Pogarda

1356

Komentarz

  • Przepraszam, ale podziałały mi lekko na nerwy te Wasze wpisy.
    Nie mam skonkretyzowanych poglądów na temat Ziemkiewicza, ale to co tu napisaliście to normalny hejt na dziewczynę, która musi być mega zdolna i mega ambitna.
    Nikt za kasę nie przyjmie przeciętniaka na biochemię na Oxfordzie.
  • Bagata powiedział(a):

    Hm.
    No to jak go tak w tym Jukeju nie lubią, to na jakiej podstawie porównujcie dostanie się jego córki na Oxford do sytuacji resortowych dzieci? I że tatuś załatwił?

    E noo sorry, ale ja nic o załatwianiu nie pisałam.
    Szanuję młodzież, która na takie uczelnie się dostaje, przypuszczam, że tutaj nazwisko ojca to tylko mogło zaszkodzić, dziewczynie serdecznie i z całego serca gratuluję.
    Podziękował(a) 3Bagata joanna_1991 Shrekowa
  • edytowano października 2021
    A inteligencję dziedziczy się po mamusi :) chłop dobrze wybrał, drugi raz co prawda, ale w punkt :)
  • Izka powiedział(a):

    Odwoził córkę na elitarną uczelnię. Czyli po to wyklina na elity, żeby zarobić na umieszczenie córki na elitarnej uczelni? Chyba że ona uchroniła się przed lewackimi trendami? Chyba że chodzi o infiltrowanie lewakow od wewnątrz? Taki sam wulgarny autorytet jak ci których krytykuje.

    Przepraszam bardzo ale co jest złego w posyłaniu dziecka na dobre studia, bo nie rozumiem?

    Ziemkiewicz przypominam nie wyklina na elity, tylko na skundlonych, amoralnych cwaniaczków, którzy się za elitę uważają. Taka "drobna" różnica. Coś jak między izbą lordów a izbą wytrzeźwień.
    EluniaSylwia powiedział(a):

    W wypowiedzi pana Ziemkiewicza też widzę pogardę, w tym wypadku do tych elit.

    Różnica polega na tym że te pseudo elity zasługują swoim postępowaniem na pogardę - na przykład taki adwokat. A owe łże elity gardzą zwykłymi ludźmi dlatego że są biedni.
    Kolejna "drobna" różnica jak wyżej.
    EluniaSylwia powiedział(a):

    Rozwiedziony, prawicowy publicysta

    A prawicowy znaczy od razu katolicki, bo nie rozumiem?
    Chyba o ile mi wiadomo, to dwa różne pojęcia .
    EluniaSylwia powiedział(a):


    patriota krytykujący Zachód, kształci córkę w państwie, do którego ma zakaz wjazdu za swoje przekonania.
    Spoko, wszystko się składa :)

    Rozumiem że nie ma nic złego Twoim zdaniem w odmowie wjazdu za przekonania?
    I jakież to zbrodnicze przekonania ma Ziemkiewicz że należy mu zakazać wjazdu?
    EluniaSylwia powiedział(a):

    Taki patriota powinien zaryczeć - nie puszczę mojego dziecka na pożarcie zuuego Zachodu, ani grosza nie wydam, nie będę wspierałłłł
    A on cyk i zawiezie nawet córkę na miejsce.

    Na szczęscie patrioci nie są takimi idiotami za jakich ich uważasz.
    I sami wiedzą co powinni a co nie ;)
    Bagata powiedział(a):

    Biochemię ta córka będzie studiować.
    No faktycznie, obciach na maksa, lewacką biochemię, córka prawaka.

    Gdy chcesz uderzyć psa, kij się znajdzie.
  • @TecumSeh za późno przyszedłeś :) idę spać.
  • Lepiej późno niż wcale ;)
    Dobrej nocki zatem.
  • Ja również niewiele o Ziemkiewiczu wiem, dlatego nie komentuję całej sytuacji.
    Ale hasło, że ma poglądy takie i takie, ale córeczkę wyśle, sponsoruje, ustawi ... Mi podnosi ciśnienie.
    To tak jakby ktoś ocenił : o , taka wierząca rodzina, co niedziela w pierwszej ławce, takie prawicowe poglądy , rekolekcje, domowe kościoły itp. a ich syn zawarł ślub cywilny z niewierzącą i na dodatek cała rodziną byli na tym ślubie. Niepojęte.
    Tak jakby dorosłe dzieci musiały prezentować poglądy własnych rodziców.



  • @TecumSeh Ziemkiewicza znam głównie z pogardy do wielu stąd moja niechęć do jego diagnoz.
  • gahana powiedział(a):

    Ja również niewiele o Ziemkiewiczu wiem, dlatego nie komentuję całej sytuacji.

    Ale co to ma wspólnego w ogóle z tym, kim jest Ziemkiewicz?
    Chyba że go ktoś serio uznaje za faszystę, w normalnym rozumieniu tego słowa, które zdaje się zostało dawno zapomniane. Jeśli tak, to ten ktoś nadaje się do wątku "tego się nie sądzi to się leczy" - bo z kimś takim nie da się już poważnie dyskutować.

    Tu mamy próbkę świata Orwelowskiego w czystej postaci - gość myśli inaczej niż dyktuje lewacka agenda, więc go zawinięto - proste.

    Ja rozumiem że można Ziemkiewicza nie lubić, sam mam do niego sporo uwag, ale wypadałoby się wznieść odrobinę ponad własne antypatie i dostrzec grozę sytuacji - niedługo będą zamykać za poglądy. I o to tu chodzi, cała reszta to detale.
    Podziękował(a) 3gabriela NC500 Rogalikowa
  • zawinięto go bo próbował wjechac wbrew zakazowi. Kazdego by zwinięto.
  • Taka to wolność słowa, u nas jeszcze jest, tam nie
    Podziękował(a) 2Rogalikowa TecumSeh
  • Izka powiedział(a):

    @TecumSeh Ziemkiewicza znam głównie z pogardy do wielu stąd moja niechęć do jego diagnoz.

    @Izka, z diagnozami można się zgadzać lub nie, ale co to ma do rzeczy w kontekście jego aresztowania? Co ma piernik do wiatraka?

    Ja też się nie zgadzam z wieloma kwestiami, i co z tego?

    To naprawdę nie takie trudne wznieść się ponad to. To że w wielu kwestiach moim zdaniem kompletnie błądzi - dlaczego ma mi przeszkadzać w uznaniu racji, kiedy ją po prostu ma? Chętnie się z Urbanem zgodzę jeśli będzie w czymś miał rację - oczywiście swoje zdanie o nim zachowam mimo to.

    A poza wszystkim - niechbym się i nie zgadzał w niczym z Ziemkiewiczem, albo lepiej: niech na miejscu Ziemkiewicza była jakaś lewacka menda. Dalej uważałbym że zatrzymanie za poglądy to praktyka rodem z totalitaryzmów i nie ma na to żadnego usprawiedliwienia.

    Św Jan Paweł II Wielki miał swego czasu prorocze słowa: "demokracja bez wartości prędzej czy później zmieni się w jawny bądź ukryty totalitaryzm".

    Właśnie się zmienia - w jawny.
    Podziękował(a) 3mamababcia NC500 Rogalikowa
  • kitek powiedział(a):

    zawinięto go bo próbował wjechac wbrew zakazowi. Kazdego by zwinięto.

    A za co miał zakaz wjazdu?
    Podziękował(a) 1NC500
  • Ja się nie wypowiadałam o zatrzymaniu.
  • Zuzapola powiedział(a):

    Taka to wolność słowa, u nas jeszcze jest, tam nie

    Ano właśnie.
    Uwielbiam lamenty jaki to u nas totalitaryzm i nic nie wolno.

    Tymczasem prawda jest taka, że jesteśmy jedną z niewielu (bardzo niewielu) wysp autentycznej wolności - ani Zachód, ani tym bardziej Wschód nam pod tym względem do pięt nie dorasta.
  • EluniaSylwia powiedział(a):

    Zmemowali już sytuację :)




    Ten mem jest trochę bez sensu.
    Bo Anglicy nie że nie wpuścili Ziemkiewicza, tylko go zaaresztowali.
    Jakby go chcieli nie wpuścić, to musiałby zostać na lotnisku i lecieć z powrotem do Polski.
    Ciekawe jak to się skończy i pod jakimi zarzutami ten areszt ...
    Podziękował(a) 4gahana JoannaS Ojejuna Rogalikowa
  • Ida powiedział(a):


    Ten mem jest trochę bez sensu.
    Bo Anglicy nie że nie wpuścili Ziemkiewicza, tylko go zaaresztowali.
    Jakby go chcieli nie wpuścić, to musiałby zostać na lotnisku i lecieć z powrotem do Polski.
    Ciekawe jak to się skończy i pod jakimi zarzutami ten areszt ...

    Oczywiście że jest bez sensu, ale przecież nie o sens chodzi tylko o cel.
    Podziękował(a) 4gahana Ida Rogalikowa Shrekowa
  • edytowano października 2021
    Ale wiadomo pod jakim zarzutem został zatrzymany? Chyba nie? W ogóle to na pewno praktyka cywilizowanego państwa tak sobie bez podania powodu kogoś aresztować? Ciekawe.
    Czytam ten wątek i nie rozumiem.
    Ziemkiewicza retoryki nie trawkę, nie mój styl, nie przepadam. Z tym co mówi w filmie zalinkowanym w pierwszym tu poście zgadzam się po całości, trafnie nazywa rzeczy po imieniu. Z czym tu się nie zgodzić?
    Natomiast od wczoraj myślę i myślę, jak to się ma do tego że córka studiuje na Oxfordzie i do tego że - ha ha o jak to się przejechał, teraz jego nie wpuszczają ha ha - i kurczę, no nijak spójne to nie jest. Szukam i szukam i nie widzę dalej związku. Co ma piernik do wiatraka???
  • kitek powiedział(a):

    zawinięto go bo próbował wjechac wbrew zakazowi. Kazdego by zwinięto.

    Dopiero doczytałam. A o co konkretnie chodzi? Dlaczego miał zakaz?
  • Nie miał zakazu
    Podziękował(a) 2NC500 Shrekowa
  • I ten cały pełen satysfakcji atak huzia na józia (na Ziemkiewicza, ogólnie w necie mi chodzi) jakoś mi się bardzo właśnie z pogardą tytułową skojarzył.
  • Już go puścili, gdyby tak w Polsce za poglądy kogoś aresztowano, to byłby taki faszyzm, a tak to śmieszkowanie. To nie jest śmieszne trafić za nic do aresztu z przestępcami. Prześladowanie ludzi za poglądy to były Chiny, Rosja, teraz już nie tylko jak widać. A, że mnie osobiście nie dotyczy, to sobie żartuję. Niestety nas wszystkich to dotyczy, a przy coraz większej inwigilacji ludzi, to jam tak dalej pójdzie, to będziemy bać się w domu nawet odezwać, co naprawdę myślimy.
  • Zuzapola powiedział(a):

    Już go puścili, gdyby tak w Polsce za poglądy kogoś aresztowano, to byłby taki faszyzm, a tak to śmieszkowanie. To nie jest śmieszne trafić za nic do aresztu z przestępcami. Prześladowanie ludzi za poglądy to były Chiny, Rosja, teraz już nie tylko jak widać. A, że mnie osobiście nie dotyczy, to sobie żartuję. Niestety nas wszystkich to dotyczy, a przy coraz większej inwigilacji ludzi, to jam tak dalej pójdzie, to będziemy bać się w domu nawet odezwać, co naprawdę myślimy.

    No właśnie. Słyszał ktoś żeby w tej średniowiecznej katotalibskiej Polsce kogoś zatrzymano / nie wpuszczono np za głoszenie poglądów proaborcyjnych czy coś w tym rodzaju? Heloł!? Wszystko się wam zgadza, serio?
    Przy czym ja przyznam że czekam jednak na podanie powodów aresztowania. No ja prosta jestem i jakoś nie potrafię sobie przetworzyć że nie wpuszczono "za poglądy". Może naiwna jestem (jestem).
    Podziękował(a) 3NC500 Rogalikowa Wanda

  • Możliwe, że go aresztowano za próbę przewiezienia jakichś tam leków.
    Była wzmianka, że zabrano mu leki.
    Może na terenie Anglii są nielegalne akurat te leki.

    Nie wiem, tak sobie gdybam.
    Ale to mógłby być pretekst do zatrzymania człowieka...


    Niedawno mój znajomy wprawdzie nie został aresztowany, ale zapłacił wysoką karę za próbę wwiezienia do Norwegii papierosów mentolowych. Posiadanie takowych na terenie NO jest nielegalne.
    Tak, że ten ...
  • Ale leki na cukrzycę? Serio?
    Podziękował(a) 2Aneczka08 TecumSeh


  • @Shrekowa
    Nie, no myślę, że nie...
    Ale była wzmianka po prostu o lekach. Nie wiemy co on tam miał. Ale to takie gdybanie tylko ... :)
  • Tak pogdybajmy sobie, narkotyki przemycał.
    Podziękował(a) 3Rogalikowa Shrekowa ZielonaKawa
  • Było oświadczenie Wlk B którego teraz nie znajdę że jego poglady nie licują z poglądami WB.
    Podziękował(a) 3Rogalikowa Shrekowa TecumSeh
  • Aneczka08 powiedział(a):

    Tak pogdybajmy sobie, narkotyki przemycał.



    @Aneczka08 , wydaje mi się , że niewłaściwie zrozumiałaś mój wpis :)

    Lubię Ziemkiewicza i o nic go nie oskarżam w tej aferze. Bardzo mu współczuję.

    Uważam, że zatrzymano go , żeby mu dowalić za poglądy.

    Pytanie tylko jaki jest oficjalny pretekst?
    No bo o coś muszą się oprzeć.
    Może właśnie chcą zrobić z niego przemytnika?
    Nie wiem. Gdybam tylko.

    Ale naprawdę z przewożeniem przez granicę różnych produktów trzeba uważać.
    W niektórych krajach np. leki z kodeiną są traktowane jako narkotyki, a w innych dozwolone.

    Podziękował(a) 1Aneczka08
  • Aneczka08 powiedział(a):

    Było oświadczenie Wlk B którego teraz nie znajdę że jego poglady nie licują z poglądami WB.

    Czyli jednak? Matrix...
    Podziękował(a) 1NC500

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik