Polecajki - co warto?

17810121319

Komentarz

  • Rejczel powiedział(a):

    AgataZi powiedział(a):

    Na bardzo ciekawy głos trafiłam.
    Nie znam zupełnie tego księdza. Bardzo dobrze tu o spowiedzi. Podstawy i tematy znane, ale ładnie i dużo ważnych rzeczy. Pomocne.

    @AgataZi bardzo Ci dziękuję za wklejenie tej konferencji! Bardzo dobra. Dam moim dzieciom do posłuchania.
    Tak, jest świetna!
  • Agmar powiedział(a):


    W Niepokalanowie będzie z księdzem Dominikiem
    Podziękował(a) 1Ewaklara
  • Polecam dokument Gadowskiego
    "Święci z doliny Nniwy".
    Jestem pod wrażeniem... :(

    Tutaj mówi jak i gdzie ten film zobaczyć:

  • Zaproszenie na rekolekcje. Ja już się zapisałam

    Zapraszamy na rekolekcje ze Słowem Bożym
    PRZEZ ADMINISTRATOR · 13 LUTEGO 2022

    Temat:
    Modlitwa bliskości, czyli o stawaniu się sobą w relacji z Bogiem
    Podczas rekolekcji podejmiemy temat modlitwy Słowem Bożym prowadzącej do bliskości z Jezusem na drodze odkrywania własnej tożsamości. Pochylimy się nad tajemnicą jedności z Bogiem i naszej własnej odrębności. Poszukamy odpowiedź na pytania:

    Czy w relacji z Bogiem nasza indywidualność ma znaczenie?
    Czy stracić własne życie z powodu Jezusa i Ewangelii jest tożsame z rezygnowaniem z własnego życia (por. Mt 10,39)?
    Czy mieć w nienawiści samych siebie oznacza niezajmowanie się sobą (zob. Łk 14,26)?
    Na ile w relacji z Bogiem liczy się nasze własne zdanie?
    Czy Bóg zwraca uwagę na nasze potrzeby i pragnienia?
    Na czym polega budowanie dojrzałej przyjaźni z Jezusem?
    Bóg jest osobą i ja jestem osobą

    Punktem wyjścia do naszych rozważań jest wiara, że Jezus jest osobą i każdy z nas jest osobą. A także, że każdego człowieka Bóg powołuje do osobowej relacji z Nim.

    Relacja z Bogiem polega na doświadczaniu jedności z Nim przy zachowaniu własnej osobowej odrębności. Ponieważ:

    On myśli i ja myślę
    On odczuwa i ja odczuwam
    On ma pragnienia i ja mam pragnienia
    On ma wolną wolę i ja mam wolną wolę
    Bóg chce, abym odkrywał siebie z całą własną odmiennością. Pragnie, abym wniósł w świat to, czego nie może wnieść nikt inny, bo nikt inny nie jest mną. Zaprasza mnie do wspólnego odkrywania daru bycia osobą.

    On jest Osobą i ja jestem osobą – dzieckiem Bożym
    Boża wolność pragnie mojej wolności
    Boża miłość pragnie mojej miłości, która jest niemożliwa bez mojej wolności
    Jezus sam zaprasza każdego z nas do przyjaźni z Nim

    Nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. (J 15,15)

    Jezus pragnie budować relację przyjaźni. W tej relacji spotykają się dwie autonomiczne osoby. Każda z nich dokonuje wolnego wyboru, by tę relację zawiązać i ją rozwijać. Wybór wprowadza obie osoby w dynamikę przyjaźni, otwiera proces nieustannego uczenia się jej i dojrzewania. W tym procesie potrzeba odwagi refleksji i nazywania tego, co się wydarza.

    Jezus zaprasza nas do budowania głębokiej więzi. Odsłania przede nami swoje Serce i chce być przy naszym sercu. W przyjaźni z Jezusem odkrywamy przed Nim własne wnętrze, otwieramy swoje intymne sanktuarium. Poprzez spotkanie z Osobą odnajdujemy siebie i decydujemy się wyjść ku drugiemu. Stale rozwijamy się ku przyjaźni z Bogiem, ludźmi i sobą samym.

    Forma rekolekcji:
    Msza święta – konferencja – warsztat – praca w grupach – Adoracja przed Najświętszym Sakramentem

    Prowadzący:
    Piotr Wardawy OFMCap, duszpasterz Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu, rekolekcjonista, kierownik duchowy

    miejsce: Smolany

    termin: 27-29.05.2022

    Zgłoszenia: dor.diecezjaelcka@gmail.com
  • Shrekowa powiedział(a):

    Agmar powiedział(a):


    W Niepokalanowie będzie z księdzem Dominikiem
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • http://blogoslawienstwodlapolski.pl/


    Jak się na tej stronie wejdzie w "zgłoś swoją parafię" to na samym dole jest mapka z miejscami gdzie można lokalnie uczestniczyć.
    Tam są zgłoszone kościoły i miejsca.
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • Wszyscy słyszymy niepokojące wiadomości o sytuacji na ukraińsko-rosyjskiej granicy. Dlatego 23.02.2022, w środę o godz 20:30 na platformie Google Meet (Link do spotkania znajduje się poniżej) z inicjatywy Wolontariat Syberyjski przy Zespole Pomocy Kościołowi na Wschodzie odbędzie się różaniec online w intencji Pokoju na Ukrainie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
    Link do spotkania: https://meet.google.com/gmr-wscj-oim?fbclid=IwAR2Lr0Qjns9zI_oaMvDJIyF1J6WGkDAvybG4RADNuGjMb_Fo8gQHX1U_IE8

    Podziękowania dla Laury Wolskiej za zrobienie plakatu.

  • olgal powiedział(a):

    http://blogoslawienstwodlapolski.pl/


    Jak się na tej stronie wejdzie w "zgłoś swoją parafię" to na samym dole jest mapka z miejscami gdzie można lokalnie uczestniczyć.
    Tam są zgłoszone kościoły i miejsca.

    No u nas standard nie ma, w Biłgo nie ma, dopiero w Zamościu ... Ehhh
  • A i jutro przecież tłusty czwartek, polecam wysłać paczka do Afryki
    https://paczek.kapucyni.pl/


  • Jeszcze nie odsłuchiwałam, wydaje mi się, że warto.
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • ja słuchałam i warto.
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • Ja też już słuchałam - warto bardzo :)



  • Slowo ktore daje Nadzieje
    Nie strach ale Nadzieje
    Pelne pokoju i milosci
    Podziękował(a) 2Barbasia Ganna4


  • Od czego wybawił nas Jezus na Krzyżu? Ks Andrzej Trojanowski TChr.
    Bardzo dobra konferencja.
  • Smsznieba.pl/dlaukrainy to Droga Krzyżowa na żywo o 23 z kościoła na Wyspie Sobieszewskiej, polecam!
  • Wysłuchajcie proszę, budujące słowa ks.Roberta Skrzypczaka, najnowsza homilia:
    Podziękował(a) 2AgataZi mamababcia
  • Dziś dostałam maila z prośbą o podpis petycji
    https://theconsecrationofrussia.com/pl/ do papieża o poświęcenie Rosji
  • edytowano marca 2022
    Agnieszka Pieniążek obniżyła cenę szkolenia Jak radIc sobie z lekiem (teraz po 55) i dochód ze sprzedaży przeznacza na Caritas dla Ukrainy . Jakby ktoś chciał można zrobić coś dla siebie i dla innych :)
    https://kursy.domowezawirowania.pl/product/jak-sobie-radzic-z-lekiem/
  • dzień pierwszy

    Podziękował(a) 1Barbasia
  • Juz ktoś polecał 33 dniowe Rekolekcje.
    Wczoraj się natknęłam na tę książkę, zaczęłam robić, na razie dwa dni za mną. Podoba mi się, trafia, teksty mądre, krótkie. Zobaczymy jak dalej.

  • Ks Chmielewski dla mnie niestrawialny kiedy mówi, strasznie manierycznie. Ale teksty bym poczytała. Krótkie i mądre kusi ;) Gdzie kupiłaś?
    Podziękował(a) 1Agnicha
  • Tu też seria krótkie i mądre wielkopostnie
  • Juka powiedział(a):

    Ks Chmielewski dla mnie niestrawialny kiedy mówi, strasznie manierycznie. Ale teksty bym poczytała. Krótkie i mądre kusi ;) Gdzie kupiłaś?

    W Niepokalanowie :)
    Dla mnie tez duza trudność z słuchaniem, szczególnie gdy wchodzi na wysokie tony....

    Jedyny raz, gdy posłuchałam, to możesz @Juka spróbować, audycje dla małżonków w Radio Maryja, niedawno byl gościem, tam mowil spokojnie, tylko w jednym momencie zgrzytnęłam zębami. Audycja ciekawa, tylko te muzyczki jako przerywnik zgroza :s :s :s i może dlatego Chmielewski dobrze wypada.
    Podziękował(a) 1Juka
  • dzień drugi
    @Calineczka27 wyżej masz dzień pierwszy, ja słucham na raty jestem w połowie pierwsego i znowu o Tobie pomyślalam posłuchaj tych reko!

  • Monika powiedział(a):

    Juka powiedział(a):

    Ks Chmielewski dla mnie niestrawialny kiedy mówi, strasznie manierycznie. Ale teksty bym poczytała. Krótkie i mądre kusi ;) Gdzie kupiłaś?

    W Niepokalanowie :)
    Dla mnie tez duza trudność z słuchaniem, szczególnie gdy wchodzi na wysokie tony....

    Jedyny raz, gdy posłuchałam, to możesz @Juka spróbować, audycje dla małżonków w Radio Maryja, niedawno byl gościem, tam mowil spokojnie, tylko w jednym momencie zgrzytnęłam zębami. Audycja ciekawa, tylko te muzyczki jako przerywnik zgroza :s :s :s i może dlatego Chmielewski dobrze wypada.
    D;a mnie i ton i treść niestrawialna. Szczególnie jak już wejdzie w ton nawiedzenia. Może gdybym czytała to jeszcze ale nie wiem czy wtedy też nie miałabym odrzutu. Myślałam, że to moje fanaberie ale niestety więcej osób ma takie odczucia więc widocznie coś w nim jest takiego co nie daje mi normalnie wysłuchać
  • różne są gusta, ja też kiedyś miałam awersję, Potem zaczęłam się zagłębiać i to jest ogromna moc. Podobnie miałam słuchając x Piotra Pawlukiewicza.

    Nie każdemu musi odpowiadać, x Piotr też nie każdemu odpowiadał. Co innego trafia do każdego.

    Nikt nie zmusza do słuchania, ja tu wrzucam co uważam za cenne.

  • X Dominik mówi trudne rzeczy.

    co to za argument, że więcej osób ma odczucia więc coś widocznie coś jest. No błagam.
    ręce opadają. Nie chcesz nie słuchaj, daj innym wybrać.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik