Słowo Boże na dziś

191012141589

Komentarz

  • Każdemu z nas została dana łaska według miary daru Chrystusowego.


    Chodzi o to, abyśmy już nie byli dziećmi, którymi miotają fale i porusza każdy powiew nauki, na skutek oszustwa ze strony ludzi i przebiegłości w sprowadzaniu na manowce fałszu.
    Natomiast, żyjąc prawdziwie w miłości, sprawmy, by wszystko wzrastało ku Temu, który jest Głową – ku Chrystusowi.
    Ef 4, 7-16
    Podziękował(a) 4aqq Madzikg mamababcia ola_g
  • Pan mówi: Nie chcę śmierci grzesznika,
    lecz pragnę, aby się nawrócił i miał życie.
    Ez 33, 11
    Podziękował(a) 2aqq ola_g
  • Każdemu z nas została dana łaska według miary daru Chrystusowego. Ef 4, 7
    Podziękował(a) 2AgataZi aqq
  • Od Niego poczynając, całe Ciało - zespalane i utrzymywane w łączności więzią umacniającą każdy z członków stosownie do jego miary - przyczynia sobie wzrostu dla budowania siebie w miłości. Ef 4, 16
    Podziękował(a) 2AgataZi aqq
  • Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu, *
    ocala upadłych na duchu.
    Ps 34
    Podziękował(a) 2aqq Katanna
  • W Chrystusie Bóg pojednał świat z sobą,
    nam zaś przekazał słowo jednania.
    2 Kor 5, 19
    Podziękował(a) 1aqq
  • A celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi, mówiąc: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!”

    Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten.

    Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».
    Łk 18, 9-14
    Podziękował(a) 1aqq
  • Pan jest sędzią, który nie ma względu na osoby.
    Syr 35, 12
    Podziękował(a) 4AgataZi aqq Madzikg mamababcia
  • Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni. Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg wam przebaczył w Chrystusie.

    Bądźcie więc naśladowcami Boga, jako dzieci umiłowane, i postępujcie drogą miłości, bo i Chrystus was umiłował i samego siebie wydał za nas w ofierze i dani na woń miłą Bogu.

    jesteście światłością w Panu: postępujcie jak dzieci światłości.
    Ef 4, 32 – 5, 8
  • Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
    uświęć nas w prawdzie.
    J 17, 17ba
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • Gdy Jezus ją zobaczył, przywołał ją i rzekł do niej: «Niewiasto, jesteś wolna od swej niemocy». Położył na nią ręce, a natychmiast wyprostowała się i chwaliła Boga.
    Łk 13,10-17
  • Komentarz do tej sceny z dzisiejszej Ewangelii (ze strony opoka.org.pl). Oczywiście fragment, ale mocno akurat to do mnie dziś przemawia:

    „Zobaczył ją, przywołał i uwolnił”.
    Zwróćmy uwagę, że to Jezus pierwszy zauważył kobietę i spontanicznie ją uzdrowił (jeden z nielicznych przypadków w Ewangeliach, gdy chory lub jego otoczenie nie prosi natarczywie Jezusa o cud). Wniosek? Warto pozostawać zawsze w zasięgu Jezusowego „wzroku” i przebywać cały czas w Jego „orbicie” (modlitwa, sakramenty, msza święta). Resztę, uczyni już On sam."
    Podziękował(a) 3Katanna mamababcia ola_g
  • I mówił dalej: «Z czym mam porównać królestwo Boże? Podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż wszystko się zakwasiło».
    Łk 13, 18-21
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • Z ochotą służcie, jak gdybyście służyli Panu, a nie ludziom, świadomi tego, że każdy, jeśli uczyni coś dobrego, otrzyma to z powrotem od Pana.
    Ef 6, 1-9
    Podziękował(a) 1Katanna
  • Pan podtrzymuje wszystkich, którzy upadają, *
    i podnosi wszystkich zgnębionych.
    Pan jest sprawiedliwy na wszystkich swych drogach *
    i łaskawy we wszystkich swoich dziełach.
    Ps 145 (144)
    Podziękował(a) 1Katanna
  • On rzekł do nich: «Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie zdołają.
    Łk 13, 22-30
    Podziękował(a) 3Katanna Madzikg ola_g
  • edytowano października 2022
    Bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi.

    Przyobleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła.

    Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw duchowym pierwiastkom zła na wyżynach niebieskich.

    Dlatego przywdziejcie pełną zbroję Bożą, abyście się zdołali przeciwstawić w dzień zły i ostać, zwalczywszy wszystko.

    Stańcie więc do walki, przepasawszy biodra wasze prawdą i przyoblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość, a obuwszy nogi w gotowość głoszenia dobrej nowiny o pokoju.

    W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego.

    Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże – wśród wszelakiej modlitwy i błagania.

    Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu!

    Nad tym właśnie czuwajcie najusilniej
    Ef 6, 10-20
    Podziękował(a) 3Madzikg ola_g Weronika85
  • Błogosławiony Pan, Opoka moja, †
    On moje ręce zaprawia do walki, *
    moje palce do bitwy.
    On mocą i warownią moją, osłoną moją i moim wybawcą, *
    moją tarczą i schronieniem,
    Ps 144
    Podziękował(a) 2mamababcia Rejczel
  • Ten psalm pomógł mi kiedyś wygramolić się z kłopotów, modlitwa nim.
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • Bracia:
    Nie jesteście już obcymi i przybyszami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga - zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie głowicą węgła jest sam Chrystus Jezus. W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię, w Nim i wy także wznosicie się we wspólnym budowaniu, by stanowić mieszkanie Boga przez Ducha.
    Ef 2, 19-22
    Podziękował(a) 2AgataZi aqq
  • A cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich.
    Łk 6, 12-19
    Podziękował(a) 3aqq Madzikg mamababcia
  • Jak łania pragnie wody ze strumieni, *
    tak dusza moja pragnie Ciebie, Boże.
    Ps 42 (41
    Podziękował(a) 3aqq Madzikg mamababcia
  • Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie,
    bo jestem cichy i pokornego serca.
    Mt 11, 29ab
    Podziękował(a) 1aqq
  • Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».
    Łk 14, 1. 7-11
    Podziękował(a) 2[Usunięty użytkownik] aqq
  • Pan jest łagodny i miłosierny, *
    nieskory do gniewu i bardzo łaskawy.
    Pan jest dobry dla wszystkich, *
    a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.
    Ps 145 (144),
    Podziękował(a) 2Madzikg mamababcia
  • Albowiem Syn Człowieczy przyszedł odszukać i zbawić to, co zginęło».
    Łk 19, 1-10
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • niczego nie pragnąc dla niewłaściwego współzawodnictwa ani dla próżnej chwały, lecz w pokorze oceniając jedni drugich za wyżej stojących od siebie.
    Niech każdy ma na oku nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich.
    Flp 2, 1-4
  • złóż nadzieję w Panu, *
    teraz i na wieki.

    Strzeż duszy mojej w Twym pokoju, Panie
    Ps 131 (130)
  • Jeżeli trwacie w nauce mojej,
    jesteście prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę.
    J 8, 31b-32a

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik