Polecajki - co warto?

1679111219

Komentarz

  • Myśmy stąd oglądali. Tylko trzeba napisy włączyć (w prawym kącie okna jest menu językowe)
    https://watch.angelstudios.com/thechosen/watch?vid=S1:E1&ap=true
  • Osobiście miałabym tylko wątpliwości co do oglądania przez dzieci odcinków z opętanym. To końcówka drugiego sezonu była.
    Podziękował(a) 1Monika
  • Ja też i niecierpliwie czekam na kolejne sezony .
  • Monika powiedział(a):

    Dzięki za przypomnienie, juz zainstalowałam apke, będę jednak tez probowala na kompie.
    @Wanda
    @Shrekowa

    Chlopcy 8,5 i 11,5 dadzą radę?

    Tylko nie ma wersji z lektorem, albo napisy albo jak znają angielski to bez tłumaczenia.
  • Swoją drogą napisy w tym serialu to atrakcja sama w sobie :lol: kto oglądał ten wie, ale ja wybaczam bo i tak warto.
  • AnnoDomini powiedział(a):

    Ja też i niecierpliwie czekam na kolejne sezony .

    No już im schodzi trochę, myślałam że już skończyli trzeci sezon ale może jeszcze pracują nad nim.
  • Możecie napisać o czym jest ten serial o którym piszecie?
    Podziękował(a) 1Barbasia
  • Tematyka, bez streszczenia odcinkow o:)
  • Słucham po rosyjsku. Lepiej mi idzie niż angielski. Rejczel- serial to taka fabularyzacja Ewangelii.
    Podziękował(a) 1Rejczel
  • @Rejczel to takie bardzo świeże podejście do opowiedzenia wydarzeń z Ewangelii - jakby widziane oczami postaci "drugoplanowych". Pokazane są losy Piotra, Magdaleny czy Nikodema i to, jak w ich życie i problemy wchodzi Pan Jezus, jak ich to przemienia, jak na nich wpływa. Wszystko na bardzo wysokim poziomie. I ja ryczę prawie na każdym odcinku ;) Tak jest pięknie pokazana istota Ewangelii.
    Podziękował(a) 2Basja Rejczel
  • @Shrekowa, ja tam jestem fanką Mateusza :).

    Niektóre sceny są genialne. Tak jak nie lubię filmów biblijnych (oprócz Pasji), tak ten jest wg mnie naprawdę świetny.
    Podziękował(a) 3Ganna4 Shrekowa Wanda
  • edytowano lutego 2022
    @Rien tak, na Mateusza jest bardzo ciekawy pomysł. Sporo tłumaczy.
    Podziękował(a) 1Rien
  • Shrekowa powiedział(a):

    @Rien tak, na Mateusza jest bardzo ciekawy pomysł. Sporo tłumaczy.

    Moim zdaniem (po dwóch odcinkach) Mateusz ma ZA! ;-)
    Podziękował(a) 3Ganna4 Rien Shrekowa
  • Ja Mateusza uwielbiam , i całkiem inaczej spojarzałam na księdza jednego księdza w mojej parafii bo to ten sam typ.
    Pamiętacie jak Filip uczył Mateusza opowiadać kawały ...

    Podziękował(a) 2Rien Shrekowa
  • Aneczka08 powiedział(a):

    A co do tego , filmu może to kwestia mojego humoru , ale jest mi strasznie żal tej żony. No poprostu gardło mi się zaciska....
    Wiem że kocha męża bardzo i dlatego mi jej żal że tak jej ciężko.
    Nie lubię takich filmików bo zakłamują rzeczywistość .
    Podziękował(a) 1Barbasia
  • AnnoDomini powiedział(a):

    Ja Mateusza uwielbiam , i całkiem inaczej spojarzałam na księdza jednego księdza w mojej parafii bo to ten sam typ.
    Pamiętacie jak Filip uczył Mateusza opowiadać kawały ...

    :D

    Scenariusz w niektórych scenach jest majstersztyk...

    Dawno się tak nie uśmiałam też. Kwiczałam przy tekście o "VIPAch" mających być na weselu w Kanie. I kilku innych wstawkach.

    I tak, @Wanda, też tak myślałam, że Mateusz to ZA a Piotr to rasowe "ADHD". No tak irytujący, że aż prawdziwy. Na papiestwo łatwiej spojrzeć łaskawym okiem ;).

    Podziękował(a) 2AnnoDomini Shrekowa
  • Wanda powiedział(a):

    Shrekowa powiedział(a):

    @Rien tak, na Mateusza jest bardzo ciekawy pomysł. Sporo tłumaczy.

    Moim zdaniem (po dwóch odcinkach) Mateusz ma ZA! ;-)
    Tak, na to wygląda.
  • https://abpsheen.pl/2012/04/01/lourdes/

    słyszeliście o tym? BO ja nie, Niesamowita historia!
  • Na bardzo ciekawy głos trafiłam.
    Nie znam zupełnie tego księdza. Bardzo dobrze tu o spowiedzi. Podstawy i tematy znane, ale ładnie i dużo ważnych rzeczy. Pomocne.

    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • Nowy dokument kurii krakowskiej. Koniec duszpasterstwa dzieci i młodzieży?

  • Podziękował(a) 1Shrekowa
  • The user and all related content has been deleted.
  • The user and all related content has been deleted.
  • Madame powiedział(a):

    gahana powiedział(a):

    Madame powiedział(a):

    Jak to technicznie wygląda?

    Może to źle opisałam : do komunii przystępujemy w procesji, w dwóch rzędach, ogólnie na stojąco, niektórzy klękają. Jeśli ktoś przyjmuje Pana Jezusa na dłoń musi Go podać do ust w obecności księdza - ksiądz musi to widzieć, żadnego odchodzenia w bok, odwracania się, dodatkowych ruchów, naciągania maseczki.
    O, dopiero zauważyłam.
    Chodzi mi o punkt - żadnego odchodzenia. Ksiądz go trzyma? Ogłasza, ze nie wolno? Pytam, bo ja robię krok w bok.
    Nie, ksiądz nie zatrzyma, ale na końcu mszy robi na ten temat kolejny wykład, że żadnego kroku w bok ;)
    Podziękował(a) 1[Usunięty użytkownik]
  • AgataZi powiedział(a):

    Na bardzo ciekawy głos trafiłam.
    Nie znam zupełnie tego księdza. Bardzo dobrze tu o spowiedzi. Podstawy i tematy znane, ale ładnie i dużo ważnych rzeczy. Pomocne.

    @AgataZi bardzo Ci dziękuję za wklejenie tej konferencji! Bardzo dobra. Dam moim dzieciom do posłuchania.
    Podziękował(a) 2AgataZi Shrekowa
  • Spodobało mi się, że tak sensownie, zwięźle i wszystko, co najważniejsze razem zebrane.
    I dobrze się słucha tego księdza.
    Podziękował(a) 2Rejczel Shrekowa

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik