Słowo Boże na dziś

18911131489

Komentarz

  • Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
    zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.
    Hbr 4, 12
    Podziękował(a) 1Mle
  • Na to Pan rzekł do niego: «Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości.

    Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste».
    Łk 11, 37-41
  • Jeśli pozwolicie się prowadzić duchowi, nie będziecie podlegać Prawu.
  • Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, bałwochwalstwo, czary, nienawiść, spory, zawiść, gniewy, pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne.
    Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.

    Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie.
    Przeciw takim cnotom nie ma Prawa.
    A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy.
    Ga 5, 18-25
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • Dasz światło życia idącym za Tobą

    On jest jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, *
    które wydaje owoc w swoim czasie.
    Ps 1
    Podziękował(a) 1Rien
  • Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa;

    On napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich – w Chrystusie.

    W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem.

    Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów poprzez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli, ku chwale majestatu swej łaski, którą obdarzył nas w Umiłowanym.

    W Nim mamy odkupienie przez Jego krew – odpuszczenie występków, według bogactwa Jego łaski.

    Szczodrze ją na nas wylał w postaci wszelkiej mądrości i zrozumienia, przez to, że nam oznajmił tajemnicę swej woli według swego postanowienia, które przedtem w Nim powziął dla dokonania pełni czasów, aby wszystko na nowo zjednoczyć w Chrystusie jako Głowie: to, co w niebiosach, i to, co na ziemi.
    Ef 1, 1-10
    Podziękował(a) 2gahana Rien

  • Ja jestem drogą, prawdą i życiem,
    nikt nie przychodzi do Ojca inaczej,
    jak tylko przeze Mnie.
    J 14, 6
    Podziękował(a) 1gahana
  • W Chrystusie dostąpiliśmy udziału my również, z góry przeznaczeni zamiarem Tego, który dokonuje wszystkiego zgodnie z zamysłem swej woli, byśmy istnieli ku chwale Jego majestatu .
    Ef 1, 11-14
  • Niech nas ogarnie Twoja łaska, Panie,
    według nadziei pokładanej w Tobie.
    Ps 33
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome.
    Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a co w izbie szeptaliście do ucha, głoszone będzie na dachach.

    A mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic już więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła.


    U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli».
    Łk 12, 1-7
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • Jak długo Mojżesz trzymał ręce podniesione do góry, Izrael miał przewagę. Gdy zaś ręce opuszczał, miał przewagę Amalekita.
    Wj 17, 8-13
  • Wznoszę swe oczy ku górom: *
    skąd nadejść ma dla mnie pomoc?
    Pomoc moja od Pana, *
    który stworzył niebo i ziemię.

    Naszą pomocą jest Zbawiciel świata

    On nie pozwoli, by potknęła się twa noga, *
    ani się nie zdrzemnie Ten, który ciebie strzeże.

    Pan ciebie strzeże, †
    jest cieniem nad tobą, *
    Ps 121
  • edytowano października 2022
    Trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci powierzono,
    2 Tm 3, 14-17. 4, 1-2
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
    zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.
    Hbr 4, 12
  • A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę.
    Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?»
    Łk 18, 1-8
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • prędko weźmie ich w obronę
  • A Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie, przez wielką swą miłość, jaką nas umiłował, i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia – łaską bowiem jesteście zbawieni – razem też wskrzesił i razem posadził na wyżynach niebieskich – w Chrystusie Jezusie, aby w nadchodzących wiekach przeogromne bogactwo swej łaski okazać przez dobroć względem nas, w Chrystusie Jezusie.

    Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.
    Ef 2, 1-10
  • Albowiem Pan jest dobry, †
    Jego łaska trwa na wieki, *
    Ps 100 (99)
    Podziękował(a) 2groszek mamababcia
  • Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem,
    abyście szli i owoc przynosili.
    J 15, 16
    Podziękował(a) 1aqq
  • Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają, *
    wszystkich wzywających Go szczerze.
    Ps 145
    Podziękował(a) 3aqq groszek mamababcia
  • «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.
    Łk 10,1-9
    Podziękował(a) 2aqq Madzikg
  • W Nim mamy śmiały przystęp do Ojca z ufnością, przez wiarę w Niego.
    Ef 3, 12
    Podziękował(a) 2AgataZi aqq
  • Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie. Łk 12, 40
    Podziękował(a) 2AgataZi aqq
  • Oto Bóg jest zbawieniem moim!
    Będę miał ufność i nie ulęknę się,
    bo mocą moją i pieśnią moją jest Pan.
    On stał się dla mnie zbawieniem!
    Iz 12, 2
    Podziękował(a) 3AgataZi aqq Madzikg
  • Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej niż to, o co my prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
    Ef 3, 14-21
  • Oczy Pana zwrócone na bogobojnych, *
    na tych, którzy oczekują Jego łaski,
    aby ocalił ich życie od śmierci *
    i żywił ich w czasie głodu.
    Ps 33 (32
  • Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął.
    Łk 12, 49-53
    Podziękował(a) 3Madzikg mamababcia ola_g
  • Zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości. Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój.
    Ef 4, 1-6
    Podziękował(a) 2Katanna mamababcia
  • z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości.

    Oj tak. to, co najtrudniejsze

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik