Pogarda

Z Ziemkiewiczem się czasem zgadzam a czasem nie, ale zdarza mu się imho trafić dokładnie w punkt.
Sprawę adwokata co spowodował śmiertelny wypadek (na razie wg policji, ale sądy w Polsce niejedno potrafią, więc jeszcze różnie może "się okazać") pewnie znacie, jak i to, że facet niedługo potem stwierdził że gdyby ludzie jeździli lepszymi furami to by nie było tylu ofiar śmiertelnych.

Ale skąd się to bierze, to imho sprawnie wyłapał Ziemkiewicz:

Podziękował(a) 2NC500 Shrekowa
Otagowano:
«13456

Komentarz

  • Tak, zgadzam się tu z Ziemkiewiczem. W całej rozciągłości.

    Jak czytam takie dziennikarskie wypociny regularnie się pojawiające na portalach o " polaczkach" w oklepanych białych skarpetkach, turystach w klapkach na Giewoncie, o braku kindersztuby w hotelach za granicą czy restauracjach, itp. to sobie myślę, z jaką pogardą ci ludzie traktują społeczeństwo, z jaką łatwością oceniają całe grupy na podstawie pojedynczych przypadków. Miarą inteligentnego, wykształconego, mądrego człowieka jest to z jakim szacunkiem i pewnego rodzaju uniżeniem traktuje drugiego człowieka, szczególnie tego prostego, przeciętnego Kowalskiego. Tej mądrości jak na lekarstwo - zaś pycha i chamstwo wylewa się z każdego kąta.
  • Dokładnie, i to właśnie odróżnia inteligencję w klasycznym rozumieniu tego słowa od dzisiejszych cwaniaczków, którzy się za taką uważają.

    Nawiasem mówiąc bardzo to widać po naszych "artystach", którzy chętnie z wyżyn swojego autorytetu pouczają nas jakimi powinniśmy być, a potem rozbijają się po pijaku samochodami, bo przecież ich jakieś tam prawo dla pospólstwa nie dotyczy.
    Podziękował(a) 3gahana mamababcia Shrekowa
  • Widzę też i taką manipulację : jak garstka ludzi, dziennikarzy, działaczy, aktywistów trzymających stery mediów manipuluje poprzez te media całym społeczeństwem narzucając im myślenie jedyne " właściwe" stwarzając przy tym pozory, że tak myśli większość. Niewielka grupa ludzi wpływowych pociąga za sznurki i mówi nam jak myślęć, sądzić, postrzegać świat. Niewielka grupa ludzi podejmuje decyzje, zmienia ustawy, manipuluje prawdą i sugeruje ogółowi, że taka jest wola większości społeczeństwa.


  • Tak, Ziemkiewicz świetnie to opisał.
    Przyznaję, że jego Michnikowszczyzna plus Smoleńsk otworzyły mi oczy na mechanizmy, którym sam ulegałem.
    Dlatego też wiem, że dopóki się tego samemu nie zobaczy, żadne przekonywanie nic nie da.
  • Mógłbyś rozszerzyć myśl ? Jeśli Ci się chce, rzecz jasna :)
  • Mamy czasy ośmieszania i podważania prawdziwie istotnych wartości, to jakie mogą być elity.
  • Odwoził córkę na elitarną uczelnię. Czyli po to wyklina na elity, żeby zarobić na umieszczenie córki na elitarnej uczelni? Chyba że ona uchroniła się przed lewackimi trendami? Chyba że chodzi o infiltrowanie lewakow od wewnątrz? Taki sam wulgarny autorytet jak ci których krytykuje.
    Podziękował(a) 2beatak EluniaSylwia
  • Prawie każdemu, kto się dorwie do władzy albo kasy odwala.
    Był kredyt i zmiana pracy na żale, że nie ma gdzie mieszkać.
    Było spieprzaj dziadu.
    Była praca za miskę ryżu.

    Samemu trzeba się szanować i tyle. W wypowiedzi pana Ziemkiewicza też widzę pogardę, w tym wypadku do tych elit.

    Polacy też są różni i różnie się prezentują, ostatnio mało pod fotel w samolocie nie weszłam ze wstydu. Dwie pary się nachlały i chamsko zaczepiały Włochów, obsługa była naprawdę bezradna.
    Znowuż rozmawiałam z właścicielem holenderskiej firmy transportowej i twierdzi, że polscy tirowcy są naj. Wszędzie wjedzie, dowiezie na czas, ogarnięty itp.

    Różnie bywa i tyle.

    Nie chwaląc się moja córka była na erazmusowskiej praktyce klinicznej, w grupie z PL były jeszcze dwie dziewczyny jedna z Wro., a druga z Krk i studenci z innych krajów mogli za nimi skalpele nosić. Dostały doskonałą opinię i zaproszenie na staże. Poszła świetna opinia o polskich uczelniach.
    Tak trzeba działać, nie ma co międlić.

    Ja współpracuję z niemieckimi agencjami i mają świetną opinię o polskich pracownikach, zawsze ich wybiorą przed innymi obcokrajowcami.
    Sami musimy siebie szanować, a taki buc jest bucem i bucem pozostanie, niby adwokat, a cham i zabójca.
    Podziękował(a) 6asia beatak Ewasz Izka kitek Skatarzyna

  • Tak na marginesie dyskusji:
    Nigdy nie zrozumiem jak można gardzić innymi, bo mają mniej pieniędzy.
    To jest tak samo absurdalne jak gardzić kimś , bo ma ... zielone oczy. Albo niebieskie.
    Wywyższać się, że się ma więcej?
    To takie pospolite, wulgarne , prostackie.
    I zupełnie nieuzasadnione.
    Podziękował(a) 2Ewaklara Izka
  • Izka powiedział(a):

    Odwoził córkę na elitarną uczelnię. Czyli po to wyklina na elity, żeby zarobić na umieszczenie córki na elitarnej uczelni? Chyba że ona uchroniła się przed lewackimi trendami? Chyba że chodzi o infiltrowanie lewakow od wewnątrz? Taki sam wulgarny autorytet jak ci których krytykuje.

    Nie wyklinał elit.
    Powiedział wyraźnie po czym poznać elitę i czym się różni od chamstwa. Zaznaczył wyraźnie że cham to nie ten co na wsi mieszka. Więc w czym widzisz sprzeczność ? Normalne że chce dobrze wykształcić córkę.
  • Zmemowali już sytuację :)


    Podziękował(a) 1beatak
  • Ojejuna powiedział(a):

    Izka powiedział(a):

    Odwoził córkę na elitarną uczelnię. Czyli po to wyklina na elity, żeby zarobić na umieszczenie córki na elitarnej uczelni? Chyba że ona uchroniła się przed lewackimi trendami? Chyba że chodzi o infiltrowanie lewakow od wewnątrz? Taki sam wulgarny autorytet jak ci których krytykuje.

    Nie wyklinał elit.
    Powiedział wyraźnie po czym poznać elitę i czym się różni od chamstwa. Zaznaczył wyraźnie że cham to nie ten co na wsi mieszka. Więc w czym widzisz sprzeczność ? Normalne że chce dobrze wykształcić córkę.
    Rozwiedziony, prawicowy publicysta,
    patriota krytykujący Zachód, kształci córkę w państwie, do którego ma zakaz wjazdu za swoje przekonania.
    Spoko, wszystko się składa :)


    Podziękował(a) 3beatak Izka kitek
  • I pan Ziemkiewicz nie jest wolny od pogardy... kiedy ma rację, to ma rację. A bywa, że i przez niego przemawia chamstwo. I, na przykład, protekcjonalny stosunek do kobiet.
    Podziękował(a) 1Izka
  • Ojejuna powiedział(a):

    Izka powiedział(a):

    Odwoził córkę na elitarną uczelnię. Czyli po to wyklina na elity, żeby zarobić na umieszczenie córki na elitarnej uczelni? Chyba że ona uchroniła się przed lewackimi trendami? Chyba że chodzi o infiltrowanie lewakow od wewnątrz? Taki sam wulgarny autorytet jak ci których krytykuje.

    Nie wyklinał elit.
    Powiedział wyraźnie po czym poznać elitę i czym się różni od chamstwa. Zaznaczył wyraźnie że cham to nie ten co na wsi mieszka. Więc w czym widzisz sprzeczność ? Normalne że chce dobrze wykształcić córkę.
    Nie lubię faceta bo jest chamski.
    Krytyka rzeczywistości, istniejących elit, jako sposób żeby do nich dołączyć. Wykształcić córkę na zgniłym lewackim Zachodzie.
    Podziękował(a) 1beatak
  • W ogóle nie rozumiem, o co Wam chodzi,.nawet nie wiem, jak to skomentować.

    Można sobie Ziemkiewicza lubić albo nie, a córka jak jedzie na studia to jest dorosła i jej wybory nie muszą mieć nic wspólnego z opiniami ojca.
  • edytowano października 2021
    Tekst mylnie przypisywany Kaczmarskiemu, napisał Żyd Natan Tanenbaum wyrzucony z Polski po 1969 roku, a pięknie zaśpiewał gej Wójcicki.
    Taki chichot historii. Mówi wszystko:

    Każdy Twój wyrok przyjmę twardy
    Przed mocą Twoją się ukorzę.
    Ale chroń mnie Panie od pogardy
    Od nienawiści strzeż mnie Boże.

    Wszak Tyś jest niezmierzone dobro
    Którego nie wyrażą słowa.
    Więc mnie od nienawiści obroń
    I od pogardy mnie zachowaj.

    Co postanowisz, niech się ziści.
    Niechaj się wola Twoja stanie,
    Ale zbaw mnie od nienawiści
    Ocal mnie od pogardy, Panie.

    Najbardziej lubię to wykonanie, zresztą film jest świetny.



    Podziękował(a) 3asia Izka Madzikg
  • Bagata powiedział(a):

    W ogóle nie rozumiem, o co Wam chodzi,.nawet nie wiem, jak to skomentować.

    Można sobie Ziemkiewicza lubić albo nie, a córka jak jedzie na studia to jest dorosła i jej wybory nie muszą mieć nic wspólnego z opiniami ojca.

    Dopóki się sama utrzymuje na tych studiach :)
    Tato kasą z sążnistych tekstów wspiera zuoo z Zachodu.

    Mnie to wcale nie oburza, mnie to bawi.
    Podziękował(a) 1beatak
  • Bagata powiedział(a):

    W ogóle nie rozumiem, o co Wam chodzi,.nawet nie wiem, jak to skomentować.

    Można sobie Ziemkiewicza lubić albo nie, a córka jak jedzie na studia to jest dorosła i jej wybory nie muszą mieć nic wspólnego z opiniami ojca.

    Zirmkiewicza nie lubię, córce gratuluję zaradnego ojca co na te studia zarobił na krytyce rzeczywistości.
    Podziękował(a) 2beatak Calineczka27
  • @Izka , gwoli ścisłości, córka Ziemkiewicza jest dorosła i podejmuje sama decyzje co i gdzie będzie w życiu robić. Niezależnie od tego czy to rodzicom podoba czy nie i czy ojciec prawicowiec .
  • No od niego diagnoz nie poważam.
  • Nie słucham tego pana więc nie wiem co głosi.
    Ale, żeby go zwijać jak jakiegoś terrorystę to coś tu nie gra.
    Podziękował(a) 2kudlaty01 TecumSeh
  • edytowano października 2021
    Przepraszam Was bardzo, ale robić zarzut z tego, że córka studiuje na Oxfordzie, to naprawdę facepalm.
  • Bagata powiedział(a):

    Przepraszam Was bardzo, ale robić zarzut z tego, że córka studiuje na Oxfordzie, to naprawdę facepalm.

    To nie kwestia gdzie studiuje, ale kto za to płaci :)
    Taki patriota powinien zaryczeć - nie puszczę mojego dziecka na pożarcie zuuego Zachodu, ani grosza nie wydam, nie będę wspierałłłł
    A on cyk i zawiezie nawet córkę na miejsce.


    Sorry zrobił mi wieczór i mam goopawkę.
    Podziękował(a) 2beatak Izka
  • Ten adwokacina który spowodował wypadek i jego wypowiedzi: słów brakuje by takie dno skomentować.
    Ja po prostu personalnie uważam Ziemkiewicza za chama i jego personalnie krytykuję.
    Podziękował(a) 1beatak
  • EluniaSylwia powiedział(a):

    Tekst mylnie przypisywany Kaczmarskiemu, napisał Żyd Natan Tanenbaum wyrzucony z Polski po 1969 roku, a pięknie zaśpiewał gej Wójcicki.
    Taki chichot historii. Mówi wszystko:

    Każdy Twój wyrok przyjmę twardy
    Przed mocą Twoją się ukorzę.
    Ale chroń mnie Panie od pogardy
    Od nienawiści strzeż mnie Boże.

    Wszak Tyś jest niezmierzone dobro
    Którego nie wyrażą słowa.
    Więc mnie od nienawiści obroń
    I od pogardy mnie zachowaj.

    Co postanowisz, niech się ziści.
    Niechaj się wola Twoja stanie,
    Ale zbaw mnie od nienawiści
    Ocal mnie od pogardy, Panie.

    Najbardziej lubię to wykonanie, zresztą film jest świetny.



    Film świetny, lubię wykonanie MB adlitwy i to z filmu i to wyśpiewane przez Wójcickiego, a chyba najbardziej to



    Podziękował(a) 2EluniaSylwia Izka
  • Mnie to bardziej dziwi, że nie docenił tej wspaniałej edukacji oferowanej przez tzw profesora Czarnka.
    Podziękował(a) 1Ida
  • Jako rodzic i patriota może tylko zaryczeć i na tym jego jurysdykcja wobec dziecka się kończy :)
  • beatak powiedział(a):

    Mnie to bardziej dziwi, że nie docenił tej wspaniałej edukacji oferowanej przez tzw profesora Czarnka.

    Jadłam orzechy i oplułam się. Dzięki :)
    Wieczorne sprzątanie :)
    Podziękował(a) 1beatak
  • Córką Ziemkiewicza może studiować gdzie chce i zgadzam się w pełni z tym, że rodzice nic nie mają w tej sprawie do decydowania jeśli tych studiów jej nie finansują. Nie wiem jak jest w tej sytuacji więc nie będę oceniać czy to jest hipokryzja czy nie.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik