Pogarda

1235

Komentarz


  • Nie wiem czy ktoś pisał , że tatuś coś załatwił.
    Pisał ktoś ...?
  • A to jak wypowiada się o polskich uczelniach, no cóż gratuluję.
    Moje dzieci powoli kończą polskie uczelnie, jeżdżą na staże i erazmusy i zostawiają tylko dobre wrażenie. Profesorowie z uczelni zagranicznych dziwią się, że u nas poziom podobny :) i studenci mało, że w obcym języku, to jeszcze dają radę lepiej niż rodzimi.
    No ale fakt, że to nie Oxford(jak któraś wyleci z zazdrością :) to stracę resztki cierpliwości) i to "tylko"polscy profesorowie.

    Zbierajcie na Oxford, bo w PL wg. waszego guru to wiadomo :)

    To jak z tą pogardą i szacunkiem do siebie jako Polaka?
    No patriota, naprawdę.

    A córce drugi raz gratuluję, bo zdolna i na pewno pracowita, a ojca się nie wybiera :)
    Podziękował(a) 1beatak
  • Jakiego "naszego guru?" @EluniaSylwia
    Podziękował(a) 3MAFJa Odrobinka TecumSeh
  • rel="EluniaSylwia">Ale spoczko macie dzieci, to pójdą na uczelnię do tych profesorskich kreatur co nic nie
    Ojejuna powiedział(a):

    @EluniaSylwia to poczytaj sobie trochę wstecz. Właśnie córki i studiów użyto jako argument jaki on jest ble

    cytuj kto pisał źle o dziewczynie?
    kto napisał, że tatuś załatwił?

    Pisała Izka o resortowych dzieciach w kontekście tej córki.
    A wykształcić dziecko na ścisłym kierunku, to i tak nie ma innego wyjścia nóż wysłać je na lewacką uczelnię. I czego bijecie pianę.
  • Rogalikowa powiedział(a):

    Jakiego "naszego guru?" @EluniaSylwia

    Nie zmieniaj tematu :) :) :)

    a z drugiej strony bronicie go jak miejsca parkinkowego pod blokiem :)
    Podziękował(a) 1beatak
  • Bronię ,,go "?
    Powtarzam, odnoszę się do konkretnej wypowiedzi i do konkretnego zdarzenia. Nie do całości osoby.

    A fakt że odwiózł córkę oznacza że tym bardziej nie powinni go aresztować za poglądy że bo nie przyjechał głosić swoich poglądów tylko prywatnie.
    Podziękował(a) 3MAFJa Rogalikowa TecumSeh
  • Ojejuna powiedział(a):

    rel="EluniaSylwia">Ale spoczko macie dzieci, to pójdą na uczelnię do tych profesorskich kreatur co nic nie

    Ojejuna powiedział(a):

    @EluniaSylwia to poczytaj sobie trochę wstecz. Właśnie córki i studiów użyto jako argument jaki on jest ble

    cytuj kto pisał źle o dziewczynie?
    kto napisał, że tatuś załatwił?
    Pisała Izka o resortowych dzieciach w kontekście tej córki.
    A wykształcić dziecko na ścisłym kierunku, to i tak nie ma innego wyjścia nóż wysłać je na lewacką uczelnię. I czego bijecie pianę.

    taaa

    serio rozmowa jak z politykami w tv

  • ale mi się dziwnie zacytowało

  • Ale jak to się robi, żeby wysłać dziecko na jakąkolwiek uczelnię?
    Wsadza się w paczkę, adresuje się i wysyła?
    Przecież maturzysta to jest człowiek dorosły. Sam decyduje ...
    Podziękował(a) 2gahana TecumSeh
  • Użyłam skrótu myślowego @Ida .
    Gdybym wiedziała że jest jakaś uczelnia, na której można studiować chemię, a nie jest ona lewacka - to bym pierworodnej o tym powiedziała i ona tam próbowałaby się dostać.
    A tak, to skończyła na UJ
  • I co, bardzo jej lewactwo dokuczało?
    Podziękował(a) 1Izka
  • edytowano października 2021
    Trochę to chyba przesada z tymi obawami o "lewackość".
    Uczelnia to jednak nie monolit, to zbiór różnych jednostek i wydziałów, na których też spotkać można różnych ludzi.
    To, że władze centralne coś tam propagują, niekoniecznie ma jakikolwiek wpływ na codzienność studenta, zwłaszcza na kierunku takim jak chemia.
    Podziękował(a) 2Calineczka27 Izka
  • Na UŚ stykam się z różnorodnością. Wiele osób to wierzący ludzie, którzy ukrywają swoją wiarę. Spotykam osoby ze wspólnot, osoby pogubione i szukające Boga, oczywiście także mnóstwo "Julek", żeby nie było zbyt miło.
    I to na wydziale filologicznym, gdzie gender studies to niemal codzienność
    Podziękował(a) 1TecumSeh
  • Bagata powiedział(a):

    I co, bardzo jej lewactwo dokuczało?

    Na co dzień, nie.
    Jak pokazała zdjęcie z marszu z napisem ,,stop aborcji " to tak, dokuczało.
    Podziękował(a) 1TecumSeh
  • EluniaSylwia powiedział(a):


    serio rozmowa jak z politykami w tv

    Też mam takie odczucie.
    Nie lubimy go? to huzia na juzia, furda tam jakieś zasady, standardy itp.
    Niechby go zamknęli do końca życia za nic, będziemy jeszcze bić brawo.

    Tak właśnie się zachowują politycy, przynajmniej niektórzy.
  • edytowano października 2021
    EluniaSylwia powiedział(a):

    Ojejuna powiedział(a):

    Izka powiedział(a):

    Odwoził córkę na elitarną uczelnię. Czyli po to wyklina na elity, żeby zarobić na umieszczenie córki na elitarnej uczelni? Chyba że ona uchroniła się przed lewackimi trendami? Chyba że chodzi o infiltrowanie lewakow od wewnątrz? Taki sam wulgarny autorytet jak ci których krytykuje.

    Nie wyklinał elit.
    Powiedział wyraźnie po czym poznać elitę i czym się różni od chamstwa. Zaznaczył wyraźnie że cham to nie ten co na wsi mieszka. Więc w czym widzisz sprzeczność ? Normalne że chce dobrze wykształcić córkę.
    Rozwiedziony, prawicowy publicysta,
    patriota krytykujący Zachód, kształci córkę w państwie, do którego ma zakaz wjazdu za swoje przekonania.
    Spoko, wszystko się składa :)


    EluniaSylwia powiedział(a):

    Bagata powiedział(a):

    Przepraszam Was bardzo, ale robić zarzut z tego, że córka studiuje na Oxfordzie, to naprawdę facepalm.

    To nie kwestia gdzie studiuje, ale kto za to płaci :)
    Taki patriota powinien zaryczeć - nie puszczę mojego dziecka na pożarcie zuuego Zachodu, ani grosza nie wydam, nie będę wspierałłłł
    A on cyk i zawiezie nawet córkę na miejsce.


    Sorry zrobił mi wieczór i mam goopawkę.
    EluniaSylwia powiedział(a):

    Dziewczyny jak Was lubię, ale kto pisze coś na temat tej dziewczyny?
    Nikt nie pisał, że cokolwiek tatuś załatwił, weźcie zachowujcie jakiś poziom, a nie jak politycy w tv.

    :wink:
    Podziękował(a) 1Rogalikowa
  • @Bambidu w którym zdaniu chodzi o dziewczynę? Gdzie piszę, że coś załatwił?
    Gdzie widzisz jakiś hejt na córkę?
    Naprawdę zmanipulować można wszystko.
    Jesteś inteligentna, a do tego purystka językowa, nie wierzę, że nie zrozumiałaś co chciałam napisać.

    Ale jeżeli przeceniłam twoją inteligencję - PRÓBOWAŁAM PRZEKAZAĆ,ŻE TAKI PATRIOTA ORAZ PRZECIWNIK LEWACKIEGO ZACHODU PŁACI I WSPIERA CÓRKĘ NA STUDIACH W PAŃSTWIE, KTÓRE NIE CHCE GO WPUŚCIĆ ZA POGLĄDY.
    No jaśniej nie dam rady.
    I szkoda, że nie zacytowałaś wypowiedzi w których dwukrotnie gratuluję zdolnej i pracowitej dziewczynie.

    To teraz trzeci raz CÓRCE GRATULUJĘ INTELIGENCJI ORAZ PRACOWITOŚCI, OSIĄGNĘŁA OGROMNY SUKCES.

    A tak poza wszystkim, facet chamsko zjechał polskie uczelnie i Was to nie rusza.
    Podziękował(a) 1beatak
  • Wątek nie dotyczy tego kim jest Ziemkiewicz i co powiedział na każdy temat.
    Wątek dotyczy konkretnego zdarzenia.
    I to komentujemy.
    Podziękował(a) 2Rogalikowa TecumSeh
  • Jasne!
    Drugie imię tego forum to offtopy, a ty chcesz się akurat tutaj trzymać tematu.
  • Ojejuna powiedział(a):

    Wątek nie dotyczy tego kim jest Ziemkiewicz i co powiedział na każdy temat.
    Wątek dotyczy konkretnego zdarzenia.
    I to komentujemy.

    Ale to kim jest i co mówi, sprawia, że oceniamy to konkretne wydarzenie, bo to wydarzenie jest związane z jego poglądami i tym, co mówi.
  • EluniaSylwia powiedział(a):

    Jasne!
    Drugie imię tego forum to offtopy, a ty chcesz się akurat tutaj trzymać tematu.

    Wyjaśniam Ci tylko, dlaczego nikt nie komentował innych jego wypowiedzi.
    Obowiązek taki jest...?
    Ja Zimnkiweicza prawie wcale nie kojarzyłam aż dotąd. Nie po to pozbyłam się telewizora żeby śledzić poczynania polityków i dziennikarzy.
    Innych jego wypowiedzi nawet nie znam, dowiaduje się o nim czytając ten wątek.

    To jakie jeszcze usłyszę zarzuty ....? Czego jeszcze nie skomentowałam, a powinnam?
    Podziękował(a) 2TecumSeh Wela
  • Nie wiem, a ktoś ci coś zarzuca?
  • ,,facet chamsko zjechał polskie uczelnie i Was to nie rusza."
    Nieee no, gdzieżby.
  • Ale ten film, którego zresztą obejrzałam tylko 3 minuty, linkowała @Ida w tej dyskusji. Niby wyjaśnienie Ziemkiewicza, ja się natknęłam akurat na chamską jazdę po polskich profesorach i dalej już nie oglądałam.
    Założyłam, że skoro to jest wytłumaczenie i tak go bronicie, a film linkowany w tym wątku, to oglądałyście.

    Zostałam dwa razy wywołana do tego wątka, w sumie żałuję, że podjęłam dyskusję, bo nikt nikogo nie przekona, a filmy się same nie obejrzą i książki nie poczytają.

    Podziękował(a) 1beatak
  • To, że nie ma w Polsce gdzie studiować biochemii na światowym poziomie, to prawda.

    To, że żaden polski uniwersytet nie jest nawet w trzeciej setce światowych rankingów, to też prawda.

    To, że duża część profesorstwa nie wstydzi się głosić haseł *** *****, to także prawda.

    Prawdą jest też, że nie wszyscy profesorowie to "dziady", a zdarzają się bardzo dobre kierunki studiów i wydziały, and so? Nie jesteś przecież osobą, która lubi bułkę przez bibułkę.
    Podziękował(a) 2MAFJa Rogalikowa
  • edytowano października 2021
    Żadna ze mnie fanka Ziemkiewicza, mało go znałam poza "Michnikowszczyzną" i kilkoma felietonami, ale pod wpływem tego wątku posłuchałam wczoraj ze trzech filmów.

    Na dłuższą metę jak dla mnie przegadane, ale akurat soczysty język mi się podoba. Wolę jak ktoś mówi w sposób kontrowersyjny niż nudny.
  • Skoro nie bułkę przez bibułkę to odpowiem:
    Żal strzępić ryja dla chamskiego dziada.
    Tyle razy sobie obiecuję nie angażować się w tutejsze dyskusje, czasu schodzi, a na koniec i tak, ani wniosków ani konsensusu.





  • No tak, ryja żal strzępić, ale pierwsze komentarze po informacji o zatrzymaniu Ziemkiewicza, to głównie Twoje i kilku innych osób heheszki i zniesmaczenie.

    Dopiero jak się podniosły głosy w kontrze, to się zrobiło szkoda czasu na tutejsze dyskusje.
  • gahana powiedział(a):

    Mógłbyś rozszerzyć myśl ? Jeśli Ci się chce, rzecz jasna :)

    Przegapiłem, to do mojego było? :)
  • @Bagata ja bym powtórzyła każdy ten komentarz jeszcze raz, a nawet powiedziałabym Ziemkiewiczowi w realu.
    Co jeszcze mam powiedzieć? Czego się od was dowiem?
    Przecież przez 5 stron tłuczemy to samo.
    Podziękował(a) 1beatak

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik