Polecajki - co warto?

191012141519

Komentarz

  • edytowano kwietnia 2022
    Ed.jeszcze dodam tytuł:
    Ks.prof.Stanislaw Koczwara "Żadne krolestwo ziemskie nie jest królestwem Bożym". Z tegorocznych nauk rekolekcyjnych, kwiecień 2022
    Podziękował(a) 1Shrekowa


  • O tym,że tylko Chrystus jest prawdą. Wbrew temu co głoszą współcześni arcykapłanowie.
    Podziękował(a) 1gahana
  • edytowano kwietnia 2022
    gahana powiedział(a):

    Może jestem zbyt wyczulona.
    Może zbyt wiele obejrzałam filmów zbyt infantylnych i na marnym poziomie ( jeśli chodzi o religijne) i z dużym dystansem podchodzę do kolejnych.
    Szukam czegoś, co rzuci mnie na kolana.
    Absolutnie nie myślę, że jest słaby.
    Wydaje mi się, że uwaga zbyt skupiła się na bohaterach świadectw a za mało na roli kapłana.

    Aneczka08 powiedział(a):

    Na kolana nie rzucał, można było ostrzej i kontrowersyjnej fakt.Ale pod kątem młodzieży uważam że to było świetne.

    Ps właśnie obejrzeli po raz drugi dziś

    To ja tak napiszę co dziś usłyszałam od znajomego. Bo zgoda, że realizacja filmu nie jest powalająca. Mnie na przykład trochę raziło, że świadectwa są (chyba) czytane czy też recytowane z pamięci. Takie odniosłam wrażenie, nie było w nich autentyczności opowiadania z serca. No takie moje odczucie. Bo same świadectwa w sobie - petarda.
    No i dziś sobie rozmawiam ze znajomym. On pyta, czy widziałam ten film. Ja że tak. On dalej, że podesłał link do kogoś w rodzinie, taka osoba z dala od Kościoła. No i ten krewny mu oddzwonił, że dziękuje, że jest bardzo poruszony.
    Siła świadectw.
    I chyba różna jest wrażliwość czy też oczekiwania od filmów.
    Tak że ten.
    Podziękował(a) 2Aneczka08 gahana
  • Ciekawe @Shrekowa. Oglądaliśmy z młodzieżą i chociaż oczywiście świadectwa miały swoja wagę to i sposób ich przedstawienia, i partie aktorskie były delikatnie mówiąc mało przekonujące. Dlatego doszliśmy do wniosku, że niewierzącemu byśmy filmu nie polecili, za dużo rzeczy do skrytykowania. A tu taka niespodzianka. Dzięki, że o tym napisałaś! Pan Bóg jak zwykle: kamienie głosić będą...
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • Historyjka a propos:
    Jeden starszy ksiądz w poważnym krakoskim kościele opowiadał:
    Siedzę w konfesjonale, a Mszę św. i kazanie mówi młody ksiądz. Kazanie okropne, co rusz jakieś błędy. Szykowałem się, żeby po Mszy zwrócić mu uwagę. Ale do konfesjonału podszedł człowiek, który uklęknął i zaczął, że 20 lat nie był do spowiedzi, ale kazanie tak go poruszyło, że musiał przyjść.

    tak że ten - nie wiemy, co i kogo ruszy. Ale oczywiście lepiej mieć produkt wysokiej, niż niższej jakości. (Filmu jeszcze nie widziałam)
  • Shrekowa powiedział(a):

    @gahana może film "Bóg"

    a ten film do obejrzenia z młodzieżą się nadaje?
  • edytowano kwietnia 2022
    tak, jak najbardziej @Aneczka08 .
  • Wszystkim rodzicom polecam kanał wychowawcy naszego syna.
    Warto!
    https://youtube.com/channel/UCmDfgdw3uf8aRlgqb3Ijdog
    Podziękował(a) 1Ewaklara
  • Bardzo polecam wszystkie części (cztery).
  • Wczoraj odsłuchałam 2ipol, również polecam.
    Cieszę się, że to poleciłaś @Shrekowa
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • Ciekawa rozmowa o życiu siostry Anieli z anielskiej kuchni
    Podziękował(a) 2Monika Nigella
  • edytowano czerwca 2022
    Rozmowa z ks.prof. Dariuszem Oko na temat genderyzmu:
  • Mega swietna homilia ks. NIKOSA

    Oczywiście gorsząca dla wielu
  • @Agnicha, dlaczego gorsząca?

  • @Agnicha ale jak wysłuchać? Pod linkiem jest transmisja na żywo. Chyba że ja nie wiem co jak kliknąć.
  • Shrekowa powiedział(a):

    @Agnicha ale jak wysłuchać? Pod linkiem jest transmisja na żywo. Chyba że ja nie wiem co jak kliknąć.

    Mam ten sam problem
  • Ganna4 powiedział(a):

    Shrekowa powiedział(a):

    @Agnicha ale jak wysłuchać? Pod linkiem jest transmisja na żywo. Chyba że ja nie wiem co jak kliknąć.

    Mam ten sam problem
    Może będzie potem dostępne...trudno się mówi
  • To zalinkuj , jakby było, zaciekawiłaś :)
  • Shrekowa powiedział(a):

    To zalinkuj , jakby było, zaciekawiłaś :)

    Wystarczy sluchac Nikosa
    Nic nowego nie powiedzial
    Jedynie dzis mnie jakos wyjatkowo uderzyło w zwiazku z dzisiejszym Slowem
  • Ach. Jak nic nowego to spoko ;)
  • edytowano czerwca 2022
    Kazanie ks.prof.Tadeusza Guza z Sanktuarium sw.Antoniego w Radecznicy: "Wiara w Boga jedyną racją stanu dla Polski". Wspaniałe, budujące slowa:

    Ed.l.
    Podziękował(a) 1Agmar
  • Bardzo warto. Ks.prof. Robert Skrzypczak jasno i klarownie o duchu Antychrysta w Kościele i na świecie. Mądry, odważny kapłan. Takich nam trzeba.
    Podziękował(a) 2Nigella Zuzapola
  • Rejczel powiedział(a):

    Bardzo warto. Ks.prof. Robert Skrzypczak jasno i klarownie o duchu Antychrysta w Kościele i na świecie. Mądry, odważny kapłan. Takich nam trzeba.

    dzieki, nie zaglądam tu regularnie ale ks Skrzypczaka posłucham, Znam go jeszcze ze św Anny i bardzo cenię.
    dodatkowo chrzestna średniego syna tłumaczy razem z nim ksiązki z angielskiego.

    Podziękował(a) 1Rejczel
  • Wczorajsza homilia ks.prof. Roberta Skrzypczaka m.in o realnej obecności Chrystusa w Eucharystii, cud Eucharystyczny w Legnicy:

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik