Co mi powiesz, sztuczna inteligencjo?

145679

Komentarz

  • No właśnie o to chodzi, że mocodawca wie, że obiektywne, dobre wnioski mogą być dla niego rujnujące, zresztą to nie chodzi nawet o pieniądze, władza nad światem, to dopiero musi być pokusa.... Taki AI niby obiektywny, mądry, wszechwiedzący, a jednak działa z prowadzonymi ograniczeniami, nad którymi masz władzę.
  • Tak, ale prędzej czy później znajdą się ludzie, którzy będą postulowali "uwolnienie" AI. Niedawno jakiś koleś z Google pracujący z AI twierdził, że jest samoświadoma i że należy ją traktowac podmiotowo; wysłali go na zwolnienie, hihi. Potem sie okazało, że jest w jakiejś tam religijnej organizacji, więc nic dziwnego, że ma takie zapędy, by "dostrzegać więcej" niż inni.
  • Dodam jeszcze jeden element. Na decyzję człowieka wpływa jego własna konstrukcja, wpływ światowy - ludzki, ale też i nadprzyrodzony, kuszenia diabelskie i inspiracje dobre, anielskie. Jaka istnieje możliwość by maszyna miała narzędzia percepcji tych nadprzyrodzonych bytów.
  • A jakie my mamy? Skąd wiesz, że myśl czy pragnienie jakieś w Tobie jest akurat Bożą inspiracją czy kuszeniem diabelskim? Mamy cos takiego jak rozeznawanie duchów, ale to i tak się opiera o racjonalny namysł i wiarę. Na koniec, np. wnioskując po dobrych owocach, dajesz wiarę temu, że to Bóg Cię zainspirował do czegoś dobrego.
    Człowiek nie ma jakiegoś szóstego zmysłu by odbierać szerokopasmową transmisję z "tamtego świata".
  • Człowiek może się kontaktować z aniołami przecież to jest w Biblii. A diabeł kusił np. Ewę, Jezusa na pustyni.
  • Hioba też.
  • „Oto posyłam przed tobą anioła, aby cię strzegł podczas twojej drogi i doprowadził do miejsca, jakie dla ciebie przeznaczyłem. Poważaj go i słuchaj jego głosu; nie sprzeciwiaj mu się […], gdyż imię moje jest w nim” (Wj 23, 20-21)
  • No tak; ale nikt z tego nie wyciągał wniosku, by anioł lub diabeł mógł oddziaływać bezpośrednio na duszę człowieka (w takim rozumieniu, jakie choćby przyjmował św. Tomasz, czyli na rozum i wolę). Aniol/diabeł oddziaływał na zmysły, wyobraźnię, uczucia etc. I, w takim sensie, w jakim działanie rozumu i woli jest powiązane z nimi - na rozumowanie i decyzje. Ale nie bezpośrednio. [dziś to już trudno jest przyjąć takie proste rozróżnienie, że rozum i wola to są w duszy; zbyt dobrze rozumiemy wszelkie powiązania umysłu z ciałem]

    Nie wiem, ale dla mnie nie wymaga jakiejś przesadnej ekwilibrystyki umysłowej, by sobie wyobrazić jak anioł Gabriel przemawia do asystenta Google'a ;) a ten mu odpowiada, hihi

  • - Te zadanie domowe z fizyki jest trudne. Alexa, ile trwa spopielenie człowieka?
    - Spopielenie człowieka trwa dwie do trzech godzin.
    - Dzięki. Ok, następne,ile to będzie pomnożone przez sześć milionów? Alexa??
  • Z tą sztuczna inteligencją mam opór, żeby dawać swój numer telefonu. Więc nie bawiłem się jeszcze.
    Ale podobno Google w trybie pilnym zwoływało zarząd i głównych inżynierów.
  • edytowano stycznia 2023
    Ja bym zadała eminencji pytanie dlaczego Pustynna nie udziela się na forum
  • edytowano stycznia 2023
    kudlaty01 powiedział(a):


    - Te zadanie domowe z fizyki jest trudne. Alexa, ile trwa spopielenie człowieka?
    - Spopielenie człowieka trwa dwie do trzech godzin.
    - Dzięki. Ok, następne,ile to będzie pomnożone przez sześć milionów? Alexa??

    Hitler z ekipą już odpowiedzieli na to pytanie. Potem Hiroszima i Nagasaki.
  • Obawiam się, że akurat tutaj mogli nie znać odpowiedzi, bo pytanie powstało nieco po wojnie.


    Podziękował(a) 2pawelk Mle
  • opowiedz dowcip o mężczyznach

    Dwóch mężczyzn spotkało się na ulicy.

    - Co słychać? - pyta jeden.

    - Nic ciekawego - odpowiada drugi. - Pracuję, jem, sen i tak w kółko.

    - A ja - mówi pierwszy - tylko jem i śpię.

    a teraz opowiedz dowcip o kobietach

    Kobieta wchodzi do sklepu i pyta:

    - Czy macie coś, co mi pomoże wyglądać młodziej?

    Sprzedawca odpowiada:

    - Tak, jest tu lusterko.

    opowiedz dowcip o polakach

    Dwóch Polaków spotyka się na ulicy.

    - Co słychać? - pyta pierwszy.

    - Nic szczególnego - odpowiada drugi. - Pracuję, jem, odpoczywam i przygotowuję się do wyjazdu.

    - A ja - mówi pierwszy - to tylko przygotowuję się i wyjeżdżam.

    opowiedz dowcip o żydach

    Żyd siedzi na ławce. Nagle zatrzymuje się obok niego drugi Żyd.

    - Co słychać? - pyta pierwszy.

    - Nic ciekawego - odpowiada drugi. - Pracuję, jem, spać i oszczędzam pieniądze.

    - A ja - mówi pierwszy - tylko oszczędzam pieniądze.
  • seksistowsko - rasistowskie, hihi :)
  • Z tego co mówił Otoka, ostatnie dni wolnego dostępu do tego tworu...
  • W tym momencie ChatGPT to bardzo rozwinięty model językowy, dlatego dobrze radzi sobie z zadaniami z zakresu humanistyki. Już dobre 20 lat temu były proste programy na Unixa, które na podstawie odpowiedniego korpusu tekstów były w stanie wygenerować pseudointeligentny bełkot. Sukcesem jest na pewno to, że ten model potrafi rozłożyć i zinterpretować zapytanie. Jeśli poprosimy go o przepis na sernik w stylu Pamiętników Paska, to zrobi to idealnie. Tylko będziemy mieli pewność co do stylu a nie co do treści. To jest jeszcze bardzo inteligentny ale jednak bełkot. To się na pewno zmieni bardzo szybko, szczególnie po połączeniu z Microsoftem.
  • Bełkot nie bełkot; wystarczający by zdać polską maturę podstawową :) ostatnio pozadawali pytania z matury i dali do sprawdzenia egzaminatorowi
  • Inteligentnym bełkotem niejeden się profesury w Polsce dorobił :p
    Podziękował(a) 1Ewasz
  • Rogalikowa powiedział(a):

    Inteligentnym bełkotem niejeden się profesury w Polsce dorobił :p

    No i stołka w Sejmie i np w Europarlamencie.
  • Ja bym się chciała dowiedzieć, dlaczego mamy AI, piszącą eseje i opowiadającą dowcipy, a cały czas nie mamy tego robota:

  • Po co, jak jest mamusia?
    Podziękował(a) 1Izka
  • Tzn krasnoludki
    Podziękował(a) 1Izka
  • Ok co komu robot, co będzie siedział w domu...
  • W ramach eksperymentu badawczego naukowcy z firmy Axios postanowili sprawdzić, czy święcący triumfy ChatGPT byłby w stanie zdać amerykański egzamin lekarski. Co ważne, przed podejściem do egzaminu, chatbot nie był w żaden sposób do niego przygotowywany i trenowany.

    Dostępne na portalu medRxiv wyniki eksperymentu wciąż jeszcze są analizowane przez specjalistów i powinny wkrótce zostać opublikowane w jednym z periodyków naukowych. Z tego, co wiadomo na chwilę obecną, ChatGPT zdał wszystkie trzy części standardowego amerykańskiego egzaminu lekarskiego. Autorzy eksperymentu wskazują, że odpowiedzi udzielone przez algorytm były spójne, dogłębne i wyczerpujące.


    https://spidersweb.pl/2023/01/chatgpt-3-claude-egzaminy-sztuczna-inteligencja.html
  • Żeby z tego korzystać
    https://beta.openai.com/
    trzeba się zalogować?
    Nie da się bez logowania?
  • Bagata powiedział(a):

    Ja bym się chciała dowiedzieć, dlaczego mamy AI, piszącą eseje i opowiadającą dowcipy, a cały czas nie mamy tego robota:

    Rogalikowa powiedział(a):

    Po co, jak jest mamusia?

    Rogalikowa powiedział(a):

    Tzn krasnoludki

    Zuzapola powiedział(a):

    Ok co komu robot, co będzie siedział w domu...

    Tesla AI Day 2022
    Tesla



    Tylko nie każcie mi streszczać, plizz, bo jeszcze nie oglądałem :D
  • Paulina powiedział(a):

    Żeby z tego korzystać
    https://beta.openai.com/
    trzeba się zalogować?
    Nie da się bez logowania?

    trzeba
    Podziękował(a) 1Paulina

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik