Piąta Róża za kapłanów i osoby konsekrowane pod wezwaniem bł. kard. Wyszyńskiego

13468912

Komentarz

  • E, nie o to chodzi, że my tu okoniem stajemy i ma być jak jest.
    Ma być pełna. Tylko jak to zrobić?
    Masz pomysł?
  • edytowano stycznia 2023
    Wezmę jedną, sprobuje chociaż styczeń, gdy będzie ktoś bardziej pewny niż ja, to chętnie się zmienię.
    W ostatnich dniach poznałam jednego kleryka, za pół roku świecenia i dwóch zakonników, jeden tez za pół roku swiecenia. Także pamiętając o nich postaram się udźwignąć.

    Edit: chwalebna 4
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • edytowano stycznia 2023
    Wpiszę Cię troszkę pozniej. Bardzo się cieszę. 4 chwalebna jest Twoja.
  • Widzisz @Shrekowa - znajdą się ludzie.
    Czy pomysł żeby brać po kilka tajemnic jest dobry nie wiem. W 9 róży mamy po 4-5, tak na chwilę, póki się nie znajdą chętni. I już chyba z rok cisza i nikt nie przychodzi....
    Można te 6 brakujących jakoś rozdać, jak ktoś się zdecyduje na dodatkową dziesiątkę... Tylko raczej trzeba się liczyć z tym, że nie na chwilę to będzie...
    Albo mam za małą wiarę....
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • rozpuście wieści wśród znajomych ze wspolnot, przyjaciół itp. Ja tak robiełam kilka osób do różnych róż przyszło.
  • edytowano stycznia 2023
    Dobrze @Aneczka08, rozpuść , super :)
    Póki co oprócz mnie w tej Róży jest 4 moich znajomych spoza forum.
    Przepraszam was, ale ja nie lubię debatowania o oczywistosciach. Róża jest w kategorii otwartej, ma w tytule informację o wolnych miejscach, zaprosiłam znajomych i nic więcej zrobić realnie nie mogę. Jeśli chcecie i możecie - zaproście i wy.
    Ja z kolei nie widzę sensu rozmawiania o tym czy jest sens czy nie brać kilka tajemnic. Jeśli ktoś chce i może - nic nie stoi na przeszkodzie.
  • Ja już rozpuszczalam.wsrpd moich. Jeśli ktoś tego nie robił niech zrobi.
  • Swoją drogą, daje mi do myślenia tak nikłe zainteresowanie tą konkretną Różą.
    Przy czym to nie jest wypominanie nikomu, bo coś takiego jest śmieszne, każdy ma inne możliwości, ma już swoje zobowiązania modlitewne, więc nie oczekuję ani nie namawiam.
    Niemniej ta właśnie Róża ma wyjątkowo małe zainteresowanie. Jakoś mi się to zbiega z myślami o aktualnym stanie kapłaństwa i powołań.
  • O nie nie nie najmniejsze zainteresowanie ma niezmiennie róża wdzięczności i uwielbienia....
  • To nie jest kwestia debatowania nad sensem tego czy tamtego tylko wyszłaś z potrzebą "uruchomienia" tajemnic światła no to dumamy jak to zrobić w tej konkretnej sytuacji....
  • edytowano stycznia 2023
    No, ewidentnie zupełnie się nie rozumiemy, ale to bez znaczenia. Jestem przyzwyczajona.
    Zostają trzy Tajemnice, uważam sama że tak też jest dobrze. Nie musiałoby tak być, bo nie ma żadnego znaczenia czy są "luki" w Tajemnicach Światła czy w pozostałych, ale uważam że lepiej aby poczekać na dobicie choć do tych 15 uczestników. Tym chętniej zgodziłam się z waszymi opiniami w tej kwestii.
    Dobranoc.

    Edit. Dopisuję żeby uniknąć kolejnych nieporozumień. Nie że jestem przyzwyczajona że się nie rozumiem z Tobą @AgataZi ;) tylko że mam inny tok myślenia niż często moi rozmówcy. Także i tym razem.
    I już idę spać.
  • @Shrekowa fajnie, że zrobiłaś edit, bo już mi szczena opadła... I to jeszcze w takim wątku ;)

    Pem tak: zasiałyście ziarno, pozwólcie mu we mnie wykiełkować. ;)

    Za dwa tygodnie kończę NP, więc jeśli do dwóch tygodni się nie zgłoszę, to za dwa tygodnie - jeśli jeszcze miejsca będą :)
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • Chora jestem to może mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem, ale wróciłam jeszcze raz do rozpiski... czytam i nadal nie kumam. Wychodzisz z konkretnym pytaniem co myślimy, czy możemy uruchomić tajemnice światła i od kiedy, żeby spełnić potrzebę modlenia się w pełnej róży...
    Chyba na temat dyskusja potem...
    A tu wychodzi, że się nie rozumiemy zupełnie...
    No fakt, nie rozumiem o co Ci chodzi....
    Jeśli o wpisanie w rozpiskę:
    Tajemnice światła i 5xwolna
    Jak dla mnie może tak być. Ale ja już się parę razy naraziłam w podobnych dyskusjach o tajemnicach światła...
    Tylko tu zupełnie nie ma kim ich obstawić. A wpisanie pustych coś zmieni? Chyba nie to miałaś na myśli pisząc o uruchomieniu i potrzebie modlenia się w pełnej róży?

    Przyjmuję, że nie rozumiem i też już nie ciągnę dalej tematu.

    Chociaż w sumie - wątek się podbija, może ktoś zajrzy i się dopisze...
    Może komuś bardziej światła niż chwalebne podpasują...
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • Ja nie z tej Róży ale czytam Wasza rozmowę i tak mi teraz przyszło do głowy o co może chodzić Shrekowej: żebyście jako Róża "przechodzili" również tajemnice światła nawet z niepełnym składem - czyli żeby je wpisać a pierwszą osobą, która kończy obecne tajemnice radosne wchodzi na pierwszą światła a nie na pierwszą bolesną.
    Dobrze rozumuję, @Shrekowa ?
    Podziękował(a) 2AgataZi Shrekowa
  • *pierwsza osoba a nie "pierwszą osobą"
  • Chwalebną ostatnią też już jestem w innej róży. Chyba, że by się ktoś zamienił?
    Mogłabym światła oprócz pierwszej. Bo jestem w innej róży na 1 tajemnicy.
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • @Paulina :heart:
    @olgal :heart:

    Paulinka czekamy!
    Olgal - ja się chętnie zamienię, mam teraz 4 Radosną, bierzesz? :smile:
  • @AgataZi zaraz napiszę priv
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • Shrekowa powiedział(a):

    @Paulina :heart:
    @olgal :heart:

    Paulinka czekamy!
    Olgal - ja się chętnie zamienię, mam teraz 4 Radosną, bierzesz? :smile:

    4 radosna też mam w innej róży :(
  • Może ktoś inny się zamieni?
    Podziękował(a) 1olgal
  • Ja mogę dowolnie jeśli moja komuś pasuje
  • 3 radosna jak coś
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • Dzięki @Rejczel . Ja rzeczywiście uruchomienie zrozumiałam inaczej. Teraz jasne. Jestem za tym pomysłem. Zwłaszcza, że ludzi przybywa <3
    Podziękował(a) 2Rejczel Shrekowa
  • AgataZi powiedział(a):

    3 radosna jak coś

    Idealnie by było :)
    Podziękował(a) 2AgataZi Shrekowa
  • edytowano stycznia 2023
    Shrekowa powiedział(a):

    Swoją drogą, daje mi do myślenia tak nikłe zainteresowanie tą konkretną Różą.
    Przy czym to nie jest wypominanie nikomu, bo coś takiego jest śmieszne, każdy ma inne możliwości, ma już swoje zobowiązania modlitewne, więc nie oczekuję ani nie namawiam.
    Niemniej ta właśnie Róża ma wyjątkowo małe zainteresowanie. Jakoś mi się to zbiega z myślami o aktualnym stanie kapłaństwa i powołań.

    Hym ja mam podobne przemyślenia choć może nie tyle o księży. Mam dwie róże za mężów i za dzieci chrzestne, za mężów łatwo znaleźć, za dzieci chrzestne graniczy z cudem. Ale mąż jest swój bliski, a dzieci chrzestne? Prezent się kupiło i starczy. Księża na tej liście są jeszcze dalej niz te dzieci chrzestne, teraz takie czasy, co się kręci wokół mnie to ważne a co dalej to co mnie obchodzi, niech sami sobie radza, mają lepiej, ich sprawa itd... w sumie o nawrócenie grzeznikow też już mało kto się modli i świat coraz więcej zła przyjmuje
  • olgal powiedział(a):

    AgataZi powiedział(a):

    3 radosna jak coś

    Idealnie by było :)
    Cieszę się! To działajcie. Mi obojętnie - biorę, co dacie.
    Podziękował(a) 1olgal
  • Łoooo kochani!
    Mamy komplet!
    15 osób!
    Jeśli Paulinka się zdecydujesz, otworzymy Czwartą część :)
    Cudownie.
    Toast będzie gorącą herbatką, dobrze?
    I wpisuję zmiany @AgataZi , @olgal .


    Podziękował(a) 4AgataZi mamababcia olgal Paulina
  • STYCZEŃ

    RADOSNE

    1. D.
    2. @Agmar
    3. @olgal
    4. @Shrekowa
    5. @Rien

    BOLESNE

    1. @Weronika85
    2. @M.
    3. @Bampbidu
    4. @mamababcia
    5. @S.

    CHWALEBNE

    1. @Aneczka08
    2. @Ewa
    3. Asia
    4. @Monika
    5. @AgataZi


    Kochani a możecie "podpisać" się jeszcze raz?... Bardzo proszę. Już się gubię ;)
    Ale super dziewczyny ze się zdecydowałyście!






Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik