Pomysły na Adwent

16791112

Komentarz

  • Zostawię sobie podstawę i może w przyszłym roku zrobię sama :)
  • @Duduś piękny...ta hortensja suszona? Czy masz jeszcze kwiaty?
  • @OlaOdPawla Wasza lampa to w sumie świecznik adwentowy ;)
    Kalendarz świetny!
    Podziękował(a) 2Madzikg PawelOdOli
  • U nas wieniec robiła Marysia, ja naciekami gałęzi i kupiłam świeczki.
    Tosia będzie kolorować szopkę codziennie ( z adwentownikA), Zosia powoli maluje Domowe ozdoby akrylem.

  • ola_g powiedział(a):

    @OlaOdPawla Wasza lampa to w sumie świecznik adwentowy ;)
    Kalendarz świetny!

    Szkoda, że nie da się każdej żarówki właczyć oddzielnie, byłoby z głowy :lol:
    Podziękował(a) 3Izka ola_g Rejczel
  • OlaOdPawla powiedział(a):

    ola_g powiedział(a):

    @OlaOdPawla Wasza lampa to w sumie świecznik adwentowy ;)
    Kalendarz świetny!

    Szkoda, że nie da się każdej żarówki właczyć oddzielnie, byłoby z głowy :lol:
    Można wykręcić. ;)
    Podziękował(a) 3agnieszkamama ola_g Rejczel
  • agnieszkamama powiedział(a):

    U nas wieniec robiła Marysia, ja naciekami gałęzi i kupiłam świeczki.
    Tosia będzie kolorować szopkę codziennie ( z adwentownikA), Zosia powoli maluje Domowe ozdoby akrylem.

    I Ty Aga mówisz, że nie ogarniasz!
  • ola_g powiedział(a):

    @Duduś piękny...ta hortensja suszona? Czy masz jeszcze kwiaty?

    Ścięta z domu, ta w ogrodzie zbrązowiała już.
    Podziękował(a) 1ola_g
  • OlaOdPawla powiedział(a):

    agnieszkamama powiedział(a):

    U nas wieniec robiła Marysia, ja naciekami gałęzi i kupiłam świeczki.
    Tosia będzie kolorować szopkę codziennie ( z adwentownikA), Zosia powoli maluje Domowe ozdoby akrylem.

    I Ty Aga mówisz, że nie ogarniasz!
    jestes mila,dzieki
    ale serio nie ogarniam, przynsjmniej niectak,jak bym chciala :#
  • @agnieszkamama piękny wieniec i to w takim trudnym czasie <3 bądź dla siebie trochę bardziej miłosierna :)
    Podziękował(a) 1agnieszkamama
  • Wrzucę też nasz dzisiaj dopiero robiony. Wczoraj był zbyt trudny dzień, żeby jeszcze wieniec kombinować.

    I drzewko Jessego zaczęliśmy, zobaczymy, jak ile regularnie uda nam się czytać...


  • edytowano listopada 2022
    To ja się przyznam, za Drzewko Jessego jest dla nas zbyt wymagające. Robiliśmy je kilkukrotnie, mam piękne grafiki na plastrach brzozowych, potem te kwiaty w środku zimy, ale... Trudno wchodzi. Bardzo bogate teksty, długie, wymagające komentarzy, omówień. Strasi formą drzewka i wieszaniem grafik niezainteresowani, młodsi słuchali, ale nie zapamiętywali wiele.

    Tak więc wszystkim szczerze życzę owocnego dekorowania drzewka, żal mi, ale w tym roku odpuściłam.


    Tylko zadania z kalendarza robią.

    P.S. W tym roku będę wkładać karteczki na bieżąco, 2-3 dni do przodu. Niektóre zadania są wymagające czasowo lub organizacyjnie, a potem okazuje się, że mimo wcześniejszych założeń choroby lub inne przeszkody stają na drodze i zniechęcenie lub żal się wkrada.
    Podziękował(a) 1Agmar


  • U nas na razie taki. Muszę jeszcze trochę szyszek znaleźć i dodać, może jeszcze jakaś korę cynamonu i coś czerwonego chciałam, jakieś owocki czy mini bombki.
  • edytowano listopada 2022

    To jest kalendarz adwentowy w formie kolorowanki, autorstwa mojej koleżanki ze szkoły średniej. Mam zgodę na rozpowszechnianie. :) Towarzyszy nam od lat.
  • @Aniuszka można podać dalej?
  • Dziękuję @Aniuszka , pozwolę sobie wydrukować.
  • Tak, drukujcie i posyłajcie dalej w świat!
    Podziękował(a) 2blaekie ola_g

  • U nas taki, dwie średnie córki zrobiły zupełnie same. A ja jestem dumna że się nie wtrącałam, nie poprawiałam, pochwaliłam i zostawiłam jak jest.
  • Duduś powiedział(a):

    To ja się przyznam, za Drzewko Jessego jest dla nas zbyt wymagające. Robiliśmy je kilkukrotnie, mam piękne grafiki na plastrach brzozowych, potem te kwiaty w środku zimy, ale... Trudno wchodzi. Bardzo bogate teksty, długie, wymagające komentarzy, omówień. Strasi formą drzewka i wieszaniem grafik niezainteresowani, młodsi słuchali, ale nie zapamiętywali wiele.

    Tak więc wszystkim szczerze życzę owocnego dekorowania drzewka, żal mi, ale w tym roku odpuściłam.


    Tylko zadania z kalendarza robią.

    P.S. W tym roku będę wkładać karteczki na bieżąco, 2-3 dni do przodu. Niektóre zadania są wymagające czasowo lub organizacyjnie, a potem okazuje się, że mimo wcześniejszych założeń choroby lub inne przeszkody stają na drodze i zniechęcenie lub żal się wkrada.

    Nie wiem w jakim wieku masz dzieci, u mnie 2, 5 i 9 słuchają kolejny rok książki: Wszyscy na Ciebie czekamy. Plakat przywieszony i codziennie doklejają postać biblijna prowadząca do szopki. Na Drzewo Jessego tez się nie porywam

    Mamy tę książkę, Roraty dla dzieci, wieniec, słodkie kalendarze oraz taki kalendarz za Księży, bardzo mi przypadł do serca i dołączmy do modlitwy rodzinnej.
    Podziękował(a) 2Duduś ola_g
  • edytowano listopada 2022
    "Wszyscy na Ciebie czekamy" znamy już na pamięć, wersję na Post też. W tym roku nawet nie kupiłam nowego plakatu...

    Muszą wystarczyć kalendarz, za to więcej rzeczy angażujących manualnie i duchowo do niego dałam, no i roraty.

    Starsi zamiast np.odmowienia słodyczy o podjęli modlitewne zobowiązania, młodsi mają jeszcze (choć to cały rok) "Kredkami do nieba", które uważam za mistrzostwo świata.

    Jeszcze dziś chyba postawię żłóbek z siankiem za dobre uczynki - dawno nie było a dla nich młodszych to takie emocjonujące jest.

    Czytamy też "Cud Bożego Narodzenia", (jakby ktoś bardzo polubił to w tym roku jest zrzutka na nagranie z tego słuchowiska).
    Podziękował(a) 1Monika
  • @Aniuszka pięknie dziękuję za tę kolorowankę.
    Duża radość wśród dzieci, moich własnych i okolicznych :)
    Podziękował(a) 2Aniuszka Rusałka
  • O, my też będziemy czytać "Cud Bożego Narodzenia ", pierwszy raz. Czytałam dobre opinie, mam nadzieję, że faktycznie warto.
  • OlaOdPawla powiedział(a):

    O, my też będziemy czytać "Cud Bożego Narodzenia ", pierwszy raz. Czytałam dobre opinie, mam nadzieję, że faktycznie warto.

    Ty dziecko usypiaj, a nie na telefoniku plumkasz.
  • PawelOdOli powiedział(a):

    OlaOdPawla powiedział(a):

    O, my też będziemy czytać "Cud Bożego Narodzenia ", pierwszy raz. Czytałam dobre opinie, mam nadzieję, że faktycznie warto.

    Ty dziecko usypiaj, a nie na telefoniku plumkasz.
    Do pracy a nie kontrolujesz ! :smiley:
  • Dokładnie! Ja tu ze wszystkich sił się staram sama nie usnąć :lol:
  • O my @Duduś tez czytamy Cud Bożego Narodzenia :)
  • Monika powiedział(a):

    O my @Duduś tez czytamy Cud Bożego Narodzenia :)

    Autorka jest moja znajoma mama wielodzietna
  • A gdzie można kupić tą książkę "Cud Bożego Narodzenia"?
    Podziękował(a) 1OlaOdPawla

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik