Ks. Szymon Bańka FSSPX wie, że dzwonią

1235»

Komentarz

  • edytowano 20 lipca

    Mówienie językami to nie cud
    Ks. Piotr Świerczek woli Izajasza od NT. Zapewne też przyjął tylko chrzest janowy.
  • Spodobało mi się:

    Kiedy w Tradycji zaczęłam siedzieć bez męża, a z czasem i bez dzieci (najmłodsi chłopcy z tatusiem), doświadczyłam,
    że Pan Bóg daje mojej duszy
    odpoczynek.
    I ma to sens.
    Ale musiałam do tego dorosnąć.
    Wydaje mi się, że wcześniej byłoby to NIEWYOBRAŻALNE dla mnie.
    A w praktyce jak rodziny potrzebują być bliżej siebie, żeby sobie pomagać (np. z małymi dziećmi), to nie ma problemów ze staniem obok siebie czy razem.
  • edytowano 30 lipca
    Napisałem komentarz na YT pod filmikiem x. Szymona Bańki (Szkoły Akwinaty)
    Czy Adam to stado małpoludów?
    Dlaczego chrzcicie wiernych chrztem janowym a potem udzielacie im izajaszowego bierzmowania?
    "Paweł przeszedł okolice wyżej położone, przybył do Efezu i znalazł jakichś uczniów1. 2 Zapytał ich: «Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy przyjęliście wiarę?» A oni do niego: «Nawet nie słyszeliśmy, że istnieje Duch Święty». 3 «Jaki więc chrzest przyjęliście?» - zapytał. A oni odpowiedzieli: «Chrzest Janowy». 4 «Jan udzielał chrztu nawrócenia, przemawiając do ludu, aby uwierzyli w Tego, który za nim idzie, to jest Jezusa» - powiedział Paweł. 5 Gdy to usłyszeli, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa. 6 A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali. 7 Wszystkich ich było około2 dwunastu mężczyzn."

    "Ci ludzie nie są wcale pijani, jak sądzicie. Jest dopiero trzecia godzina dnia. 16Ale spełnia się właśnie zapowiedź proroka Joela. 17Tak mówi Bóg: W dniach ostatecznych wyleję mojego Ducha na każde stworzenie. I będą prorokować wasi synowie i wasze córki, młodzieńcy wasi będą mieć widzenia, a starcy – sny. 18Także na moich [niewolników i niewolnice] w tych dniach wyleję mojego Ducha i będą prorokować."

    "14Wreszcie ukazał się Jedenastu, gdy byli za stołem, i wyrzucał im brak wiary i zatwardziałość serca, bo nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwstałego.15I powiedział do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, ten się potępi. 17Tym, którzy uwierzą, takie znaki będą towarzyszyć: W moje imię będą wyrzucać demony, będą mówić nowymi językami,18węże będą brać do rąk, i choćby wypili coś zatrutego, nie zaszkodzi im. Będą na chorych kłaść ręce, a ci zostaną uzdrowieni”.
    19A gdy Pan Jezus to do nich powiedział, został wzięty do nieba i zasiadł po prawej stronie Boga. 20Oni zaś rozeszli się i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły."

    Odpowiedział niejaki &lukakonrado864, ale coś słabo:
    Kościół nie udziela chrztu Janowego tylko chrztu Jezusa w Imię Ojca , Syna i Ducha Świętego Mt 28, 19.
    Potwierdza to przytoczony przez Ciebie fragment z Dziejów Apostolskich. Gdzie Paweł udziel chrztu Jezusa a następnie sakramentu Bierzmowania.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik