Słowo Boże na dziś

1101113151689

Komentarz

  • odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych».
    Łk 14, 12-14
    Podziękował(a) 1Rien
  • Potem ujrzałem wielki tłum, którego nikt nie mógł policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem.
    Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy. I głosem donośnym tak wołają: «Zbawienie Bogu naszemu, Zasiadającemu na tronie, i Barankowi».

    A wszyscy aniołowie stanęli wokół tronu i Starców, i czworga Zwierząt, i na oblicze swe padli przed tronem, i pokłon oddali Bogu, mówiąc: «Amen. Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i cześć, i moc, i potęga Bogu naszemu na wieki wieków. Amen!»

    A jeden ze Starców odezwał się do mnie tymi słowami: «Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli?» I powiedziałem do niego: «Panie, ty wiesz». I rzekł do mnie: «To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku, i opłukali swe szaty, i wybielili je we krwi Baranka».
    Ap 7, 2-4. 9-14
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • Najmilsi:

    Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy.

    Każdy zaś, kto pokłada w Nim nadzieję, uświęca się podobnie jak On jest święty.
    1 J 3, 1-3
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
    którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,
    a Ja was pokrzepię.
    Mt 11, 28
  • «Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

    Błogosławieni, którzy płaczą, albowiem oni będą pocieszeni.

    Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.

    Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.

    Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

    Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.

    Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

    Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

    Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy mówią kłamliwie wszystko złe na was z mego powodu.
    Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie»
    Mt 5, 1-12a
    Podziękował(a) 2Madzikg mamababcia
  • Pan moim światłem i zbawieniem moim, *
    kogo miałbym się lękać?
    Pan obrońcą mego życia, *
    przed kim miałbym czuć trwogę?

    O jedno tylko proszę Pana, o to zabiegam, †
    żebym mógł zawsze przebywać w Jego domu, *

    Wierzę, że będę oglądał dobra Pana *
    w krainie żyjących.
    Oczekuj Pana, bądź mężny, *
    nabierz odwagi i oczekuj Pana.

    W krainie życia ujrzę dobroć Boga
    Ps 27
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • edytowano listopada 2022
    Jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia.

    Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć.
    1 Kor 15, 20-24a. 25-28
  • Wtedy Jezus zawołał donośnym głosem: «Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego». Po tych słowach wyzionął ducha.

    Kamień od grobu zastały odsunięty.

    «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał».
    Łk 23, 44-46. 50. 52-53; 24, 1-6a
  • Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
    którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.
    Mt 11, 28
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • W owym czasie przybliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać.
    Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie, mówiąc: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi».


    Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

    powiadam wam, radość nastaje wśród aniołów Bożych z powodu jednego grzesznika, który się nawraca».
    Łk 15, 1-10
    Podziękował(a) 1TecumSeh
  • Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie.

    Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana Jezusa Chrystusa, który przekształci nasze ciało poniżone w podobne do swego chwalebnego ciała tą mocą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować.
    Flp 3, 17 - 4, 1
    Podziękował(a) 2mamababcia NC500
  • Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się ubogim,
    aby was ubóstwem swoim ubogacić.
    2 Kor 8, 9
  • Żaden sługa nie może dwom panom służyć.

    Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!»

    Słuchali tego wszystkiego chciwi na grosz faryzeusze i podrwiwali sobie z Niego.

    Powiedział więc do nich:
    «To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca.
    To bowiem, co za wielkie uchodzi między ludźmi, obrzydliwością jest w oczach Bożych».
    Łk 16, 9-15
  • Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.


    A Bóg mój według swego bogactwa zaspokoi wspaniale w Chrystusie Jezusie każdą waszą potrzebę.
    Flp 4, 10-19
    Podziękował(a) 2aqq mamababcia
  • Strzeż mnie jak źrenicy oka, *
    ukryj mnie w cieniu Twych skrzydeł.
    A ja w sprawiedliwości ujrzę Twe oblicze, *
    ze snu powstając, nasycę się Twoim widokiem.

    Gdy zmartwychwstanę, będę widział Boga
    Ps 17
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • Sam Pan nasz, Jezus Chrystus, i Bóg, Ojciec nasz, który nas umiłował i przez łaskę udzielił nam wiecznego pocieszenia i dobrej nadziei, niech pocieszy serca wasze i niech utwierdzi w każdym działaniu i dobrej mowie.

    Wierny jest Pan, który umocni was i ustrzeże od złego.

    2 Tes 2, 16 – 3, 5
  • edytowano listopada 2022
    Jezus im odpowiedział:
    «Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą.
    Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić.
    Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania.

    Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją».
    Łk 20, 27-38
    Podziękował(a) 1groszek
  • Jawicie się jako źródło światła w świecie,
    trzymając się mocno Słowa Życia.
    Flp 2, 15d. 16a
    Podziękował(a) 1aqq
  • Jezus powiedział do swoich uczniów:

    «Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą.

    Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu dla jednego z tych małych.

    Uważajcie na siebie!

    Jeśli brat twój zawini, upomnij go; i jeśli będzie żałował, przebacz mu.

    I jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwrócił się do ciebie, mówiąc: „Żałuję tego”, przebacz mu».

    Apostołowie prosili Pana: «Dodaj nam wiary».

    Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna».

    Łk 17, 1-6
  • Fragment z komentarza do dzisiejszej Ewangelii:

    „Panie, przymnóż nam wiary”.

    Słowa Jezusa są tak trudne dla apostołów, że jedyną ich reakcją jest gorące westchnienie do Mistrza o przymnożenie im wiary.
    Oni wiedzą, mówiąc obrazowo, że temperaturę ciała mamy stałą, ale temperaturę ducha zmienną, nieustannie więc nasza wiara potrzebuje Bożego wsparcia, łaski.

    Pan Jezus raz jeszcze zaskakuje swoich uczniów, wyjaśniając, że wiara nie jest kwestią ilości, tego, ile o Bogu wiemy, ale ile mamy do Niego zaufania.

    https://opoka.org.pl/liturgia
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • Ukazała się bowiem łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom i poucza nas, abyśmy wyrzekłszy się bezbożności i żądz światowych, rozumnie i sprawiedliwie, i pobożnie żyli na tym świecie, oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa, który wydał samego siebie za nas, aby odkupić nas od wszelkiej nieprawości i oczyścić lud wybrany sobie na własność, gorliwy w spełnianiu dobrych uczynków.
    Tt 2, 1-8. 11-14

    Tyle treści (i słów) w jednym zadaniu. Św. Paweł mistrz. :p
    Dobrze, że na polskim takich zdań do rozbioru gramatyczno- logicznego nie dają. :D
    Podziękował(a) 1ola_g
  • Miej ufność w Panu i czyń to, co dobre, *
    a będziesz mieszkał na ziemi i żył bezpiecznie.
    Raduj się w Panu, *
    a On spełni pragnienia twego serca.

    Zbawienie prawych pochodzi od Pana
    Ps 37 (36),
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,
    a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.
    J 14, 23
  • Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”».
    Łk 17, 7-10
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • Bóg jest dla nas ucieczką i siłą: *
    najpewniejszą pomocą w trudnościach.
    Ps 46
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał.

    Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: «Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska»
    J 2,13-22
  • "dokądkolwiek dotrą te wody, wszystko będzie uzdrowione" Ez 47, 9
    Podziękował(a) 2AgataZi mamababcia
  • Bóg wiary dochowuje na wieki, *
    uciśnionym wymierza sprawiedliwość,
    chlebem karmi głodnych, *
    wypuszcza na wolność uwięzionych.

    Pan króluje na wieki

    Ps 146 (145)
    Podziękował(a) 3aqq Madzikg mamababcia
  • Ja jestem krzewem winnym, a wy – latoroślami.
    Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity.
    J 15, 5ab
    Podziękował(a) 1aqq
  • Królestwo Boże pośród was jest».

    Do uczniów zaś rzekł: «Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie.
    Powiedzą wam: „Oto tam” lub: „Oto tu”.
    Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi.
    Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, jaśnieje od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego.
    Łk 17, 20-25
    Podziękował(a) 2aqq mamababcia

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik