Pomysły na Adwent

145791012

Komentarz

  • JoannaS powiedział(a):

    Wszędzie świece ładne, z tych dekoracji to miały dziewczyny cynamon, i te gwiazdki anyżowe, one są dość drogie i bardzo ładne. My ćwiczyliśmy wieniec na okręgu słomianym. Orzechy miały jeszcze, z kory wycinanki gwiazdki ale z takiej jasnej korkowej, nie wiem gdzie te gwiazdki były kupione. Te instalacje z kieliszkami i filiżankami to za bardzo wydumane dla mnie. Pierwszy śliczny . Okwiat gwiazdy betlejemskiej pewne szybko usechłby. Zielone makówki fajne, ale nie widziałam w sklepach. Nie było tyle pasujących rzeczy w sklepach żeby uzbierać komplet dekoracji w jednym stylu i żeby nie było plastikowato. Będę się rozglądać.

    No właśnie ten cynamon i anyż nie w sklepach apoYwczyach tylko takich florystycznych nie jest drogi
    Podziękował(a) 1JoannaS
  • W Obi kilka lat temu kupiłam taka paczuszkę z cynamonowymi laskami i anyżem.
    Podziękował(a) 1JoannaS
  • @JoannaS jeśli masz lidla to tam teraz są takie łaski wanilii, cynamonu, te gwiazdki cynamonowe. Średnio chyba po 3, 4 zł.
    Podziękował(a) 1JoannaS
  • Jakby tego torusa słomianego nie owijać flizeliną, tylko same gałązki i drut, do tego dekoracje szyszkowe, orzechowe, itp to byłby produkt kompostowalny. Jakoś mnoe w tych produktach florystycznych smuci plastikoza.
  • @Rusałka cieszę się, że jesteś <3 Mam Lidla, Obi'ego nie mam.
    Podziękował(a) 1Rusałka
  • a jak szukam pomysłów na adwent ale dla małżonków.
  • edytowano listopada 2022

    Coś Wam jeszcze pokażę a może to znacie? Przeglądałam moją kolekcję obrazków szukając tego o Nowennie i znalazłam taki stary choć to nie odległa przeszłość 95 rok.
    Z jednej strony jest Dzieciątko a w środku serduszka prawdopodobnie dobre uczynki dla małego Jezusa, jakby pieczątki. Podpisane Grześ F.
    Tak mnie to rozczuliło. Zapodam dzieciom pomysł bo też tak patrzyły na to jak na dinozaura.



  • Wysyłam męża do brzozowego zagajnika z piłą i idę w tym kierunku

    Podziękował(a) 3Agmar JoannaS Milamama
  • Rewelacja
    Podziękował(a) 1Skatarzyna
  • Ale super! Józek jako renifer rządzi :smiley:
    Podziękował(a) 1Skatarzyna
  • Przed chwilą stukl mój ostatni kieliszek na wino. Ale zrobił minę, jak się zmarszczyłam groźnie i powiedziałam, że jeszcze się zastanowię, na który obrazek głosować. :D
    Podziękował(a) 1Rejczel
  • Prześliczne dzieciaki, @Skatarzyna! I malunki świetne, i filmik.

    Mogłabyś ich wynająć do obsady jakiegoś filmu, którego akcja dzieje się na przestrzeni lat, żeby grali jedną osobę.

    A Zosia to prawdziwa piękność. I jaki ma przepiękny uśmiech!
  • Szukam ładnej kuli śnieżnej dla mojej 8-latki. Chętnie z motywem religijnym. Koniecznie nietandetnej.
  • @Skatarzyna az się ciepło na sercu robi, cudne dzieci i filmik :)
    Podziękował(a) 1Skatarzyna
  • Dodałam dzwonki i drewniane gwiazdki
  • Ładny, podoba mi się.
    Podziękował(a) 1JoannaS
  • Mi też, pasowałby mi na stół w jadalni.
  • @Monika to dzieciom daj do zrobienia, trzeba mieć torus :D ze słomy, flizelinę, gałązki , drut zielony, i dekoracje. Weronika praktycznie sama zrobiła zielony wieniec na drzwi, będziemy jutro go dekorować.
    Podziękował(a) 1Bagata
  • Flizelinę ucięłam z worków do ocieplania roślin.
  • Ale ładny! Piękny taki " smaczny" w guście.
    Ja dziś takie widziałam w innej kwiaciarni u nas tzn w takiej kolorystyce.
    Ale podobają mi się te w doniczkach stroiki




    Podziękował(a) 1JoannaS
  • JoannaS powiedział(a):

    @Monika to dzieciom daj do zrobienia, trzeba mieć torus :D ze słomy, flizelinę, gałązki , drut zielony, i dekoracje. Weronika praktycznie sama zrobiła zielony wieniec na drzwi, będziemy jutro go dekorować.

    Biedaki czasu nie mają ostatnio.
  • Czy czeremchę można potraktować, jako drzewko kwitnące? Wyczytałam, że do drzewka Jessego potrzeba gałązki z drzewa kwitnącego, nie mam nic blisko innego niż czeremcha i akacja. Czy to chodzi tylko o to, żeby zakwitło, czy jak? :)
  • edytowano listopada 2022
    Tak, o pojawienie się kwiatów.
    My robimy już kilka lat, a chyba 2 razy zakwitło :)
    U nas drzewko Jessego jest fajna inspiracją do rozmów w adwencie.

    Edit.
    Myślę że kwiaty są mało istotne.
    Podziękował(a) 1mamlu
  • Tak też mi się wydawało. Co roku przyklejalismy postacie z tej książki "Wszyscy na Ciebie czekamy", ale musimy zrobić przerwę, bo nam się znudziło. Dziewczynki uwielbiają mieć jakieś manualne/plastyczne zajęcie, więc w tym roku spróbujmy z drzewkiem i symbolami. Mam nadzieję, że podołamy :)
  • Forsycja nam zazwyczaj zakwita na Boże Narodzenie. Taka rodzinna tradycja, że ścinamy na św. Barbary, a na święta kwitnie. Może tu by się nadała
    Podziękował(a) 1mamlu
  • Czytałam właśnie o forsycji, że pięknie rozkwita, ale nie mamy tu w okolicy żadnych roślin poza czeremchą, akacją, brzozą, topolą i iglakami. W przyszłym roku sadzimy swoje, to może się doczekam, ale teraz wykorzystamy czeremchę.
    Forsycja mi się kojarzy z dzieciństwem, u dziadków moich rosła piękna.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik