Co mi powiesz, sztuczna inteligencjo?

14567810»

Komentarz

  • Chyba pora pousuwać profilowe wszędzie ;)
  • edytowano lutego 2023
    Tu tylko tyle, że nogi rozłożyła.
    Gorzej, że wrabianie kogoś na podstawie spreparowanego video będzie banalne


  • Co zrobić żeby mi się chciało bo mi się nie chce

    Możesz spróbować kilku rzeczy, aby poprawić swoje nastawienie i zmotywować się do działania:

    Zrób sobie krótką przerwę i zrelaksuj się, np. wypij herbatę lub poćwicz.
    Ustaw sobie małe i osiągalne cele, aby stopniowo zwiększać swoją motywację.
    Znajdź inspirację w swoich zainteresowaniach i pasjach.
    Porozmawiaj z kimś bliskim lub zaufanym, aby uzyskać wsparcie i perspektywę.
    Zastanów się nad swoimi wartościami i celami, aby uzyskać jasność co do tego, co jest dla ciebie ważne.
    Spróbuj tych rad i zobacz, co działa najlepiej dla ciebie.
  • Wczoraj po spotkaniu z prof. Andrzejem Draganem na UMCS zaczęłam się bawić ChatemGPT 3.5, żeby wyłapać słabości. Oto, co właśnie napisał:

  • Aż strach pytać dalej...


  • Jestem trochę w szoku, innej kategorii błędów się spodziewałam.
    Podziękował(a) 3pawelk Rogalikowa Balum
  • Najgorsze w sztucznej inteligencji jest to, że jak tak przeprasza, to aż głupio się robi, że się ją wprowadziło w takie zażenowanie. Jak ze 3 razy coś pytałam na czat gpt, to łapałam się na tym, że głupio tak nie podziękować za odpowiedź :#
  • OlaOdPawla powiedział(a):

    Najgorsze w sztucznej inteligencji jest to, że jak tak przeprasza, to aż głupio się robi, że się ją wprowadziło w takie zażenowanie. Jak ze 3 razy coś pytałam na czat gpt, to łapałam się na tym, że głupio tak nie podziękować za odpowiedź :#

    Ola dziekuję też tak mam.
  • I jeszcze jedno, ale może o tym wiecie. Ja nie wiedziałam, syn mi powiedział.

    "GPT-4 trenowany był na danych sprzed września 2021, więc nie ma wiedzy o stronach internetowych lub bazach informacji powstałych później – co oznacza, że nie będą one uwzględnione w odpowiedziach na prompty."
  • Smoleńsk był jednak wcześniej...
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • No ale to tak tylko napisałam żeby nie było że wszystko wie;)
  • Podtrzymuję moją opinię, że ten czat GPT to elokwentny idiota. Zdarza mi się korzystać jedynie w kwestiach IT, wygląda na to, że ma porządnie poindeksowane najróżniejsze manuale i zwraca sensowne wyniki. W innych sprawach gadał takie głupoty, że aż zęby bolą. Bałbym się upiec ciasto na podstawie przepisu, który poda.
    Podziękował(a) 3pawelk Madzikg Rogalikowa
  • Ale za to jak ładnie przeprosi... :smiley:
    Podziękował(a) 2pawelk Balum
  • edytowano listopada 2023
    Ja też odpisuję IA grzecznie i kulturalnie i jeszcze poprawnie, narzuca poziom.

    Ciekawe, jak sama buduje dosyć dobrze zdania, a na moje polecenie, np. ułóż zdanie z rzeczownikiem, czasownikiem, przymiotnikiem i partykułą przeczącą układa zdanie z przysłówkiem "nigdy" i to "angielskie" z pojedynczym przeczeniem. Po zwróceniu uwagi, że w polskim jest podwójne przeczenie poprawia się, ale zdanie jest niezgodne z rzeczywistością "Pies nigdy nie biegnie szybko". Ciekawe, że akurat takie.
    W innym przykładzie też myli przymiotniki z przysłówkami.

    Za to analogie między obiektami znajduje b. sprawnie i nawet błyskotliwie, chociaż czasem to bełkot - ale ludzie też by wybrnęli na takim poziomie z takich trudnych "zagadek".
  • Honi, ChatGPT 3.5 mówi, że ma dane do stycznia 2022. Po czym pytany, czy wszyscy członkowie Linkin Park (zespół muzyczny) żyją, odpowiada, że tak. (Wokalista zabił się w 2017.)
    Podziękował(a) 1Honi
  • Ja w ogóle nie korzystam z tego GPT.
    Nawet nie wiem czy mówi prawdę czy nie :D
    Mnie tylko syn uświadomił, że nie posiada najnowszych danych.
    Ale z tego co piszecie to widzę, że nie mamy się czego obawiać. Ta sztuczna inteligencja nie jest dla nas na razie zagrożeniem. B)
  • Honi powiedział(a):

    Ja w ogóle nie korzystam z tego GPT.
    Nawet nie wiem czy mówi prawdę czy nie :D
    Mnie tylko syn uświadomił, że nie posiada najnowszych danych.
    Ale z tego co piszecie to widzę, że nie mamy się czego obawiać. Ta sztuczna inteligencja nie jest dla nas na razie zagrożeniem. B)

    Youtuber testował AI na wizji. Powiedziała że do najwybitniejszych żyjących Polaków należą między innymi Lech Wałęsa i Olga Tokarczuk. W tym samym programie zapewniała jaka to jest politycznie neutralna.
  • Chat nie nadąża za "tryndami" - stwierdził, że błogosławienie par jednopłciowych jest niezgodne z nauczaniem Kościoła. Najwyraźniej jeszcze się nie zapoznał z nowymi wytycznymi duszpasterskimi. :D
    Podziękował(a) 1NC500
  • Nie wiem czy zauważyliście, w jaki sposób chat gpt jest wdrażany. Tzn że inne wyszukiwarki gorzej działają. Przypomina to powtórkę z historii, gdy wdrażana była wyszukiwarka google.

    O negatywnym wpływie technologii jest stara, ale super i nadal aktualna książka: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/159933/plytki-umysl-jak-internet-wplywa-na-nasz-mozg

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik