Pomysły na Adwent

Niby jeszcze chwila, ale czas szybko ucieka . Jakie macie patenty na Adwent? Robicie wieńce? Kalendarz? Wieczornice adwentowe?
«13456712

Komentarz

  • Ja sobie właśnie zamówiłam u koleżanki wieniec na Adwent i to tyle z pomysłów
  • Kalendarz w postaci woreczków jutowych podwieszanych pod sufitem na sznurze. Ten sam od lat z Tchibo chyba.
    Zadania modyfikujemy na potrzebę dnia.
    Jest tam modlitwa, obowiązki i miejsce na wspomnienia lub dobra zabawę.
    Dodatkowo na sznurze wiszą lampiony ikea tam gdzie niedzielę.

    Oczywiście roraty... nie wiem jak w tym roku bo J zachowuje się skandalicznie.
  • podobnie jak u @wiesia
    Koperty z liczbami podwieszone na karniszu.
    Mali ludzie mają w kopertach zadanie, duzi już są za duzi i mają cytaty z Pisma Świętego
    oraz coś słodkiego ;)
    Duzi i mali co roku czekają...
    Mam wrażenie, że w ubiegłym roku starsi potrzebowali tego bardziej, jako rytuału, dającego poczucie bezpieczeństwa.
    W tym roku jeszcze nie wymyśliłam, co to będzie. Może znów Pismo Święte, może coś jeszcze?
    Roraty co roku, jak dajemy radę. Nieraz chodziliśmy na każde, nieraz tylko kilka razy.
    W tym roku co któryś dzień szkoła na 7 rano, nie do pogodzenia.
    Podziękował(a) 1Bagata

  • Tak było w zeszłym roku
    Podziękował(a) 3katarzynamarta Madzikg wiesia
  • edytowano listopada 2021
    @wiesia jakie to lampiony? Możesz links albo screena?
    @ola_g ja mam kale darz dostałam na Mikołajki od jednej forumowiczki co je szyję, tylko nie mam pomysłów właśnie na zadania i cytaty, da się to gdzieś kupić gotowe?
    Przy okazji piękna ikona :)
  • edytowano listopada 2021
    Dzięki, prezent od męża :)
    Zadania typu - idź na roraty, zrób coś miłego dla brata siostry, naucz się tekstu kolędy, odmowcie razem Ojcze nasz (Zdrowaś Maryjo, Pod Twoją obronę itd), przygotujcie pierniczki, posprzatajcie dom, zróbcie dekoracje, idźcie do spowiedzi, pomóżcie tak żeby ten ktoś o tym nie wiedział z bądź miły/miła dla najmniej lubianej przez siebie osoby...
    Cytaty w zeszłym roku były cytatami radosnymi, z nurtu uwielbienia.
    Edit: np w Mikołajki poznaj postać świętego Mikołaja, dowiedz się o nim itd.
  • @Agmar zwyczajne Rotera:
    https://ingka.page.link/iFSgi7Bqw9VwLny69

    Tylko mocny sznur albo karnisz bo to ciężkie.
  • Może wrzucicie swoje pomysły na zadania adwentowe? Chętnie się poinspiruję :)
    Podziękował(a) 1September
  • edytowano listopada 2021

    My w zeszłym roku takie domki z papieru, w srodku cukierki i wyjątkowo bez zadań.
    Podziękował(a) 1ola_g
  • My czytamy jeszcze książkę "Kalendarz adwentowy", ale to raczej dla młodszych dzieci.
  • U nas jest wieniec adwentowy, drzewko Jessego co roku i/lub kalendarz adwentowy z zadaniami.
    W zeszłym roku po raz pierwszy mieliśmy Słoik Dobrych Uczynków, podczas wieczornej modlitwy każdy miał powiedzieć co dobrego dnia zrobił, spisywaliśmy to na karteczce i wrzucaliśmy do słoika. Wzbudziło to największe emocje i było bardzo budujące także dla starszych :) W Wigilię wlożyliśmy te karteczki do żłóbka.
    Podziękował(a) 2OlaOdPawla wiesia
  • Fajne :) te lampion my, kupię sobie do fotografowania :)
    U nas roraty nigdy się nie udały i teraz też nie robię sobie nadziei, dziewczyny niezainteresowane a maluchy płaczą i boją się w Kościele
  • Poluję jeszcze na książkę " Wszyscy na Ciebie czekamy", ale jest trudno dostępna. Może ktoś ma i już nie używa?
  • @September piękne te domki, one są przestrzenne? Sami robiliście?
  • @patia Mam, ale używamy. Polecam!
    Podziękował(a) 1patia
  • Agmar powiedział(a):

    @wiesia jakie to lampiony? Możesz links albo screena?
    @ola_g ja mam kale darz dostałam na Mikołajki od jednej forumowiczki co je szyję, tylko nie mam pomysłów właśnie na zadania i cytaty, da się to gdzieś kupić gotowe?
    Przy okazji piękna ikona :)

    Masz jakieś zdjęcie kalendarza? Ciekawa jestem tych szytych..






  • Podziękował(a) 1Isako


  • Któregoś roku zrobiliśmy taki plakat jak na zdjęciu, a później przez adwent dorysowalismy szopkę i postacie, zwierzęta. Bardzo to było fajne. Nie mogę znaleźć zdjęcia końcowego.
  • @Mamaw takie niereprezentacyjne zdjęcie z zeszłego roku jak dostałam, każdy numerek to kieszonka
    Podziękował(a) 1Mamaw
  • Dzięki, taki w jednym kawałku chyba szybciej uszyć. W tamtym roku kupiłam materiał i planowałam szyc takie małe woreczki, ale jak policzyłam ile ich powinno być to mi się odechciało. Uszyłam z tego materiału pięć worków na prezenty Mikołajowe dla dzieci.
    W tym roku widziałam fajne numerki na takie woreczki z znów mnie naszło, ale to pewnie słomiany zapał. Numerki są różnego rodzaju w Tedi, jakby ktoś potrzebował.
  • A próbowaliście ten adwentownik? Bo ja już drugi rok się zastanawiam czy kupić
  • patia powiedział(a):

    Poluję jeszcze na książkę " Wszyscy na Ciebie czekamy", ale jest trudno dostępna. Może ktoś ma i już nie używa?

    https://sklep.liturgia.pl/product-pol-1608-Wszyscy-na-Ciebie-czekamy-ksiazka-z-wycinanka-i-plyta.html
    https://monastica.pl/produkt/m-kita-wszyscy-na-ciebie-czekamy/
    Podziękował(a) 2katarzynamarta patia
  • Tu jest dostępna. My mamy, co roku używamy. Właśnie dokupiłam planszę z postaciami.
    Podziękował(a) 1patia
  • mamlu powiedział(a):

    Tu jest dostępna. My mamy, co roku używamy. Właśnie dokupiłam planszę z postaciami.

    A płytę można dokupić? Bo nasza czysta była :(
  • Niestety nie mam pojęcia, czy płytę można. Jak to czysta?
  • mamlu powiedział(a):

    Niestety nie mam pojęcia, czy płytę można. Jak to czysta?

    normalnie nic na niej nie ma nagranego, w komputerze sprawdziałam pojemnośc i na 700 mb niecałe 700 wolne, znaczy że było coś nagrywane ale nie nagrało się
    Podziękował(a) 1mamlu
  • czytam o kalendarzach adwentowych i znalazłam idealny kalendarz dla moich dzieci (pierniczki kochają) tylko że zjedli by go pierwszego dnia
    "Jeśli nie masz ochoty na kalendarz z zadaniami, zrób słodki kalendarz adwentowy
    z pierniczków. Upiecz 24 pierniczki, nie zapomnij przed pieczeniem zrobić w nich
    dziurki do powieszenia. Ozdobnym lukrem podpisz każdy pierniczek (liczbami od 1
    do 24), a następnie zawieś je na gałązce jakiegoś iglastego drzewa lub na zwykłym
    czy też surowym patyku, przymocowanym do ściany."
  • @Agmar może napisz do wydawnictwa z reklamacją tej płyty? Powinni uwzględnić.

    Moja średnia zjadłaby te pierniczki zanim bym je powiesiła w formie kalendarza. W tamtym roku na choince nie ostał się ani jeden piernik na jej wysokości, a jak wyrzucaliśmy choinkę i znalazła ostatni na czubku, to się mało nie popłakała z radości, że może zjeść. Moje geny :D
  • @mamlu ja kupiłam kilka lat temu tą książke, nawet już nie pamiętam w jakim sklepie
  • Ja bym i tak napisała bezpośrednio do wydawnictwa, czy jest możliwość kupienia płyty i opisała, że macie pustą od nowości. Może akurat mają jakąś wolną w nadmiarze.
    Podziękował(a) 1Madzikg

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik