nosem , bo niby na co jej kolejny. iRobot objeżdża pokoje gdzie drewno i panele, a pionowy sprząta łazienkę, kuchnię na bieżąco zamiast miotły, ganek, schody wejściowe. I widzę, że go bardzo polubiła. W pionowym jeszcze jest mała dokładka w postaci ręcznego odkurzacza z lampa UV , super do odkurzania łóżka, materaca, pościeli, foteli, tapicerki w samochodzie.
  • Odkurzacz samojezdny nie do końca zastępuje zwykły acz używam go zdecydowanie mniej niż wcześniej. I raczej przy futrzakach średnio się sprawdzi bo włosy i sierść wkręcają się w szczotki. Zwierzaków luzem latających nie mam ale syn ma długie włosy i one mocno zapychają. Konieczne dokładne czyszczenie co 4-10 cykli a przecież to tylko włosy co samoczynnie zgubi latając po domu. Nie z czesania.
  • Mamy roborocka s5 max. Kocham go miłością wielką. Puszczamy co dwa dni. Czasami codziennie w części dziennej. Mopuje wszystko (kafle, panele winylowe). Jak są jakieś zaschnięte plamy w jadalni, których nie zauważe i nie zmyję od razu, to trzeba po nim poprawić, ale z drobnymi zabrudzeniami radzi sobie świetnie. Czyścimy go dokładnie po każdym odkurzaniu. U nas bardzo mało kurzu w domu, bo mamy wentylację mechaniczną, więc odkurzam zwykłym kąty raz na miesiąc. Roborock słabo odkurza dywany, odkurzamy sami zwykłym. Mamy też pionowy, który dostaliśmy w promocji przy zakupie innego AGD, taki dość tani. Porażka, nie wart ani złotówki. Kiedyś może namówię męża na dysona, bo mi się marzy :)
  • Ja mam jeżdżacego, używanego do szybkiego posprzątania kiedy akurat się robi coś innego. Albo niech pojeździ przed umyciem podłóg - ogólnie przydatna sprawa.

    Jako normalny odkurzacz domowy polecam odkurzacze.. przemysłowe. Poważnie - są ciut droższe od normalnych, ale do 1000 to już się kupi wypaśny sprzęt, używany przez ekipy remontowe, co najwyżej nie nadaje się do gipsu (bo te wymagają otrząsacza i kosztują więcej), natomiast do wszystkiego innego tak - wody, gwoździ, popiołu z kominka itp. Tym bardziej więc do kurzu i innych zwykłych rzeczy.

    Odkurzacze przemysłowe są projektowane pod zupełnie inne obciążenia niż domowe, więc będą dużo wytrzymalsze. Są też zwykle większe gabarytowo - to ich minus.

    Ja mam Karcher wd6 z osobnym kubłem na popiół z kominka, ale można bez tego. Zastrzeżeń póki co żadnych.
  • Pytałam kiedyś na orgu: ma ktoś mopa bionicznego Haziro? Odkurza, myje i osusza? Drogi jest, skubany, ale kusi mnie przy małych dzieciach... Tylko jakoś ciężko mi uwierzyć w same ochy i achy
  • Powiedzcie lepiej jaką zmywarkę kupić, żeby domywała naczynia i nie sypała się po kilkunastu miesiącach? Co kupić, żeby nie było eko-sreko, co prawie nie zużywają wody i prądu, za to nie oszczędzają moich nerwów.
  • Z doświadczenia, nie używać programów ekosreko.
    Odkąd myjemy w najwyższej temperaturze, za to programem skróconym jest bardzo dobrze.
  • Wandeal powiedział(a):

    Powiedzcie lepiej jaką zmywarkę kupić, żeby domywała naczynia i nie sypała się po kilkunastu miesiącach? Co kupić, żeby nie było eko-sreko, co prawie nie zużywają wody i prądu, za to nie oszczędzają moich nerwów.

    Ja mam Bosch starszy model i jest super, mieliśmy przez chwilę inna firmę i nie domywala
  • Jeżeli nie masz miękkiej wody, używać sól, żadne trzy w jednym.
  • Miele jest super.
    Ma same zalety i jedną wadę :)
    Właśnie mój ponad 20 letni siemens się skończył. Nie mam pojęcia co kupić, bo na Miele jeszcze mnie nie stać :)
  • edytowano lipca 2021
    pawelk powiedział(a):

    Jeżeli nie masz miękkiej wody, używać sól, żadne trzy w jednym.

    Mi serwisant kazał soli używać zawsze bo to dobre dla uszczelek, ale kupiłam proszek eko i pisało że tylko dla zmywarek z regulowanym dozowaniem soli. W ulotce pisało że trzeba zwiększyć dawkowanie soli,ale u nas twarda woda i sól już była na maxa - wszystkie objawy jak przy braku soli miałam - tak więc proszki raczej przy miękkiej wodzie
  • Bardzo dobre j tanie są tabletki eko Ludwika, naprawdę super domywają, nie zostawiają chemii na naczyniach i tańsze od zwykłych.
  • Zuzapola powiedział(a):

    Bardzo dobre j tanie są tabletki eko Ludwika, naprawdę super domywają, nie zostawiają chemii na naczyniach i tańsze od zwykłych.

    Znam i też lubię :) a jak się okazało że właściciel Ludwika to civitas Christiana - bo jedna laska na grupie wściekła się jak można popierać firmę z taką katolicka ideologia- to innych już nie kupuje :)
    Podziękował(a) 2Aneczka08 Zuzapola
  • Wandeal powiedział(a):

    Powiedzcie lepiej jaką zmywarkę kupić, żeby domywała naczynia i nie sypała się po kilkunastu miesiącach? Co kupić, żeby nie było eko-sreko, co prawie nie zużywają wody i prądu, za to nie oszczędzają moich nerwów.

    EluniaSylwia powiedział(a):

    Miele jest super.
    Ma same zalety i jedną wadę :)
    Właśnie mój ponad 20 letni siemens się skończył. Nie mam pojęcia co kupić, bo na Miele jeszcze mnie nie stać :)

    Miele. Nie wiem jak z Boschem.
  • Agmar powiedział(a):

    Zuzapola powiedział(a):

    Bardzo dobre j tanie są tabletki eko Ludwika, naprawdę super domywają, nie zostawiają chemii na naczyniach i tańsze od zwykłych.

    Znam i też lubię :) a jak się okazało że właściciel Ludwika to civitas Christiana - bo jedna laska na grupie wściekła się jak można popierać firmę z taką katolicka ideologia- to innych już nie kupuje :)
    o super my proszek Ludwik do zmywarek kupujemy na aleegro.

    Mamy zmywarki Candy i jestem bardzo zadowolona. i też zwykle myjemy na progranie 1h 60 st.
  • A ja myję na eco i się dziwię, że nie domywa :| chyba spróbuję tak, jak Wy na 60°
  • edytowano lipca 2021

    "Miele. Nie wiem jak z Boschem."

    No właśnie już dawno się zastanawiałem, czy Miele są warte swojej ceny.
    Poza tym to słyszałem, że większość innych marek ma ponoć wnętrzności Boscha, ale nie wiem, czy to aktualne (?). Ostatnio kupiłem jakieś AEG i nikomu nie polecam - bubel.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik