Pomysły na Adwent

167891012»

Komentarz

  • U nas dziś kazanie o oczekiwaniu na przyjście Pana, a świat wokół oszalał i już świętuje i nie chce czekać i czuwać, a cała " impreza " kończy się wraz z świętami bożego narodzenia i potem jakaś amnezja i gadanie o wszystkim tylko nie o Solenizancie. I jakkolwiek wszystko wokół cieszy, atmosfera, jarmarki, swiatełka tak co raz mniej ludzi kojarzy z jakiego powodu to wszystko. I żebyśmy potrafili się skupić w tym świątecznym hałasie na przygotowaniach. Właściwych.
    Podziękował(a) 3Basja Ganna4 patia
  • Rogalikowa powiedział(a):

    Mamy wątek z adwentowymi rozważaniami czy coś? Żeby można puścić w ciemno ;) Tzn nie pitu pitu do dzieciaczków o Bozi, nie modernistyczne bzdety o byciu dobrym dla biednych i planety, no wiecie :p Może być dla dorosłych, z młodszymi i tak robimy inne rzeczy, mogą sobie posłuchać przy okazji, niekoniecznie będąc targetem

    To może Maria z Agredy?
    Podziękował(a) 1Rogalikowa
  • Albo po prostu Biblia do słuchania.
  • Maria z Agredy:
    Podziękował(a) 2gahana Nigella
  • Spróbujemy z Marią, dzięki!
  • Polecam ebooka o adwencie z Kredy. Nabyłam w zeszłym roku i jest bardzo dużo pomysłów i gotowych pomocy. W tym roku robimy plakat z imionami Jezusa + jakieś proste zadania. Wszystko z tego ebooka gotowe wydrukowałam i tylko powrzucałam w woreczki, i przygotowałam ramę na plakat.
    Dzieci mnie jeszcze męczą o plakat z "Wszyscy na Ciebie czekamy", ale tak mi się nie chce..
  • Yucami powiedział(a):

    7 i 12 lat

    @Yucami To dla takich dużych nie mam, ale ze swoimi wymyśliłam w tym roku, że zamiast wyciągać z torebeczek zadania, to torebki będą puste i każdy wieczorem będzie wkładał karteczkę wieczorem z napisanym, za co jest dziś wdzięcznym. My też czytamy do tego kawałek książki adwentowej + czekoladka z kalendarza.
    Podziękował(a) 1Yucami
  • Natomiast z fb, katolickie memy:

    Zapytaliśmy ChatGTP o pomysły na zadania do kalendarza adwentowego. Lepsze niż te że zdrapki wielkopostnej, więc się dzielimy. [b]

    3 grudnia: Sporządź listę rzeczy, za które jesteś wdzięczny i podziel się nią z rodziną.
    4 grudnia: Przeczytaj fragment Ewangelii dotyczący narodzenia Jezusa i zastanów się, co dla Ciebie oznacza.
    5 grudnia: Zrób własnoręcznie kartkę świąteczną i wyślij ją do osoby starszej lub samotnej.
    6 grudnia: Ofiaruj coś własnego - zabawkę, książkę - potrzebującym dzieciom.
    7 grudnia: Pomóż w domu w przygotowaniach do Świąt, na przykład w dekorowaniu.
    8 grudnia: Wykonaj anonimowy dobry uczynek dla kogoś z sąsiedztwa.
    9 grudnia: Zaplanuj i przygotuj posiłek dla rodziny.
    10 grudnia: Poświęć czas na modlitwę lub medytację w ciszy.
    11 grudnia: Zorganizuj zbiórkę żywności lub ubrań dla potrzebujących.
    12 grudnia: Przeczytaj i zastanów się nad fragmentem Biblii o miłości bliźniego.
    13 grudnia: Wybierz się na spacer i zanotuj piękno stworzenia Bożego.
    14 grudnia: Napisz list do osoby, z którą chciałbyś naprawić relacje.
    15 grudnia: Uczestnicz w adwentowym nabożeństwie w kościele.
    16 grudnia: Stwórz domowy kącik modlitewny z adwentowym wiankiem.
    17 grudnia: Zaplanuj dobry uczynek do wykonania w Boże Narodzenie.
    18 grudnia: Podziel się z innymi swoją ulubioną bożonarodzeniową piosenką lub hymnem.
    19 grudnia: Przygotuj paczkę dla bezdomnej osoby z ciepłym jedzeniem, napojami i ubraniami.
    20 grudnia: Zaplanuj i przeprowadź grę rodziną dotyczącą tradycji Bożego Narodzenia.
    21 grudnia: Spędź czas na rozmowie z osobami starszymi, słuchając ich historii świątecznych.
    22 grudnia: Zrób podsumowanie swoich doświadczeń adwentowych i podziel się nimi z rodziną lub przyjaciółmi.
    23 grudnia: Przygotuj prosty prezent własnoręcznie dla każdego członka rodziny. Może to być coś zrobionego ręcznie, jak rysunek, wiersz, lub mały upominek symbolizujący miłość i wdzięczność.
    24 grudnia: Spędź czas na wspólnym czytaniu opowieści bożonarodzeniowej lub uczestnicz w Pasterce, skupiając się na duchowym znaczeniu tego święta i dzieląc się swoimi przemyśleniami na temat znaczenia narodzenia Chrystusa w życiu codziennym.
    Te zadania mają na celu skupienie się na bliskości rodzinnej, wartościach duchowych i osobistej refleksji, co jest istotne w czasie świąt Bożego Narodzenia.
    Podziękował(a) 2Rogalikowa wiesia
  • @Rogalikowa a może Słowo? Ono jest uniwersalne, obojętnie czy kto tradsem czy modernistą (:
    Podziękował(a) 1Rogalikowa
  • edytowano grudnia 2023
    To mamy w czytaniach codziennych, rano psalmy.

    Bardziej myślałam o yt, jakieś codzienne piętnastominutowe rekolekcje, treściwe, otrzeźwiające stęchłą duszę prostym strzałem między oczy
    Podziękował(a) 2ola_g Skatarzyna
  • edytowano grudnia 2023
    Adwent dla życia,
    polecam:
    facebook.com/events/3643183775959373?acontext=%7B"event_action_history"%3A[]%7D
    www.pro-life.pl
  • ryjek007 powiedział(a):

    Adwent dla życia,
    polecam:
    facebook.com/events/3643183775959373?acontext=%7B"event_action_history"%3A[]%7D
    www.pro-life.pl

    Mogłabyś wkleić ten link jeszcze raz? Chyba nie działa.
  • @Weronika85 tak, do południa wkleje. Chyba coś w ustawieniach u mnie jest nie tak, spróbuję z innego sprzętu.
  • Ja w tym roku adwent z Poglébiarkà
    Podziękował(a) 1AgaMaria
  • My poszliśmy dzis na Roraty, dostałam takiego powera na cały dzien i mimo niewyspania całe morze cierpliwości :).
    Podziękował(a) 2AgaMaria Skatarzyna
  • Czytam to o 23.50, bo Klara się z katarem obudziła choć dopiero co ją odłożyłam i roraty o 6.00 brzmią mi jak nieporozumienie. Fakt, że mają się łączyć z powerem brzmi jak obłęd. Skąd wy macie na to siłę.
    Podziękował(a) 2Mamaw ryjek007
  • @OlaOdPawla, właśnie z rorat, u mnie na 6:30.
    Podziękował(a) 1AgaMaria

  • Podziękował(a) 1Ganna4
  • ryjek007 powiedział(a):


    Jaki świetny pomysł!
    Podziękował(a) 2AgaMaria Madzikg
  • Przesyłam mój adwentowy nust have co roku :)

  • @OlaOdPawla świetne!
    Naprawdę mnie wzruszyło.
    Mój mąż jest tradycyjny to eee nie za nowoczesne ale ja już tak wsiąkłam w ten nastolatkowy świat i os starszych, że ta forma przekazu mnie rusza
  • Mnie też to wzrusza. Jesteśmy młode duchem :p
    Podziękował(a) 1Rusałka
  • Świetne!!!!
    Podziękował(a) 1Duduś
  • Świetne!!! nie znałam!

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik