A,,,B....C robótek czyli Uczę się robić na szydełku

13468921

Komentarz

  • Ganna4 powiedział(a):

    Potwierdzam. Poza tym wolę pruć robótkę na szydełku, nie na drutach, łatwiej kontynuować. @Nowa super dziergasz, nie poddawaj się . U mnie najgorzej z czapkami, ile razy muszę pruć, żeby na głowę pasowało...Kiedyś dla wnuka robiłam czapke- misia, ostatecznie na mnie pasowała...

    dobrze że nie mam wnuków , bo kto wie na kogo by te moje wyroby pasowały ,co do prucia dla mnie nie ma różnicy czy druty czy szydełko , szczerze nawet wolę pruć cioś na drutach robione niż na szydełku
    Podziękował(a) 1Ganna4
  • ola_g powiedział(a):

    @Nowa to prucie to pewnie element nauki. Ile ja chlebów zepsułam, tzn zjadaliśmy takie gliniaste jako grzanki na przykład ;) ale to nie były chleby którymi chciałabym kogoś poczęstować. Teraz mogę już z zamkniętymi oczami :) Za rok będziesz miała najpiękniejszą choinkę na forum :)

    ciekawe bo na razie to się nie zanosi z tą choinką , a fakt co by nie robić to początki bywają ciężkie , u mnie sery kury jadły ba nawet nie dawały rady przejeść , teraz ser widzą jak mi się lodówka zepsuje ktoś zrezygnuje awaria u kuriera za gorąco
  • To tak koleżanka podeslala mi ten schemat wytlumaczyla jak mam robić , powiedziała żeby trzymać się schematu dokladnie robić bo będzie pokraczne, Ale ja mondra była i 3 rzędy wywalila ,co by zobaczyć A jej pokazać że to tylko mniejsze nie pokraczne, ( te kółko podobne coś ) ja dumna pokazuje jej że nie wyszło pokraczne że jest kwiatek A ta w śmiech i pyta czy chce wiedzieć co to miało być? Pokazuje fotkę złotego dzwonka no i macie nieudolna próbę zrobienia tegoż dzwonka przeze mnie, nie poprawiamy nie druty 100 razy itp
  • Taki powinien być .....jaki jest każdy widzi fot z netu
  • @Nowa, ale tu jest kwestia włóczki moim zdaniem, tą Twoja pomarańczowa jest zbyt puchata na dzwonek.
    Podziękował(a) 1Bea
  • Nie tylko kwestia włóczki , są pomylone oczka A przecież to kółko to było robione ze schematu na dzwonek
  • A jednak ma. Rzadko kiedy korzystam wprost ze schematów. Bardzo ważna jest nić i szydełko. Im cieńsza i gładsza tym bardziej się uda
    Podziękował(a) 2Ganna4 Nowa
  • Kiedy nić jest cieńsza, szybciej zauważysz błąd we wzorze. Ta puchatość wszystko przesłania.
  • Bea powiedział(a):

    A jednak ma. Rzadko kiedy korzystam wprost ze schematów. Bardzo ważna jest nić i szydełko. Im cieńsza i gładsza tym bardziej się uda

    ale ja wiem że rodzaj nitki , jej grubość , ba nawet splot ma znaczenie już to przetestowałam , tak jak i wiem że naprężenie nici w czasie pracy mega ważne dla końcowego efektu , jak bardzo cienka nić to tak uczciwie ja oczek nie widzę , dla mnie optymalne to na szydełko tak ok 2,5 , co do nici robię dokładnie z tego co mam na ';'stanie'' takie małe rzeczy z resztek małych , większe z większych resztek ,wszystkie użyte nici są z odzysku , jestem świadoma że prace nie będą zbyt estetyczne z takiego materiału , ale poćwiczyć można , finansowo mnie to nic nie kosztuje , czasowo jest zimno, ciemno do 8 i od 15 znowu ciemno , nici żeby kupować też muszę się doszkolić w czytaniu etykiet poznać jaki nić ma skład co z tego najlepiej zrobić czego nie itp , u mnie na dziś to jest taka alternatywa dla netu na długie wieczory lub zdalne młodzieży
  • @Nowa, no jasne, o to chodzi, by poćwiczyć. I do przodu:)
  • Ta sama nitka te same szydełko
    Podziękował(a) 1Ganna4
  • Czapka krasnoludka :D
    Podziękował(a) 1Nowa
  • Nowa super, a ta kurka śliczna !
    Ja jestem na grupie patchworkowej, tam jest takie powiedzenie : ,,bez prucia się nie liczy " :D
    Więc prujesz, poprawiasz, alleluja i do przodu !
    Podziękował(a) 4Bea Ewasz Ganna4 Nowa
  • Wełna nie kordonek Ale ślicznie się błyszczy, wielkość też taka sobie nawet dało by się na jołkę powiesić,
  • A i tak do krochmalenia takich rzeczy 1 nie rozcienczamy krochmalu 2 można do krochmalu oddać kleju wikol- jeszcze tego nie robiłam 3 przypiąć szpilkami mokre naprezone i uformowane - też tego nie zrobiłam
  • @Nowa skąd masz wzór na tego aniolka? Podzielisz się?
  • @bleckie Spróbuje znaleźć jutro przypomnij mi www.sfiloecreo.com cos takiego na kartce pisze
  • tam jest więcej wzorów niż ten aniołek ....a do dziś tego nie wiedziałam
  • Dziękuję. Bardzo ładny Twój anio£ łek
  • Widzisz, może dzięki Tobie nauczę się czytać wzory :)
    Podziękował(a) 1Nowa
  • blaekie powiedział(a):

    Widzisz, może dzięki Tobie nauczę się czytać wzory :)

    A ja sie caly czas uczę, najgorsze jest jak np w 1 wzorze kreska to polslupek a w innym taka kreska to lancuszek czy slupek , albo jedna pani mowi ze to polslupek inna oczko ścisłe,
  • To prawda, niby są oznaczenia, ale mogą co innego odwzorowywać.
    Swoją drogą, kupiłam moim dziewczynom obręcze dziewiarskie i teraz sama robię szalik. Próbowałyście?
  • Nie próbowałam tej obręczy, widziałam filmik ,i jeśli chodzi o szalik ja osobiście wolę.....druty szybko łatwo i przyjemnie , a na drutach po za szalikami szt 2 , 1 czapka 1 kamizelkę, kapcie i kilka opasek ....przez 40 lat ....nie zrobiłam nic
    Podziękował(a) 1blaekie
  • Uwielbiam druty
  • Ogólnie ze mną jest śmiesznie bo na starość zaczynam się uczyć tego co kiedyś częściej lub rzadziej próbowałam się nauczyć i ...zrezygnowalam powody były różne
    Czyli uczę się
    1 uprawy warzyw
    2 opieki i to coraz bardziej fachowej nad coraz większą liczba gatunków zwierząt
    3 gotować- tu ostatnio odpuściłem
    4 te szydełko
    5 szyć tzn teraz jest tylko szydełko no ale ...
    6 itp itd

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik