Pogarda

1246

Komentarz

  • Skoro mówią, że został zatrzymany za poglądy, to jednak nie o leki chodziło.
    A leki mu zabrali żeby dopiec i pokazać swoją władzę.
    Podziękował(a) 2Aneczka08 Rogalikowa
  • Leki mu zabrano, tak jak się zabiera wszystkie niebezpieczne narzędzia, żeby w areszcie sobie nic przypadkiem nie zrobił.
  • Słuchajcie ale skoro za poglądy to jak? Wyświetla im się na czerwono? Mają na celowniku niepoprawnych politycznie? To się chyba nazywa totalitaryzm?
    Podziękował(a) 1Rogalikowa
  • znalazłam

    "Wnioskował pan o pozwolenie na wjazd do Wielkiej Brytanii jako gość na dwa dni. Jednakże uważam, że wykluczenie pana ze Zjednoczonego Królestwa sprzyja interesowi publicznemu. Wynika to z pańskiego zachowania oraz głoszonych poglądów, które są sprzeczne z brytyjskimi wartościami i mogą być obraźliwe dla innych, a tym samym sprawiają, że uzyskanie możliwości wjazdu [na teren Wielkiej Brytanii - red.] jest niepożądane" – czytamy w oficjalnym dokumencie brytyjskich służb. "

    Podziękował(a) 4MAFJa NC500 Rogalikowa Shrekowa
  • @Shrekowa wpuściłabyś do Polski z serią wykładów islamskiego fundamentalistę namawiającego do zmiany wiary i zamachów? czy to byłby totalitaryzm?

    Ziemkiewicz ma poglądy jakie ma i nie każdemy musi to odpowiadać. A kazdy kraj ma prawo decydować kogo do siebie wpuszcza.
    Podziękował(a) 1Aneczka08
  • ja b. cenię Ziemkiewicza. Jako jeden z nielicznych nie sprzedał się w czasie pandemii i nadal głosi to sami, jego poglądy nie zmieniły się nagle o 180 stopni.
    Podziękował(a) 2MAFJa Rogalikowa
  • @kitek podziękowałam przez pomyłkę -
    to Ziemkiewicz jest terrorystą?? Nie wiedziałam.
    Podziękował(a) 4MAFJa NC500 Rogalikowa TecumSeh
  • czy tylko myśli inaczej niż trzeba?
    Podziękował(a) 3NC500 Ojejuna Rogalikowa
  • nie, nie myśle o Ziemkiewiczu jako o terroryście. Chodzi mi tylko o to że my mamy prawo nie wpuścić ludzi którzy mają poglądy niezgodne z naszymi i inne kraje też. Bez względu o jakie poglądy chodzi.
  • Aneczka08 powiedział(a):

    znalazłam

    "Wnioskował pan o pozwolenie na wjazd do Wielkiej Brytanii jako gość na dwa dni. Jednakże uważam, że wykluczenie pana ze Zjednoczonego Królestwa sprzyja interesowi publicznemu. Wynika to z pańskiego zachowania oraz głoszonych poglądów, które są sprzeczne z brytyjskimi wartościami i mogą być obraźliwe dla innych, a tym samym sprawiają, że uzyskanie możliwości wjazdu [na teren Wielkiej Brytanii - red.] jest niepożądane" – czytamy w oficjalnym dokumencie brytyjskich służb. "

    Przecież @kitek cytowała to na drugiej stronie tej dyskusji.

    Angole mają prawo wpuszczać kogo chcą, Polacy też.
    Co w tym dziwnego? Amerykanie od lat stosują taką politykę.
  • nie zauważyłam cytatu.
    Hmm ciekawe czy jakbyśmy nie wpuścili jakiegoś dziennikarza co np jest za LGBT i aborcją to też byłoby, że jest to ok.
    Podziękował(a) 3Rogalikowa Shrekowa TecumSeh
  • on tam jechał prywatnie z córką a nie na wykłady, żeby głosić te swoje "chore" poglądy.
    Podziękował(a) 3Ojejuna Rogalikowa Shrekowa
  • Aneczka08 powiedział(a):

    on tam jechał prywatnie z córką a nie na wykłady, żeby głosić te swoje "chore" poglądy.

    no i? każy kraj ma prawo wpuszczać do siebie kogo chce.
  • Shrekowa powiedział(a):

    Słuchajcie ale skoro za poglądy to jak? Wyświetla im się na czerwono? Mają na celowniku niepoprawnych politycznie? To się chyba nazywa totalitaryzm?



    Tak. Dokładnie.
    Parę lat temu byłam na wykładzie Piotra Gontarczyka zorganizowanym w naszej parafii w Norwegii.
    Pan Gontarczyk we wstępie poinformował nas, że norweskie służby celne wyjątkowo długo i dokładnie przetrzepywały jego bagaże, mimo, że miał w nich prawie tylko same książki (które później nam sprzedawał po wykładzie).


    Latam często. Nigdy mnie nie zatrzymano i nie kontrolowano mi bagaży podręcznych przy wjeździe do NO.
    Moim znajomym też nie.
    Panu Gontarczykowi tak.
    Przypadek?
  • edytowano października 2021
    Aneczka08 powiedział(a):

    ja b. cenię Ziemkiewicza. Jako jeden z nielicznych nie sprzedał się w czasie pandemii i nadal głosi to sami, jego poglądy nie zmieniły się nagle o 180 stopni.

    I wybrał się do kraju, który jest najbardziej zryty na punkcie pandemii w Europie, trzeba robić podwójne testy i chodzić bezwzględnie wszędzie w maskach.
    Taka ziemkiewiczowska logika :)

    Ja mam raczej luźne podejście do tego cyrku, ale do Anglii się nie wybieram. Koleżanki dzieci przyjechały po roku niewidzenia się z rodzicami i mówią, że u nas spokój jakby pandemii nie było.
  • ale zaraz oni go nie wywalili za brak maski, czy brak testu. Zresztą on zaszczepiony jest.
    tylko za poglądy.

    @kitek jak nie wpuszczą do Polski jakiegoś działacza LGBT albo aborcjonisty to też będzie ok, czy ajwaj wielkie larum będzie jacy to zacofani i nietolerancyjni jesteśmy.
    Podziękował(a) 4gahana Ojejuna Rogalikowa Shrekowa
  • @Aneczka08 a jakie on ma poglądy dot.pandemii, że go szanujesz.
    Pytam serio i bez złośliwości.
  • chodzi mi o to, że wielu dziennikarzy np Janecki, Wildstein, którzy wcześniej wydawali się być niezależni i nie bali się mówić co myślą, nagle stali się tyłkowłazami rządu. Wiele mediów zostało ostro dofinansowanych i nagle zmieniła im się optyka.

    Nieliczni co nie chcieli głosić tego w co nie wierzą musieli się zdecydować na rezygnację ze współpracy z rządowymi i "niezależnymi" dotąd mediami. np Ziemkiewicz, Warzecha. Jedną z nielicznych co nadal pracuje w TVP a jednak kwestionuje to co się dzieje jest Dorota Łosiewicz.

    Ziemkiewicz punktuje absurdy tego co się dzieje.
    Podziękował(a) 1Rogalikowa
  • kitek powiedział(a):

    Aneczka08 powiedział(a):

    on tam jechał prywatnie z córką a nie na wykłady, żeby głosić te swoje "chore" poglądy.

    no i? każy kraj ma prawo wpuszczać do siebie kogo chce.
  • Przepraszam, cytowalam przez pomyłkę
  • kitek powiedział(a):

    Aneczka08 powiedział(a):

    on tam jechał prywatnie z córką a nie na wykłady, żeby głosić te swoje "chore" poglądy.

    no i? każy kraj ma prawo wpuszczać do siebie kogo chce.
    To niech będzie spójny i przestanie pierdolić farmazony że jest demokratyczny i że należy do wolnego świata. Właśnie pokazał że nie należy i stoi w jednym rzędzie z Rosją putinowska i krajami arabskimi. Oczywiście tymi fundamentalistycznymi.

  • Słucham sobie Ziemkiewicza, znalazłam filmik z jego wykładem nt. szans dla Polski.
    Bardzo ciekawe przemyślenia:



  • kitek powiedział(a):

    @Shrekowa wpuściłabyś do Polski z serią wykładów islamskiego fundamentalistę namawiającego do zmiany wiary i zamachów? czy to byłby totalitaryzm?

    Ziemkiewicz ma poglądy jakie ma i nie każdemy musi to odpowiadać. A kazdy kraj ma prawo decydować kogo do siebie wpuszcza.

    No jest różnica między publicznym głoszeniem poglądów nawet skrajnie lewicowych / prawicowych a wzywaniem do terroryzmu. Czymś zupelnie innym jest zakaz wjazdu w przypadku podejrzewania realnego zagrożenia. Nadal twierdzę że gdyby w Polsce nie wpuszczono na granicy za poglądy lewackie na przykład, to byłoby larum w mediach na całym świecie. No nie wyobrażam sobie nawet takiej sytuacji. I tak jak Tecum pisze - jeśli już coś tu jest śmieszne, to przedstawianie swojego państwa jako wolnościowego, gdy w rzeczywistości jest zamordyzm.

  • Jeszcze a propos filmiku wyżej zalinkowanego:
    Taki cytat z Ziemkiewicza:


    "W każdym zadupiźmie tkwi zarodek mocarstwowości"


    To w związku z tezą, że Polska może być wielka i że właściwie musi taka być, że nie ma innego wyjścia, jeśli Polska ma przetrwać.

    Podaje przykłady Stanów Zjednoczonych, Cesarstwa Rzymskiego, a także Turcji, która obecnie też staje się mocna.

    Ciekawy punkt widzenia.

    Podziękował(a) 1NC500
  • Jest już wyjaśnienie Ziemkiewicza:








    @EluniaSylwia , od minuty 25:30 możesz dowiedzieć się dlaczego wybitnie uzdolniona w kierunku nauk ścisłych córka Ziemkiewicza wybrała oksfordzki uniwersytet (jeden z trzech najlepszych na świecie), a nie np. którąś z uczelni w Polsce.

    Oraz o tym, jak wyjątkowo trudne eliminacje przeszła "śpiewająco".

  • Za eliminacje tez pewnikiem tatuś zapłacił mspanc
    Podziękował(a) 1TecumSeh
  • Dziewczyny jak Was lubię, ale kto pisze coś na temat tej dziewczyny?
    Nikt nie pisał, że cokolwiek tatuś załatwił, weźcie zachowujcie jakiś poziom, a nie jak politycy w tv.
    Podziękował(a) 1beatak
  • @EluniaSylwia to poczytaj sobie trochę wstecz. Właśnie córki i studiów użyto jako argument jaki on jest ble
  • Wysłuchałam od 25 do 26 minuty i już usłyszałam o profesorskich kreaturach :) co nie potrafią itp. no jak to nie jest pogarda?
    Podziękował(a) 1beatak
  • Ale spoczko macie dzieci, to pójdą na uczelnię do tych profesorskich kreatur co nic nie
    Ojejuna powiedział(a):

    @EluniaSylwia to poczytaj sobie trochę wstecz. Właśnie córki i studiów użyto jako argument jaki on jest ble

    cytuj kto pisał źle o dziewczynie?
    kto napisał, że tatuś załatwił?
    Podziękował(a) 1beatak

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik